15IAmYourDream15
15IAmYourDream15
  21 czerwca 2009 (pierwszy post)

Czesc wszystkim !

Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?
tylko nie piszcie mi ze po technikum jest zawod bo to wiem :mrgreen:

gdzie jest wiecej nauki?
i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

pozdro :piwo:

Gacia666
Gacia666
  22 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ty chyba żartujesz... W liceum jest trudniej, bo masz przedmioty na rozszerzeniu, w technikum są zawodowe ale nie można porównywać tych poziomów.

taaaa... ale też mi trudność rozszerzenie z polskiego i historii :)) z historii masz tylko parę więcej wydarzeń, dat i nazw. nie ma wielkiej różnicy od podstawy... a jak to brzmi...
milosz9292
milosz9292
  22 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum? tylko nie piszcie mi ze po technikum jest zawod bo to wiem gdzie jest wiecej nauki? i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej? pozdro

moim zdaniem lepsze jest technikum niz LO. mozna miec zawodo a po LO trzeba robic studia.
w technikum jest zazwyczaj dluzej o rok niz w LO. z technikum to jest tak ze uczysz sie np przez 4 lata i potem mozesz ale nie musisz przystepowac do matury. bedziesz miec wtedy wyksztalcenie srednie bez matury. jezeli zdasz mature a nie zdasz egzaminu zawodowego to tak jakbys ukonczyla LO.
ja chodze do technikum i musze powiedziec ze najgorsze sa dla mnie przedmioty zawodowe zreszta one raczej nie naleza do latwych. nie wiem jak jest w innych szkolach ale np u mnie jest tak ze:
jest 1 przedmiot zawodowy skladajacy sie z 3 modulow(czyli 3 przedmiotow). na polrocze czy koniec roku liczy sie srednia z tych 3 przedmiotow i wychodzi ocena z calego przedmiotu. jezeli z jednego modulu masz ocene niedostateczna a z dwoch pozytywne to z calosciowego przedmiotu otrzymujesz ocene niedostateczna.
Indescribable3
Indescribable3
  22 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czesc wszystkim ! Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum? tylko nie piszcie mi ze po technikum jest zawod bo to wiem gdzie jest wiecej nauki? i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej? pozdro

Wydaje mi się, że to zależy od samej szkoły. Zależy od nauczyciela. Możesz trafić na takich, którzy Cię rozumieją, oraz potrafią zainteresować, a możesz trafić na takich, którzy aby się drą, przynudzają, stawiają pały co 3 minuty.

Ja poszłam do liceum i wcale nie żałuje. Ludzie po skończeniu liceum chcą w większości pójść na studia wyższe. Ci w technikum mają mniejsze ambicje.
thomas893
thomas893
  22 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ci w technikum mają mniejsze ambicje.

75% absolwentów mojego technikum idzie się uczyć dalej, czy to na jakieś studia, czy do politechniki najczęściej :ninja:
MrCrucifixo
MrCrucifixo
  23 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?

To zależy.
Liceum jest dla osób, które chcą pracować w zawodzie , którego nie zdobędą po technikum(dziennikarz, lekarz, czy choćby bibliotekarz itp.) i by spełnić te marzenie muszą dalej studiować.
Albo po prostu,by jak najszybciej skończyć szkołę.
Według mnie lepsze jest LO,ale zdania na ten temat są podzielone i wiadomo,że każdy ma trochę racji.

Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie jest wiecej nauki?

W technikum.

Konto usunięte
Konto usunięte: i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

W LO.
Rozszerzenie programu ,który był w gimnazjum.
W technikum musisz wkuwać jeszcze do zawodowych.
shamaramorgan
shamaramorgan
  23 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ci w technikum mają mniejsze ambicje.

dziewczyno, skąd Ty masz takie statystyki?
Jesli ktoś ma ambicje to nawet po zawodówce pójdzie na studia (zahaczając oczywiście o liceum uzupełniająca)
I przestań myśleć stereotypowo, bo to świadczy tylko o Twoim ograniczeniu.
Uczniowie po technikum ekonomicznym małą większe szanse na dostanie się na Akademię Ekonomiczną niż uczniowie po liceum. Nie mówiąc już o tym, że przez pierwszy semestr obijają się, a absolwenci liceum często muszą jeszcze brać korepetycje. No i kto ma gorzej?
JeTAimeComa
JeTAimeComa
  23 czerwca 2009

osoby ktore mówią ze w technikach jest luz najczesniej nie zadają egzaminu zawodowego ;p Bo żeby go zdac [minimum 75 %} to trzeba sie uczyc wszystkich przedmiotów zawodowych. A matura? Polak, Ang, Mat i cos jeszcze - tez trzeba wkuwać. Więc niech co poniektorzy sie nie ośmieszają bo w technikach jest ciężej. Mam tu głownie na mysli ekonomiczne. Łatwo to moze byc ale w gastronomicznym albo kurde jakims innym rownie "ambitnym"

lulumk
lulumk
  23 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc niech co poniektorzy sie nie ośmieszają bo w technikach jest ciężej.

Przepraszam - że co?
Każdy ma prawo do wyrażenie swojej opinni, więc jeśli np twierdzę, że w moim liceum jest cięzej niż np w technikum do którego chodzi moja znajoma to znaczy, że się ośmieszam? :zonk:
No proszę Cię...

Przy porównywaniu tych dwóch szkół powinno się uwzględnić także to co jest PO NICH a nie tylko to co jest w trakcie.
Po technikum - egzamin.
Po liceum - matura i studia (chyba, że ktoś chce poprzestać na wyksztalceniu pomaturalnym, ale nie sądzę, aby coś z tym osiągnął :woot: )
shamaramorgan
shamaramorgan
  23 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po technikum - egzamin.

a matura i studia to co, pies? :zonk:
thomas893
thomas893
  23 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po technikum - egzamin.

matura, zawód, studia... +można jeszcze dorzucić praktyki :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Polak, Ang, Mat i cos jeszcze - tez trzeba wkuwać.

nie powiedziałbym :ziober2:
:P
JeTAimeComa
JeTAimeComa
  23 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Po technikum - egzamin.

po technikum jest tez matura, studia jesli ktos chce
shamaramorgan
shamaramorgan
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: +można jeszcze dorzucić praktyki :P

o a to się teraz liczy :)
feuliette
feuliette
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie jest wiecej nauki? i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?


zależy jakie Liceum .. jaki profil .. jakie są Twoje zdolności.. no w liceum mimo mniejszej ilości przedmiotów jest trudniej ..

technikum no moze i ten zawód jest...ale jest wybór czy matura czy nie :wtf: jest więcej przedmiotów i to też zależy od profilu i od samej siebie.. czy jesteś osobą która się chętniej uczy , czy nie..

[ osobiście przychodzili do mnie do szkoły ludzie polecający technikum i szkoły zawodowe ]

pzdr :bye:
feuliette
feuliette
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: o a to się teraz liczy :)


i się naprawdę przydaje :ssh:
lulumk
lulumk
  24 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ktoś tutaj pisał, że matura jest chyba nieobowiązkowa. :woot:
A same studia w przypadku technikum są już raczej opcjonalnie :woot:
Majac zawód możesz pracować jeśli znajdziesz prace. Po liceum zawodu się nie ma, więc z pracą chyba też kiepsko. :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.