Biuna
Biuna
  9 maja 2010 (pierwszy post)

Chciałam się dowiedzieć coś odnośnie prezentacji z j. polskiego :ninja: .
Czy jak ktoś zajmie np. 11 minut na prezentacji, to od góry jest założone ,że nie zda ? :and:
Jakich pytań należy się spodziewać od komisji ?

Czy zdać jest łatwo ? :and: .

ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wnioski mają być na końcu, a ja końca nie mam .

ale musiałaś wcześniej oddać plan ramowy i tam też przecież były ;)
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę, że na samym egzaminie bez problemu dobrniesz do 15 :P ja mam ustny w piątek, a prezentacji jeszcze nie mam ;|

Oby!
A jaki temat masz ?
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale musiałaś wcześniej oddać plan ramowy i tam też przecież były ;)

My oddawaliśmy tylko Bibliografie.
Koniec sobie napisałam taki :
porównanie bohaterów, próba wyjasnienia ich przemian i zyciowych wyborów i NIE WIEM jak to napisać :and:
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: My oddawaliśmy tylko Bibliografie. Koniec sobie napisałam taki : porównanie bohaterów, próba wyjasnienia ich przemian i zyciowych wyborów i NIE WIEM jak to napisać

ZLE! :mrgreen:
My oddawalismy tak :
Bibliografia:
1. literatura podmiotu.
2. Literatura przedmiotu.
3. Materiały pomocnicze :
- plan prezentacji
- kartka z cytatami.
Biuna
Biuna
  9 maja 2010

czy ktoś mógłby mi pomóc w zakończeniu ? :and:

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A jaki temat masz ?

Obraz życia w okupowanej Warszawie.
Hm. jutro się za to wezmę, bo na prawdę nie zdążę. O dziwo oddałam już plan ramowy robiony na podstawie prezentacji, której nie mam :zonk: ;D
staszkins
staszkins
  9 maja 2010

Ja mam prezentacje jutro i strach mnie zżera -.- Trzymajcie kciuki!

Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Obraz życia w okupowanej Warszawie. Hm. jutro się za to wezmę, bo na prawdę nie zdążę. O dziwo oddałam już plan ramowy robiony na podstawie prezentacji, której nie mam ;D


Wiele osób tak robi :tak:. a piszesz sama?
a ja mam poważny problem z tym zakończeniem :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam prezentacje jutro i strach mnie zżera -.- Trzymajcie kciuki!

umiesz wszystko ? :D
staszkins
staszkins
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: umiesz wszystko ? :D

Na szczęście już potrafię powiedzieć całą prezentacje. Zajmuje mi około 13 minut + stres i zająknięcia - dobrnę do 15 :) Nauczyłem się też odpowiedzi na sztampowe pytania, bo szczerze wątpię, że któryś z egzaminatorów przeczyta moją literaturę podmiotu :D
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Koniec sobie napisałam taki : porównanie bohaterów, próba wyjasnienia ich przemian i zyciowych wyborów i NIE WIEM jak to napisać

wydaje mi się, że we wnioskach powinnaś zawrzeć :
-wszystkie przedstawione przez Ciebie postacie przeżyły metamorfozę
-metamorfoza była wywoływana/spowodowana przez różne czynniki, powodem przemiany były różne bodźce zewnętrzne, czy coś takiego
-metamorfoza silnie wpłynęła na dalsze życie bohaterów, zdeterminowała ich dalsze wybory
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: O dziwo oddałam już plan ramowy robiony na podstawie prezentacji, której nie mam

chyba każdy tak ma ^^
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jak ktoś zajmie np. 11 minut na prezentacji, to od góry jest założone ,że nie zda ? Jakich pytań należy się spodziewać od komisji ? Czy zdać jest łatwo ? .

zależy, jak mówisz. sposób mówienia jest ważny. jak się zacinasz bardziej Cię maglują. ale jak mówisz płynnie, "bawisz się" głosem (zapomniałam wyrazu musiałam jakiś zamiennik wymyślić) - to się nie przywalą za bardzo, że tak krótko. na każdego maturzystę jest około 30minut. 15minut Ty gadasz swoje, a potem oni [komisja] ma 15minut, żeby Cię przepytać :> zależy, o czym masz prezentację. biografie ludzi, literatura zarówno i przedmiotu, jak i podmiotu powinnaś być przysłowiowo "obcykana" za samo Twoje gadanie możesz dostać 5pkt. odpowiedz na kilka pytań na zasadzie "odwalcie się wszyscy ode mnie" i masz już 2-3pkt więcej. czyli 8pkt- masz zdane.

podobno łatwo, bo jak widać, że uczniowi nie idzie za bardzo, bo ma dwóch autorów, np. jak ja mam Kahlo i Witkacego to z samego Twojego mówienia może wyniknąć o kim wiesz więcej i o kim płynniej mówisz. ja mówię świetnie i wiem sporo o Kahlo- z tego mnie komisja maglowała, bo zauważyli, że Witkacego tam wiem coś, ale nie tyle by gadać tak, jak o Kahlo. wyciągają, pomagają, pytają o banały. dość często o samą epokę pytają. przygotuj się z niej!
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo szczerze wątpię, że któryś z egzaminatorów przeczyta moją literaturę podmiotu :D


dlaczego ?
wlasnie sie zastanawiam jakie moga pytania zadac :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: wydaje mi się, że we wnioskach powinnaś zawrzeć : -wszystkie przedstawione przez Ciebie postacie przeżyły metamorfozę -metamorfoza była wywoływana/spowodowana przez różne czynniki, powodem przemiany były różne bodźce zewnętrzne, czy coś takiego -metamorfoza silnie wpłynęła na dalsze życie bohaterów, zdeterminowała ich dalsze wybory


dzięki :D
ale mam to np znowu opisac na poszczegolnym bohaterze ? ze soplica oddał sie sprawa ojczyzny itp ?
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: le mam to np znowu opisac na poszczegolnym bohaterze ? ze soplica oddał sie sprawa ojczyzny itp ?

napisz mi, jaką masz tezę :P
staszkins
staszkins
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego ? wlasnie sie zastanawiam jakie moga pytania zadac


Dlatego, że mój temat brzmi ,,Dokonaj analizy toposów literatury światowej opartych na podstawie Mrocznej Wieży Stephena Kinga". Mało który nauczyciel lubi taką literaturę :) Sztampowe pytania to z pewnością:

- Dlaczego wybrał/a Pan/Pani taki temat prezentacji maturalnej?

- Dlaczego wybrał/a Pan/Pani te a nie inne książki do omawiania tematu?

- Co w temacie prezentacji spodobało się Panu/Pani najbardziej?

- Jakie jeszcze inne lektury można omówić przy tym temacie prezentacji maturalnej?

- realizację motywu (z tematu prezentacji maturalnej) w innych epokach literackich, ogólnie, a również ogólnie, w całej literaturze

- literaturę podmiotu: szczegóły dotyczące lektur, które omawialiśmy (treść, forma, autor, motywy, problematyka w kontekście tematu prezentacji maturalnej)

- literaturę przedmiotu: (konkretne książki i artykuły, fragmenty, dopowiedzenia do autorów tekstów)

- dlaczego tak a nie inaczej przedstawiliśmy konkretny argument?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.