margotka
margotka
  4 maja 2009 (pierwszy post)

Moi Drodzy...

w tym temacie proszę umieszczać wszystkie relacje dotyczące matury...

i nie zakładać nowych tematów, bo zostaną zamknięte!

piszcie jak było?
co było?
oraz czy jesteście z siebie zadowoleni czy też nie
etc.

Powodzenia!!! przecież wszystko wiecie...:mrgreen:

666kamilka666
666kamilka666
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ide na prywatne studia wiec moge zdawac nawet muzyke i tak nie patrza na to co sie zdawalo a zdaje historie bo mnie ciekawi i wiem cos o tymze przedmiocie:)

aha...
A swoją drogą, słyszałam że jak sie idzie na studia prywatne, to potem wogóle nie chcą tego papierka uznawać. Znaczy uznają, ale (za przeproszeniem) każą sobie nim pupę podetrzeć :)

Konto usunięte
Konto usunięte: nie ;) pisało się arkusz podstawowy normalnie z wszystkimi, którzy zdają podstawę, później była przerwa i pisanie arkusza rozszerzonego ;p

To lepsza t dwupoziomowa :)
lolipopHs
lolipopHs
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: aha... A swoją drogą, słyszałam że jak sie idzie na studia prywatne, to potem wogóle nie chcą tego papierka uznawać. Znaczy uznają, ale (za przeproszeniem) każą sobie nim pupę podetrzeć :)


nie stac mnie na dzienne:) a poza tym to musze pracowac zeby sobie zarobic na studia:) iec wiesz...
666kamilka666
666kamilka666
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie stac mnie na dzienne:) a poza tym to musze pracowac zeby sobie zarobic na studia:) iec wiesz...

No rozumiem ;-).

Lecę, wpadnę tutaj jeszcze później :bye:
Rosiczka00
Rosiczka00
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To lepsza t dwupoziomowa :)

lepsza, bo wiadomo że ktoś kto podchodzi do rozszerzenia - podstawy ma opanowane.
z rozszerzeniem różnie bywa, raz może być łatwiejsze, raz trudniejsze, a tak to przynajmniej jest gwarancja zdania matury ;)

no i odpada dylemat co się bardziej opłaca - zdać dobrze podstawę czy ledwo rozszerzenie :D bo i tak zdaje się i to i to :P
Rosiczka00
Rosiczka00
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie stac mnie na dzienne:) a poza tym to musze pracowac zeby sobie zarobic na studia:) iec wiesz...

ale przecież za dzienne nic nie płacisz ? ;>
shamaramorgan
shamaramorgan
  4 maja 2009
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Też bym najchętniej nie czytała dalej, ale z moją polonistą nie da się nie czytać. Naprawdę, tak kosi, że chyba połowa klasy nie zda. .

moja tez kosiła z "lalki."
Pytała ze szczegółami, na szczeście dobrze omawiała na lekcji, więc wystarczyło ją słuchać i juz się ją zaliczyło.
"potop" też kosiło, bo to jest ulubiona lektura mojej polonistki ;d

TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: To jest właśnie najgorsze. Jakiś drobny błąd w rachunkach na początku i już punkty przepadły. A wiadomo - dojdzie stres i nerwy, więc o pomyłkę łatwiej.

na szczęście punkty się dostaje nawet za wpisanie danych
Konto usunięte
Konto usunięte: ale przecież za dzienne nic nie płacisz ? ;>

ale płaci się za utrzymanie. :and:
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: moja tez kosiła z "lalki." Pytała ze szczegółami, na szczeście dobrze omawiała na lekcji, więc wystarczyło ją słuchać i juz się ją zaliczyło. "potop" też kosiło, bo to jest ulubiona lektura mojej polonistki ;d

U nas tak jest z każdej lektury, od początku roku.
I kartkówki mamy przed przerabianiem, więc trzeba czytać treść i najlepiej jeszcze jakieś opracowania.
W zeszłym roku mieliśmy inną nauczycielkę i prawie nikt się nie uczył.
Od tego roku większość osób drży przed każdym polskim, a teraz po ostatniej lekcji kiedy połowa osób dostała cały rząd jedynek do dziennika, to już w ogóle. :ninja:.

Konto usunięte
Konto usunięte: na szczęście punkty się dostaje nawet za wpisanie danych

Niby tak, ale nie wiadomo czy to wystarczy, żeby uzbierać 30%. ;>
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  4 maja 2009

Tematy na maturze rozszerzonej
1.Różnice w postawie autora do Mądrości I Rozumu. Zwróć uwagę na sposób realizacji refleksji poetyckich(Ten wybrałam).
Na postawie Pieśni XII i Trenu IX
2.Metaforyczne znaczenie drogi. Sposób podjęcie tematu i stosunek narratora do świata przedstawionego.

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  4 maja 2009

A i nie było o Billewiczach tylko o Bylicy z Chłopów, na podstawie oczywiście .

smencik
smencik
  4 maja 2009

Podstawa banalna :ziew:

lookatbutterflies
lookatbutterflies
  4 maja 2009

cieszę się, ze pisałam w tamtym roku, nie lubie charakterystyki a Chłopi to Chłopi, nie lubiłam tej lektury...

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie lubie charakterystyki

A dziś była charakterystyka ?
Toż to poziom gimnazjum :zonk: .
smencik
smencik
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Toż to poziom gimnazjum .

Charakterystyka i porównanie Zosi i Telimeny :mrgreen:
lookatbutterflies
lookatbutterflies
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A dziś była charakterystyka ?

Sytuacja ludzi starszych na wsi na podstawie fragmentu "Chłopów" oraz charakterystyka porównawcza bohaterek "Pana Tadeusza": Telimeny i Zosi
anioleceq
anioleceq
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A dziś była charakterystyka ? Toż to poziom gimnazjum .

charakterystyka Zosi i Telimeny na podstawie PODANYCH FRAGMENTÓW. Toć to nawet książki nie musiało się dokładnie znac :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.