thomas893
thomas893
  2 września 2009 (pierwszy post)

Ladies and Gentleman!

7 września rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a zwycięzcę poznamy 20 września. Polska jako gospodarz miejsce w turnieju miała oczywiście zapewnione. Jako ostatnia drużyna poprzez turniej kwalifikacyjny udział w Mistrzostwach zapewniła sobie Francja. Gospodarzami turnieju będzie 7 miast: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław (runda kwalifikacyjna); Bydgoszcz, Łódź (runda półfinałowa); Katowice (runda finałowa).

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy:

Grupa A:
Chorwacja
Grecja
Izrael
Macedonia

Grupa B:

Francja
Łotwa
Niemcy
Rosja

Grupa C:
Hiszpania
Serbia
Słowenia
Wielka Brytania

Grupa D:
Bułgaria
Litwa
Polska
Turcja

Z każdej grupy awansują 3 najlepsze zespoły. Następnie powstaną 2 grupy: E i F. W gr. E mecze między sobą rozgrywać będą zespoły z grup A i B, w gr. F zespoły z grup C i D. Do ćwierćfinałów awansują po 4 najlepsze zespoły.

W turnieju zabraknie niestety kilku gwiazd światowej koszykówki... m.in. Andrei Kirilenko, Jose Manule'a Calderon'a, Dirka Novitzki'ego. Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

Polska jest gospodarzem ME po raz drugi. Ostatnio miało to miejsce 49 lat temu, kiedy to nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Może teraz uda się powtórzyć to osiągnięcie? :)

Skład naszej reprezentacji:
Rozgrywający i rzucający obrońcy: Łukasz Koszarek, Krzysztof Szubarga, Michał Chyliński, Iwo Kitzinger, David Logan
Skrzydłowi: Michał Ignerski, Krzysztof Roszyk, Adam Wójcik, Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Robert Witka
Środkowi: Marcin Gortat
Trener: Muli Katzurin

Nasza reprezentacja swoje mecze grupowe będzie rozgrywać we Wrocławiu.
Wszystkie mecze Polski oraz jeden mecz półfinałowy pokaże TVP 2. TVP Sport i TVP HD pokaże najciekawsze mecze pierwszej rundy, wszystkie spotkania drugiej rundy i wszystkie mecze fazy pucharowej. Mecz finałowy będzie można obejrzeć w TVP 1.

Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra z Bułgarią... oby był to mecz wygrany :)

Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?
Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?
Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?
Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?
Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?
Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Mam nadzieję, że temat się rozkręci. Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat? :mrgreen:

NeverMind1910
NeverMind1910
  8 września 2009

A jeszcze jedno. Chociaż Logan gra w miarę dobrze, jako Polak powiem jedno. Nie chcę oglądać tej brązowej wieszającej się po obręczach małpki.
Widzę, że w Bułgarii mają podobne zwyczajne :and:

Patologia.. A nadal mam przed oczami wywiad Logana i nastawienie do gry z orzełkiem na piersi. Zwyczajnie nie zasłużył.

Zdaję sobie sprawę, że zostanę posądzony o rasizm i akceptuję karę bana :)

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  8 września 2009

Krzysztof Szubarga (12 pkt., 8 as., 5 str., 3 przech.)
Michał Ignerski (16 pkt.)
David Logan (19 pkt., 8 str.)
Marcin Gortat (15 pkt., 17 zb., 3 as., 2 bl.)
Maciej Lampe (22 pkt., 10 zb., 2 bl.)
Krzysztof Roszyk (2 pkt.)

niech ten naturalizowany polak cos z tym zrobi :ninja:

Lampe mnie zaskakuje niesamowicie...
Gortat klasa sama w sobie :)
Ignerski kapitalny wystep
Szubarga, przed ME w ogole nie wiedzialem kto to jest... a tu tak swietnie gra

szkoda ze Wojcik "w domu" choc z 1 min nie zagral...

koraspl
koraspl
  8 września 2009
LeonGrande
LeonGrande: niech ten naturalizowany polak cos z tym zrobi

Jezeli wszycy w jednym momencie chowaja sie za przeciwnikiem to Logan nic nie wymysli.Z tych wszystkich strat w koncowce gora jedna dwie byly z jego winy.
Ogolnie Logan daje wiecej dobrego niz zlego tej druzynie.W kluczowych momentach gra dobry basket
NeverMind1910
NeverMind1910
  8 września 2009
LeonGrande
LeonGrande: niech ten naturalizowany polak cos z tym zrobi


Taki z niego polak jak ze mnie matematyk. Nie życzę sobie, żeby ktokolwiek murzynów nazywał polakami. To skandal w przeszłości powiesiliby was za jaja na drucie telegraficznym.
MaQ7
MaQ7
  8 września 2009

