Rutyna w związku – jak z nią walczyć?

Rutyna w związku

Każdą relację może dopaść rutyna w związku. Ważne jest, aby wiedzieć, jak z nią walczyć i mieć świadomość, że rutyna może zniszczyć nawet szczęśliwy związek.

Znalezienie wspólnej pasji

Jeśli chcecie walczyć z rutyną w związku warto znaleźć coś, co oboje lubicie robić, lub coś, czym oboje się interesujecie. Może to być całkiem nowe hobby dla Was obojga lub zaangażowanie się w pasję jednego z Was. Dzięki temu regularnie będziecie spędzać czas wspólnie na aktywności, która cieszy Was oboje. To bez wątpienia zbliży Was do siebie. Poniżej kilka pomysłów:
Sport – wysyłek fizyczny nie tylko wpływa na produkcję endorfin, ale także może zbliżyć Was do siebie. Możecie wybierać w wielu dyscyplinach takich jak tenis, wspinaczka czy nawet sporty walki!
Puzzle – jeśli jesteście raczej domatorami, to polecamy wspólne układanie puzzli. W tle możecie puścić muzykę i napić się wina. Pamiętajcie jednak, aby zrezygnować w tym czasie z włączonego telewizora, aby nic Was nie rozpraszało.
Podróże – to zdecydowanie najbardziej obciążająca domowy budżet pasja, jednak warto polować na tanie loty czy inne promocyjne oferty. Wcale nie musi być to 2 tygodnie na all inclusive.

Spotkania ze znajomymi

Poza spędzaniem czasu we dwoje warto także szukać wspólnych aktywności ze swoimi znajomymi. Mogą to być wieczory planszówkowe, wyjście na drinka, wspólne gotowanie, a nawet (jeśli Wam budżet pozwala) wspólny wypad na weekend. Dzięki temu, że spotykacie się z innymi parami możecie się wymieniać swoimi doświadczeniami w związku, co z kolei sprawi, że ktoś spojrzy np. na Wasz konflikt z całkiem innej perspektywy. Bardzo ważne jest, aby to byli znajomi, których oboje lubicie. Inaczej takie spotkania przyniosą więcej szkód niż pożytku.

Skąd się bierze rutyna w związku?

Rutyna w związku często bierze się z tego, że nie spędzacie czasu w ciekawy sposób. Najłatwiej o rutynę, jeśli wasz wspólny czas zawsze wygląda tak samo. Unikajcie ciągłego gapienia się w TV czy smartfony. Wtedy jest tak, że nawet siedząc obok jesteście tak naprawdę osobno. A przecież nie o to chodzi! Każda relacja wymaga zaangażowania z obu stron, o każdą relację należy dbać – pamiętajcie o tym!

Więcej artykułów na temat udanego związku zamieściliśmy w osobnej kategorii na naszym blogu. Znajdziesz ją pod tym linkiem.

Może ci się spodobać również

3 Replies to “Rutyna w związku – jak z nią walczyć?”

  1. Jak tak rzeczywiście wszyscy będą siedzieć i nie gadać nic to przecież oczywiste że to się rozsypie. Nikt normalny takich rzeczy nie robi.

  2. Piszą tutaj o rutynie w związku a ja bym chciał chociaż za rękę potrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *