thomas893
thomas893
  2 września 2009 (pierwszy post)

Ladies and Gentleman!

7 września rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a zwycięzcę poznamy 20 września. Polska jako gospodarz miejsce w turnieju miała oczywiście zapewnione. Jako ostatnia drużyna poprzez turniej kwalifikacyjny udział w Mistrzostwach zapewniła sobie Francja. Gospodarzami turnieju będzie 7 miast: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław (runda kwalifikacyjna); Bydgoszcz, Łódź (runda półfinałowa); Katowice (runda finałowa).

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy:

Grupa A:
Chorwacja
Grecja
Izrael
Macedonia

Grupa B:

Francja
Łotwa
Niemcy
Rosja

Grupa C:
Hiszpania
Serbia
Słowenia
Wielka Brytania

Grupa D:
Bułgaria
Litwa
Polska
Turcja

Z każdej grupy awansują 3 najlepsze zespoły. Następnie powstaną 2 grupy: E i F. W gr. E mecze między sobą rozgrywać będą zespoły z grup A i B, w gr. F zespoły z grup C i D. Do ćwierćfinałów awansują po 4 najlepsze zespoły.

W turnieju zabraknie niestety kilku gwiazd światowej koszykówki... m.in. Andrei Kirilenko, Jose Manule'a Calderon'a, Dirka Novitzki'ego. Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

Polska jest gospodarzem ME po raz drugi. Ostatnio miało to miejsce 49 lat temu, kiedy to nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Może teraz uda się powtórzyć to osiągnięcie? :)

Skład naszej reprezentacji:
Rozgrywający i rzucający obrońcy: Łukasz Koszarek, Krzysztof Szubarga, Michał Chyliński, Iwo Kitzinger, David Logan
Skrzydłowi: Michał Ignerski, Krzysztof Roszyk, Adam Wójcik, Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Robert Witka
Środkowi: Marcin Gortat
Trener: Muli Katzurin

Nasza reprezentacja swoje mecze grupowe będzie rozgrywać we Wrocławiu.
Wszystkie mecze Polski oraz jeden mecz półfinałowy pokaże TVP 2. TVP Sport i TVP HD pokaże najciekawsze mecze pierwszej rundy, wszystkie spotkania drugiej rundy i wszystkie mecze fazy pucharowej. Mecz finałowy będzie można obejrzeć w TVP 1.

Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra z Bułgarią... oby był to mecz wygrany :)

Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?
Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?
Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?
Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?
Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?
Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Mam nadzieję, że temat się rozkręci. Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat? :mrgreen:

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Będzie żółto na trybunach :P Ciekawe ile Turków ;D Osobiście stawiam, że wygra Litwa


Ja zawsze za Litwą byłem jak Polska nie grała, więc też tak stawiam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślałem, że Łotyszą może uda się sprawić jakąś niespodziankę, ale niestety W pierwszej połowie jeszcze jakoś się trzymali Rusków, no ale nie wyszło... szkoda


ten Kambala czy jak mu tam to fajny zawodnik...
no i Skele o sobie przypomniał, choć kiedy oglądałem bardzo nieskuteczny był.
thomas893
thomas893
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ten Kambala czy jak mu tam to fajny zawodnik... no i Skele o sobie przypomniał, choć kiedy oglądałem bardzo nieskuteczny był.

masz TVP Sport? :)

Ja teraz oglądam Chorwacja - Izrael... zacięty mecz ;D Nikt na więcej niż 2 pkt nie może odskoczyć... a już tylko 5 min do końca meczu zostało
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: masz TVP Sport? :)


od niedawna, ale mam... Ryszard Łabędź komentował... Bardzo lubię tego komentatora :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja teraz oglądam Chorwacja - Izrael... zacięty mecz ;D Nikt na więcej niż 2 pkt nie może odskoczyć... a już tylko 5 min do końca meczu zostało


I jaki wynik końcowy?
thomas893
thomas893
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: od niedawna, ale mam... Ryszard Łabędź komentował... Bardzo lubię tego komentatora :)

szczęściarz ;D Nie kojarzę komentatorów po nazwiskach :P

Konto usunięte
Konto usunięte: I jaki wynik końcowy?

Jeszcze grają... niecałe 2 min do końca i 5 pkt przewagi Chorwacji
thomas893
thomas893
  7 września 2009

i Chorwacja wygrywa z Izraelem 86:79... pod koniec sporo fauli, Izrael się pogubił i nie dogonił Chorwatów.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 września 2009

Dotychczasowe wyniki :
gr A : Macedonia - Grecja 54:86
gr B : Rosja - Łotwa 81:68
gr C : W. Brytania Słowenia 59:72

no i wspomniani Chorwaci wiadomo.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Freddie2007
Freddie2007
  7 września 2009

Świetna gra kadry, no może poza 3 kwartą gdzie z 19punktowej przewagi nagle zrobiło sie 7pkt. Kapitalna gra Ignerskiego, wielka klasa, i fenomenalna w ogole skutecznosc naszego zespolu, w kazdych rzutach powyzej 50% wielka klasa:brawo:

Jedyny minus tego co się obawiałem, TVP w ogóle nie pokazuje statystyk podczas meczów, kto ma najwięcej punktów i w ogóle tragiczna realizacja:ninja:

PokazeCiCycki69
PokazeCiCycki69
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedyny minus tego co się obawiałem, TVP w ogóle nie pokazuje statystyk podczas meczów, kto ma najwięcej punktów i w ogóle tragiczna realizacja

i jeszcze te wywiady w przerwach jak dla mnie katastrofa
Freddie2007
Freddie2007
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i jeszcze te wywiady w przerwach jak dla mnie katastrofa

Dokladnie te pytania tych dziennikarzy masakra:wtf:
thomas893
thomas893
  7 września 2009

a czego się spodziewaliście po TVP? :P

Ale wyrównany mecz Turków z Litwą...

Freddie2007
Freddie2007
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale wyrównany mecz Turków z Litwą...

To niedobrze wróży bo znaczy że Turcy są mocni, a Turkoglu gra na Baskecie?
thomas893
thomas893
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To niedobrze wróży bo znaczy że Turcy są mocni, a Turkoglu gra na Baskecie?

Gra :tak: I do tego rzuca i za 2 i za 3... widać, że NBA ;]
Freddie2007
Freddie2007
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Gra I do tego rzuca i za 2 i za 3... widać, że NBA ;]

Ciekawe kiedy doczekamy się rzutów Gortata za 3 :lol:
thomas893
thomas893
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe kiedy doczekamy się rzutów Gortata za 3

No w meczu z Turcją, przy prowadzeniu +30 rzuci Turkoglu przez ręce :lol2:
kuba92762
kuba92762
  7 września 2009

nawet sie na Ignerskim dzisiaj nie zawiodlem.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.