Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  6 sierpnia 2011

opisane* znaki

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pytalas o dzialanie, dzialanie powinno byc napisane na opakowaniu. ;-)

Spytałam jak działa, czy jest dobre.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  6 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Spytałam jak działa, czy jest dobre.

ale sama dobrze wiesz, że tutaj raczej nikt nie używa produktów z Pantene, tak to jest - ciagle ktos pyta, a jak nie dostaje odpowiedzi to potem jest czemu nikt nawet odpowiedziec nie umie. Ja tego nie uzywalam, Paula raczej tez nie, Aga tez nie, nie wiem jak reszta, zreszta zagladaja tu tylko jak cos potrzebuja, sama wiesz jak jest:)


DZIĘKUJE ZA BANA.
Paulinessa
Paulinessa
  6 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Miałam możliwość kupienia tego za 5 zł. Oczywiście kupiłam :) Powiedzcie mi jak to działa? Czy jest dobre?


Nie wiem czy dobrze to kojarzę, ale wydaje mi się, że ktoś kiedyś o tym pisał, że włosy są po tym śliskie i miękkie - to taki kondycjoner mocny raczej. Wiem, że to było z pantene, w małych opakowaniach do kupienia za kilka złotych, może to właśnie :woot:

btw. możecie się nie spinać i kłócić w każdym temacie? :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: DZIĘKUJE ZA BANA.


Na szczęście masz 2 konta :mrgreen: ;)
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: btw. możecie się nie spinać i kłócić w każdym temacie?

:lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Na szczęście masz 2 konta ;)

ufff :-)
styka51
styka51
  6 sierpnia 2011

Dziewczęta... powiem tak.
20 sierpnia idę ( w sumię to jadę) na wesele. Włosy cięzko mi się układają, ale lakier może zdziałać cuda.
Czy mogłybyście zaproponować mi jakąś ciekawą fryzurkę, którą mogłabym sama sobie zrobić? Coś nietuzinkowego a zarazem urzekającego ;p
Mam trochę czasu, to mogłabym poeksperymentować troszkę.
Z góry dziękuję.

Paulinessa
Paulinessa
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ufff :-)


Na wszelki wypadek rób trzecie!

:D

Konto usunięte
Konto usunięte:


Nie no bo wymiękam już tutaj :rotfl:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  6 sierpnia 2011
styka51
styka51: Czy mogłybyście zaproponować mi jakąś ciekawą fryzurkę, którą mogłabym sama sobie zrobić?

może jakiś francuz z boku głowy?
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na wszelki wypadek rób trzecie! :D

nie jestem forumo-maniaczka i nie przesiaduję tutaj od 8 rano az do 23 a kiedy sie nie wejdzie to widac moje posty, wiec wiesz :lol: dam rade

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie no bo wymiękam już tutaj

a ja zostawie bez komentarza bo kiedys za duzo napisze i dostane bana na stale :-)
styka51
styka51
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: może jakiś francuz z boku głowy?

Też o tym myślałam, tylko tak się zastanawiam czy ( gdybym w razie opanowała trudną sztukę zrobienia go) na włosach wyprostowanych go robić czy "zwykłych" ?
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  6 sierpnia 2011
styka51
styka51:

Wejdź sobie na youtuba, tam dziewczyny pokazują krok po kroku jak zrobić fajne fryzury. Ja polecam kanał Nieesia25 :) np.

http://www.youtube.com/watch?v=e7GXNewI22g&feature=relmfu

tylko mogłabyś wpiąć jakiegoś małego kwiatka :)
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  6 sierpnia 2011
styka51
styka51: Też o tym myślałam, tylko tak się zastanawiam czy ( gdybym w razie opanowała trudną sztukę zrobienia go) na włosach wyprostowanych go robić czy "zwykłych" ?

to zalezy jaka bedziesz miec 'reszte' wlosow.
styka51
styka51
  6 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Wejdź sobie na youtuba, tam dziewczyny pokazują krok po kroku jak zrobić fajne fryzury. Ja polecam kanał Nieesia25 :) np. http://www.youtube.com/watch?v=e7GXNewI22g&feature=relmfu tylko mogłabyś wpiąć jakiegoś małego kwiatka :)

Ok, dziękować bardzo ;)
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  6 sierpnia 2011

Zaraz

Konto usunięte
Konto usunięte:
mnie zabije :P

Szukałam z godzinę i nigdzie nie mogę znaleźć, także powiedzcie mi czy to serum lepiej na suche czy na mokre?
iFeelSoLost
iFeelSoLost
  6 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Szukałam z godzinę i nigdzie nie mogę znaleźć, także powiedzcie mi czy to serum lepiej na suche czy na mokre?

raczej na mokre :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.