O czym rozmawiać na pierwszej randce?

rozmawiać na pierwszej randce

Nawet jeśli przed pierwszym spotkaniem wymieniliście ze sobą setki wiadomości, przy pierwszym spotkaniu może Wam przytrafić się najgorsze – niezręczna cisza. Jeśli nie masz pomysłu, o czym rozmawiać na pierwszej randce – przeczytaj nasze rady. A co jeśli rozmowa klei się od samego początku? To nawet lepiej! Jednak, mimo wszystko, polecam skorzystać z naszych pomysłów – dzięki nim poznacie się jeszcze lepiej!

Ulubiona rzecz

W ten sposób możecie sprawdzić, czy dużo Was łączy i jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. Dzięki pytaniu o ulubione rzeczy może się okazać, że inne tematy do rozmowy wcale nie będą Wam potrzebne. Oczywiście możesz zapytać o proste rzeczy jak ulubiony kolor, książka czy piosenka, jednak postaw na coś nieco bardziej oryginalnego. Na przykład o ulubioną bajkę z dzieciństwa, kuchnię, czy porę roku. Po usłyszeniu odpowiedzi staraj się dowiedzieć, dlaczego wymieniona rzecz jest tą ulubioną.

Największy fuckup

Nie jest to najbezpieczniejszy temat, jednak może przynieść on wiele śmiechu, a fakt podzielenia się niefortunnym wydarzeniem z życia sprawi, że bardziej się przed sobą otworzycie. Podczas opowiadania o swojej największej porażce unikaj opowieści, które są obrzydliwe, bądź smutne – w ten sposób możesz skutecznie zabić klimat randki. I tym samym zaprzepaścić swoją szansę na kolejne spotkanie.

To czy To

Ta, popularna ostatnio, zabawa w mediach społecznościowych może pozytywnie wpłynąć na dynamikę Waszego spotkania. Na przemian zadajecie sobie pytania w stylu 'sernik z rodzynkami, czy bez’ albo 'frytki proste, czy zakręcone’. To świetny patent na dowiedzenie się o sobie więcej, szczególnie jeśli uda Ci się przemycić kilka poważniejszych pytań. Dużym plusem jest fakt, że na te pytania odpowiada się automatycznie, więc możesz mieć założyć, że Twoja potencjalna druga połówka odpowiada szczerze.

Marzenia i plany na przyszłość

Nie jest to może wyjątkowo kreatywny temat, nie mniej jednak warto go poruszyć. W ten sposób dowiesz się, czy jesteście na podobnych etapach w swoim życiu, oraz poznasz ambicje osoby, z którą planujesz się związać. Jeśli nawet nie wydaje Ci się to ważne, to w przyszłości może takie się stać. Może się też okazać, że marzycie o podróży w to samo miejsce. Jestem pewna, że ten fakt zbliży Was do siebie już na starcie. Jeśli nie wiesz, jak zacząć ten temat, zadaj pytanie w stylu 'Co byś zrobiła/zrobił z wygraną na loterii?’, później pójdzie gładko.

Wasze pasje, książki i muzyka

Jeśli chociaż jedna z trzech wymienionych wyżej kwestii Was połączy, to możesz krzyknąć BINGO! Jeśli lubicie podobny gatunek muzyki, macie ulubionego pisarza lub dzielicie wspólne zainteresowania, to nie tylko nie skończą Wam się tematy do rozmów, ale także będziecie dobrze czuli się we własnym towarzystwie. A o to przecież chodzi, prawda? Jeśli opowiadasz o swoich zainteresowaniach, pamiętaj, aby nie był to godzinny monolog. W ten sposób nie będziesz w stanie poznać zainteresowań drugiej osoby.

Jeśli mimo naszych rad nie wiecie, o czym rozmawiać na pierwszej randce, to mam dla Ciebie złą wiadomość – prawdopodobnie nic z tego nie będzie. Idealnie, jeśli od samego początku będziecie mieli wiele wspólnych tematów i okaże się, że macie podobne poglądy w kwestiach fundamentalnych. Więcej porad jak się przygotować na pierwszą randkę znajdziesz tutaj.

Może ci się spodobać również

2 Replies to “O czym rozmawiać na pierwszej randce?”

  1. Przedewszystkim należy być sobą!!!
    Jeżeli szukasz kogoś na stałe to musi zaakceptować Cię takim jakim jesteś.Niezreczna cisza?Widocznie nie pasujecie do siebie

  2. Jak to o czym o tym czy ktoś jest lewacki czy prawicowy a potem o stanie konta przecież tylko to się liczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *