RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Przegląd wydarzeń z europejskich lig

Witam
Postanowiłem założyć eksperymentalny ( chyba że juz kiedyś był taki temat) temat w którym każdy będzie mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie spotkań które odbywają w innych ligach, skomentować występy naszych rodaków itp.

Proszę : Bez zbędnego nabijania
...Ignorance is bliss...
Tomcio
Tomcio
  16 sierpnia 2010

Wysoka wygrana Chelsea mnie zaskoczyła, oby to nie był falstart :]
Po pierwszych kolejkach lepiej się wstrzymać z oceną ale zapowiada się nieźle :)

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 sierpnia 2010
Tomcio
Tomcio: Wysoka wygrana Chelsea mnie zaskoczyła, oby to nie był falstart :]

to nie jest zaskoczenie :)
większą sensacją jest występ Blackpool

liga francuska zapowiada się ciekawie
po dwóch kolejkach Marsylia, Bordeaux - bez zwycięstw i strefa spadkowa
po za tym w Marsylii atmosfera jak w kadrze Francji na Mundialu
Sensacją jest jak na razie Caen które pokonało na wyjeździe Marsylie i u siebie Lyon
dobre wrażenie robią gracze El Arabi i Yatabare

dobrą wiadomością jest porażka w lidze ( pierwsza w sezonie) Dnipro jednak przy obecnej formie Lecha nie wiem czy to coś da
...Ignorance is bliss...
Predator007TSW
Posty: 1519 (po ~292 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  16 sierpnia 2010

Chelsea tak czesto ma, ze w 1-2 meczach w sezonie ma dzień konia, wykorzystuje wsyzstkie sytuacje i wygrywa po 6-0 czy 7-1 i zawyza im to średnią bramek. Tutaj nie ma sie czym jarać, w tym roku nie uda im sie przeskoczyć MU, sa zbyt starzy.

Donald WHO YOU?

Tomcio
Tomcio
  16 sierpnia 2010
RexMundi
RexMundi: porażka ... Dnipro

Moim zdaniem odpuścili mecz :)
Ale racja z formą Lecha nie najlepiej...
Dopóki piłka w grze..

Chociaż nie na najwyższym poziomie ale jednak ciekawy przebieg miał mecz FC Liverpool - Arsenal Londyn 1:1
W drugiej połowie The red's musieli sobie radzić bez Joe Cola.
Brutal - musiał faulować :) ale grali nieco lepiej jednak.. hm.. Bramka Ngog chodź z bliska ale dała prowadzenie :)
Pod koniec meczu kolejna czerwień :] Brytyjczycy preferują brutalny football dlatego ciężko się z nimi gra..
Kto by pomyślał, że Reina zdobędzie bramkę :] Do tego samobójczą..
Miejmy nadzieję, że to nie korupcja :D
egze
egze
  16 sierpnia 2010

Odnośnie meczu Liverpool-Arsenal

W kwestii czerwonej kartki jestem zdania, że jeżeli sędzia wcześniej nie ukarał taką kartką Wilshere'a z Arsenalu za faul na Mascherano to nie powinien tego również robić z Joe Cole'm. Inna sprawa to zachowanie Laurenta Koscielnego (notabene w samej końcówce meczu również zarobił czerwoną kartkę), który wił się jak opętany, wydawało się, że nogę mu urwało, a w drugiej połowie był cały i zdrów :)

Bramka dla Liverpoolu genialna. Naprawdę nie wierzyłem, że Ngog może zrobić takie coś. Niestety boss trochę się nie wykazał i zbyt szybko pozmieniał zawodników, co skutkowało tym, że pod koniec LFC grało praktycznie w dziewiątkę, gdyż Agger po uderzeniu piłką w głowę był na wpół świadomy. Mimo to uważam, że Liverpoolowi należało się zwycięstwo. Niestety niefortunny zbieg okoliczności i chyba jednak zła decyzja Pepe Reiny sprawiły, że Arsenal wyrównał.
Gra Liverpoolu nie może powalać na łopatki, ale cóż, to dopiero początek sezonu. Widać jakieś postępy. Mam nadzieję, że Mascherano nie odejdzie i uda się powalczyć o zdobycie tytułu.

