Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
TheWitch
TheWitch
  8 sierpnia 2011
massacre
massacre: dziekowac, zamowie z bootsa online, bo w sklepie nigdy nie widzialam wiem, musze sie przebadac na wzrok, ostatnio w lutym bylam, juz czas

ja jakos z miesiac czy dwa temu dopiero zobaczylam :D

massacre
massacre: napisz cos wiecej, nie ma na stronie zadnych reviews :D

wiesz co, daj mi pare minut i ci pokaze na zdjeciach.
TheWitch
TheWitch
  8 sierpnia 2011

z tego:

na to:

bez farbowania, po prostu po uzywaniu tego szamponu :)

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Umlauty Ci wskakują

bo mam niemiecka klawiature i nie moge sie przyzwyczaic :D

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bez farbowania, po prostu po uzywaniu tego szamponu :)


przekonalas mnie :ziober2:
no ja odrosty mam takie zoltawe, wiadomo, na ciemnych wlosach nie wyjdzie od razu tak jak nalezy

poza odrostami, mam spoko wlosy, juz sa tak zmeczone rozjasnianiem, ze nie zolkna :lol:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

TheWitch
TheWitch
  8 sierpnia 2011
massacre
massacre: przekonalas mnie no ja odrosty mam takie zoltawe, wiadomo, na ciemnych wlosach nie wyjdzie od razu tak jak nalezy poza odrostami, mam spoko wlosy, juz sa tak zmeczone rozjasnianiem, ze nie zolkna

moje niby tez powiny byc, ale jakos sie nie mecza :rotfl:
w ogole spodu nie moge rozjasnic, nie wiem ocb, mam wlosy nindza chyba :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w ogole spodu nie moge rozjasnic, nie wiem ocb, mam wlosy nindza chyba


dziwne
ja robilam lightes ash blond, ewentualnie ash blond, wiec mi wychodzily juz siwawe, wiec luz. teraz zrobilam sobie Frost Blond i odrosty mi nie chwycily od razu i sa zoltawe, tak jak u ciebie na tym pierwszym zdjeciu.

a to drugie to po jednym uzyciu?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

iFeelSoLost
iFeelSoLost
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w ogole spodu nie moge rozjasnic, nie wiem ocb, mam wlosy nindza chyba

tak to jest jak sie rozjasnia wlosy samemu - wlosy z tylu rozjasniaja sie najwolniej - bo ciepło jest głównie wydzielane przez czubek - tam wlosy rozjasniaja sie najszybciej, no i wlosy z tylu glowy sa grubsze niz te na czubku. Zacznij nakladac rozjasniacz najpierw na tyl.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zacznij nakladac rozjasniacz najpierw na tyl.


Mi tak wlasnie moj Jarek i kolezanka (zalezy ktore jest wolne) nakladaja, miedzy innymi tez dlatego, ze mialam czubek i przod kiedys poparzony i trzymam tam wszystko najkrocej, ale i fakt - najlatwiej i najszybciej mi lapie kolor :)

wiec zgadzam sie jak najbardziej :ziober2:
Moj mowi, ze moglby byc nawet fryzjerem :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

iFeelSoLost
iFeelSoLost
  8 sierpnia 2011
massacre
massacre: Mi tak wlasnie moj Jarek i kolezanka (zalezy ktore jest wolne) nakladaja, miedzy innymi tez dlatego, ze mialam czubek i przod kiedys poparzony i trzymam tam wszystko najkrocej, ale i fakt - najlatwiej i najszybciej mi lapie kolor :)

No, to sprawdzone info :rotfl:

massacre
massacre: Moj mowi, ze moglby byc nawet fryzjerem

Tak naprawde fryzjerem moze byc kazdy :ziober2: ale to zalezy, czy bedzie dobrym od tego czy ma do tego dryg czy nie.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale to zalezy, czy bedzie dobrym od tego czy ma do tego dryg czy nie.


no wlasnie ma dryg do tego :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

iFeelSoLost
iFeelSoLost
  8 sierpnia 2011
massacre
massacre: no wlasnie ma dryg do tego

+ ;d

znaki
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  8 sierpnia 2011

Co ja robię nie tak?
Kupiłam sobie wałki, lekko zwilżyłam włosy i nałożyłam piankę, zakręciłam włosy na te wałki. Trzymałam chyba z 2- 3 godziny, ciągle były wilgotne, 2 razy podsuszałam suszarką, w końcu zdjęłam wałki bo niedługo muszę wyjść. Włosy są mokre a efekt żaden, tzn są tylko trochę 'pogięte'.
Jutro spróbuję na suche włosy, no ale jak znowu nie wyjdzie to co mam zrobić? Zawsze były podatne na układanie, co jest? :and:

A.

iFeelSoLost
iFeelSoLost
  8 sierpnia 2011
Elph06
Elph06: Zawsze były podatne na układanie, co jest?

pewnie są grube/długo schną.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie są grube/długo schną.

Mam nadzieję, że jutro na bardziej suchych włosach coś mi w końcu wyjdzie. Chyba będę musiała użyć lakieru, może to coś da, chociaż z bólem, bo wysusza :and:

A.

TheWitch
TheWitch
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak to jest jak sie rozjasnia wlosy samemu - wlosy z tylu rozjasniaja sie najwolniej - bo ciepło jest głównie wydzielane przez czubek - tam wlosy rozjasniaja sie najszybciej, no i wlosy z tylu glowy sa grubsze niz te na czubku. Zacznij nakladac rozjasniacz najpierw na tyl.

wiesz, zazwyczaj nie mialam takiego problemu + farby zawsze na rowno mi lapaly :woot:

ale dzieki za wskazowke, nie wiedzialam o tym, teraz zrobie tylko odrosty i poprawie tyl, reszty nawet dotykac nie bede bo kolor mi juz odpowiada :)

massacre
massacre: a to drugie to po jednym uzyciu?

nie, to drugie robilam dzisiaj, ale po pierwszym uzyciu widac juz efekty.
ja myslalam, ze mi nie zalapie i myslam 3 razy pod rzad zaraz po farbowaniu, w sensie 3 dni ofkors, dzien w dzien i pozniej mialam fajne fioletowe pasemka, wiec przypuszczam ze w zaleznosci od tego, jak zolte masz wlosy to zalapie ci po pierwszym, albo po dwoch myciach :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.