OlsenDarek
OlsenDarek
  14 czerwca 2009 (pierwszy post)

Dzisiaj na boiskach RPA rozpoczyna się 8 turniej o Puchar Konfederacji(Od 1997 rozgrywki są organizowane przez FIFA i noszą oficjalny tytuł Pucharu Konfederacji, wcześniej znane były pod nazwą "Pucharem Króla Fahda"). Jest to próba generalna przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata.

W turnieju biorą udział mistrzowie swoich kontynentów, a także Mistrzowie Świata Włosi i gospodarzę RPA.

Jak myślicie która drużyna z wielkiej trójki tego turnieju spisze się najlepiej?(jakby ktoś nie widział chodzi o Brazylię, Włochy i Hiszpanię).

Jaki będzie waszym zdaniem poziom tego turnieju?. Właściwe każda drużyna zagra w swoich optymalnych składach, więc będzie ciekawie moim zdaniem.

Czy jakaś drużyna spoza wielkiej trójki ma szansę na zwycięstwo w tym turnieju?

Czy zwycięska drużyna stanie się automatycznie głównym faworytem przyszłorocznych Mistrzostw Świata? Jak wiemy w 2005 roku w pięknym stylu zwyciężyła Brazylia, a za rok odpadała już w ćwierćfinale Mundialu.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  26 czerwca 2009

Napiszcie mi czemu jak przy piłce był ten biały piłkarz obrońca z RPA Matthew Booth
kibice jakos tak dziwnie "buczeli"? tak bylo tez w meczu z Polską

Rasizm ? bo jest bialy a gra dla Afrykancow? :ninja:

serio mnie to zastanawia czemu takie reakcje.... moze po prostu wymawiaja jego nazwisko i tak to brzmi ? :mrgreen:

NeverMind1910
NeverMind1910
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: prawa do mundialu w RPA ma TVP

Tylko TVP? Wydawało mi się, że będzie je miał również Polsat. W takim razie wielka lipa. Raz poziom komentowania i realizacji studia stoi na niskim poziomie a dwa mecze będą prawdopodobnie pokazywane w większości na TVP Sport. Dlatego przeciętny odbiorca nie będzie miał możliwości obejrzenia większości meczów.
mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedna minuta została doliczona a grali 3-4.

Chodziło mi o to że "złapał laga" i ciągle mówił, że nie było pokazane ile jest doliczone. Oczywiście po tym jak 1minuta pokazała się w dolnym rogu ekranu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zawsze możesz oglądać na Polsacie.. TVP będzie miał tylko wybrane mecze.


Konto usunięte
Konto usunięte: prawa do mundialu w RPA ma TVP

Mi też się tak wydaję dlatego jakoś niezbyt kolorowo to widzę
NeverMind1910
NeverMind1910
  26 czerwca 2009
LeonGrande
LeonGrande: serio mnie to zastanawia czemu takie reakcje.... moze po prostu wymawiaja jego nazwisko i tak to brzmi ?


Dokładnie tak było. Jednak dla widza słychać było tylko pierwszy człon nazwiska i brzmiało to jak buczenie. Trudno powiedzieć, czy jest w tym coś rasistowskiego. Kibice RPA tłumaczą się wymawianiem nazwiska reprezentanta a nie oznakami rasizmu. Myślę, że jest to prawda.

A co do poziomu kibiców. Powiem szczerze ten styl nie przypada mi do gustu zwłaszcza piknikowe trąbeczki. Szkoda, że jeszcze między sektorami nie chodzi pan sprzedający banany i mleko kokosowe.
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  26 czerwca 2009
LeonGrande
LeonGrande: Napiszcie mi czemu jak przy piłce był ten biały piłkarz obrońca z RPA Matthew Booth kibice jakos tak dziwnie "buczeli"? tak bylo tez w meczu z Polską Rasizm ? bo jest bialy a gra dla Afrykancow? serio mnie to zastanawia czemu takie reakcje.... moze po prostu wymawiaja jego nazwisko i tak to brzmi ?


