15IAmYourDream15
15IAmYourDream15
  21 czerwca 2009 (pierwszy post)

Czesc wszystkim !

Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?
tylko nie piszcie mi ze po technikum jest zawod bo to wiem :mrgreen:

gdzie jest wiecej nauki?
i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

pozdro :piwo:

xXHilDa17xX
xXHilDa17xX
  25 czerwca 2009

Mi sie zdaje ze w liceum mniej nauki bo jednak masz te okolo 12 przedmiotow a w technikum okolo 20. Wiec samo mowi za siebie, Chyba ze w liceum jest wieksze tempo z materialem tego to nie wiem ;))))

shamaramorgan
shamaramorgan
  25 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba ze w liceum jest wieksze tempo z materialem tego to nie wiem ;))))

w liceum są przedmioty z dnia na dzień, mają ich o wiele więcej w tygodniu, więc chyba nie ma tam żadnego większego tempa.
lulumk
lulumk
  27 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: są przedmioty z dnia na dzień, mają ich o wiele więcej w tygodniu, więc chyba nie ma tam żadnego większego tempa.

To zdanie zawiera sprzeczność. :woot:
shamaramorgan
shamaramorgan
  27 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To zdanie zawiera sprzeczność.

skoro mają np. matematykę 5 razy w tygodniu, to chyba mogą sobie na więcej pozwolić niż w technikum gdzie są 2 godziny.
Dziewcze
Dziewcze
  28 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?

Niby technikum, bo jak zaliczysz egzamin zawodowy- masz zawód. Ale co po tym jak i tak wszędzie wymagają wyższego. Chodzisz w technikum rok dłużej do szkoły i niekoniecznie wiesz więcej. Ja jednak jestem po technikum ekonomicznym, zaliczyłam łącznie około 40 przedmiotów, kończyłam lekcje o wiele później niż Ci z liceum, ale jednak nie żałuje :)

Konto usunięte
Konto usunięte: i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

W liceum i nie profilowanym.

Aczkolwiek mówię Ci jeśli lubisz się choć trochę uczyć, to idź do technikum. Teraz jest ich wiele: hotelarskie, gastronomiczne, handlowe, ekonomiczne- masz miesięczne praktyki, potem może uda Ci się tam prace załatwić. Według mnie warto iść d technikum.
lulumk
lulumk
  28 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

W liceum są trzy lata nauki, nie ma dodatkowych przedmiotów, za to są przedmioty na rozszerzeniu.
W technikum są 4 lata nauki, są dodatkowe przedmioty, ale nie am tych na rozszerzeniu.
Teoretycznie wychodzi równo...
shamaramorgan
shamaramorgan
  28 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W liceum są trzy lata nauki, nie ma dodatkowych przedmiotów, za to są przedmioty na rozszerzeniu. W technikum są 4 lata nauki, są dodatkowe przedmioty, ale nie am tych na rozszerzeniu. Teoretycznie wychodzi równo...

o tym już wcześniej pisałam :)

W praktyce może być zupełnie inaczej, ale to już zalezy od szkoły i ucznia.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.