15IAmYourDream15
15IAmYourDream15
  21 czerwca 2009 (pierwszy post)

Czesc wszystkim !

Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?
tylko nie piszcie mi ze po technikum jest zawod bo to wiem :mrgreen:

gdzie jest wiecej nauki?
i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

pozdro :piwo:

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?

wszystko zaleyz od tego, czy po szkole sredniej masz zmaiar od razu isc do rpacy czy wybierasz sie na studia.
jelsi do prayc to zdecydowanie technikum, jesli wolisz isc na studia lepiej wybrac sie do liceum, bo potem masz wiecej perspektyw...

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie jest wiecej nauki?

generalnie zalezy od profilu...
jak ktos sie chce uczyc to ani tu ani tam nie ebdzie jej za wiele, a dla lenia, nawet niewielka ilosc nauki wyda sie kolosalna iloscia...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
malatynka1990
malatynka1990
  21 czerwca 2009

ja bym poszła do technikum, bo...
bo po technikum jest zawód! :mrgreen:

xHollyShitx
xHollyShitx
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie jest wiecej nauki?

w liceum.
sama kiedyś chodziłam do liceum, ale się przepisałam, bo się przeraziłam. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie jest w miare latwiej?

w technikum.
o wiele łatwiej.
AggUssIaaaa
AggUssIaaaa
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 15IAmYourDream15: gdzie jest wiecej nauki? w liceum.

zależy w jakim :pavarotti:

a co do pytania to zależy tylko od ciebie gdzie pójdziesz i co chcesz robić po czy praca czy studia... akórat my wg mnie w tym ci nie pomożemy :mrgreen:

P.S. ale masz nasrane (czyt. napstrokane :)) na tym avatarze :zonk:
blondynkaax3
blondynkaax3
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum? tylko nie piszcie mi ze po technikum jest zawod bo to wiem gdzie jest wiecej nauki? i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

Ludzie mówią, że w technikum więcej nauki, bo przedmioty zawodowe itp...
Ale to gówno prawda, w liceum jest o wiele trudniej, moim zdaniem. Moi znajomi w większości chodzą do technikum i porównując ich zeszyty z moimi z LO to poziom się różni diametralnie. Tak jakby porównywać między piekłem a niebiem...

Mówi się też, że po LO łatwiej zdać maturę,i chociaż technikum też do niej przygotowywuje, to jednak większy nacisk jest kładziony na przedmioty zawodowe... A z drugiej strony podobno egzamin zawodowy nie jest taki łatwy :mrgreen:

15IAmYourDream15
15IAmYourDream15
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: na tym avatarze

lepiej? :mrgreen:
shamaramorgan
shamaramorgan
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum? tylko nie piszcie mi ze po technikum jest zawod bo to wiem

o matko co chwilę powstaje taki sam temat.

zależy jakie technikum i jakie liceum.

Konto usunięte
Konto usunięte: Moi znajomi w większości chodzą do technikum i porównując ich zeszyty z moimi z LO to poziom się różni diametralnie. Tak jakby porównywać między piekłem a niebiem...


W technikum są normalne przedmioty nauczane na poziomie matury podstawowej i multum zawodowych. W liceum zero zawodowych, za to większość na poziomie rozszerzonym. Dlatego jest taka różnica.
Jeśli nie wiesz co chcesz robić, nie pchaj się do technikum. Możesz tylko zmarnować sobie 4 lata.
Konto usunięte
Konto usunięte: bo po technikum jest zawód!

o ile zdasz egzamin zawodowy. Nie dostaje się technika za ładny uśmiech.
Konto usunięte
Konto usunięte: A z drugiej strony podobno egzamin zawodowy nie jest taki łatwy

to tez zależy od profilu. Moja siostra w ubiegłym roku zdawała technika żywienia, prawdę mówiąc test był dość prosty. Nie wiem jak z częścią praktyczną.
W tym roku nauczyciele zrobili mojej klasie egzamin zawodowy (technik ekonomista) co prawda teorię zdałabym bez problemu, jednak część praktyczna czasem jest trudna. W ubiegłych latach były nawet zadania, w których trzeba było wypełnić fakturę, lub napisać jakieś pismo typu reklamacja (oczywiście językiem urzędowym) w obcym języku.
thomas893
thomas893
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?

technikum :rock:

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie jest wiecej nauki?

na studiach :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

w podstawówce :mrgreen:

wybacz :jezyk: ale:
Konto usunięte
Konto usunięte: zależy jakie technikum i jakie liceum.
kapitanSzejk
kapitanSzejk
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?

ogólniak chyba lepiej Ciebie przygotuje do matury :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie jest wiecej nauki? i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

wydaje mi się że w technikum , byłem w LO i nie było tak łatwo :nie:
AggUssIaaaa
AggUssIaaaa
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej?

chuck :rock:
powerorginal
powerorginal
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale to gówno prawda, w liceum jest o wiele trudniej, moim zdaniem. Moi znajomi w większości chodzą do technikum i porównując ich zeszyty z moimi z LO to poziom się różni diametralnie. Tak jakby porównywać między piekłem a niebiem..

hahha jak to inny poziom ??? material jest taki sam ... tylko zalezy w jakiej szkole jestes ... np. jestem w technikum najwyzsza srenia w klasie to chyba 3.6 kolega jest w renomowanym liceum i srednia 3.6 to juz wstyd :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Mówi się też, że po LO łatwiej zdać maturę,i chociaż technikum też do niej przygotowywuje, to jednak większy nacisk jest kładziony na przedmioty zawodowe... A z drugiej strony podobno egzamin zawodowy nie jest taki łatwy

dokladnie po LO latwiej z matura .... a co do egzaminu zawodowego to ... jest TRUDNY na maturze wystarczy 30 % na egzaminie min. 70% ...
blondynkaax3
blondynkaax3
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hahha jak to inny poziom ??? material jest taki sam ... tylko zalezy w jakiej szkole jestes ... np. jestem w technikum najwyzsza srenia w klasie to chyba 3.6 kolega jest w renomowanym liceum i srednia 3.6 to juz wstyd :)

no nie wiem, ja mam dosyć sporo bliższych znajomych, którzy chodzą właśnie do różnych techników, i kiedy tak z ciekawości patrzę w ich zeszyty to naprawdę jest wielka różnica pomiędzy poziomem realizowanych materiałów... Niby tematy te same albo podobne, ale tak jakby dużo niższy poziom... Ja na przykład ucząc się do sprawdzianów w 1 klasie musiałam nieraz poświęcić 4 godziny albo więcej, żeby sprawdzian z historii zaliczyć na 2. Tyle tego materiału było...:and: To samo z niektórymi innymi przedmiotami.
XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?

nie wiem,oba są dobre,to zależy od tego czym się interesujesz i jak bardzo chce Ci się uczyć

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie jest wiecej nauki?

w technikum

Konto usunięte
Konto usunięte: i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

chyba w LO
powerorginal
powerorginal
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w 1 klasie musiałam nieraz poświęcić 4 godziny albo więcej, żeby sprawdzian z historii zaliczyć na 2. Tyle tego materiału było... To samo z niektórymi innymi przedmiotami.

pociesze Cie .. u mnie w klasie na koniec roku nie ma wyzszej oceny niz 2 z histy :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Niby tematy te same albo podobne, ale tak jakby dużo niższy poziom...

wszystko zalezy od nauczyciela i podejscia ucznia :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.