thomas893
thomas893
  2 września 2009 (pierwszy post)

Ladies and Gentleman!

7 września rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a zwycięzcę poznamy 20 września. Polska jako gospodarz miejsce w turnieju miała oczywiście zapewnione. Jako ostatnia drużyna poprzez turniej kwalifikacyjny udział w Mistrzostwach zapewniła sobie Francja. Gospodarzami turnieju będzie 7 miast: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław (runda kwalifikacyjna); Bydgoszcz, Łódź (runda półfinałowa); Katowice (runda finałowa).

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy:

Grupa A:
Chorwacja
Grecja
Izrael
Macedonia

Grupa B:

Francja
Łotwa
Niemcy
Rosja

Grupa C:
Hiszpania
Serbia
Słowenia
Wielka Brytania

Grupa D:
Bułgaria
Litwa
Polska
Turcja

Z każdej grupy awansują 3 najlepsze zespoły. Następnie powstaną 2 grupy: E i F. W gr. E mecze między sobą rozgrywać będą zespoły z grup A i B, w gr. F zespoły z grup C i D. Do ćwierćfinałów awansują po 4 najlepsze zespoły.

W turnieju zabraknie niestety kilku gwiazd światowej koszykówki... m.in. Andrei Kirilenko, Jose Manule'a Calderon'a, Dirka Novitzki'ego. Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

Polska jest gospodarzem ME po raz drugi. Ostatnio miało to miejsce 49 lat temu, kiedy to nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Może teraz uda się powtórzyć to osiągnięcie? :)

Skład naszej reprezentacji:
Rozgrywający i rzucający obrońcy: Łukasz Koszarek, Krzysztof Szubarga, Michał Chyliński, Iwo Kitzinger, David Logan
Skrzydłowi: Michał Ignerski, Krzysztof Roszyk, Adam Wójcik, Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Robert Witka
Środkowi: Marcin Gortat
Trener: Muli Katzurin

Nasza reprezentacja swoje mecze grupowe będzie rozgrywać we Wrocławiu.
Wszystkie mecze Polski oraz jeden mecz półfinałowy pokaże TVP 2. TVP Sport i TVP HD pokaże najciekawsze mecze pierwszej rundy, wszystkie spotkania drugiej rundy i wszystkie mecze fazy pucharowej. Mecz finałowy będzie można obejrzeć w TVP 1.

Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra z Bułgarią... oby był to mecz wygrany :)

Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?
Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?
Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?
Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?
Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?
Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Mam nadzieję, że temat się rozkręci. Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat? :mrgreen:

Willoughby
Willoughby
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?

raczej mało ;p
koraspl
koraspl
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: : Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?

Bylbym wniebowziety gdyby Polska awansowala do polfinalu.Pozniej wszystko moze sie zdarzyc

Konto usunięte
Konto usunięte: : Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?

Hiszpania,Grecja,Rosja

Konto usunięte
Konto usunięte: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze Polska moze okazac sie czarnym koniem tego turnieju

Konto usunięte
Konto usunięte: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?

Mysle ze w naszej ekipie na wyzszy level po tym turnieju moze wspiac sie Krzysiek Szubarga.
Szubarga prawdopodobnie bedzie pierwszym rozgrywajacym kosztem Koszarka.Zbieral bardzo dobre recenzje w meczach sparingowych.Oby poprowadzil z glowa gre naszej kadry .Licze na tego zawodnika

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?

Srednio na jeza

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Jak pokazuja statystyki przed ME juz zyskala.Chyba koszykowka wychodzi z dolka w Polsce po dlugich latach recesji i bardzo dobrze ;D
Oby jak 10 lat temu Spodek okazal sie hala w ktorej Polska koszykowka odnotuje swoj wielki sukces ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat?

Chyba nie jest to konieczne.Temat o ME w siatkowce nie jest podwieszony i ten o ME w koszykowce pewnie tez nie bedzie.Turniej trwa tylko 2 tygodnie.Temat zapewne bedzie zyl podczas tych mistrzostw wiec nie ma obaw ze upadnie ;D
kuba92762
kuba92762
  2 września 2009

@thomas893:
Jednak Ci sie udalo zalozyc temat:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?

