Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  1 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a moze bysmy zrobiły hurtowe zamówienie z Polski z tego forum?;)

tak ale kto to bedzie robic bo ja nie mam czasu zeby potem latac po poczcie i wysylac paczki kazdej z nas. mam teraz tyle na glowie ze ch...
ImaDrug
ImaDrug
  1 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak ale kto to bedzie robic bo ja nie mam czasu zeby potem latac po poczcie i wysylac paczki kazdej z nas. mam teraz tyle na glowie ze ch...

może byłoby wiecej chętnych kwestia dogadania.Ja bym mogła aczkolwiek nie mam zielonego pojęcia o zakupach w zagranicznych sklepach :wstyd:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  1 sierpnia 2011

Jeśli wysyłka jest za darmo, to nie ma sensu robić hurtowego zamówienia i to rozsyłać, bo dochodzą koszty wysyłki w Polsce + ktoś, kto ma czas i komu można zaufać.
Chyba, że chodziłoby o strony z płatną dostawą, wtedy by się to opłacało :P

A.

annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  1 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze sie zapytam o pare rzeczy - uzywalyscie moze ktores z ponizszych rzeczy? Redken Extreme Anti-Snap

Uzywalam calej serii niebieskiej i dla blond z redkena, jak jeszcze blond wlosy mialam, teraz uzywam do ciemnych... ale wiesz co... jedyne co w 100% moge polecic tej firmy to redken extreme cat
Na moich extenssions dziala cuda, joico sie chowa...
Anti snap uzywam od czasu do czasu i tez nie jest zly, wlosy sa miekkie, ale mi sie wydaje, ze to daje taki zludny efekt...

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

agoosiaaa
agoosiaaa
  2 sierpnia 2011
annjamaica
annjamaica: w 100% moge polecic tej firmy to redken extreme cat

to na pewno wyproboje jak bede zamawiac nastepnym razem :tak:

annjamaica
annjamaica: Anti snap uzywam od czasu do czasu i tez nie jest zly, wlosy sa miekkie, ale mi sie wydaje, ze to daje taki zludny efekt...

hmm... to nie wiem, moze zamowie, zreszta ja na razie robie wywiad, zeby zobaczyc co warto zamawiac a co nie :mrgreen:
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  2 sierpnia 2011

Zamówiłam sobie dzisiaj W KONCU maseczke jajeczną z Joanny :zakochany:

Jutro do odbioru, jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest! :pavarotti:

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  2 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Jak wypróbujesz napisz recenzję :)

Mogę trzymać WAXA całą noc? Tak bardzo nie chce mi się go zmywać :smutny:


Co uważacie o kosmetykach z gliss kura? Co polecacie/ co odradzacie?

Polecam seobardin do włosów :)
Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Mogę trzymać WAXA całą noc? Tak bardzo nie chce mi się go zmywać


Ale którego? Jeśli mowa o Treatment to BROŃ BOŻE, ale ogólnie żadnej maski bym nie polecała na cała noc :)

gagulina
gagulina: Co uważacie o kosmetykach z gliss kura? Co polecacie/ co odradzacie?


Mam ostatni ten sprej, z kaszmirem, kochaaam go :zakochany: ogólnie myślę, że wszystkie są godne uwagi :)
Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zamówiłam sobie dzisiaj W KONCU maseczke jajeczną z Joanny


Mam ją 2 kroki od siebie a i tak jakoś mnie aż tak nie pociąga :D
Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Schwarzkopf Gliss Shine Tonic for Dry or Damaged Hair


Cholera, nie ma tego w Polsce chyba :and:
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam ją 2 kroki od siebie a i tak jakoś mnie aż tak nie pociąga :D

a mnie pociąga bo jej jeszcze nie miałam :D rok szukać maseczki to jakis dramat :lol:
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam ją 2 kroki od siebie a i tak jakoś mnie aż tak nie pociąga :D

a mnie pociąga bo jej jeszcze nie miałam :D rok szukać maseczki to jakis dramat :lol:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 sierpnia 2011

Marta pytanie przede wszystkim do Ciebie, do pozostalych dam tez, jezeli wiedza :D

1. Mialam jasny popielaty blond z Loreala przez bardzo dlugo na swoich ciemnych brazowych wlosach (Light Ash Blond)

2. Potem walnelam sobie rudy... ktory i tak dokladnie nie pokryl, z reszta mi sie nie podobal

3. Rzucilam sobie na glowe szampon do 26 myc czy cos Loreala odcien Mokka
Calkiem spoko :ziober2:

4. Obecnie (zdjecie robione dzisiaj rano) po kilkunastu myciach zostal mi kolor taki:



Do czego zmierzam :mrgreen:
Obecny kolor mi sie podoba, ale mam odrosty, a ze wyszedl mi przypadkowo po wielu przejsciach, nie wiem jaka farbe kupic, zeby taki, badz bardzo podobny kolor uzyskac (chlodny odcien)

Za wszelka pomoc bardzo dziekuje :D Najlepiej, jakby byl to jakis odcien z Loreala :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Cholera, nie ma tego w Polsce chyba

no wlasnie nie ma, kiedys juz o nim tu pisalam i wiem ze dziewczyny szukaly a szkoda, bo jest bardzo fajny :/
Paulinessa
Paulinessa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie nie ma, kiedys juz o nim tu pisalam i wiem ze dziewczyny szukaly a szkoda, bo jest bardzo fajny :/


No bardzo szkoda! Nie ma alkoholu denatu w składzie i skoro piszesz, że tak fajnie działa :/

A ogólnie jestem zachwycona tym serum w spreju gliss kura to pewnie i to by się sprawdziło :zakochany:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.