thomas893
thomas893
  2 września 2009 (pierwszy post)

Ladies and Gentleman!

7 września rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a zwycięzcę poznamy 20 września. Polska jako gospodarz miejsce w turnieju miała oczywiście zapewnione. Jako ostatnia drużyna poprzez turniej kwalifikacyjny udział w Mistrzostwach zapewniła sobie Francja. Gospodarzami turnieju będzie 7 miast: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław (runda kwalifikacyjna); Bydgoszcz, Łódź (runda półfinałowa); Katowice (runda finałowa).

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy:

Grupa A:
Chorwacja
Grecja
Izrael
Macedonia

Grupa B:

Francja
Łotwa
Niemcy
Rosja

Grupa C:
Hiszpania
Serbia
Słowenia
Wielka Brytania

Grupa D:
Bułgaria
Litwa
Polska
Turcja

Z każdej grupy awansują 3 najlepsze zespoły. Następnie powstaną 2 grupy: E i F. W gr. E mecze między sobą rozgrywać będą zespoły z grup A i B, w gr. F zespoły z grup C i D. Do ćwierćfinałów awansują po 4 najlepsze zespoły.

W turnieju zabraknie niestety kilku gwiazd światowej koszykówki... m.in. Andrei Kirilenko, Jose Manule'a Calderon'a, Dirka Novitzki'ego. Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

Polska jest gospodarzem ME po raz drugi. Ostatnio miało to miejsce 49 lat temu, kiedy to nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Może teraz uda się powtórzyć to osiągnięcie? :)

Skład naszej reprezentacji:
Rozgrywający i rzucający obrońcy: Łukasz Koszarek, Krzysztof Szubarga, Michał Chyliński, Iwo Kitzinger, David Logan
Skrzydłowi: Michał Ignerski, Krzysztof Roszyk, Adam Wójcik, Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Robert Witka
Środkowi: Marcin Gortat
Trener: Muli Katzurin

Nasza reprezentacja swoje mecze grupowe będzie rozgrywać we Wrocławiu.
Wszystkie mecze Polski oraz jeden mecz półfinałowy pokaże TVP 2. TVP Sport i TVP HD pokaże najciekawsze mecze pierwszej rundy, wszystkie spotkania drugiej rundy i wszystkie mecze fazy pucharowej. Mecz finałowy będzie można obejrzeć w TVP 1.

Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra z Bułgarią... oby był to mecz wygrany :)

Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?
Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?
Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?
Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?
Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?
Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Mam nadzieję, że temat się rozkręci. Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat? :mrgreen:

krzychu7818
krzychu7818
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a tak btw. słyszeliście o Polsat Futbol? Nowy kanał, w którym będą pokazywane mecze piłkarskie. Tym samym znikną z Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. Szczęśliwi ci, którzy mają cyfrowy polsat


ale ten Polsat Futbol tez ma ponoć w kablówkach być :woot:

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Polsat Futbol


kiedy on właściwie rusza?

może wreszcie w Polsacie więcej piłki będzie... choć za bardzo na to nie liczę...
pewnie królować będą ligi rosyjska, holenderska, belgijska, grecka, portugalska i szkocka :ninja:
Gutek909
Gutek909
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie królować będą ligi rosyjska, holenderska, belgijska, grecka, portugalska i szkocka

ja bym chciał hiszpańską :P
ciekawe czy trzeba będzie ten program sobie dokupić do pakietu :D
Gutek909
Gutek909
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedy on właściwie rusza?

17 września.
http://mediafm.net/telewizja/21285,Polsat-Futbol:-nowy-kanal-sportowy.html
jak zwykle skróty z Barca tv :|
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 17 września. http://mediafm.net/telewizja/21285,Polsat-Futbol:-nowy-kanal-sportowy.html jak zwykle skróty z Barca tv :|


ciekawie zapowiada się tylko LE z tego co widzę.
krzychu7818
krzychu7818
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: też na stronę http://sport.tvp.pl/


Rosja- Łotwa teraz leci tam

krzychu7818
krzychu7818
  7 września 2009

a wybiera sie ktos na jakiś mecz na tych mistrzostwach ?

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 września 2009

Panowie Gortat co robi to jest hardcor! :lol2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

PokazeCiCycki69
PokazeCiCycki69
  7 września 2009
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Panowie Gortat co robi to jest hardcor!

nie ma co sie jeszcze podniecac bo nas gonia
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  7 września 2009

Tvp tradycyjnie spoznila sie na hymny :pup:

byla tylko koncowka Polskiego... ech

a gra Polakow ladna choc duzo bledow... wazne ze wygrali :) jutro nie bedzie latwo

thomas893
thomas893
  7 września 2009
LeonGrande
LeonGrande: Tvp tradycyjnie spoznila sie na hymny :pup: byla tylko koncowka Polskiego... ech

bo reklamy ważniejsze :zonk:

Cóż, mecz wygrany, choć ten przestój dosyć niebezpieczny. Jutro będzie ciężej, ale nasi potrafią się sprężyć na mecz z trudnym rywalem. Szubi dzisiaj słabo, pewno przez tą drobną kontuzję, co go wykluczyła na kilka dni z treningów. Martwi mnie jedna sprawa... sporo grała wyjściowa piątka. Byle ich Katzurin nie zajechał na meczach grupowych. Gortat double-double i 5 bloków :mrgreen: A i tak najbardziej mi się podobało, jak zablokował murzyna bo gwizdku :ziober2: Ignerski trafia za 3... ważne, że się przełamał. Logan na słabej skuteczności :/ Ale za to 9 asyst :szok2: Koszarek 7... nie jest źle jednym słowem ;]
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  7 września 2009

Szczerze to myślałem, że naszych bardziej trema zeżre :ninja:
Ale jest dobrze :mrgreen:
Oby to nie był ostatni wygrany przez naszą ekipę mecz :ninja:

thomas893
thomas893
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Oby to nie był ostatni wygrany przez naszą ekipę mecz

A gdzie tam :P Jutro jedziemy z Litwusami, a w środe z Kebabami :mrgreen:

Czekam na 21:15 i na mecz Litwa - Turcja :ninja:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czekam na 21:15 i na mecz Litwa - Turcja


No chyba też sobie obejrzę :mrgreen:
oglądałem trochę meczu Ruskich z Łotyszami, ale wkurzyło mnie jak Ruscy wygrywali i przełączyłem :ninja:
thomas893
thomas893
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No chyba też sobie obejrzę

Będzie żółto na trybunach :P Ciekawe ile Turków ;D Osobiście stawiam, że wygra Litwa :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: oglądałem trochę meczu Ruskich z Łotyszami, ale wkurzyło mnie jak Ruscy wygrywali i przełączyłem

Myślałem, że Łotyszą może uda się sprawić jakąś niespodziankę, ale niestety :and: W pierwszej połowie jeszcze jakoś się trzymali Rusków, no ale nie wyszło... szkoda
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.