Sa w stanie miec medal, ale na 80% go nie beda mieli.Trzeba troche wiekszego zgrania miedzy nimi.Niektore druzyny latami trenuja razem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?

Hiszpania w tym roku juz nie odda mistrzostwa, jesli bedzie gral Gasol.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?

Nie wiem nawet.Nie mam tutaj zadnej druzyny.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?

Szczerze? nic nie widze o tym Eurobaskecie w tv.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Na popularnosci moze nie, ale kilku zawodnikow moga lepsze kluby wyszukac.
thomas893
thomas893
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Hiszpania,Grecja,Rosja

co do Rosjan to może być różnie... brak Kirilenki, J.R. Holdena, na dodatek kontuzji doznał Wiktor Chriapa, jeden z podstawowych zawodników... wcale by mi nie przeszkadzało, jakby Rosja nic nie osiągnęła na tych mistrzostwach :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze Polska moze okazac sie czarnym koniem tego turnieju

Również uważam, że Polska. Jedna z najsilniejszych formacji podkoszowych w turnieju, własny parkiet, trochę szczęścia i kto wie :) Ważne, żeby Bułgarów opykać w pierwszym meczu, potem będzie z górki

Konto usunięte
Konto usunięte: Szubarga prawdopodobnie bedzie pierwszym rozgrywajacym kosztem Koszarka.

Widać, że Katzurin preferuje Szubiego na rozegraniu. Wystarczy spojrzeć chociażby na minuty dla tych dwóch zawodników w sparingach... Szubi średnio w 9 meczach 27,1 min, a Koszarek 16,8.
Ale dobrze, że ma do wyboru między dwoma różnymi rozgrywającymi. Krzysiu preferuje szybką grę w ataku, poza tym mocno naciska w obronie. Koszarek za to bardziej statycznie rozgrywa piłkę. Oby obydwaj zagrali dobry turniej

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak pokazuja statystyki przed ME juz zyskala.Chyba koszykowka wychodzi z dolka w Polsce po dlugich latach recesji i bardzo dobrze ;D

Duża też w tym zasługa Gortata... ale kij ;D Niech się odradza :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Oby jak 10 lat temu Spodek okazal sie hala w ktorej Polska koszykowka odnotuje swoj wielki sukces ^^

Będzie finał :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba nie jest to konieczne

:smutny:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak Ci sie udalo zalozyc temat

Jak widać :mrgreen: Stwierdziłem, że nie ma już co zwlekać ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Sa w stanie miec medal, ale na 80% go nie beda mieli.Trzeba troche wiekszego zgrania miedzy nimi.Niektore druzyny latami trenuja razem.

Więcej wiary w naszych! :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Hiszpania w tym roku juz nie odda mistrzostwa, jesli bedzie gral Gasol.

I pewnie tak będzie

Ja obstawiam tak:
1. Hiszpania
2. Polska
o brąz: Litwa z Chorwacją/Turcją
chociaż nie przyglądam się drabince ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: Na popularnosci moze nie, ale kilku zawodnikow moga lepsze kluby wyszukac.

Dlatego ważny jest sukces reprezentacji, żeby pociągnęło to za sobą popularność dyscypliny, tak jak to było w przypadkach siatkówki czy piłki ręcznej
kuba92762
kuba92762
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widać Stwierdziłem, że nie ma już co zwlekać ;D

Ten temat sympatyczny, mozna rozmawiac i polemizowac, a nie to co ten o siatkowce:PByle szybciej a mniej ciekawie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Więcej wiary w naszych! :P

wierze w naszych poza Ignerskim, ktory jest niewypalem totalnym.
Czuje, ze zbyt duza presja bedzie na naszych na medal jeszcze, ale kto wie czy nie na kolejnych mistrzostwach jak sie zgraja.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja obstawiam tak: 1. Hiszpania 2. Polska o brąz: Litwa z Chorwacją/Turcją chociaż nie przyglądam się drabince ;P

