thomas893
thomas893
  2 września 2009 (pierwszy post)

Ladies and Gentleman!

7 września rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, a zwycięzcę poznamy 20 września. Polska jako gospodarz miejsce w turnieju miała oczywiście zapewnione. Jako ostatnia drużyna poprzez turniej kwalifikacyjny udział w Mistrzostwach zapewniła sobie Francja. Gospodarzami turnieju będzie 7 miast: Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław (runda kwalifikacyjna); Bydgoszcz, Łódź (runda półfinałowa); Katowice (runda finałowa).

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy:

Grupa A:
Chorwacja
Grecja
Izrael
Macedonia

Grupa B:

Francja
Łotwa
Niemcy
Rosja

Grupa C:
Hiszpania
Serbia
Słowenia
Wielka Brytania

Grupa D:
Bułgaria
Litwa
Polska
Turcja

Z każdej grupy awansują 3 najlepsze zespoły. Następnie powstaną 2 grupy: E i F. W gr. E mecze między sobą rozgrywać będą zespoły z grup A i B, w gr. F zespoły z grup C i D. Do ćwierćfinałów awansują po 4 najlepsze zespoły.

W turnieju zabraknie niestety kilku gwiazd światowej koszykówki... m.in. Andrei Kirilenko, Jose Manule'a Calderon'a, Dirka Novitzki'ego. Nie zabraknie jednak Tony'ego Parkera, Rudy Fernandez'a i najprawdopodobniej Pau Gasol'a.

Polska jest gospodarzem ME po raz drugi. Ostatnio miało to miejsce 49 lat temu, kiedy to nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Może teraz uda się powtórzyć to osiągnięcie? :)

Skład naszej reprezentacji:
Rozgrywający i rzucający obrońcy: Łukasz Koszarek, Krzysztof Szubarga, Michał Chyliński, Iwo Kitzinger, David Logan
Skrzydłowi: Michał Ignerski, Krzysztof Roszyk, Adam Wójcik, Szymon Szewczyk, Maciej Lampe, Robert Witka
Środkowi: Marcin Gortat
Trener: Muli Katzurin

Nasza reprezentacja swoje mecze grupowe będzie rozgrywać we Wrocławiu.
Wszystkie mecze Polski oraz jeden mecz półfinałowy pokaże TVP 2. TVP Sport i TVP HD pokaże najciekawsze mecze pierwszej rundy, wszystkie spotkania drugiej rundy i wszystkie mecze fazy pucharowej. Mecz finałowy będzie można obejrzeć w TVP 1.

Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegra z Bułgarią... oby był to mecz wygrany :)

Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?
Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?
Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?
Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?
Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?
Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?

Mam nadzieję, że temat się rozkręci. Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

PS. Kto byłby taki kochany i podwiesił ten temat? :mrgreen:

thomas893
thomas893
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W pazdzierniku pewno.

I tak wygra Skra :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam matme, w tym roku byla latwa z polskiego to za rok dadza trudna.jak zdam dobrze i dostane sie na studia to tez bede mowil ze bzdura:P

Też zdawałem matmę :P Trzeba przyznać, że ogólnie matura w tym roku była znośna ;] A jak będzie za rok, to się okaże :D

Konto usunięte
Konto usunięte: I nie zapowiada sie zeby bylo.Sorry, ale Lebron czy Kobe to 1/3 Jordana. Gdyby mozna ekipe z 92 roku przesunac do dzis, to podejrzewam, ze dzisiejsza reprezentacja takie srogie baty dostala,z e szok.

Tamten Dream Team miażdżył wszystkich po kolei... szkoda, że nie jestem starszy i nie miałem możliwości obserwować tamtej drużyny :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Hiszpania na pewno jest faworytem, ale ja wierze w Parkera, bo bardzo lubię tego koszykarza i Francja po Polsce będzie drużyną której będę kibicował w tym turnieju.

Zapomniałem o Francji :P Rzeczywiście trzeba się będzie z nimi liczyć.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Oby ktoś z naszych

Byle nie Logan! :P
thomas893
thomas893
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A w Wielkiej Brytani sa w kadrze na te mistrzostwa Gordon i Deng? Jesli tak to moga tez namieszac troche.

