Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wedlug mnie jedynym faktycznym ratunkiem jest joico k pak, odzywka i rekonstructor.

jakie to daje rezultaty ?;>
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 lipca 2011
POCALUJ
POCALUJ: jakie to daje rezultaty ?;>

nawilzone mieciutkie wlosy :tak:
uzywam ich juz od w sumie niezlego czasu (teraz tylko raz w tygodniu, bo uzywam na zmiane tez z innymi odzywkami), teoretycznie gdyby nie one to bym miala polowe krotsze wlosy :mrgreen:
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nawilzone mieciutkie wlosy uzywam ich juz od w sumie niezlego czasu (teraz tylko raz w tygodniu, bo uzywam na zmiane tez z innymi odzywkami), teoretycznie gdyby nie one to bym miala polowe krotsze wlosy

no to chyba skorzystam z tego, ale jednak nie teraz bo to troche kosztuje ;p
trzeba kase nazbierac :) taa strona jest sprawdzona przez Ciebie ?
ogolnie nie lubie zamawiac czegokolwiek przez internet :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 lipca 2011
POCALUJ
POCALUJ: no to chyba skorzystam z tego, ale jednak nie teraz bo to troche kosztuje ;p trzeba kase nazbierac :) taa strona jest sprawdzona przez Ciebie ? ogolnie nie lubie zamawiac czegokolwiek przez internet :)

tak, sprawdzona, nie tylko przeze mnie + reklamuja ja duzo na angielskiej tv :)
ja zamawiam z niej rzeczy juz jakos z 8 miesiecy i ani razu zaden bubel mi sie nie trafil.

POCALUJ
POCALUJ: ogolnie nie lubie zamawiac czegokolwiek przez internet :)

a ja polowe rzeczy tak zamawiam :D
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja polowe rzeczy tak zamawiam :D

ja poki co nie wiem czemu ale jestem uprzedzona ;p w kazdym badz razie dzieki za info ;* na pewno niebawem skorzystam z tych produktów :)
incepcja1
incepcja1
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja wrecz przeciwnie :) strasznie mi ta farba wlosy zniszczyła.

bardzo wiele osob z ktorymi mam stycznsc farbuje ta farba wlosy i poleca serdecznie wlosy sa blaszczace i bardzo mile w dotyku :) i Sama uzywam szamponu i odzywki i jest rewelacja :) Moze zwyczajnie w Niemczech te farby i inne produkty z sayossa maja lepsza jakosc niz w Polsce ?
Cyrkoniczna123
Cyrkoniczna123
  27 lipca 2011

Nie wydaje mi sie. To jest schwarzkopf i kazdy wie jakie ta firma ma kosmetyki...

iFeelSoLost
iFeelSoLost
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Moze zwyczajnie w Niemczech te farby i inne produkty z sayossa maja lepsza jakosc niz w Polsce ?

raczej nie, skład jest ten sam :-)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  27 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzie w krk kupię Glorię ? krakowska, kazimierz obskoczona i jestem w delikatnej lipie.

Herbapol na Szewskiej bodajże ;p

A.

Cyrkoniczna123
Cyrkoniczna123
  28 lipca 2011

Krótko mowiac ...
potrzebuje farby blond wpadajacej w lekki braz.
Macie moze jakies propozycje?

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  28 lipca 2011
Dokladnie 28 czerwca farbowałam włosy, bo chciałam dokładnie wiedzieć ile mi urosną włosy, dzisiaj zmierzyłam odrost

5 mm

czujecie tą tragedie? W MIESIĄC 5 MM!!!
Paulinessa
Paulinessa
  28 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czujecie tą tragedie? W MIESIĄC 5 MM!!!


Kiedyś mówiłaś coś o 3 :ziober2:
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  28 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś mówiłaś coś o 3

4 :-), teraz jest 5 chociaz nie do konca wiem 4-6 bo kolor jest tak podobny do mojego ze nie widac dokladnie gdzie sie konczy, z linijką wyszło ok 5, moze byc 4 a moze byc 6.

Tak czy siak to i tak malo.
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  28 lipca 2011

W ogole ten kolor tych włosów tak mi sie podoba, ze chce się zafarbować na jakąś fajną czekoladę :and:
wkurzają mnie już te pasemka, ja ogolnie nie cierpie pasemek wolę jednolite kolory...

Jak myslicie? Przyciemnic?

sylwik
sylwik
  28 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uzywam ich juz od w sumie niezlego czasu (teraz tylko raz w tygodniu, bo uzywam na zmiane tez z innymi odzywkami), teoretycznie gdyby nie one to bym miala polowe krotsze wlosy

wlasnie mi przyszly, jakie one sa malutkie, na ile ci starcza ten zastawik? :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.