Obawialem sie rozczarowania w tych mistrzostwach a tymczasem mile zaskakuja mnie :D
a co tam wygrali dwa mozna wygrac 3 ! :D

thomas893
thomas893
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda, że w Bydgoszczy chłopaki nic nie grają :((

a masz bileta kupionego? ;D

LeonGrande
LeonGrande: obecnie wole juz bardziej obejrzec mecz koszykowki Polakow niz w pilke nozna :)

kosz jest lepszy od piłki :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Litwa kompletnie bez formy

ciekawe jak sobie poradzą z Bułgarią :woot:

LeonGrande
LeonGrande: niech ten naturalizowany polak cos z tym zrobi

w pierwszym meczu sparingowym z Chorwacją miał 9 strat :P

LeonGrande
LeonGrande: Szubarga, przed ME w ogole nie wiedzialem kto to jest... a tu tak swietnie gra

Szubi gwiazda, jazda jazda jazda :lol2:

LeonGrande
LeonGrande: szkoda ze Wojcik "w domu" choc z 1 min nie zagral...

problemy z nogą
Carlsb
Carlsb
  8 września 2009

no kurcze nieźle .. Litwa zawsze była w czołówce..wiedziałem ,że są bez formy, ale nie aż tak zebyśmy mogli ich ograć ;]

czas na Turków..myślałem że są nie do przejścia , ale ..po dzisiejszym meczu wierzę w Naszych ;]

skoro mamy dobre wyniki bo mamy turniej u nas to co będzie się działo w 2012 hehe ;]

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie życzę sobie, żeby ktokolwiek murzynów nazywał polakami.

Oh oh !
wyrywasz z kontekstu rasisto z Łodzi, przeciez napisalem ze naturalizowany -to wiele wyjasnia :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zwyczajnie nie zasłużył.

Moze i nie ale jest kluczowym graczem :) i miedzy innymi dzieki jego grze wygrywamy
choc i tak najwiekszy wplyw na gre ma moim zdaniem Gortat

Konto usunięte
Konto usunięte: Ogolnie Logan daje wiecej dobrego niz zlego tej druzynie.W kluczowych momentach gra dobry basket


Dlatego dobra gra i duza ilosc pkt ratuje go w moich oczach :ninja:
tak nikt by na nim nie pozostawil suchej nitki :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Szubi gwiazda, jazda jazda jazda

Anwil bedzie mial z niego sporo pozytku :tak:
thomas893
thomas893
  8 września 2009

a inne mecze:
Izrael - Macedonia 79:82 :szok2:
Niemcy - Rosja 76:73
Słowenia - Serbia 80:69

Nie sądziłem, że Izrael przegra z Macedonią...

Freddie2007
Freddie2007
  8 września 2009

Ale fantastyczny mecz naszego zespołu i ten doping, ale bym chciał być w Hali Ludowej, atmosfera lepsza niż na siatkówce:)
Najlepszym momentem były te 3 z rzędu rzuty Ignerskiego za 3pkt, coś pięknego i mimo chyba z 8 strat Logana mecz jak najbardziej na plus, przy takim zgranym zespole i tak fantastycznej publiczności czuje wielki sukces:ziober2:

krzychu7818
krzychu7818
  8 września 2009

Słowenia rozwaliła Serbów , dla mnie to jest zaskoczenie

krzychu7818
krzychu7818
  8 września 2009

a na mecze w Łodzi pewno tez juz biletów nie ma ? :and:

koraspl
koraspl
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niemcy - Rosja 76:73

Szwaby ograly obecnych Mistrzow Europy i to jest dla mnie najwieksza niespodzianka
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Szwaby ograly obecnych Mistrzow Europy i to jest dla mnie najwieksza niespodzianka


i praktycznie przez cały mecz kontrolowali sytuację :)

co do meczu Polaków, to w pierwszej połowie popisowa gra Maćka Lampe, który trzymał grę w ataku, w drugiej świetnie Ignerski, który pozwolił naszej reprezentacji odjechać na kilkanaście punktów.

Wieszać psy na Loganie łatwo, ale taki zawodnik polskiej reprezentacji był niezwykle potrzebny. Większość reprezentacji ma naturalizowanych Amerykanów w składzie, a w chwili obecnej on polskiej kadrze był niezwykle potrzebny.

Widać, że Polacy świetnie czują się przed własną publicznością.
Z Turcją na pewno nie będzie łatwo. Turkoglu i spółka będą chcieli z kompletem zwycięstw wyjść z grupy, ale mamy szansę. Jeśli nie teraz to kiedy.
thomas893
thomas893
  8 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i ten doping

jak ja bym chciał, żeby ktoś tym wszystkim z trąbkami, wsadził im je głeboko w .... :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: a na mecze w Łodzi pewno tez juz biletów nie ma ?

spojrzałem na eventim.pl i na 2 dni są jeszcze jakieś bilety

Konto usunięte
Konto usunięte: Szwaby ograly obecnych Mistrzow Europy i to jest dla mnie najwieksza niespodzianka

Rosja gra osłabiona ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.