thomas893
thomas893
  2 września 2009 (pierwszy post)

Ladies and Gentleman!

7 września rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a zwycięzcę poznamy 20 września. Polska jako gospodarz miejsce w turnieju miała oczywiście zapewnione. Jako ostatnia drużyna poprzez turniej kwalifikacyjny udział w Mistrzostwach zapewniła sobie Francja. Gospodarzami turnieju będzie 7 miast: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław (runda kwalifikacyjna); Bydgoszcz, Łódź (runda półfinałowa); Katowice (runda finałowa).

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy:

Grupa A:
Chorwacja
Grecja
Izrael
Macedonia

Grupa B:

Francja
Łotwa
Niemcy
Rosja

Grupa C:
Hiszpania
Serbia
Słowenia
Wielka Brytania

Grupa D:
Bułgaria
Litwa
Polska
Turcja

Z każdej grupy awansują 3 najlepsze zespoły. Następnie powstaną 2 grupy: E i F. W gr. E mecze między sobą rozgrywać będą zespoły z grup A i B, w gr. F zespoły z grup C i D. Do ćwierćfinałów awansują po 4 najlepsze zespoły.

W turnieju zabraknie niestety kilku gwiazd światowej koszykówki... m.in. Andrei Kirilenko, Jose Manule'a Calderon'a, Dirka Novitzki'ego. Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

Polska jest gospodarzem ME po raz drugi. Ostatnio miało to miejsce 49 lat temu, kiedy to nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Może teraz uda się powtórzyć to osiągnięcie? :)

Skład naszej reprezentacji:
Rozgrywający i rzucający obrońcy: Łukasz Koszarek, Krzysztof Szubarga, Michał Chyliński, Iwo Kitzinger, David Logan
Skrzydłowi: Michał Ignerski, Krzysztof Roszyk, Adam Wójcik, Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Robert Witka
Środkowi: Marcin Gortat
Trener: Muli Katzurin

Nasza reprezentacja swoje mecze grupowe będzie rozgrywać we Wrocławiu.
Wszystkie mecze Polski oraz jeden mecz półfinałowy pokaże TVP 2. TVP Sport i TVP HD pokaże najciekawsze mecze pierwszej rundy, wszystkie spotkania drugiej rundy i wszystkie mecze fazy pucharowej. Mecz finałowy będzie można obejrzeć w TVP 1.

Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra z Bułgarią... oby był to mecz wygrany :)

Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?
Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?
Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?
Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?
Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?
Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Mam nadzieję, że temat się rozkręci. Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat? :mrgreen:

krzychu7818
krzychu7818
  7 września 2009

dwaj głowni faworyci mistrzostw przegrali swe pierwsze mecze , ciekawy początek :)

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  7 września 2009

Fajny mecz Turcja-Litwa.
W sumie Turkowie zasłużenie zwyciężyli i pokazali, że Litwini są jutro do ogrania.

Hiszpania chyba kompletnie bez formy.

FackMiMi
Posty: 372 (po ~76 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
FackMiMi
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: thomas893

pieknie rozwiniety temat :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju? Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa? Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju? Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej? Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem? Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

1. Hiszpania:ninja:
2. Polska:ninja:
3. nie mam pojęcia:woot:
4. Całkiem nieźle sie promują
5. Wątpliwe bardzo

Konto usunięte
Konto usunięte: Hiszpania chyba kompletnie bez formy.

jak we wszystkim ostatnio :and:

P.S. ale ja się wcale na koszu zupelnie nie znam :ninja:
Konto usunięte
Konto usunięte: chciałbym odnotować powrót na fotkę niekumatej Julki FackMimi i wyrazić gorącą nadzieję, że wróci na forum, bo z nią dyskusje zawsze wydawały mi się ciekawsze :)

WRÓCIŁAM :crylol:
boleslawianin
boleslawianin
  8 września 2009
FackMiMi
FackMiMi: P.S. ale ja się wcale na koszu zupelnie nie znam

Nigdy samcowi nie dalas kosza ? ewentualnie samicy jak jestes biseksualna ?

:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?


