15IAmYourDream15
15IAmYourDream15
  21 czerwca 2009 (pierwszy post)

Czesc wszystkim !

Co waszym zdaniem jest lepsze liceum czy technikum?
tylko nie piszcie mi ze po technikum jest zawod bo to wiem :mrgreen:

gdzie jest wiecej nauki?
i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej?

pozdro :piwo:

blondynkaax3
blondynkaax3
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 15IAmYourDream15: i jakby to powiedziec.. gdzie jest w miare latwiej? chyba w LO

ty chyba żartujesz...:wtf: W liceum jest trudniej, bo masz przedmioty na rozszerzeniu, w technikum są zawodowe ale nie można porównywać tych poziomów. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: pociesze Cie .. u mnie w klasie na koniec roku nie ma wyzszej oceny niz 2 z histy :)

WOW! ;D U nas 3 jest najwyższa :) i 2 osoby mają ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: wszystko zalezy od nauczyciela i podejscia ucznia :)

niby tak mówią, ale wątpię, bo widziałam te zeszyty z różnych techników... i wszędzie były łatwiejsze rzeczy niż u mnie. Poza tym nikt z moich znajomych nie siedzi tyle nad książkami przed sprawdzianem ile ja :wtf: a dodam, że nie jestem jakimś kujonem, bo ledwo na 2 wyciągam.
Nie mam z kolei znajomych w inych liceach, ale przypuszczam że byłoby podobnie :)
powerorginal
powerorginal
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: niby tak mówią, ale wątpię, bo widziałam te zeszyty z różnych techników...

heh tak jak mowie zalezy od szkoly podejscia nauczyciela i ucznia .... moj kolega siadl w technikum poszedl do LO i nie ma problemu :)
XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ty chyba żartujesz... W liceum jest trudniej, bo masz przedmioty na rozszerzeniu, w technikum są zawodowe ale nie można porównywać tych poziomów.

Ty no chyba chodzę do liceum ... :zonk: a mój chłopak do technikum i wiem ile on ma nauki a ile ja :zonk:
JeTAimeComa
JeTAimeComa
  21 czerwca 2009

Uczysz sie musisz wszedzie. Matura zdac musisz wszedzie. :)
Jesli masz sprecyzowane plany przyszłosciowe to dz do technikum
Oprocz przedmiotow takich jakie mialabys w liceum dochodzą zawodowe.
W niektorych technikach łacznie moze byc nawet 32 przedmioty. Oczywiscie rozlozone na 4 lata. Od ilosci przedmiotow zalezy kierunek technikum.
Jakiś czas po maturze zdajesz egzain zawodowy ktory ma potwierdzic Twoje kwalifikacje. Z ekonomii jest najciezszy i troche sie boje ale jestem dobrej mysli.

Zalety?
1. Jak Ci sie uda zdac to masz zawod
2. Praktyki

Wady
1. Wiekszy nacisk na przedmioty zawodowe niz maturalne [ale jak sie ktos uczy to da rade :) ]
2. Jak nie uda Ci sie zdac egzaminu to jestes jakby po liceum tyle ze rok w plecy

Liceum ? Jak jeszcze nie wiesz co chcesz robic tak dokladnie
Wybierasz klase ogolną albo z takimi przedmiotami rozszezonymi w ktorych czujesz sie najlepiej. Nie wiem jak tu wiecej skomentowac. Liceum tez dobre :) Masz tylko przedmioty podstawowe wiec jest mniej nauki. Tyle ze na studia gorzej. Moj bro na pierwszym roku musial uczyc sie tego co inni mieli w technikum. Ledwo wyrabiał ale dal sobie rade.

Zalety?
1. 3 lata,
2. więcej czasu na nauke do matury

Wady ?
1. Jesteś nikim w sensie że nie masz zawodu :D czyli czlowiek z wykształceniem srednim. Koniec
2. Na studiach trzeba zapi... :D ale dają rade

To taka moja wypowiedz :D

shamaramorgan
shamaramorgan
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: min. 70% ...

75%! :d
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie wiem, ja mam dosyć sporo bliższych znajomych, którzy chodzą właśnie do różnych techników, i kiedy tak z ciekawości patrzę w ich zeszyty to naprawdę jest wielka różnica pomiędzy poziomem realizowanych materiałów... Niby tematy te same albo podobne, ale tak jakby dużo niższy poziom...

w dużym stopniu zależy to od nauczyciela.
a co do stwierdzenia, że w LO jest łatwiej zdać maturę.
Prawda, ale nie do końca. Jesli komuś zalezy na tym, by zdać maturę, będzie uczył się na własną rękę.
Za rok mam maturę. Planuję zdawać polski i WOS na poziomie rozszerzonym, chociaż w szkole mam tylko poziom podstawowy. Będę się sama uczyć i nie mam zamiaru płakusiać, że nikt mi nie podsunie pod nos tematów, czy zagadnień.