przecież na początku transmisji Szpakowski tłumaczył, że oni nie buczą ze względów rasistowskich, a z miłości do niego :D
Zauważ, że odgłos trąbek to takie właśnie buuuf (czyli jego nazwisko)...
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A co do poziomu kibiców. Powiem szczerze ten styl nie przypada mi do gustu zwłaszcza piknikowe trąbeczki. Szkoda, że jeszcze między sektorami nie chodzi pan sprzedający banany i mleko kokosowe.


jaka kultura tacy kibice, mi się tam to właśnie podobało, dodaje to na pewno pewnego kolorytu samym mistrzostwom, fakt faktem u nas te trąbki wywołują śmiech i zdenerwowanie, ale jeśli dla nich to takie naturalne, to nie mam nic przeciwko trąbkom.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie tak było. Jednak dla widza słychać było tylko pierwszy człon nazwiska i brzmiało to jak buczenie. Trudno powiedzieć, czy jest w tym coś rasistowskiego. Kibice RPA tłumaczą się wymawianiem nazwiska reprezentanta a nie oznakami rasizmu. Myślę, że jest to prawda.

No o teraz mnie zastanawia czemu tylko on cieszy sie takim dopingiem kibicow :ninja:

bo mowie, jak grali z Polska uznalem to za anty-doping.... w Europie buczenie takie jest oznakiem niecheci do zawodnika...

No ale wczoraj utwierdziłem sie jednak że po prostu wymawiają jego nazwisko:mrgreen:
i dziwnie troche to sie słucha :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: A co do poziomu kibiców. Powiem szczerze ten styl nie przypada mi do gustu zwłaszcza piknikowe trąbeczki. Szkoda, że jeszcze między sektorami nie chodzi pan sprzedający banany i mleko kokosowe.

To fakt, ciezko nawet ogladac mecz jak slyszy sie ciagle te trąbki
Nie podoba mi sie to, oby w MŚ takich cyrków nie bylo :ninja:

A co do samego meczu, szkoda mi RPA bo byli blisko dogrywki i moze sensacji :)
Brazylia nie miala wczoraj dobrego dnia, gra sie im nie ukladala.... bez polotu i finezji, ogolnie ponizej oczekiwan. A RPA mysle ze ogolnie pozytywnie konczy turniej. Z Hiszpania o 3 miejsce ? obstawiam ze przegra.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przecież na początku transmisji Szpakowski tłumaczył, że oni nie buczą ze względów rasistowskich, a z miłości do niego :D

Sęk w tym że ogladalem od 2 polowy mecz wiec ominelo mnie to :tak:
a sam Szpaku na sam koniec oczekiwal ile to sedzia doliczy czasu.... ciagle nie pokazuje

a 2 min wczesniej w lewym okienku "doliczona 1 min" :ziober2:
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  26 czerwca 2009
LeonGrande
LeonGrande: a sam Szpaku na sam koniec oczekiwal ile to sedzia doliczy czasu.... ciagle nie pokazuje a 2 min wczesniej w lewym okienku "doliczona 1 min"


wiem wiem też się z tego śmiałem, w ogóle ten Szpaku to tragedia ostatnie czasy :and:
żal patrzeć jak się stacza.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem wiem też się z tego śmiałem, w ogóle ten Szpaku to tragedia ostatnie czasy żal patrzeć jak się stacza.


Swoje lata juz ma, i czasem ma problemy ze wzrokiem :ninja:

ale i tak zostanie zapamietany na lata jakie by bledy nie robil
krzychu7818
krzychu7818
  26 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko TVP?


tak , tylko publiczna telewizja

Freddie2007
Freddie2007
  28 czerwca 2009

Ale mecz, ta RPA jest niesamowita:szok2:
A Hiszpania faworyt MŚ? Chyba nie:and:

mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  28 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale mecz, ta RPA jest niesamowita:szok2: A Hiszpania faworyt MŚ? Chyba nie

Niestety nie oglądałem... było by na ogólnodostępnym kanale bym obejrzał, a tak to wsio... RPA za rok będzie mocne... mieli pecha w tym turnieju...
seweryn1908
Posty: 467 (po ~214 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 12
seweryn1908
  28 czerwca 2009

gol 2-0 dla USA w finale
czy jest już po meczu?

seweryn1908
Posty: 467 (po ~214 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 12
seweryn1908
  28 czerwca 2009

cholera już mamy 2-2 walic brazylie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.