Przejdzie do drugiego etapu grupowego i na tym koniec...
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  8 września 2009
FackMiMi
FackMiMi: jak we wszystkim ostatnio P.S. ale ja się wcale na koszu zupelnie nie znam


straszne fochy odwalają Hiszpanie...
nie chcieli mieszkać w tym samym hotelu co inne ekipy, bo podobno łóżka za małe :ninja:
a przenieśli się do hotelu, gdzie wcale nie lepsze.
Witold
Witold
  8 września 2009

Trochę zawiedziony jestem naszą postawą pod koszem w pierwszym spotkaniu...
Liczyłem na więcej zbiórek, szczególnie w obronie.
Skuteczność rzutów z gry na dobrym poziomie, aczkolwiek niepokojące mogą być seryjnie marnowane wolne.
Na pewno posiadamy jeszcze spory potencjał, który powinniśmy dobrze wykorzystać...
Oby Szubarga doszedł do pełni sprawności, bo Koszarkowi potrzebny jest wartościowy zmiennik, a Logan na jedynce mimo wszystko nie spisuje się zbyt dobrze.
Litwini są do pokonania. Wierzę w naszych.
Ole.

thomas893
thomas893
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Hiszpania chyba kompletnie bez formy.

Dzisiaj będą mieli łatwiej ;] Na dodatek będą podrażnieni porażką, więc mogą zniszczyć Wlk. Brytanie

FackMiMi
FackMiMi: pieknie rozwiniety temat :)

Musiałem się postarać, żeby to jakoś wyglądało ;]

FackMiMi
FackMiMi: P.S. ale ja się wcale na koszu zupelnie nie znam

też się nie raz wypowiadam w tematach, o których pojęcia nie mam :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Przejdzie do drugiego etapu grupowego i na tym koniec...

Obyś nie miał racji :mrgreen:

Witold
Witold: Trochę zawiedziony jestem naszą postawą pod koszem w pierwszym spotkaniu... Liczyłem na więcej zbiórek, szczególnie w obronie.

Też liczyłem na dominację w zbiórkach, a tu rybka :and: Mam nadzieję, że dzisiaj to będzie lepiej wyglądało

Witold
Witold: aczkolwiek niepokojące mogą być seryjnie marnowane wolne.

8/11 to jeszcze nie tak źle

Witold
Witold: Oby Szubarga doszedł do pełni sprawności, bo Koszarkowi potrzebny jest wartościowy zmiennik, a Logan na jedynce mimo wszystko nie spisuje się zbyt dobrze.

Szubarga się dzisiaj cholernie przyda... Litwa ma słabszych niskich zawodników, więc przyda się presja w obronie, a Szubiemu to wychodzi idealnie. Oby już nie miał problemów z plecami.
Poza tym dobrze by było, jakby skuteczność za 3, była co najmniej na tym samym procencie co wczoraj

Dzisiaj najciekawsze dwa mecze, to wg mnie: Litwa - Polska i Słowenia - Serbia. Szkoda, że obydwa o tej samej porze
krzychu7818
krzychu7818
  8 września 2009

postawiłem na Rosje u buka a jak na razie baty zbierają :-/

krzychu7818
krzychu7818
  8 września 2009

Rosja tylko 31 punktów po 2 kwartach :haft:

WueRZet
WueRZet
  8 września 2009

Piłem dzisiaj z kibicami Chorwacji :ziober2:
Jednak Słowianie szybko się potrafią dogadać :D
A i Chorwatki bardzo sympatyczne ;)

krzychu7818
krzychu7818
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Piłem dzisiaj z kibicami Chorwacji Jednak Słowianie szybko się potrafią dogadać :D


po jakiemu z nimi gadałes ? :)

ale Rosja dostaje od Niemców :and:
WueRZet
WueRZet
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po jakiemu z nimi gadałes ? :)

Angielski naprawdę jest uniwersalny :D
Choć jak tak szprechali po swojemu to też się dało pojedyncze słówka zrozumieć ^^
Zafascynowani są polskim piwem...nawet tym under 2 złote :lol:
kuba92762
kuba92762
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zafascynowani są polskim piwem...nawet tym under 2 złote

W PoloMarkecie Harnas jest za 1,95 wiec nie smialbym sie z tego ponizej 2 zl:P
krzychu7818
krzychu7818
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zafascynowani są polskim piwem...nawet tym under 2 złote


haha :)

no fajna grupa w Poznaniu , Grecja , Chorwacja , Macedonia , Izrael

WueRZet
WueRZet
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no fajna grupa w Poznaniu , Grecja , Chorwacja , Macedonia , Izrael

Kibiców z Izraela nie stwierdzono :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.