zresztą każdy będzie swojej szkoły bronił, więc dyskusję można o kant dupy rozbić.
blondynkaax3
blondynkaax3
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty no chyba chodzę do liceum ... a mój chłopak do technikum i wiem ile on ma nauki a ile ja

No tak, dużo zależy też do jakiej szkoły chodzisz... Jak jakieś ch**owe liceum to mało nauki pewnie

Konto usunięte
Konto usunięte: zresztą każdy będzie swojej szkoły bronił, więc dyskusję można o kant dupy rozbić.

ja tam nie bronię swojej szkoły, wręcz przeciwnie, dałabym wszystko żeby się przepisać do technikum, ale jest już za późno.:and: No trudno, przeżyję jeszcze jakoś te 2 lata ;d
shamaramorgan
shamaramorgan
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No trudno, przeżyję jeszcze jakoś te 2 lata ;d

nie miałaś aby przenieść się gdzieś indziej? To Ty w końcu zdałaś, czy nie?
blondynkaax3
blondynkaax3
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie miałaś aby przenieść się gdzieś indziej? To Ty w końcu zdałaś, czy nie?

zdałam W KOŃCU...
chociaż było ciężko ;d
A co do przeniesienia, to miałam to w planach, ale niestety potrzeba zgody roziców jak nie ma skończonej 18-stki. :/ I tym samym muszę zostać bo nie mam innego wyjścia :and:
powerorginal
powerorginal
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z ekonomii jest najciezszy i troche sie boje ale jestem dobrej mysli.

witaj w klubie :) zdaje go za rok ....

Konto usunięte
Konto usunięte: 75%! :d

nie dobijaj mnie :)
thomas893
thomas893
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A co do przeniesienia, to miałam to w planach, ale niestety potrzeba zgody roziców jak nie ma skończonej 18-stki. :/ I tym samym muszę zostać bo nie mam innego wyjścia

rodzice Ci nie dadzą tej zgody?

Konto usunięte
Konto usunięte: nie dobijaj mnie :)

a dokładniej 50% teoretyczny i 75% praktyczny ;]
blondynkaax3
blondynkaax3
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rodzice Ci nie dadzą tej zgody?

gdyby mi dali, już dawno bym się wypisała. ;p
Wychowawczyni powiedziała, że mogę spróbować za rok, jak skończę 18. Ale wtedy to już mi się nie będzie opłacać, bo głupotą byłoby, żeby 2 lata chodzić do LO i nagle wypisać się do technikum, gdzie musiałabym zaczynać od nowa.
shamaramorgan
shamaramorgan
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zdałam W KOŃCU... chociaż było ciężko ;d

gratulacje w takim razie.
podobno pierwsza klasa najgorsza,ale w mojej klasie najwięcej osób odpadło w 2 klasie..

Konto usunięte
Konto usunięte: nie dobijaj mnie :)

ciężko będzie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale wtedy to już mi się nie będzie opłacać, bo głupotą byłoby, żeby 2 lata chodzić do LO i nagle wypisać się do technikum, gdzie musiałabym zaczynać od nowa.

nie opłacałoby Ci się. chociaż naprawdę dziwię się Twoim rodzicom...
blondynkaax3
blondynkaax3
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podobno pierwsza klasa najgorsza,ale w mojej klasie najwięcej osób odpadło w 2 klasie..

też słyszałam że najwięcej osób zostawiają w 1 klasie... u nas chyba 5 odpada a kilka osób jeszcze ma poprawki...
zresztą nie ma reguły, jak ktoś ma słabe oceny to w 2-giej też odpadnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie opłacałoby Ci się. chociaż naprawdę dziwię się Twoim rodzicom...

Też się dziwię... matka mówi że sobie zmarnuję życie i takie tam pierdoły.:zonk:
Nie lubię takiego gadania. W sumie ten 1 rok mogłabym jeszcze poświęcić na wypisanie się, ale za rok to już będzie za późno... Moja wina, bo mogłam wcześniej pomyśleć, jak wybierałam szkołę. Z drugiej strony skąd miałam wiedzieć że będzie tak jak jest.... :/
shamaramorgan
shamaramorgan
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubię takiego gadania. W sumie ten 1 rok mogłabym jeszcze poświęcić na wypisanie się, ale za rok to już będzie za późno... Moja wina, bo mogłam wcześniej pomyśleć, jak wybierałam szkołę. Z drugiej strony skąd miałam wiedzieć że będzie tak jak jest.... :/

właśnie, skąd mogłaś wiedzieć, że ta szkoła nie będzie Ci odpowiadać?
zresztą mam podobnie, ale chciałabym się przenieść z technikum do liceum. Ale już za późno na to ;)
thomas893
thomas893
  21 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Też się dziwię... matka mówi że sobie zmarnuję życie i takie tam pierdoły.

to Jej powiedz, że to jest Twoje życie i Twoje decyzje, więc niech je uszanuje i da tą zgodę ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.