OlsenDarek
OlsenDarek
  14 czerwca 2009 (pierwszy post)

Dzisiaj na boiskach RPA rozpoczyna się 8 turniej o Puchar Konfederacji(Od 1997 rozgrywki są organizowane przez FIFA i noszą oficjalny tytuł Pucharu Konfederacji, wcześniej znane były pod nazwą "Pucharem Króla Fahda"). Jest to próba generalna przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata.

W turnieju biorą udział mistrzowie swoich kontynentów, a także Mistrzowie Świata Włosi i gospodarzę RPA.

Jak myślicie która drużyna z wielkiej trójki tego turnieju spisze się najlepiej?(jakby ktoś nie widział chodzi o Brazylię, Włochy i Hiszpanię).

Jaki będzie waszym zdaniem poziom tego turnieju?. Właściwe każda drużyna zagra w swoich optymalnych składach, więc będzie ciekawie moim zdaniem.

Czy jakaś drużyna spoza wielkiej trójki ma szansę na zwycięstwo w tym turnieju?

Czy zwycięska drużyna stanie się automatycznie głównym faworytem przyszłorocznych Mistrzostw Świata? Jak wiemy w 2005 roku w pięknym stylu zwyciężyła Brazylia, a za rok odpadała już w ćwierćfinale Mundialu.

koraspl
koraspl
  24 czerwca 2009

To potwierdza tylko fakt ze w pilce noznej na pierwszym miejscu jest przygotowanie fizyczne,taktyka i zaangazowanie.Umiejetnosci czystko pilkarsie nie zawsze sa gora.
Szkoda ze reprezentacja Polski nie moze wpoic sobie takich regul ale nie ma sie co dziwic przeciez ten 19 latek z USA wyglada jak chlop ktory ma 30 lat i przynajmniej 10 lat za soba na silowni.U nas to 19 latek niekiedy wyglada jak tyczka do skoku wzwyz
Amerykanie maja jednak ta piep...a mentalnosc i w wielu przypadkach jest to niesamowity atut.
Trzeba chyba zmienic teraz te powiedzenie o Hiszpanii na: Graja jak zawsze przegrywaja jak nigdy ;D

OlsenDarek
OlsenDarek
  24 czerwca 2009

Ciekawe czy był ktoś po 2 meczach grupowych który stawiał, że USA awansuje do finału. Nie mogło się obyć oczywiście bez czerwonej kartki dla USA, bo to już właściwie tradycja w tym turnieju oprócz meczu z Egiptem.

NeverMind1910
NeverMind1910
  24 czerwca 2009

Pozytywne zaskoczenie. Na początku posta zaznaczę, że nie przepadam za Hiszpanią. Podobnie jak i Barcelona wiąże ze sobą największą ilość pikników. Hiszpania dzisiaj nie zagrała źle w ofensywie. Brakowało szczęścia a rewelacyjnie zagrał mur obronny drużyny USA. Oczarował mnie Onyewu. Katastrofalnie w obronie Ramos równie słabo Puyol. Stany Zjednoczone dokonały rzeczy nieprawdopodobnej na dwa celne strzały padły dwie bramki. Kontry były zabójcze..
Na wyróżnienie w Hiszpanii zasłużył Mata. Był ,o niebo lepszy od Riery. Jak widać wychowanków Real potrafi się dorobić szkoda, że ich nie docenia. Nie musiałaby wydawać astronomicznych kwot na Kaki, Ronalda czy Riberich.

Polska posiada podobny potencjał kadrowy jak U.S.A . Szkoda, że nie gramy z taką konsekwencją i wolą walki. Mam nadzieję, że zbudujemy potężną drużynę na EURO 2012 której częścią będzie Obraniak i Felipe Kasmirsky. Potrzebujemy mocnego wstrząsu..

Na koniec. Donovan po zakończeniu kariery z powodzeniem może grywać w kinie klasy "B". Dawno nie widziałem takiego nurka i symulanta. Nie lubię takich graczy.. Myślę, że podobną wszą są jeszcze Inzaghi i wcześniej wspomniany C.Ronaldo.

koraspl
koraspl
  24 czerwca 2009

Jeszcze cos mialem dodac ale wylecialo mi z glowy.
Iwanski jest wrecz zenujacy Amerykanie wyporowadzaj pilke z pola karnego a on krzyczy "czy bedzie 3:0".:zonk:

NeverMind1910
NeverMind1910
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mogło się obyć oczywiście bez czerwonej kartki dla USA, bo to już właściwie tradycja w tym turnieju oprócz meczu z Egiptem.

