MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Ferguson: Mam plan co do nowych piłkarzy


W rozmowie z Inside United sir Alex Ferguson zdradził swoje plany dotyczące nowych nabytków Manchesteru United: Ashleya Younga, Phila Jonesa i Davida de Gei.

Były piłkarz Aston Villi w pierwszej kolejności zostanie sprawdzony jako lewoskrzydłowy.

? Ashley może grać na wielu pozycjach. Czuje się dobrze zarówno na prawej, jak i na lewej stronie, a także na środku. Mam więc tutaj spory wachlarz możliwości. Mimo wszystko na początku będę ustawiał go jako lewoskrzydłowego ? powiedział Szkot.

Najmłodszy z letnich nabytków Phil Jones, podobnie jak w zeszłym sezonie Chris Smalling, będzie otrzymywał sporadyczne szanse na ogrywanie się w pierwszym składzie Manchesteru United.

? Niektórym może się wydawać, że nie pogra zbyt wiele, ale ten chłopak ma spore możliwości i jest na tyle zdeterminowany, że spokojnie będę mógł dać mu szansę. Rzecz jasna sprowadziliśmy go z myślą o przyszłości, ale już teraz bez problemu dałby sobie radę.

David de Gea, który z miejsca miał zastąpić między słupkami Edwina Van der Sara, będzie musiał powalczyć o miejsce w bramce z Andersem Lindegaardem, który ze świetnej strony pokazał się na tournee w USA.

? Atletico wysoko ceniło swojego bramkarza, ale na szczęście udało nam się pozyskać Davida. Edwin Van der Sar był wspaniały i dał Manchesterowi United bardzo dużo, ale to już przeszłość. Miejmy nadzieję, że przyszłość będzie należeć do De Gei. Pokładamy w nim olbrzymie nadzieje ? zakończył Ferguson.