thomas893
thomas893
  2 września 2009 (pierwszy post)

Ladies and Gentleman!

7 września rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a zwycięzcę poznamy 20 września. Polska jako gospodarz miejsce w turnieju miała oczywiście zapewnione. Jako ostatnia drużyna poprzez turniej kwalifikacyjny udział w Mistrzostwach zapewniła sobie Francja. Gospodarzami turnieju będzie 7 miast: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław (runda kwalifikacyjna); Bydgoszcz, Łódź (runda półfinałowa); Katowice (runda finałowa).

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy:

Grupa A:
Chorwacja
Grecja
Izrael
Macedonia

Grupa B:

Francja
Łotwa
Niemcy
Rosja

Grupa C:
Hiszpania
Serbia
Słowenia
Wielka Brytania

Grupa D:
Bułgaria
Litwa
Polska
Turcja

Z każdej grupy awansują 3 najlepsze zespoły. Następnie powstaną 2 grupy: E i F. W gr. E mecze między sobą rozgrywać będą zespoły z grup A i B, w gr. F zespoły z grup C i D. Do ćwierćfinałów awansują po 4 najlepsze zespoły.

W turnieju zabraknie niestety kilku gwiazd światowej koszykówki... m.in. Andrei Kirilenko, Jose Manule'a Calderon'a, Dirka Novitzki'ego. Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

Polska jest gospodarzem ME po raz drugi. Ostatnio miało to miejsce 49 lat temu, kiedy to nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Może teraz uda się powtórzyć to osiągnięcie? :)

Skład naszej reprezentacji:
Rozgrywający i rzucający obrońcy: Łukasz Koszarek, Krzysztof Szubarga, Michał Chyliński, Iwo Kitzinger, David Logan
Skrzydłowi: Michał Ignerski, Krzysztof Roszyk, Adam Wójcik, Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Robert Witka
Środkowi: Marcin Gortat
Trener: Muli Katzurin

Nasza reprezentacja swoje mecze grupowe będzie rozgrywać we Wrocławiu.
Wszystkie mecze Polski oraz jeden mecz półfinałowy pokaże TVP 2. TVP Sport i TVP HD pokaże najciekawsze mecze pierwszej rundy, wszystkie spotkania drugiej rundy i wszystkie mecze fazy pucharowej. Mecz finałowy będzie można obejrzeć w TVP 1.

Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra z Bułgarią... oby był to mecz wygrany :)

Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?
Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?
Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?
Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?
Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?
Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Mam nadzieję, że temat się rozkręci. Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat? :mrgreen:

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: był niezwykle potrzebny.


Konto usunięte
Konto usunięte: był niezwykle potrzebny.


trochę namieszałem :rotfl:
Freddie2007
Freddie2007
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak ja bym chciał, żeby ktoś tym wszystkim z trąbkami, wsadził im je głeboko w ....

Mnie najbardziej ten spiker wkurza z tym debilnym głosem co co chwile woła kto wygra mecz a kibice już mają tego dość:lol2:
krzychu7818
krzychu7818
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: spojrzałem na eventim.pl i na 2 dni są jeszcze jakieś bilety


no wlasnie widze że są , ale na sobote co by mnie interesowała to już brak

thomas893
thomas893
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z Turcją na pewno nie będzie łatwo. Turkoglu i spółka będą chcieli z kompletem zwycięstw wyjść z grupy, ale mamy szansę.

Nasi są na fali i pewnie uwierzyli w siebie ;D Więc nie może być inaczej, jak zwycięstwo jutro ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Mnie najbardziej ten spiker wkurza z tym debilnym głosem co co chwile woła kto wygra mecz a kibice już mają tego dość

Chyba spiker ze Zgorzelca ;P
W ogóle spiker dobijający, muzyka dobijająca, trąbki dobijające...

Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie widze że są , ale na sobote co by mnie interesowała to już brak

W Katowicach też jeszcze troche biletów jest, ale nie na finał itd :P
koraspl
koraspl
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Rosja gra osłabiona ;]

Niemcy tym bardziej :P
thomas893
thomas893
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niemcy tym bardziej :P

Niemcy: Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks), Chris Kaman (Los Angeles Clippers)
Rosja: Andriej Kirilenko (Utah Jazz), J.R. Holden (CSKA Moskwa), Wiktor Chriapa (CSKA Moskwa)
:mrgreen:
koraspl
koraspl
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niemcy: Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks), Chris Kaman (Los Angeles Clippers) Rosja: Andriej Kirilenko (Utah Jazz), J.R. Holden (CSKA Moskwa), Wiktor Chriapa (CSKA Moskwa)

Tak tak tylko ze taki Nowitzki znaczy dla Niemcow tyle ile dla nas Gortat.Łatwiej jest Rosjanom teoretycznie lepszym koszykarsko zastapic swoich asow niz Niemcom.
W sumie to klopoty innych ekip mnie nie obchodza wazne aby nasza reprezentacja zagrala w Katowicach:ziober2:
PokazeCiCycki69
PokazeCiCycki69
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba spiker ze Zgorzelca ;P W ogóle spiker dobijający, muzyka dobijająca, trąbki dobijające...

haha znam tego zioma..
w ogole ci co przeprowadzaja wywiady zadaja durne pytania albo w ogole im nie zadaja np w przerwie meczu do Lampego ''rzuciles kilka trojek na poczatku'' i co on kur va ma im odpowiedziec?
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w przerwie meczu do Lampego ''rzuciles kilka trojek na poczatku'' i co on kur va ma im odpowiedziec?


Jaka stacja takie pytania, nie oczekujmy jakis wyżyn :rotfl:
Freddie2007
Freddie2007
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w ogole ci co przeprowadzaja wywiady zadaja durne pytania albo w ogole im nie zadaja np w przerwie meczu do Lampego ''rzuciles kilka trojek na poczatku'' i co on kur va ma im odpowiedziec?

Jak widze tych Borczuchów i innych Elgendich amatorów to mi się odechciewa:ninja:
PokazeCiCycki69
PokazeCiCycki69
  8 września 2009
LeonGrande
LeonGrande: Jaka stacja takie pytania, nie oczekujmy jakis wyżyn

na miejscu Lampego piedolnal mu w twarz on nawet sam sie zasmial i musial zmienic temat jak to im szlo podczas meczu
PokazeCiCycki69
PokazeCiCycki69
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widze tych Borczuchów i innych Elgendich amatorów to mi się odechciewa

widac ze basketu dawno nie bylo w tvp i zalatuje amatorka
thomas893
thomas893
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak tak tylko ze taki Nowitzki znaczy dla Niemcow tyle ile dla nas Gortat.Łatwiej jest Rosjanom teoretycznie lepszym koszykarsko zastapic swoich asow niz Niemcom.

Ci powiem, że masz racje :P Tak na to nie spojrzałem xD

Konto usunięte
Konto usunięte: W sumie to klopoty innych ekip mnie nie obchodza wazne aby nasza reprezentacja zagrala w Katowicach

i wygrała! :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: haha znam tego zioma..

taki charakterystyczny głos ma

Konto usunięte
Konto usunięte: w ogole ci co przeprowadzaja wywiady zadaja durne pytania albo w ogole im nie zadaja np w przerwie meczu do Lampego ''rzuciles kilka trojek na poczatku'' i co on kur va ma im odpowiedziec?

:lol2:

LeonGrande
LeonGrande: Jaka stacja takie pytania

j.w. xD
Freddie2007
Freddie2007
  8 września 2009

Lampe to w ogóle taki Smolarek w naszej kadrze, podobnie mówi po polsku:lol:

PokazeCiCycki69
PokazeCiCycki69
  8 września 2009

ciekawe czy jak polacy daleko zajda to bedzie basketomania:D:D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.