MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Fergie wspiera Wengera


Sir Alex Ferguson po raz kolejny stanął w obronie Arsene Wengera. Francuski szkoleniowiec Arsenalu boryka się z falą krytyki po wysokiej porażce swojego zespołu na Old Trafford.

Boss Czerwonych Diabłów w swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreślał, jak wielki szacunek ma dla rywala ze stolicy. Tym razem również zdecydował się na publiczne okazanie swojego wsparcia.

- Kibice Arsenalu są w rozpaczy, wręcz ścigają Wengera ? skomentował Sir Alex.

- Wszyscy menadżerowie żyją w świecie intensywnej rywalizacji. Czasami jednak ubolewam nad tym, w jaki sposób media oraz kibice potrafią obarczyć winą jedną osobę, która oczywiście ma problemy. Traktuje się ją wtedy z istną pogardą.

Szkot zdaje się rozumieć sytuację, w jakiej obecnie znajduje się Wenger.

- Krytyka, z jaką spotykamy się w dzisiejszych czasach, ukazuje nam nieco inną stronę rywalizacji w futbolu.

- United i Arsenal mają za sobą wiele bitew, zarówno na boiskach jak i poza nimi. Nigdy jednak nie straciłem mojego szacunku dla człowieka, który jest znakomitym menadżerem i wiernie służył Kanonierom przez te wszystkie lata. Strata piłkarzy takich jak Cesc Fabregas i Samir Nasri jest ciosem, tak samo jak i kontuzja Jacka Wilshere?a.

- Jeżeli kibice Arsenalu chcą zmiany menadżera, to kto ich zdaniem powinien zastąpić Wengera? Niech wyznaczą z tłumu kogoś, kto zaproponuje taką osobę. Trenera, który poradzi sobie lepiej. Wenger od piętnastu lat umiejętnie kieruje klubem.

Sir Alex pomimo rekordowej liczby tytułów na swoim koncie dobrze wie, jak to jest być w świetle krytyki.

- Kilka lat temu, kiedy od dłuższego czasu nie mogliśmy odnieść sukcesu w rozgrywkach, to samo spotkało mnie ? wyznał boss.

- Fakt faktem, krytyka nie przybrała takich rozmiarów, z jakimi radzi sobie teraz Arsene, ale to wcale nie ułatwiało mi pracy. To dzieje się nadal, pomimo zwycięstwa w lidze i udziału w finale Ligi Mistrzów w ubiegłym sezonie usłyszałem w radiu gościa, który stwierdził, że ?Ferguson mógł poradzić sobie lepiej?. Niewiele w dzisiejszych czasach potrzeba, by ktoś wypowiedział się na twój temat ? zakończył Ferguson.