Deng - kontuzja i nie zagra
Gordon - odmawia gry w reprezentacji ;]
Także Wlk. Brytania raczej w swojej grupie będzie chłopcem do bicia
kuba92762
kuba92762
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I tak wygra Skra :P

Z takim skladem?:PSmialbym sie z mojego ulubionego klubu gdyby tego nie wygrali:P

Konto usunięte
Konto usunięte: Też zdawałem matmę :P Trzeba przyznać, że ogólnie matura w tym roku była znośna ;] A jak będzie za rok, to się okaże :D

No polski to poziom gimnazjum.Chcialbym taki, a pewno dowala jakis tekst filozoficzny.,

Konto usunięte
Konto usunięte: Tamten Dream Team miażdżył wszystkich po kolei... szkoda, że nie jestem starszy i nie miałem możliwości obserwować tamtej drużyny

No.Nie ma to jak w finale IO wygrywac 50 punktami.Tez zaluje, ze na zywo nie moglem.Jedynie na kasetach mam, ale to nie to samo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapomniałem o Francji :P Rzeczywiście trzeba się będzie z nimi liczyć.

No trudna ekipa.Parket to w ogole, rzuca sie pod kosz, nikt go nie widzi a jednak pilka i tak w koszu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Gordon - odmawia gry w reprezentacji ;]

Pewno wie, ze nie mieliby szans i bedzie chcial amerykanskie obywatelstwo i jeszcze zalapac sie tam do reprezentacji.Ciezko by bylo, raczej szans nie ma na jego pozycji chociaz jest solidnym zawodnikiem.
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?


półfinał :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?


Hiszpanię

Konto usunięte
Konto usunięte: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?


Polska

Konto usunięte
Konto usunięte: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?


Szubarga, Logan

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?


w sumie gdyby nie Gortat to o koszykówce w Polsce bardzo mało by się mówiło.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?


koszykówka w Polsce jest przecież stosunkowo popularna.
thomas893
thomas893
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z takim skladem?:PSmialbym sie z mojego ulubionego klubu gdyby tego nie wygrali:P

Fajnie by było :P Ale jakby weszła ta ustawa, że drużyny nie mogą być finansowane przez spółki skarbu państwa (w tym wypadku PGE), to juz by to tak różowo nie wyglądało :P

Konto usunięte
Konto usunięte: No polski to poziom gimnazjum.Chcialbym taki, a pewno dowala jakis tekst filozoficzny.,

Ale te klucze są do dupy :and: Ja właśnie nie bardzo trafiłem w klucz i z wypracowania nie miałem zbyt wielu punktów :P

Konto usunięte
Konto usunięte: No.Nie ma to jak w finale IO wygrywac 50 punktami.Tez zaluje, ze na zywo nie moglem.Jedynie na kasetach mam, ale to nie to samo.

Chociaż coś... ja takowych kaset nie posiadam ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: koszykówka w Polsce jest przecież stosunkowo popularna.

daleko za murzynami jest :P
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: daleko za murzynami jest :P


nieprawda...
media o tym nie trąbią, ale wiele osób koszykówką się interesuje.
kuba92762
kuba92762
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jakby weszła ta ustawa, że drużyny nie mogą być finansowane przez spółki skarbu państwa (w tym wypadku PGE), to juz by to tak różowo nie wyglądało :P

Ale na razie nie wchodzi i nie zapowiada sie na niespodziankje w tym sezonie:D

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale te klucze są do dupy Ja właśnie nie bardzo trafiłem w klucz i z wypracowania nie miałem zbyt wielu punktów :P

O tym to sie nie wypowiadam bo tragedia. w pazdzierniku mam pierwsza probna takze zobacze jak to wyglada:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Chociaż coś... ja takowych kaset nie posiadam ;D

Jak u wujka jestem to ogladam bo juz video nie mam, a rzadko u niego jestem:)
thomas893
thomas893
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nieprawda... media o tym nie trąbią, ale wiele osób koszykówką się interesuje.

Powinno być tak: piłka nożna, koszykówka, i reszta... a jest tak: piłka nożna, siatkówka, żużel, piłka ręczna, .... , koszykówka :P

Zainteresowanie chociażby polską ligą nie jest duże, co można zauważyć na liczbie oglądających mecze w tv. Dlatego Polsat zrezygnował z transmitowania meczów i przerzucił się na piłkę ręczną :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale na razie nie wchodzi i nie zapowiada sie na niespodziankje w tym sezonie:D

A szkoda, że nie wchodzi...