Innym meczem PL, który oglądałem w ten weekend było spotkanie Tottenhamu z Manchesterem City. Mecz mimo, iż zakończył się bezbramkowym remisem stał na bardzo wysokim poziomie. Można śmiało stwierdzić, że gdyby nie wyśmienita forma Joe Harta to MC by przegrał. The Cityzens ma w składzie wielu wartościowych zawodników, ale chyba potrzeba im jeszcze czasu by dojść do pełnej formy. Prócz bramkarza na pewno swą grą wyróżniał się Yaya Toure. Wśród gospodarzy duże wrażenie robi na mnie Kameruńczyk Assou-Ekotto, który już w meczu z Polską pokazał, że jest ostoją spokoju. Jak zwykle świetnie z lewej strony radził sobie Gareth Bale. Ciekaw jestem jak w tym sezonie w PL będzie się spisywał Giovanni dos Santos, chłopak o niewątpliwym potencjale.

Meczu Chelsea co prawda nie widziałem, ale wygląda na to, że był to typowy dla tej drużyny mecz. Ekipa The Blues często ma tak, że jak już zacznie strzelać to nie może przestać. Mistrz Anglii zaczął sezon od wysokiego C, ale formę będzie musiał potwierdzić z dużo bardziej wymagającymi rywalami.

Dzisiaj o 21 czeka nas spotkanie Manchesteru United z Newcastle. Ciekaw jestem szczególnie formy ekipy Srok, która po roku niebytu powraca do PL. To jeden z takich meczów, które są gratką dla każdego fana angielskiej piłki.

Póki co największą niespodziankę w Premier League sprawiła ekipa Blackpool, muszę się bliżej przyjrzeć tej drużynie.

Pussyhunterz
Pussyhunterz
  16 sierpnia 2010

Mnie Chelsea nie napawa optymizmem, po porazkach z Eintrachtem, Hamburgerem SV oraz Ajaxem w meczach kontrolnych sadze, ze maja jeszcze wiele pracy przed soba.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  16 sierpnia 2010

Tomasz Cywka ma pecha. Świetnie zaczął sezon, strzelając bramkę dla Derby County w przegranym 1:2 meczu z Cardiff City, ale w jednym ze starć złamał kość policzkową.

http://www.youtube.com/watch?v=v_QC9Phh2nY&feature=player_embedded

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

egze
egze
  17 sierpnia 2010

Uhuhuhu Szwajcarzy z Berna mnie dzisiaj zaskoczyli. Wygrali u siebie z Tottenhamem, który w sobotę robił cuda w meczu z Manchesterem City. Nie mniej w rewanżu podopieczni Redknappa powinni sobie spokojnie poradzić.

krzychu7818
krzychu7818
  17 sierpnia 2010

a Sparta u siebie 0-2 z Zyliną...

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  18 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a Sparta u siebie 0-2 z Zyliną...

Przed tym meczem stawiałem na awans Czechów.

Skazywani na pożarcie piłkarze Young Boys Berno wygrali u siebie z angielskim Tottenhamem 3-2, to jest dopiero niespodzianka:)

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

WueRZet
WueRZet
  18 sierpnia 2010

A niech Zylina zagra w CL :ziober2:

krzychu7818
krzychu7818
  18 sierpnia 2010

w polsacie teraz mecz Werder- Sampdoria

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  18 sierpnia 2010

No to Werder w LM :tak:

a tu ciekawe wyniki
75'RB Salzburg2 - 3Hapoel Tel Aviv
75'Braga1 - 0Sevilla
: )

egze
egze
  18 sierpnia 2010

Bardzo prawdopodobne, że Szwajcarzy będą mieli dwie swoje ekipy w Lidze Mistrzów :tak:
Chociaż naprawdę bym się śmiał, gdyby Bazylea jednak przegrała na wyjeździe z Sheriffem Tiraspol. Mołdawska ekipa w Lidze Mistrzów to byłoby dopiero coś fajnego :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.