Moim zdaniem kartka nie zasłużona. Celem ataku były nogi piłkarza jednak faul był stosunkowo nie groźny.

Konto usunięte
Konto usunięte: Iwanski jest wrecz zenujacy Amerykanie wyporowadzaj pilke z pola karnego a on krzyczy "czy bedzie 3:0".

Jeden z forumowiczów nie pamiętam który twierdził, że to jeden z lepszych polskich komentatorów
Freddie2007
Freddie2007
  24 czerwca 2009

Ten mecz mi przypomina FM, jedna drużyna 30 strzałów i 0 bramek a druga 2 strzały celne i dwa gole:crylol:
Ten Onyewu gracz meczu, wszystko czyścił...
W ogóle sędzia też pare błedów popełnił:)

koraspl
koraspl
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeden z forumowiczów nie pamiętam który twierdził, że to jeden z lepszych polskich komentatorów

Freddie :ssh:
Freddie2007
Freddie2007
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Freddie

Nadal tak uważam:tak:
OlsenDarek
OlsenDarek
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem kartka nie zasłużona. Celem ataku były nogi piłkarza jednak faul był stosunkowo nie groźny.

Ja też uważam sędzia zbyt pochopnie wyciągnął czerwoną kartkę, ale to taka ciekawostka, że w prawie każdym meczu dostają czerwone kartki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeden z forumowiczów nie pamiętam który twierdził, że to jeden z lepszych polskich komentatorów

Nie ma u nas zbyt wielu naprawdę dobrych komentatorów. Już wolę jego niż Szpakowskiego.
koraspl
koraspl
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nadal tak uważam

Dzis komentowal bardzo slabo.Mozna powiedziec ze komentarz nie odpowiadal temu co sie dzieje na boisku.
Mozna krzyczec podniesonym glosem "czy bedzie 3:0" nie wiem gdy zawodnik wychodzi sam na sam z bramkarzem(od razu przypomnialo mi sie "trzecia bramka wisi w powietrzu") albo w czasie oddawania strzlau przez zawodnika.Ogolnie ciezko ogladalo mi sie ten mecz przez komentarz i przez te traby ale do tych trab idzie sie przyzwyczaic
Freddie2007
Freddie2007
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzis komentowal bardzo slabo.Mozna powiedziec ze komentarz nie odpowiadal temu co sie dzieje na boisku. Mozna krzyczec podniesonym glosem "czy bedzie 3:0" nie wiem gdy zawodnik wychodzi sam na sam z bramkarzem(od razu przypomnialo mi sie "trzecia bramka wisi w powietrzu") albo w czasie oddawania strzlau przez zawodnika.Ogolnie ciezko ogladalo mi sie ten mecz przez komentarz i przez te traby ale do tych trab idzie sie przyzwyczaic

Wiem już na początku spotkania wspomniałem że jakiś dziwny dzisiaj jest, tak komentował jak nie on i te trąbki jeszcze:and:
ManOfTheMatch
ManOfTheMatch
  24 czerwca 2009

Nie widziałem meczu niestety, ale cieszę się z finału dla USA oby wygrali wszystko ;)

Radomatu11
Posty: 1193 (po ~164 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Radomatu11
  25 czerwca 2009

Bardzo cieszy mnie ten wynik.Skonczyl sie sztuczny rekord.
Jeszcze powinni wrypac wiecej bram ale sedzia sie nie popisal.
Po drugie Ramos czy Villa powinni wyleciec z boiska.Chamy jakich wielu w Hiszpanii.
Komentator tez z d.up.y.Co on wogle wygadywal?!

JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  25 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeden z forumowiczów nie pamiętam który twierdził, że to jeden z lepszych polskich komentatorów

Z tego co słyszałem to Freddie jest nim zachwycony...

A ja się po tym meczu jeszcze bardziej utwierdziłem w przekonaniu, że komentator z niego marny ;]

Co do wyniku... Najbardziej cieszy to, że Hiszpanie nie ustanowili nowego rekordu nieprzegranych spotkań z rzędu - ciekawe jaki będzie jutro (dziś) tytuł na pierwszej stronie gazety "Marca" :mrgreen:

A Ramos kapitanie przyjął piłkę przy bramce na 2:0, zabrakło mu tylko troszkę czasu :and: :rock:
WueRZet
WueRZet
  25 czerwca 2009

Wygrała ekipa grająca nudniejszą piłkę niż Włosi na tym turnieju :ziew:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.