Biuna
Biuna
  9 maja 2010 (pierwszy post)

Chciałam się dowiedzieć coś odnośnie prezentacji z j. polskiego :ninja: .
Czy jak ktoś zajmie np. 11 minut na prezentacji, to od góry jest założone ,że nie zda ? :and:
Jakich pytań należy się spodziewać od komisji ?

Czy zdać jest łatwo ? :and: .

Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: podobno łatwo, bo jak widać, że uczniowi nie idzie za bardzo, bo ma dwóch autorów, np. jak ja mam Kahlo i Witkacego to z samego Twojego mówienia może wyniknąć o kim wiesz więcej i o kim płynniej mówisz. ja mówię świetnie i wiem sporo o Kahlo- z tego mnie komisja maglowała, bo zauważyli, że Witkacego tam wiem coś, ale nie tyle by gadać tak, jak o Kahlo. wyciągają, pomagają, pytają o banały. dość często o samą epokę pytają. przygotuj się z niej


Ty juz mialas ustną ?
Ja sie tak przerazliwie boje..:and:
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: napisz mi, jaką masz tezę :P

przedstaw metamorfozy bohatera romantycznego, analizujac wybrane przyklady.
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mrocznej Wieży Stephena Kinga

łaaaa ! kurdę, że też u mnie nie było takiego tematu.

Konto usunięte
Konto usunięte: przedstaw metamorfozy bohatera romantycznego, analizujac wybrane przyklady.

hm, ale to nie teza, to temat pracy...
musiałaś obrać jakąś tezę, by pod jej kątem - w jakiś sposób - analizować te przemiany bohaterów.
UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiele osób tak robi . a piszesz sama?

piszę sama :mrgreen: szkoda mi kasy na taką głupotę, w sumie chcę tylko zdać, do niczego nie jest mi to potrzebne :)
całą prezentację mam już mniej więcej w głowie, muszę ją tylko spisać i jutro bezapelacyjnie muszę się za to wziąć.

hm jeśli wchodzę z kartkę z cytatami, to jeden egzemplarz dla siebie i jeden dla komisji ? :)
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hm, ale to nie teza, to temat pracy... musiałaś obrać jakąś tezę, by pod jej kątem - w jakiś sposób - analizować te przemiany bohaterów.


Kurdę , nie :and:
We wstępie wyjaśniłam co to jest metamorfoza, pózniej zazelam pisac o tym,że w literaturze roamntyzmu głownie mozna zauwazyc takie metamorfozy. i zaczelam opisywac bohaterów :and:
Gdzie powinnam taka teze umieścić ? :and: .
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hm jeśli wchodzę z kartkę z cytatami, to jeden egzemplarz dla siebie i jeden dla komisji ? :)


:tak: .
a własnie. Nie przyczepią się.że jest mało cytatów ?
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kurdę , nie

hm, ja - jak już pisałam - musiałam oddać ramowy plan prezentacji i to w nim ma się to tezę, sama ją sobie ustalasz. dzięki temu - po prostu - łatwiej pisać.
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hm jeśli wchodzę z kartkę z cytatami, to jeden egzemplarz dla siebie i jeden dla komisji ? :)

ja biorę jeden egzemplarz - tylko dla siebie. myślę, że będą chcieli jedynie tą kartkę zobaczyć [czy tam coś więcej nie jest napisane :ninja:]
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: hm, ja - jak już pisałam - musiałam oddać ramowy plan prezentacji i to w nim ma się to tezę, sama ją sobie ustalasz. dzięki temu - po prostu - łatwiej pisać


My nie oddawaliśmy planu ramowego.
a ta teza jest konieczna ?
Mam zle tak jak mówilam jak mam ?
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a ta teza jest konieczna ?

nie, nie jest konieczna, jesli nie musieliście tego oddawać to pewnie nie, choć to dość dziwne.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam zle tak jak mówilam jak mam ?

nie, wydaje mi się, że dobrze. tylko możesz jeszcze odwołać się do swiatopoglądu epoki, że kierowali się uczuciami, co też determinowało ich pogląd na świat i zyciowe wybory.
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, wydaje mi się, że dobrze. tylko możesz jeszcze odwołać się do swiatopoglądu epoki, że kierowali się uczuciami, co też determinowało ich pogląd na świat i zyciowe wybory.


mam " Literatura romantyczna była wyrazem protestu przeciwko kultowi rozumu. "
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam " Literatura romantyczna była wyrazem protestu przeciwko kultowi rozumu. "

to w takim razie też możesz w podsumowaniu dać, ze wszystkie te postacie na pewno nie kierowały się rozumem, ich postepowanie było podyktowane uczuciami, emocjami, cechowała ich wielka wrażliwość itd.
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  9 maja 2010

a mogą pojawić się pytania niezbyt dotyczące tematu prezentacji, ale lektury? jak ja mam motyw snu i Makbeta to mogą pytać też o inne postacie lub o jakieś inne wątki? albo jak mam Raskolnikowa?

julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty juz mialas ustną ? Ja sie tak przerazliwie boje..

mam 20stego maja na 9rano. :ninja:
ale za to miałam próbną pod koniec marca. :tak:
nie bój się :) ustosunkuj się do tego, co Ci napisałam. :tak: jakaś krótka charakterystyka epoki, w której ten, ktoś o kim masz tworzył. :tak: powiedz coś na ten temat.
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a mogą pojawić się pytania niezbyt dotyczące tematu prezentacji, ale lektury? jak ja mam motyw snu i Makbeta

mogą. charakterystyka Makbeta. czym się kierował. jakie były jego pobudki?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.