Konto usunięte
Konto usunięte: O tym to sie nie wypowiadam bo tragedia. w pazdzierniku mam pierwsza probna takze zobacze jak to wyglada:)

Ale było mówione, że nie ma być już kluczów... tylko nie wiem czy już w przyszłym roku, czy dopiero za 2 lata :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak u wujka jestem to ogladam bo juz video nie mam, a rzadko u niego jestem:)

A ja jeszcze posiadam :mrgreen: Co prawda popsute :lol2:
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Powinno być tak: piłka nożna, koszykówka, i reszta... a jest tak: piłka nożna, siatkówka, żużel, piłka ręczna, .... , koszykówka :P Zainteresowanie chociażby polską ligą nie jest duże, co można zauważyć na liczbie oglądających mecze w tv. Dlatego Polsat zrezygnował z transmitowania meczów i przerzucił się na piłkę ręczną


akurat jak była koszykówka w polsacie to oglądałem, a ręcznej mi się nie chce...
prawda jest taka, że wiele osób interesuje się NBA, a raczej interesowałoby się, gdyby była ona pokazywana w którejś z bardziej dostępnych telewizji...
thomas893
thomas893
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: akurat jak była koszykówka w polsacie to oglądałem, a ręcznej mi się nie chce...

To Ty porządny chopok jesteś :mrgreen: Ja za ręczną nie przepadam...

Konto usunięte
Konto usunięte: prawda jest taka, że wiele osób interesuje się NBA, a raczej interesowałoby się, gdyby była ona pokazywana w którejś z bardziej dostępnych telewizji...

By się kurna polską ligą zaczęli interesować, a nie murzynami za oceanem :P
kuba92762
kuba92762
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko nie wiem czy już w przyszłym roku, czy dopiero za 2 lata

A wtedy to mi nic po tym:P niech teraz wprowadza to bedzie o czym gadaC:)

Konto usunięte
Konto usunięte: A ja jeszcze posiadam Co prawda popsute

No ja juz nie, ale cos czuje, ze w tym roku ogarne jeszcze cale igrzyska z 92 roku szczegolowo, chociaz coprawda czasem na ESPN Classic puszczali, nie wiem czy teraz puszczaja.
OlsenDarek
OlsenDarek
  2 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zapomniałem o Francji :P Rzeczywiście trzeba się będzie z nimi liczyć.

Ja liczę na taki finał Polska-Francja:D

Konto usunięte
Konto usunięte: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?

Jeszcze o tym zapomniałem. Myśle, że Logan, bo będzie się chciał pokazać tak jak Roger na EURO 2008.
PokazCyckiKotq69
PokazCyckiKotq69
  3 września 2009

mam nadzieje ze Polacy wyjda z grupy jesli tak sie stanie to na pewno przybedzie popularnosci koszykowce
mysle ze wygra Hiszpania a zaistnieje Ricky Rubio

99DjWIERTLO99
99DjWIERTLO99
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co zdoła osiągnąć Polska reprezentacja na tym turnieju?


Myślę że powinnismy chociaż wyjść z grupy. A co będzie dalej to ciężko powiedzieć. Ale i tak liczę na medal :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Kogo uważacie za faworyta do zdobycia mistrzostwa?


Hiszpania/Rosja/Chorwacja

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Która drużyna może się okazać "czarnym koniem" turnieju?


POLSKA :rock:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Który zawodnik zaistnieje poprzez ten turniej?


Mam nadzieję że ktoś z Polski. Np. Gortat czy Logan ...

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Jak oceniacie promocję Eurobasketu na kilka dni przed jego rozpoczęciem?


A no słychać o Eurobaskecie prawie codziennie w Sportowym Wieczorze :lol2:
Gortat sporo zrobił więc nie jest źle:D

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Czy w razie sukcesu Polski koszykówka w naszym kraju zyska na popularności?


No na pewno wzrośnie popularność :tak:

No ładnie wrzesien się zaczyna:D ME w kosza i siatkę :rock: Oby zakończyły się sukcesami :D
thomas893
thomas893
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chociaz coprawda czasem na ESPN Classic puszczali, nie wiem czy teraz puszczaja.

nie mam tego programu, więc Ci nie powiem, czy puszczają :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja liczę na taki finał Polska-Francja:D

na poprzednich ME w grupie z Francuzami jeśli dobrze pamiętam graliśmy... i mimo, że tamten skład był dużo słabszy od naszego obecnego, to nie odstawaliśmy od nich dużo :)

Konto usunięte
Konto usunięte: mam nadzieje ze Polacy wyjda z grupy jesli tak sie stanie to na pewno przybedzie popularnosci koszykowce

Przy dobrym wietrze jeden wygrany mecz powinien wystarczyć do awansu. Ja tam nawet nie zakładam nie wyjścia z grupy :P

Konto usunięte
Konto usunięte: mysle ze wygra Hiszpania a zaistnieje Ricky Rubio

strasznie koleś gwiazdorzy :/

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam nadzieję że ktoś z Polski. Np. Gortat czy Logan ...

Gortat już nie musi, bo znany jest :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Oby zakończyły się sukcesami :D

2 złota :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.