Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
sylwik
sylwik
  3 sierpnia 2011
massacre
massacre: szczerze ostatnio rzadko mnie widac miedzy polkami, ale to pierwszy raz na oczy widze :D

dzis mi reklama mignela tego, bardzo mieszane opinie widze...

a moze znacie cos takiego bardzo-bardzo lekkiego, na objetosc wlosow, nie bedacego pianka czy lakierem, do kupienia w pl?:mrgreen:

widzialam kiedys tutaj ktos jakis puder wklejal chyba, ale nie pamietam co to bylo i czy dobre mialo byc czy kiepskie:woot:
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
massacre
massacre: w Londynie male sklepiki nie da rady jak sa male to tam tylko fajki i waciki kupisz, no i polskie piwo

no nie pomyslalam :D

massacre
massacre: nie wiem co to

nazwa sklepu :)

massacre
massacre: napisz mi dokladna nazwe, nie chce mi sie szukac, zamowie sobie z amazona - bankowo maja :D


Schwarzkopf Gliss Shine Tonic for Dry or Damaged Hair :)

massacre
massacre: no to tak jak ja mam teraz z Bodyshopa na sierpien dwa kupony na £10 mniej za zakupy za £25, kupuje za £50, place £30 a ile rzeczy mam

mam te same kupony, tez dwa :rotfl:
mialam tez 2 na lipiec, wykorzystalam tylko jeden, bo o drugim zapomnialam :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 sierpnia 2011
sylwik
sylwik: do kupienia w pl?


:nie:

ale Ty jestes sliczna :zakochany:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Schwarzkopf Gliss Shine Tonic for Dry or Damaged Hair :)


dzienks

Konto usunięte
Konto usunięte: mialam tez 2 na lipiec


ja nie, bodyshop nigdy nie jest mi po drodze :D
Konto usunięte
Konto usunięte: wykorzystalam tylko jeden, bo o drugim zapomnialam


ja notorycznie gubie kupony z sainsburego, mialam na lipiec £30 off za zakupy za £100, przypomnialo mi sie 2 sierpnia :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
massacre
massacre: dzienks

wczoraj go na recenzjach opisywalam tutaj :)

massacre
massacre: ja nie, bodyshop nigdy nie jest mi po drodze :D

a u mnie akurat jest jak wychodze z bootsa, ide do wyjscia i po prawej sobie stoi, akurat w strone centrum handlowego :rotfl:
no i mam tez karte z bs, wiec mam dodatkowo 10% off z wszystkiego, czyli zawsze musze brac za ok 28 funtow, zeby mi wyszlo troche ponad 25 i od tego zeby mogli odjac dyszke :D

massacre
massacre: ja notorycznie gubie kupony z sainsburego, mialam na lipiec £30 off za zakupy za £100, przypomnialo mi sie 2 sierpnia

ja wszystko od razu do portfela wkladam, na wszelki wypadek, wtedy widze jak wyciagam kase ze mam kupony :rotfl:
pijana
pijana
  3 sierpnia 2011
sylwik
sylwik: widzialam kiedys tutaj ktos jakis puder wklejal chyba, ale nie pamietam co to bylo i czy dobre mialo byc czy kiepskie

Puder got2be

Dobry jest, ale on tworzy matową strukturę na włosach.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mam tez karte z bs, wiec mam dodatkowo 10% off z wszystkiego


daja store cards? :w00t: czy jakas karte rabatowa?
Konto usunięte
Konto usunięte: ja wszystko od razu do portfela wkladam, na wszelki wypadek, wtedy widze jak wyciagam kase ze mam kupony


mam tyle piecdziesiatek w portfelu, ze na kupony juz nie ma miejsca :crylol:
zartuje, zawsze wrzucam do torby, a ze non stop biore ze soba inna, to pozniej tak jest... a jak nadazy sie okazja ze akurat mam przy sobie kupony, to jestem wtedy w innym sklepie :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
massacre
massacre: daja store cards? czy jakas karte rabatowa?

placisz 5taka za karte - ale to sie zwraca, bo za kazdym razem jak robisz zakupy za ponad 10 funtow dostajesz pieczatke. jak masz 4 pieczatki dostajesz 5 funtow do wydania w sklepie. jak zbierzesz nastepne 4 to dostajesz 10 funtow do wydania w sklepie :D
no i dostajesz jeszcze piataka na urodziny, wiec jak idziesz do bs w tym tygodniu, w ktorym masz urodziny to ci odejmuja 5ke z zakupow :D (oczywiscie na karcie masz napisany dzien i miesiac urodzenia, zeby nie wkrecac).
aha, no i ta karta daje ci 10% off na wszystko.
wazna jest przez rok.

w ogole na moje urodziny jak poszlam do bs to akurat byla to moja pieczatka, wiec dostalam od razu dyszke off - ale co lepsze - dostalam jakos wtedy maila, ze jak wydam 20 funtow to bede miala 12off, wystarczy wydrukowac lub pokazac maila na fornie, wiec w sumie za zakupy warte jakos trzydziescipare funtow (bo jeszcze 10% off oczywko) zaplacilam jakos 8 :mrgreen:
kocham bodyshop :D

massacre
massacre: mam tyle piecdziesiatek w portfelu, ze na kupony juz nie ma miejsca zartuje, zawsze wrzucam do torby, a ze non stop biore ze soba inna, to pozniej tak jest... a jak nadazy sie okazja ze akurat mam przy sobie kupony, to jestem wtedy w innym sklepie

:rotfl:
ja wole placic karta, w portfelu mam nie wiecej niz 50 funtow zawsze, wiec sie mieszcza :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: byla to moja pieczatka

* byla to moja czwarta pieczatka
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja wole placic karta, w portfelu mam nie wiecej niz 50 funtow zawsze, wiec sie mieszcza :D


ja nie mam nawet 50, drobne dla mlodego zawsze na jakis sok
jestem dzieckiem plastiku :ziober2:
czekam na kolejna karte, ma przyjsc w tym tygodniu :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2011
massacre
massacre: ja nie mam nawet 50, drobne dla mlodego zawsze na jakis sok

ja mam na wszelki wypadek, bankomaty itp lubia mi jesc karty :D

massacre
massacre: jestem dzieckiem plastiku czekam na kolejna karte, ma przyjsc w tym tygodniu

ta czerwona :pavarotti:

wiesz co, nabijamy, odpisz mi w temacie do nabijania :rotfl:
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  3 sierpnia 2011

Jestem po użyciu maseczki :zakochany:
jestem zachwycona stanem włosów po użyciu, ale te uczucia są mieszane.
Maska jest bogata w ekstrakty naliczylam ich chyba 8 lub 9, ale wysoko ma silikon. Wlosy sa niezwykle miekkie, gładkie ale to moze byc za sprawa silikonow.

Tak czy siak - cudo :zakochany:

POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  3 sierpnia 2011

Zawsze po spłukaniu z włosow nafty kosmetycznej, nakładam maske do włosów...
Czy dobrze robie? nie chciałabym sama sobie zaszkodzic

iFeelSoLost
iFeelSoLost
  3 sierpnia 2011
POCALUJ
POCALUJ: włosow nafty kosmetycznej

nafte naklada sie na skore nie na wlosy :zonk:

POCALUJ
POCALUJ: nie chciałabym sama sobie zaszkodzic


POCALUJ
POCALUJ: Zawsze po spłukaniu z włosow nafty kosmetycznej

szkodzisz.
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  3 sierpnia 2011

Z tego co wyczytałam mozna nakładac ją na włosy jak i na skóre głowy ^^

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.