O Litwie zapomnialem.Dla mnie Rosja totalnie sie nie bedzie liczyla.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego ważny jest sukces reprezentacji, żeby pociągnęło to za sobą popularność dyscypliny, tak jak to było w przypadkach siatkówki czy piłki ręcznej

Jak bedzie sukces to tez bedzie duzo takich ludzi, ze na dwa treningi pojda, podjaraja sie Gortatem a potem sie znudzi i wroci koszykowka do takiej jak terazpopularnosci.
thomas893
thomas893
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ten temat sympatyczny, mozna rozmawiac i polemizowac, a nie to co ten o siatkowce:PByle szybciej a mniej ciekawie.

W każdym z tych tematów dyskusja rozpocznie się na dobre po pierwszych meczach ;D W tamtym można powiedzieć, że wszystko co najważniejsze zostało napisane... a ja tutaj się rozpisałem :P

Konto usunięte
Konto usunięte: wierze w naszych poza Ignerskim, ktory jest niewypalem totalnym.

W sparingach nie zachwycał, ale na turnieju może mu lepiej pójdzie ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Czuje, ze zbyt duza presja bedzie na naszych na medal jeszcze, ale kto wie czy nie na kolejnych mistrzostwach jak sie zgraja.

Gortat będzie im pomagał walczyć z presją. Wójcik też pewnie pomoże. Byle Ci młodzi się nie spalili ;] A o kolejnych mistrzostwach w ogóle nie myśle ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: O Litwie zapomnialem.

skleroza nie boli :twisted:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak bedzie sukces to tez bedzie duzo takich ludzi, ze na dwa treningi pojda, podjaraja sie Gortatem a potem sie znudzi i wroci koszykowka do takiej jak terazpopularnosci.

Obyś się mylił ;D Może wreszcie wrócą do tv mecze w otwartych kanałach dostępnych dla wszystkich, jakiś chociaż jeden meczyk NBA w tygodniu... niech się kurde coś wreszcie ruszy w tym temacie, a nie polska liga w TVP Sport, NBA w Canal+ :and:
Gutek909
Gutek909
  2 września 2009

Za dużo się na koszu nie znam, ale z chęcią obejrzę każdy mecz reprezentacji Polski, jestem optymistą jak Gortat, wierzę w medal :ninja:

kuba92762
kuba92762
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tutaj się rozpisałem :P

Dlatego zamowilem juz zakladanie jak ruszy sezon w siate:DWybiore sobie jakies 'pyszne' pytania:P

Konto usunięte
Konto usunięte: W sparingach nie zachwycał, ale na turnieju może mu lepiej pójdzie ;D

Ja mam nadzieje...Jestem ciekaw czy poprawilismy sie cos przez te 2 tygodnie w rzutach za 3.Niektorzy mogliby w tym czasie sobie skutecznosc wyrobic ladnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Gortat będzie im pomagał walczyć z presją. Wójcik też pewnie pomoże. Byle Ci młodzi się nie spalili ;] A o kolejnych mistrzostwach w ogóle nie myśle ;P

Kolejnymi to i ja sie nie martwie, ale tutaj juz chcialbym ajkis medalik:D

Konto usunięte
Konto usunięte: skleroza nie boli

Zacznie bolec:P wkoncu matura przede mna:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Obyś się mylił ;D

Sam mam nadzieje, ze sie myle, ale kurde jak bylo u nas...PRzyjechala Kajakowa z Tanca z Gwiazdami, zatanczyla i juz cale miasto na trening tanca poszlo, a po 2 tygodiach i tak wszyscy zrezygnoiwali.

