Biuna
Biuna
  9 maja 2010 (pierwszy post)

Chciałam się dowiedzieć coś odnośnie prezentacji z j. polskiego :ninja: .
Czy jak ktoś zajmie np. 11 minut na prezentacji, to od góry jest założone ,że nie zda ? :and:
Jakich pytań należy się spodziewać od komisji ?

Czy zdać jest łatwo ? :and: .

julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Możecie pomóc co dalej ?

i koniec:) dobre zakończenie :)
zostaw jakieś fajne elementy na pytania :>
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: i koniec:) dobre zakończenie :) zostaw jakieś fajne elementy na pytania :>

tzn ? :>
znaki
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tzn ? :>

jeśli chcesz jeszcze coś do tego dodać to zostaw to jako swoją perełkę na pytania komisji (:
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: jeśli chcesz jeszcze coś do tego dodać to zostaw to jako swoją perełkę na pytania komisji (:


A nie za krótkie to zakończenie ? :and:
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A nie za krótkie to zakończenie ?

nie wydaje mi się.
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: nie wydaje mi się.


Takie bez płciowe mi się wydaje :and:. Może powinnam jeszcze wspomnieć coś o romantyzmie ? a moge np napisać,że takie przemiany też nam w zyciu codziennym towarzyszą ? czy zostawic tak jak jest i sie nie przejmowac?
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Takie bez płciowe mi się wydaje . Może powinnam jeszcze wspomnieć coś o romantyzmie ? a moge np napisać,że takie przemiany też nam w zyciu codziennym towarzyszą ? czy zostawic tak jak jest i sie nie przejmowac?

zostaw. takie coś możesz dać w tezie np. :tak:
Biuna
Biuna
  9 maja 2010

wszystkie przedstawione przeze mnie postacie niewątpliwie przeżyły w swoim zyiu metamorfoze. Największe przemiany dokonywały sie w nich dzieki emocjom i uczuciom np. cierpienie które kształtowało ich osobowość. Emocje te mialy ogromny wplyw na dokonywane przez nich wybory.
Jacka Soplicę kierowała chęć zemsty która doprowadziła go do diametralnej zmiany jaką byla postawa Ks. Robaka. Kordian dokonał wewnętrznej przemiany na szczycie Mont Blanck, który pragnął walczyć w imię Ojczyzny. Był skazany na klęskę, był słaby psychicznie - poddał się gdy postanowił zabić cara. K. wallenrod chciał pomścić swojego największego wroga - Krzyżaków, został jednak zdemaskowany i sam popełnił samobójstwo. Gustaw, rezygnuje z życia osobistego po próbie samobójczej i uwaza się za bardzo pewnego siebie człowieka.
Bohaterowie których zaprezentowałam to ludzie którzy byli uosobieniem buntownika,marzyciela oraz indywidualisty. Byli ludzmi otwartymi na przemiany światopoglądowe, całkowicie pochłonięci swoim życiem osobistym i uczuciami. Sygnałem owych zmian było nowe imię, jako znak przemiany duchowej będące narodzinami nowego człowieka.

Tyle.

julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Gustaw, rezygnuje z życia osobistego po próbie samobójczej i uwaza się za bardzo pewnego siebie człowieka.

dopisek: i dlatego zmienia imię na Konrad. Dodaj jeszcze symbolikę, jak on ro zrobił. z tą datą "Umarł Gustaw, narodził się Konrad
(Gustavus obiit, natus est Conradus)."
, bo tam była data, teraz już nie pamietam, chyba 1 listopada 1865:woot: bo inaczej cytat nieco brzmiał. :ninja: poszukaj w Wielkiej Improwizacji albo Prologu Dziadów Drezdeńskich. :tak:

@Biuna:
reszta OK. :tak:
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: Dodaj jeszcze symbolikę, jak on ro zrobił. z tą datą "Umarł Gustaw, narodził się Konrad (Gustavus obiit, natus est Conradus).", bo tam była data, teraz już nie pamietam, chyba 1 listopada 1865 bo inaczej cytat nieco brzmiał. poszukaj w Wielkiej Improwizacji albo Prologu Dziadów Drezdeńskich.


O tym pisałam opisując Go. Nie będe może tego już powtarzać, zeby nie było, że w kółko to samo.
juleczkusia
juleczkusia
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: O tym pisałam opisując Go. Nie będe może tego już powtarzać, zeby nie było, że w kółko to samo.

acha. no nie wiedziałam, że zawarłaś to wcześniej, ale odwołaj się do tych powtórnych narodzin :>
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: acha. no nie wiedziałam, że zawarłaś to wcześniej, ale odwołaj się do tych powtórnych narodzin :>

napisalam,ze rodzi sie w nim nowa postac-konrad.
juleczkusia
juleczkusia
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: napisalam,ze rodzi sie w nim nowa postac-konrad.

super :)
powinno być OK:) mi się podsumowanie podoba :)
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kordian dokonał wewnętrznej przemiany na szczycie Mont Blanck, który pragnął walczyć w imię Ojczyzny.

zmieniłabym na - W Kordianie dokonała się przemiana wewnętrzna na szczycie Mont Blanc, zapragnął walczyć w imię Ojczyzny, odnalazł sens życia.
sens ten sam, ale chyba lepiej stylistycznie.
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: super :) powinno być OK:) mi się podsumowanie podoba :)


dziękuje :)

Konto usunięte
Konto usunięte: zmieniłabym na - W Kordianie dokonała się przemiana wewnętrzna na szczycie Mont Blanc, zapragnął walczyć w imię Ojczyzny, odnalazł sens życia. sens ten sam, ale chyba lepiej stylistycznie.

masz rację,zmieniłam juz :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.