Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011

Aga, pewnie stosowałaś kosmetyki Johna Frieda? Które mogłabyś mi polecić?

I jeszcze jedno: rozjaśniałaś teraz włosy rozjaśniaczem czy farba?

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Aga, pewnie stosowałaś kosmetyki Johna Frieda? Które mogłabyś mi polecić?

stosowalam, polecam tylko sera - - to lubie najbardziej.
odzywki i maski maja przecietne :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: I jeszcze jedno: rozjaśniałaś teraz włosy rozjaśniaczem czy farba?

pierwszym z lewej rozjasnialam:

z tym ze na tym zdjeciu co mam na profilu nie jest pokazany faktyczny kolor, faktyczny jest jasniejszy i nie ma takich rozowych refleksow (te refleksy mam bo uzywalam wtedy tego gownianego nablyszczacza z UG, na zdjeciu to jeszcze slabo wyszly, w rzeczywistosci wygladaly bardziej rozowo/rudo)
Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: odzywki i maski maja przecietne


Coś z tej serii dla blond stosowałas?

Konto usunięte
Konto usunięte: z tym ze na tym zdjeciu co mam na profilu nie jest pokazany faktyczny kolor, faktyczny jest jasniejszy i nie ma takich rozowych refleksow (te refleksy mam bo uzywalam wtedy tego gownianego nablyszczacza z UG, na zdjeciu to jeszcze slabo wyszly, w rzeczywistosci wygladaly bardziej rozowo/rudo)


Niezły ten nabłyszczasz :rotfl:
Chce zmienić kolor włosów własnie i zastanawiam się czym i jak żeby ich nie zniszczyc :nie:
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  3 sierpnia 2011
massacre
massacre:

ten kolor który Ci się wymył czy ten z szamponetki?
Bo jak ten taki ciemny co z szamponetki to na moje oko ciemny blond, z popielatym odcieniem :-) albo natura.
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś z tej serii dla blond stosowałas?

tak, mialam 2 rozne odzywki (jedna dla ciemniejszych blond i druga dla jasniejszych), byly ok, calkiem miekkie ale jak mowie, przecietne.
za to moge polecic ta odzywke, supermieciutkie mialam po niej wlosy, jest w podobnej cenie jak te z friedy:
http://www.boots.com/en/1-James-Brown-London-Richly-Moisturising-Conditioner-for-Dry-Hair-250ml_49409/

Konto usunięte
Konto usunięte: Niezły ten nabłyszczasz

wez mi nawet nie mow :rotfl:

oj, w ogole to mam tez John Frieda Sheer Blonde Gleame Crème Instant Silkener z tej serii do blondow, to chyba tez nablyszczacz z tym ze taki w kremie czy serum raczej, calkiem o nim zapomnialam :woot:


Konto usunięte
Konto usunięte: Chce zmienić kolor włosów własnie i zastanawiam się czym i jak żeby ich nie zniszczyc

hmm.. powiem ci tak - bron boze nie uzywaj rozjasniacza z loreala, uzylam go raz i myslalam ze mi glowe wypali :nie:



masakryczne sa i straszni wysuszaja wlosy + sie wlosy po nich lamia, moja siostra ich uzywala do rozjasniania :nie:

osobiscie jak dla mnie ten co pokazalam dziala najlepiej i najmniej wlosy niszczy, z tym ze ja zaraz po farbowaniu nakladam reconstructor z joico :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: straszni

*strasznie
Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: za to moge polecic ta odzywke, supermieciutkie mialam po niej wlosy, jest w podobnej cenie jak te z friedy: http://www.boots.com/en/1-James-Brown-London-Richly-Moisturising-Conditioner-for-Dry-Hair-250ml_49409/

No ale tego to juz w polsce nie zlapie chyba :/

Konto usunięte
Konto usunięte: masakryczne sa i straszni wysuszaja wlosy + sie wlosy po nich lamia, moja siostra ich uzywala do rozjasniania osobiscie jak dla mnie ten co pokazalam dziala najlepiej i najmniej wlosy niszczy, z tym ze ja zaraz po farbowaniu nakladam reconstructor z joico :)