Konto usunięte
Konto usunięte: a nie polska liga w TVP Sport, NBA w Canal+

No gdyby bylo w kanalach dostepnych dla wszystkich to popularnosc na pewno by wzrosla, a tak to niewielu ma cyfre + i przez to popularnosc tez spada, ale to juz kwestie finansowe wchodza itp.
thomas893
thomas893
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem optymistą jak Gortat

:brawo: Gortat mi imponuje jako człowiek :) Łeb na karku, zero sodówki, czy gwiazdorzenia. Poza tym chce coś zrobić dla polskiej koszykówki i oby tak dalej ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego zamowilem juz zakladanie jak ruszy sezon w siate:DWybiore sobie jakies 'pyszne' pytania:P

A kiedy w ogóle rusza?
Ja tu o kilku pytaniach zapomniałem, ale mniejsza :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Kolejnymi to i ja sie nie martwie, ale tutaj juz chcialbym ajkis medalik:D

A kto by nie chciał :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zacznie bolec:P wkoncu matura przede mna

Matura to bzdura :P Ja już mam za sobą.

Konto usunięte
Konto usunięte: Sam mam nadzieje, ze sie myle, ale kurde jak bylo u nas...PRzyjechala Kajakowa z Tanca z Gwiazdami, zatanczyla i juz cale miasto na trening tanca poszlo, a po 2 tygodiach i tak wszyscy zrezygnoiwali.

Hah... dobrze, że to nie taniec, tylko koszykówka :P

Konto usunięte
Konto usunięte: No gdyby bylo w kanalach dostepnych dla wszystkich to popularnosc na pewno by wzrosla, a tak to niewielu ma cyfre + i przez to popularnosc tez spada, ale to juz kwestie finansowe wchodza itp.

Ale ogólnie NBA chyba straciła na popularności... to już nie jest to samo, co za czasów Jordan'ów, Pippen'ów czy innych Malone'ów :woot:
Gutek909
Gutek909
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wkoncu matura przede mna

przede mną też i ta matma :and:
kuba92762
kuba92762
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A kiedy w ogóle rusza?

W pazdzierniku pewno.

Konto usunięte
Konto usunięte: Matura to bzdura :P Ja już mam za sobą.

Ja mam matme, w tym roku byla latwa z polskiego to za rok dadza trudna.jak zdam dobrze i dostane sie na studia to tez bede mowil ze bzdura:P

Konto usunięte
Konto usunięte: Hah... dobrze, że to nie taniec, tylko koszykówka :P

Oby nie bylo z nia tak jak z tancem:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ogólnie NBA chyba straciła na popularności... to już nie jest to samo, co za czasów Jordan'ów, Pippen'ów czy innych Malone'ów

I nie zapowiada sie zeby bylo.Sorry, ale Lebron czy Kobe to 1/3 Jordana. Gdyby mozna ekipe z 92 roku przesunac do dzis, to podejrzewam, ze dzisiejsza reprezentacja takie srogie baty dostala,z e szok.

Konto usunięte
Konto usunięte: przede mną też i ta matma

Lepiej nie mowic...Masakra...Nic juz nie kumam.
OlsenDarek
OlsenDarek
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?

Jak dla mnie ćwierćfinał to miniumum:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?

Hiszpania na pewno jest faworytem, ale ja wierze w Parkera, bo bardzo lubię tego koszykarza i Francja po Polsce będzie drużyną której będę kibicował w tym turnieju.

Konto usunięte
Konto usunięte: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?

Oczywiście Polska i tak jak pisałem przy odpowiedzi na pierwsze pytanie ćwierćfinał to miniumum. Więc nie tylko może, ale i będzie:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?

Powinno być lepiej, ale najgorzej też nie jest.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Myśle, że dzięki Gortatowi już zyskała, ale jeśli będzie sukeces to jeszcze bardziej powinna zyskać. Sam chociaż grać w kosza za bardzo nie lubie mecze obejrze z chęcią.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

i to cieszy:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju? Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa? Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju? Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej? Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem? Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Marzeniem byłby brązowy medal.
Hiszpanów
Grecja
Oby ktoś z naszych
średnio
narazie coś pokażmy:]

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

kuba92762
kuba92762
  2 września 2009

A w Wielkiej Brytani sa w kadrze na te mistrzostwa Gordon i Deng? Jesli tak to moga tez namieszac troche.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.