margotka
margotka
  4 maja 2009 (pierwszy post)

Moi Drodzy...

w tym temacie proszę umieszczać wszystkie relacje dotyczące matury...

i nie zakładać nowych tematów, bo zostaną zamknięte!

piszcie jak było?
co było?
oraz czy jesteście z siebie zadowoleni czy też nie
etc.

Powodzenia!!! przecież wszystko wiecie...:mrgreen:

hydeparkowy
hydeparkowy
  4 maja 2009

Właśnie wychodzę walczyć;)

powodzenia wszystkim ;)

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  4 maja 2009

Właśnie idę na autobus i do szkoły na zmagania maturalne.
Powodzenie tegorocznym maturzystom :bye: .

AggUssIaaaa
AggUssIaaaa
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: powodzenia wszystkim ;)


Konto usunięte
Konto usunięte: Powodzenie tegorocznym maturzystom .

nie dziękuje i też wszystkim połamania długopisów życze :mrgreen:
Czerek5
Czerek5
  4 maja 2009

Mi się 5 długopisów na maturze pisemnej z polaka wypisało :P W tym 2 były od komisji xD Ale to było rok temu :P Wynik mieścił się w średniej społecznej to się cieszę :D

Filuteria
Filuteria
  4 maja 2009

A ja jestem ciekawa jakie były tematy zarówno na pp jak i na pr. : )

Powodzenia jutro! ; )

Autentycznaxx
Autentycznaxx
  4 maja 2009
Filuteria
Filuteria: A ja jestem ciekawa jakie były tematy zarówno na pp jak i na pr. : )

Też mnie to ciekawi.Jeszcze chyba nie można nigdzie sprawdzic? :woot:
mrmnml
mrmnml
  4 maja 2009

Dziewczyna przed chwilą dzwoniła powiedziała że b. prosta matura była godzinę przed czasem wyszła i jest zadowolona, jej koleżanki to samo też wcześniej wyszły i zadowolone ze swoich możliwości ;-)

666kamilka666
666kamilka666
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyna przed chwilą dzwoniła powiedziała że b. prosta matura była godzinę przed czasem wyszła i jest zadowolona, jej koleżanki to samo też wcześniej wyszły i zadowolone ze swoich możliwości ;-)

Tak?
A mówiła mniej więcej co było, jakie lektury?

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze chyba nie można nigdzie sprawdzic?

Wydaje mi się, że ok. 13;00-14;00 dopiero będzie można coś znaleźć..
SleepingSwan
SleepingSwan
  4 maja 2009

Tematy: (nie są dokładne, o tylko mi je przekazano)
1. z "Pana Tadeusza" opisać Zosię i Telimenę (pewnie dogłębna charakterystyka ;D) odnosząc się do fragmentu i całości.
2. "Dziady cz.1" - opisać stosunek Bilewicza do córek i córek do siebie nawzajem, poza tym oczywiście jakieś cechy itd. odnosząc się do fragmentu.

Bez zbędnych przytyków proszę, jak już wcześniej zaznaczyłam tematy się tylko ogólnie przedstawione.

Autentycznaxx
Autentycznaxx
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tematy: (nie są dokładne, o tylko mi je przekazano) 1. z "Pana Tadeusza" opisać Zosię i Telimenę (pewnie dogłębna charakterystyka ;D) odnosząc się do fragmentu i całości. 2. "Dziady cz.1" - opisać stosunek Bilewicza do córek i córek do siebie nawzajem, poza tym oczywiście jakieś cechy itd. odnosząc się do fragmentu.

1 temat jest bardzo prosty.

Co było na rozszerzeniu?
blondynkaax3
blondynkaax3
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tematy: (nie są dokładne, o tylko mi je przekazano) 1. z "Pana Tadeusza" opisać Zosię i Telimenę (pewnie dogłębna charakterystyka ;D) odnosząc się do fragmentu i całości. 2. "Dziady cz.1" - opisać stosunek Bilewicza do córek i córek do siebie nawzajem, poza tym oczywiście jakieś cechy itd. odnosząc się do fragmentu.

A 'Dziady' to przypadkiem nie lektura z gimnazjum? :woot:
Trudne te tematy, zwłaszcza że ja nie czytam lektur, ciekawe jak ja to napiszę za 2 lata...
666kamilka666
666kamilka666
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: . z "Pana Tadeusza" opisać Zosię i Telimenę (pewnie dogłębna charakterystyka ;D) odnosząc się do fragmentu i całości. 2. "Dziady cz.1" - opisać stosunek Bilewicza do córek i córek do siebie nawzajem, poza tym oczywiście jakieś cechy itd. odnosząc się do fragmentu.

No własnie też się dopiero co dowiedziałam że były Dziady i Pan Tadeusz.

Szczerze? banał.Nie czytałam jeszcze ani jednej z tych lektur, ale wydaje mi się, że nawet jak ktoś czytał tylko streszczenia, to napisać charakterystykę, czy charakterystykę porównawczą to mały pikuś ;)
666kamilka666
666kamilka666
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A 'Dziady' to przypadkiem nie lektura z gimnazjum? Trudne te tematy, zwłaszcza że ja nie czytam lektur, ciekawe jak ja to napiszę za 2 lata...

Trudne? No błagam Cię ;-).
Ja tez piszę za 2 lata.

A dziady w gimn. się omawiało fragmentami, w szkole średniej chyba na podstawie nie obowiązują nawet wszytskie części :woot:
SleepingSwan
SleepingSwan
  4 maja 2009

słyszałam, że bardzo dużo można było wyciągnąć z fragmentów, które tam były zamieszczone. "Dziady cz.1" - też się zdziwiłam, bo sama przerabiałam tylko 3 cz. w liceum.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.