Gdzie pojechać na wakacje we dwoje?

wakacje we dwoje

Wakacje we dwoje to świetna okazja, aby spędzić ze sobą dużo czasu i wzmocnić związek. Gdzie pojechać na wakacje we dwoje, jeśli ogranicza Was budżet? A może marzycie o luksusach? Poniżej przedstawiamy propozycje na każdą kieszeń.

Wakacje z (prawie) zerowym budżetem

Nie będę ukrywać – ten rodzaj wakacji będzie wymagał od Was sporo wysiłku podczas organizowania. Jeśli nie dysponujecie budżetem na wymarzony wyjazd, to dobrym pomysłem będzie zorientowanie się na temat atrakcji w Waszej okolicy. Jestem pewna, że blisko Was jest kilka ciekawych miejsc, do których nigdy nie było Wam po drodze. Poszukajcie też koniecznie w swojej okolicy przyjemnej plaży, jeziorka, kąpieliska albo jakiejkolwiek miejscówki gdzie będziecie mogli złapać trochę słonka. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami działki rekreacyjnej na obrzeżach miasta, to zainwestujcie w basen do chłodzenia się i wakacje gotowe!

Krótkie wypady do innych miast

Tutaj też przyda się odrobina kombinacji. Ta opcja pozwala na zwiedzenie kilku fajnych miejsc za stosunkowo nieduże pieniądze. Podczas planowania noclegów pamiętajcie o porównywarce noclegów (sprawdźcie więcej niż kilka i dzwońcie do hotelu zapytać o cenę) oraz nie bójcie się korzystać z portali typu airb&b. Jeśli wybieracie się za granicę, to rezerwujcie loty z wyprzedzeniem albo polujcie na promocję. Wiele europejskich miast oferuje karty, które zawierają w sobie wejściówki do wielu miejsc oraz transport – w ten sposób można sporo zaoszczędzić! Jeśli chodzi o jedzenie podczas takich wypadów to polecam szukać knajpek dalej od centrum miasta – będzie taniej.

All inclusive nie za miliony

Jeśli zaplanujecie wakacje z bardzo dużym wyprzedzeniem, albo skorzystacie z oferty last minute, to możecie trafić na bardzo przystępną cenę. Najbardziej atrakcyjne oferty są, gdy wylot jest za dzień lub dwa, więc jeśli to nie jest problem dla Waszego pracodawcy, to możecie zwiedzić spory kawałek świata za sensowne pieniądze. Szukajcie opinii o danym hotelu na przykład na Tripadvisor – często można tam znaleźć porady na temat wycieczek (te organizowane przez biuro podróży są znacznie droższe) oraz na temat pobliskich knajp i atrakcji.

Pełen luksus

Organizacja takich wakacji wymaga od Ciebie jedynie kilku kliknięć i… zasobnego portfela. Jeśli nie ogranicza Was budżet – proponujemy takie kierunki jak: Zanzibar, Sri Lanka, Wyspy Zielonego Przylądka, Dominikana czy Meksyk. Jeśli natomiast naprawdę jesteście bogaci, może będzie Was stać na pobyt w Sopocie czy Kołobrzegu.

Więcej porad znajdziesz tutaj.

Może ci się spodobać również

One Reply to “Gdzie pojechać na wakacje we dwoje?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *