Biuna
Biuna
  9 maja 2010 (pierwszy post)

Chciałam się dowiedzieć coś odnośnie prezentacji z j. polskiego :ninja: .
Czy jak ktoś zajmie np. 11 minut na prezentacji, to od góry jest założone ,że nie zda ? :and:
Jakich pytań należy się spodziewać od komisji ?

Czy zdać jest łatwo ? :and: .

ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak ja mam motyw snu i Makbeta to mogą pytać też o inne postacie lub o jakieś inne wątki? albo jak mam Raskolnikowa?

to znaczy tak - moja polonistka powiedziała, żebym też zwróciła uwagę naświatopoglad epoki. na pewno nie będą Cię pytać o treść lektury, tak mi się wydaje. jedynie mogą kazać porównać postać raskolnikowa z makbetem, czy coś takiego.
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: żebym też zwróciła uwagę naświatopoglad epoki.

no to fakt, tylko, że mój temat ma się nijak do epok, bo to od nich nie zależy. Moje sny są roztrzelone i często pojawiają się tam, gdzie być nie powinny patrząc na światopogląd.
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: mam 20stego maja na 9rano. ale za to miałam próbną pod koniec marca. nie bój się :) ustosunkuj się do tego, co Ci napisałam. jakaś krótka charakterystyka epoki, w której ten, ktoś o kim masz tworzył. powiedz coś na ten temat.


Napisałam,że w romantyzmie głowna role odgrywały uczucia.
ALE NIE MAM zakończenia :smutny: i tu tragedia. :and:
ZagUbiOona
ZagUbiOona
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no to fakt, tylko, że mój temat ma się nijak do epok, bo to od nich nie zależy.

to nic i tak należy cokolwiek wiedzieć o światopoglądzie epoki, to często jest nierozerwalnie związane z patrzeniem na świat i przedstawieniem choćby tego motywu snu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moje sny są roztrzelone i często pojawiają się tam, gdzie być nie powinny patrząc na światopogląd.

to nic, chronologia nie jest wyznacznikiem, można w sposób dowolny przedstawiać ten motyw - taką, jaką masz na ten temat koncepcję.
xXssweeteyessXx
xXssweeteyessXx
  9 maja 2010

a może byc taka teza: istnieje kilka odmian snów, a często są one uzależnione od osobowości danego bohatera? cos w tym stylu. czy nie musze stawiac tezy?

julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Napisałam,że w romantyzmie głowna role odgrywały uczucia. ALE NIE MAM zakończenia i tu tragedia.

a podaj mi dokładnie temat.

Konto usunięte
Konto usunięte: a może byc taka teza: istnieje kilka odmian snów, a często są one uzależnione od osobowości danego bohatera? cos w tym stylu. czy nie musze stawiac tezy?

teza musi być równoważnikiem zdania.
odmiany snów, a osobowość bohatera- coś w ten deseń. :tak:
malinek998
malinek998
  9 maja 2010

Ja mam pracę ale jakoś nie mam natchnienia na czytanie jej i ogólnie książki by przydało się przeczytać lub chociaż streszczenia :P
Cholernie się boję pytań od komisji :( Nie wiem czy będą związane z pracą, czy z lekturami czy czymś innym... Ehh

julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam pracę ale jakoś nie mam natchnienia na czytanie jej i ogólnie książki by przydało się przeczytać lub chociaż streszczenia :P Cholernie się boję pytań od komisji :( Nie wiem czy będą związane z pracą, czy z lekturami czy czymś innym... Ehh

a jaki masz temat?
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: a podaj mi dokładnie temat.


przedstaw metamorfoze bohatera romantycznego analizujac wybrane przyklady.
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przedstaw metamorfoze bohatera romantycznego analizujac wybrane przyklady.

a jakie masz przykłady? bo już nie pamiętam?
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: a jakie masz przykłady? bo już nie pamiętam?


kordian. k. wallenrod, gustaw-konrad, soplica.
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kordian. k. wallenrod, gustaw-konrad, soplica.

kurde nie wiem, jak to napisać. błędy zmieniają, uczucie też. chęć wygranej?
Biuna
Biuna
  9 maja 2010
julCiak69
julCiak69: kurde nie wiem, jak to napisać. błędy zmieniają, uczucie też. chęć wygranej?


ja tez nie wiem. :smutny: .
Na razie napisałam : wszystkie przedstawione przeze mnie postacie niewątpliwie przeżyły w swoim zyiu metamorfoze. Największe przemiany dokonywały sie w nich dzieki emocjom i uczuciom np. cierpienie które kształtowało ich osobowość. Emocje te mialy ogromny wplyw na dokonywane przez nich wybory. " i co dalej ?::and:
julCiak69
julCiak69
  9 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez nie wiem. . Na razie napisałam : wszystkie przedstawione przeze mnie postacie niewątpliwie przeżyły w swoim zyiu metamorfoze. Największe przemiany dokonywały sie w nich dzieki emocjom i uczuciom np. cierpienie które kształtowało ich osobowość. Emocje te mialy ogromny wplyw na dokonywane przez nich wybory. " i co dalej ?:

i napisać, jakie to były wybory pokrótce.
np. Soplica przez to, że przypadkiem zamordował starego Horeszkę, bo wycelował broń Moskala. :tak:
Kordian- symbolika na tej górze. :tak:
K. Wallenrod- chęć pomszczenia?
Gustaw-Konrad- tu Ci nie pomogę, bo nie mam zielonego pojęcia. znaczy nie pamietam motywów, jakie nim kierowały. :nie:
Biuna
Biuna
  9 maja 2010

wszystkie przedstawione przeze mnie postacie niewątpliwie przeżyły w swoim zyiu metamorfoze. Największe przemiany dokonywały sie w nich dzieki emocjom i uczuciom np. cierpienie które kształtowało ich osobowość. Emocje te mialy ogromny wplyw na dokonywane przez nich wybory.
Jacka Soplicę kierowała chęć zemsty która doprowadziła go do diametralnej zmiany jaką byla postawa Ks. Robaka. Kordian dokonał wewnętrznej przemiany na szczycie Mont Blanck, który pragnął walczyć w imię Ojczyzny. Był skazany na klęskę, był słaby psychicznie - poddał się gdy postanowił zabić cara. K. wallenrod chciał pomścić swojego największego wroga - Krzyżaków, został jednak zdemaskowany i sam popełnił samobójstwo. Gustaw, rezygnuje z życia osobistego po próbie samobójczej i uwaza się za bardzo pewnego siebie człowieka. Każda ta postać dokonała trudnej decyzji, kóra miała negatywne oraz pozytywne skutki.

Możecie pomóc co dalej ? :and:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.