thomas893
thomas893
  2 września 2009 (pierwszy post)

Ladies and Gentleman!

7 września rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a zwycięzcę poznamy 20 września. Polska jako gospodarz miejsce w turnieju miała oczywiście zapewnione. Jako ostatnia drużyna poprzez turniej kwalifikacyjny udział w Mistrzostwach zapewniła sobie Francja. Gospodarzami turnieju będzie 7 miast: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław (runda kwalifikacyjna); Bydgoszcz, Łódź (runda półfinałowa); Katowice (runda finałowa).

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy:

Grupa A:
Chorwacja
Grecja
Izrael
Macedonia

Grupa B:

Francja
Łotwa
Niemcy
Rosja

Grupa C:
Hiszpania
Serbia
Słowenia
Wielka Brytania

Grupa D:
Bułgaria
Litwa
Polska
Turcja

Z każdej grupy awansują 3 najlepsze zespoły. Następnie powstaną 2 grupy: E i F. W gr. E mecze między sobą rozgrywać będą zespoły z grup A i B, w gr. F zespoły z grup C i D. Do ćwierćfinałów awansują po 4 najlepsze zespoły.

W turnieju zabraknie niestety kilku gwiazd światowej koszykówki... m.in. Andrei Kirilenko, Jose Manule'a Calderon'a, Dirka Novitzki'ego. Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

Polska jest gospodarzem ME po raz drugi. Ostatnio miało to miejsce 49 lat temu, kiedy to nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Może teraz uda się powtórzyć to osiągnięcie? :)

Skład naszej reprezentacji:
Rozgrywający i rzucający obrońcy: Łukasz Koszarek, Krzysztof Szubarga, Michał Chyliński, Iwo Kitzinger, David Logan
Skrzydłowi: Michał Ignerski, Krzysztof Roszyk, Adam Wójcik, Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Robert Witka
Środkowi: Marcin Gortat
Trener: Muli Katzurin

Nasza reprezentacja swoje mecze grupowe będzie rozgrywać we Wrocławiu.
Wszystkie mecze Polski oraz jeden mecz półfinałowy pokaże TVP 2. TVP Sport i TVP HD pokaże najciekawsze mecze pierwszej rundy, wszystkie spotkania drugiej rundy i wszystkie mecze fazy pucharowej. Mecz finałowy będzie można obejrzeć w TVP 1.

Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra z Bułgarią... oby był to mecz wygrany :)

Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?
Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?
Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?
Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?
Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?
Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Mam nadzieję, że temat się rozkręci. Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat? :mrgreen:

thomas893
thomas893
  21 września 2009

Podsumowując... rekordowy temat o koszykówce na tym forum :lol2:

thomas893
thomas893
  23 września 2009

Taka ciekawostka... finał Eurobasketu w Polsce obejrzało... 783 tysiące Polaków!

żenua :and:

boleslawianin
boleslawianin
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 783 tysiące Polaków!


bo kogo interesowal mecz Hiszpanii z Serbia ?

zeby chociaz Polacy grali w finale... to pewnie pare milionowy by bylo :)

ogladali Ci co sie interesuja basketem, a dla pozostalych mecz bez znaczenia
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Taka ciekawostka... finał Eurobasketu w Polsce obejrzało... 783 tysiące Polaków!


to i tak bardzo dużo :tak:
PokazeCiCycki69
PokazeCiCycki69
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Taka ciekawostka... finał Eurobasketu w Polsce obejrzało... 783 tysiące Polaków! żenua

prawie jak Milion:)
NeverMind1910
NeverMind1910
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: żenua

Proszę nie pisz żenua lub żal.pl :(

Konto usunięte
Konto usunięte: to i tak bardzo dużo

Bo kogo interesował ten mecz? Zresztą do interesujących nie należał..

Konto usunięte
Konto usunięte: egzekutor90gool

No Egze dopisz sobie w sygnaturce 1x 11 kolejki :).
Gratulację..
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No Egze dopisz sobie w sygnaturce 1x 11 kolejki :). Gratulację..


wzajemnie :)
jak tak dalej pójdzie to będziesz w 11 co kolejka :D
NeverMind1910
NeverMind1910
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak tak dalej pójdzie to będziesz w 11 co kolejka :D

Bądźmy szczerzy ostatnie spotkanie nie było moim popisem.. Spróbuję zahaczyć o kompleta z TST. Swoją drogą jak to się dzieje, że jechaliśmy razem tylko 1 biega?:D

PS Jesteś fanem Ewy Farny? :>
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bądźmy szczerzy ostatnie spotkanie nie było moim popisem.. Spróbuję zahaczyć o kompleta z TST. Swoją drogą jak to się dzieje, że jechaliśmy razem tylko 1 biega?:D


nie jeździmy razem, bo numery parzyste jadą tylko z nieparzystymi :tak:
a że Vega jest specem od taktyki to daje nam obojgu szanse na kompleta i nie wystawia razem.

Konto usunięte
Konto usunięte: PS Jesteś fanem Ewy Farny? :>


sympatykiem :ziober2:
NeverMind1910
NeverMind1910
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a że Vega jest specem od taktyki to daje nam obojgu szanse na kompleta i nie wystawia razem.

Aha.. To ciekaw jestem jak ustawi skład z Salesem, Q i Darkmanem..
Wtedy każdy będzie miał małe szanse na kompleta bo skład będzie niesamowicie wyrównany.

Konto usunięte
Konto usunięte: sympatykiem

Ty zboczuchu jestem pewien, że wyciupciałbyś 15 latkę. Za to grozi prokurator :D
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty zboczuchu jestem pewien, że wyciupciałbyś 15 latkę. Za to grozi prokurator :D


spokojnie ona ma 16 lat skończone :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Aha.. To ciekaw jestem jak ustawi skład z Salesem, Q i Darkmanem.. Wtedy każdy będzie miał małe szanse na kompleta bo skład będzie niesamowicie wyrównany.


swoją drogą widziałem, że w typerze IFQ też Ci całkiem dobrze idzie :mrgreen:
NeverMind1910
NeverMind1910
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: spokojnie ona ma 16 lat skończone

:D

Konto usunięte
Konto usunięte: swoją drogą widziałem, że w typerze IFQ też Ci całkiem dobrze idzie

Racja chciałem już was poprosic, żebyście nie strzelali 5 bramki aby wszedł mi wynik 4:0.
Oczywiście żartuję :)
thomas893
thomas893
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo kogo interesowal mecz Hiszpanii z Serbia ?


Konto usunięte
Konto usunięte: to i tak bardzo dużo


Konto usunięte
Konto usunięte: Bo kogo interesował ten mecz? Zresztą do interesujących nie należał..

Ja na to spojrzałem przez pryzmat rangi turnieju. Jednak jest to druga pod względem zainteresowania impreza na kontynencie... dlatego tak oceniam tą oglądalność ;]
Jednak najbardziej mnie wku.....a to, że z 53 meczów w ogólnodostępnej tv zostało pokazane tylko 8 :martuska:

Konto usunięte
Konto usunięte: Proszę nie pisz żenua lub żal.pl :(

Ok ;D
Gutek909
Gutek909
  23 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a to, że z 53 meczów w ogólnodostępnej tv zostało pokazane tylko 8

dobrze, że mam cyfrowy polsat, w siatke mogłem każdy mecz obejrzeć ME, ale oczywiście dużo meczy opuściłem :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.