Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  29 lipca 2011
gagulina
gagulina: Potrzebuję jakiegoś dobrego szamponu do włosów suchych, zniszczonych + czy odżywka gliss kurr z tej serii jest dobra?

Tak, ale szampon mocno obciąża, ja też mam z GlissKura - służy mi ale ja myje wlosy codziennie wiec wsio mi jedno czy obciaza czy nie.
sylwik
sylwik
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja ich zazwyczaj osobno uzywam, nie uzywam wszystkiego na raz bo to troche bezsensowne, tak samo nie uzywam odzywki jak nakladam na wlosy maske, troche mija sie z celem

no wlasnie na opakowaniu jest opisane zeby uzywac w kolejnosci tych 4.
ale tez tak troche duzo tego.
teraz jestem na odludziu, nikt mnie nie widzi wiec myje 2 razy/tyg, szampon i odzywke chyba sobie zostawie na powrot do cywilizacji, a rekonstruktora i hydratora bede po zwyklym szamponie uzywac te 2x/tyg:rotfl:
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  29 lipca 2011

OMG :w00t:

:zakochany:
Byłam dzisiaj w hurtowni fryzjerskiej :zakochany: i dorwałam cudną maskę!!!

Professional INFINITY Hair Mask UV & Colour Yougurt Flower 1200 ml - 28 zł

Skład:
Water/Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, HYDROLYZED KERATIN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PANTHENOL, Benzophenone - 4, Citric Acid, Parfum, Methylistothialoninone (czy jakos tak), drugie methy coś tam, Benzyl Alcohol, +/- C19140

Jestem ciekawa jak po użyciu, ale maska jest tak gęsta jak hmm nie wiem co, jak się przechyli to stoi w miejscu.

Paulinessa
Paulinessa
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy szampon Baby Dream da radę domyć silikony?


Te typowe - amethicone, dimethicone,Dimethicone Copolyol, te z peg na początku itd jak najbardziej, gorzej może radzić sobie z cyklicznymi, jak np. cyclopentasiloxane. Chociaż na wizażu niektóre upierają się, że ten silikon odparowuje przy nakładaniu go z maską na włosy...
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Te typowe - amethicone, dimethicone,Dimethicone Copolyol, te z peg na początku itd jak najbardziej, gorzej może radzić sobie z cyklicznymi, jak np. cyclopentasiloxane.

Ja raczej nie uzywam masek z takimi ciezkimi :-) wiec ok, dzisiaj umylam to nawet ladnie sie pieni i mieciutkie wlosy sa po nim.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chociaż na wizażu niektóre upierają się, że ten silikon odparowuje przy nakładaniu go z maską na włosy...

:wtf:
BUAHAHAHAHAHA
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem ciekawa jak po użyciu, ale maska jest tak gęsta jak hmm nie wiem co, jak się przechyli to stoi w miejscu.

Nałożyłam mojemu 'prawie mężowi'. Jest lekko mniej gęsta niż wazelina. Zobaczymy jak po użyciu.
Paulinessa
Paulinessa
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja raczej nie uzywam masek z takimi ciezkimi :-) wiec ok, dzisiaj umylam to nawet ladnie sie pieni i mieciutkie wlosy sa po nim.


Jedna maska Natur Vital ma na pewno cykliczny. Do niego to już Sulfates aby. Co się stało, że się przekonałaś do tego szamponu? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: BUAHAHAHAHAHA


Weź, pokłóciłam się z jakąś anka(87 chyba) o to.
:rotfl:
adra1992
adra1992
  29 lipca 2011

Chcialam kupic jakas TRWALA farbe do wlosow, w odcieniach czerwieni lub fioletu (wole fiolet). Cos tego typu :






Ale co zafarbuje to po jakims czasie kolor blaknie (splukuje sie). Dodam jeszcze, ze natyuralny kolor mam jasny braz/ciemny blond (nie wiem czy ma to cos do rzeczy :ninja: )

Polecacie jakies? Albo moze znacie sposoby aby kolor nie splukiwal sie tak szybko?

Paulinessa
Paulinessa
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale co zafarbuje to po jakims czasie kolor blaknie (splukuje sie)


Farbując tak włosy długi czas nie znalazłam niestety sposobu :and:
adra1992
adra1992
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Farbując tak włosy długi czas nie znalazłam niestety sposobu

Moze masz jakiegos faworyta wsrod farb? :mrgreen:
Dopoki farbowalam na braz (rozne odcienie) bylo spoko. Tylko te ''inne'' kolory mi sie splukuja. czerwien, fiolet, roz itd.
Paulinessa
Paulinessa
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dopoki farbowalam na braz (rozne odcienie) bylo spoko. Tylko te ''inne'' kolory mi sie splukuja. czerwien, fiolet, roz itd.


No właśnie z brązem też miałam ok no i teraz z blondem:) Gorzej było z bordo, bo
brillance,
palette,
joanna (te 2 to straszne farby),
garnier z różnych serii źle się trzymały.

Loreal Feria najlepiej, jakiś miesiąc.
Kolor cośtakiego na opakowaniu był:
http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/default.aspx#/?page=top{userdata//d+d//|diagnostic|main:pdp//objectid+HCo7_4//{pdp_tab:pdp_overview//objectid+HCo7_4//}|media:_blank|nav|overlay:_blank}

Wyszedł mi inaczej, 2 tyg po farbowaniu był taki jak na focie:

http://zdjecie.net.pl/zdjecia/t2/37da3c07d82c6bb247f33672a21ee2d7.jpg
(ja to ta z dłuższymi włosami)

Polecam Ci spróbować Wellaton, ja nim farbuję na blond, ale mamie się ładnie ten kolor trzymał:
adra1992
adra1992
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Loreal Feria najlepiej, jakiś miesiąc.

Chyba tez mialam, fioletowy, ale nawet jak blakl to zostaw rozowawy a nie brazowy wiec chyba znow go kupie. (tylko nigdy nie pamietam nazwy)

Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam Ci spróbować Wellaton

Sprobuje :) dziekuje
feuliette
feuliette
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecacie jakies? Albo moze znacie sposoby aby kolor nie splukiwal sie tak szybko?

tylko NIE Palette , napwno uzywac szamponu i odzywki do włosow farbowanych
feuliette
feuliette
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Byłam dzisiaj w hurtowni fryzjerskiej i dorwałam cudną maskę!!!

kocham maskę mleczną :zakochany:
16zł za 1kg
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  29 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedna maska Natur Vital ma na pewno cykliczny. Do niego to już Sulfates aby. Co się stało, że się przekonałaś do tego szamponu? :D

Rzadko używam :-) ostatnio odpuściłam sobie pielęgnację.. Jak raz na 2 tyg maske nałoże to sukces ;d A.. powiem Ci.. nie wiem. :-) szukałam czegoś łagodnego, był tani a BioVax wiadomo, drogi...

Konto usunięte
Konto usunięte: Weź, pokłóciłam się z jakąś anka(87 chyba) o to.

a tez mialam z nia zatarg, bo napisalam, ze szampon Joanna z mlekiem i miodem jest dla mnie cięższy, a ona napisala ze nie bo ma tylko PQ i wprowadzam inne wizazanki w błąd, a ja napisalam, ze mam prawo wyrazic swoje zdanie: dla mnie jest ciezszy i tyle a ona mi, ze zna mase szamponow nafaszerowanych silikonami i gadaj z kretynka ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.