No rekonstruktor też sobie kupię. Nakładasz zaraz po nim hydrator? (albo ogolnie cos dobrze nawilzajacego). Czytałam, że tak trzeba rekonstruktor stosowac :)
Tego Twojego rozjasniacza tez pewnie w pl nie ma :rotfl:
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale tego to juz w polsce nie zlapie chyba :/

kurcze, pomyslalam ze Ci ktos z uk przywozi :/

Konto usunięte
Konto usunięte: No rekonstruktor też sobie kupię. Nakładasz zaraz po nim hydrator? (albo ogolnie cos dobrze nawilzajacego). Czytałam, że tak trzeba rekonstruktor stosowac :)

nakladam po nim na mokre wlosy to:
http://www.feelunique.com/p/Joico-K-Pak-Liquid-Reconstructor-for-Fine-Damaged-Hair-300ml
albo to: http://www.feelunique.com/p/Joico-K-Pak-Leave-In-Protectant-to-Prevent-Damage-250ml
no i oczywiscie serum tez.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tego Twojego rozjasniacza tez pewnie w pl nie ma

:rotfl: jest cokolwiek w ogole :lol2:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie nie ma, kiedys juz o nim tu pisalam i wiem ze dziewczyny szukaly a szkoda, bo jest bardzo fajny :/


wlasnie, mowa o Gliss Kur tym nablyszczajacym?
Gdzie go kupujesz, bo nie mam ochoty szukac, a jeszcze mi sie jakos nie rzucil nigdzie w oczy :woot:

dzienks

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jest cokolwiek w ogole


No na to wychodzi, że nie :waligłowąwścianę:

Konto usunięte
Konto usunięte: kurcze, pomyslalam ze Ci ktos z uk przywozi :/


Niestety nie, pytałam o Johna Frieda, bo w Rossmannie jest :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ten kolor który Ci się wymył czy ten z szamponetki? Bo jak ten taki ciemny co z szamponetki to na moje oko ciemny blond, z popielatym odcieniem :-) albo natura.


nie, ten z ostatnich dwoch zdjec, ciemny blond mi wychodzi bardzo ciemny :C

Konto usunięte
Konto usunięte: bron boze nie uzywaj rozjasniacza z loreala, uzylam go raz i myslalam ze mi glowe wypali


podbijam, tez uzywam tego rozjasniacza co agoosia i takie samo doswiadczenie mialam z rozjasniaczem Loreala, mialam poparzony skalp do tego stopnia, ze musialam brac antybiotyki przez 2 tygodnie. z w/w przez agoosie nie mam zadnego problemu :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
massacre
massacre: wlasnie, mowa o Gliss Kur tym nablyszczajacym? Gdzie go kupujesz, bo nie mam ochoty szukac, a jeszcze mi sie jakos nie rzucil nigdzie w oczy dzienks

powiem Ci tak - pochodz sobie po malych sklepikach albo do home bargains, tam tez go widzialam :)
bo w drogeriach itp go nie ma, nie wiem dlaczego, bo kozacki jest.

Konto usunięte
Konto usunięte: No na to wychodzi, że nie :waligłowąwścianę:

:rotfl:
moze jeszcze kiedys bedzie :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety nie, pytałam o Johna Frieda, bo w Rossmannie jest :)

aaa :D no ja z JF nie kupuje nic poza serami, w sumie odzywki wyprobowalam tylko dlatego, ze w asdzie sprzedaja 3 za 10 funtow, a przynajmniej sprzedawali :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
massacre
massacre: podbijam, tez uzywam tego rozjasniacza co agoosia i takie samo doswiadczenie mialam z rozjasniaczem Loreala, mialam poparzony skalp do tego stopnia, ze musialam brac antybiotyki przez 2 tygodnie. z w/w przez agoosie nie mam zadnego problemu :)

masakra :and:
dzieki bogu ze mnie tak nie poparzyl :nie:
to jest w sumie jedyny rozjasniacz/farba do wlosow z loreala, ktorej bym nikomu nigdy nie polecila :nie:
Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aaa :D no ja z JF nie kupuje nic poza serami, w sumie odzywki wyprobowalam tylko dlatego, ze w asdzie sprzedaja 3 za 10 funtow, a przynajmniej sprzedawali :)


3 za 10 funtów :szok2:
Nie no wyprowadzam się.

Konto usunięte
Konto usunięte: moze jeszcze kiedys bedzie


Mam nadzieję :and:
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 3 za 10 funtów :szok2: Nie no wyprowadzam się.

:crylol: a ile w polsce? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam nadzieję

w sumie teraz to wszystko sie miesza, wiec powinno wkrotce byc dostepne :D Frieda juz jest, kwestia czasu kiedy reszta podazy :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.