Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mam 4 szampony


Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam z 8 i uwazam


ja mam 13 i ciągle mi mało. :and:
Paulinessa
Paulinessa
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam 13 i ciągle mi mało.


No ja tylko z przyczyn finansowych się uspokoiłam :jezyk2:
pijana
pijana
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo sie zdenerwuje! kurcze, mam 4 szampony, musze je najpierw zuzyc zanim kupie jakis nowy

My tu sobie ciągle nawzajem robimy ochotę na coś :lol2: Gdyby nie mmaryjka tobym przecież nie kupiła, znaczy ona polecała marchewkowy, ale nie było to mówię biorę pomidora :D Ale i tak Wy w UK jesteście w lepszej sytuacji, bo wszystkie kosmetyki z wyższej półki kosztują grosze w porównaniu do PL :/
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No ja tylko z przyczyn finansowych się uspokoiłam

14 bo nie liczyłam BioVaxa :lol:
Najgorsze jest to, że ja bym się też musiała uspokoić bo czeka mnie masa wydatków. Nie wiem, czy nie popadam w zakupoholizm, teraz pisze całkiem serio. Jak nie wyjde z czymś ze sklepu jestem chora i zdołowana, musze coś kupić nawet coś co jest mi niepotrzebne, wczoraj np byłam z kuzynem w centrum, DROGERIE POLSKIE - a wejde zobaczyć czy mają maseczke jajeczną z Joanny :and: nie było, kupiłam kolejną szminkę chociaż wcale nie musiałam a kolor średnio mi się podobał.
TheWitch
TheWitch
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To i tak nie tak dużo, ja mam z 8 i uwazam, że póki co i tak sie uspokoilam :D

mialam wiecej, ale od miesiaca prowadze akcje oprozniania szafek z kosmetykow - mam tony odzywek do wlosow itp, a tak naprawde to chce je zuzyc i zaopatrywac sie teraz tylko w k pak od joico badz te produkty od kerastase jesli chodzi o takie rzeczy no i olejki do wlosow z raczej sklepow organicznych.
no ewentualnie moze jakas jedna odzywke zeby uzywac na zmiane z produktami joico, tak to po porstu mam za duzo ''zbednych'' kosmetykow, kiedy ideal juz znalazlam :)
no i od razu sie wiecej miejsca w szafce zrobi :D

Konto usunięte
Konto usunięte: ja mam 13 i ciągle mi mało.

ja sie ograniczam, wyzej napisalam dlaczego :)

Konto usunięte
Konto usunięte: My tu sobie ciągle nawzajem robimy ochotę na coś Gdyby nie mmaryjka tobym przecież nie kupiła, znaczy ona polecała marchewkowy, ale nie było to mówię biorę pomidora :D Ale i tak Wy w UK jesteście w lepszej sytuacji, bo wszystkie kosmetyki z wyższej półki kosztują grosze w porównaniu do PL :/

no wlasnie marchewkowy tez chce, ale dopiero jak zuzyje ten zapas co mam w domu, czyli jakis miesiac, dwa, zalezy jak czesto bede glowe myc :D
no niby tansze sa, wlasnie przez to z nimi przeginam troche :rotlf:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  30 lipca 2011

Ile ampułek regenerujących będzie potrzebnych na włosy do łopatek?
Bezmyślnie i na szybko kupiłam na stronie typu grupon dowolną usługę fryzjerską za 25zł- okazało się, że powyżej jakiejś wartości usługi trzeba dopłacić, liczyłam na farbowanie, ale za dużo bym musiała dopłacić, a kupon jakoś przydałoby się zużyć;/ Mam nauczkę na przyszłość- dzwonić i dopytać ;p

A.

iFeelSoLost
iFeelSoLost
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 14 bo nie liczyłam BioVaxa

15 bo nie policzyłam Baby Dream :and: stoi w łazience

Elph06
Elph06: Ile ampułek regenerujących będzie potrzebnych na włosy do łopatek?

to zależy, niektóre ampułki się nakłada na mokre włosy i podczas wmasowywania się pienią - w zależności od gramatury dwie (większe) powinny wystarczyć
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja sie ograniczam, wyzej napisalam dlaczego :)

ja nie muszę zużywać zanim kupię coś nowego, daję sobie wolną rękę. ;d
sylwik
sylwik
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ten szampon "pomidorowy" jest świetny ! Jeszcze nigdy nie czułam już podczas mycia, że włosy robią się tak miękkie, w ogóle nie są splątane, szok !

jaka cena? :mrgreen:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to zależy, niektóre ampułki się nakłada na mokre włosy i podczas wmasowywania się pienią - w zależności od gramatury dwie (większe) powinny wystarczyć

Dzięki :)

A.

agoosiaaa
agoosiaaa
  30 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja nie muszę zużywać zanim kupię coś nowego, daję sobie wolną rękę. ;d

ja nic nie musze, kwestia tego co ja chce :mrgreen:
pijana
pijana
  31 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jaka cena?

W przecenie 29 zł, u mnie np. to była już ostatnia sztuka. Normalnie kosztuje chyba 59 (500 ml)
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  31 lipca 2011

Lepsze ampułki z Radicala czy Seobardinu? :) Czy może jeszcze jakieś?

iFeelSoLost
iFeelSoLost
  31 lipca 2011
gagulina
gagulina: Lepsze ampułki z Radicala czy Seobardinu? :) Czy może jeszcze jakieś?

ile jeszcze razy padnie tutaj to pytanie? ja pytalam, ciagle ktos pyta i wiecznie te pytanie sie powtarza.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  31 lipca 2011
gagulina
gagulina: Lepsze ampułki z Radicala czy Seobardinu? :) Czy może jeszcze jakieś?

vichy dercos aminexil.-
do tego szampon i spray

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.