Babsy
Babsy
  31 stycznia 2011 (pierwszy post)

Jakie trzy kosmetyki wzięłybyście ze sobą na bezludną wyspę? Zarówno do makijażu jak i pielęgnacji, do ciała, jak i do twarzy czy włosów.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dorwę skład i ocenisz czy jest dobry, bo nie chce sobie skóry zniszczyć. ;)

oki :-) daj
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Skład: Aqua,Glycerin, Paraffinum liquidum, Myristyl Alcohol, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Stearic Acid, Myristyl Myristate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Dimethicone, Simmondsia Chinensis, Tocopheryl Acetate,Lanolin Alcohol(Eucerit) Polyglyceryl-2 Caprate, Dimethicone, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Parfum


woda na pierwszym miejscu... :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Cytat: Skład: Aqua,Glycerin, Paraffinum liquidum, Myristyl Alcohol, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Stearic Acid, Myristyl Myristate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Dimethicone, Simmondsia Chinensis, Tocopheryl Acetate,Lanolin Alcohol(Eucerit) Polyglyceryl-2 Caprate, Dimethicone, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Parfum

No i woda i gliceryna - masakryczne połączenie na zimę, ja bym nie używała zimą, latem nie będzie szkodził. Na trzecim miejscu płynna parafina, dobry składnik. Potem rozpuszczalniki hmmm jeszcze dalej silikon, jeszcze dalej lanolina - dobry składnik, jeszcze jeszcze dalej znowu silikon, konserwanty... Krem moim zdaniem średni :-) Znam dużo lepszych
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Znam dużo lepszych

np? co do parafint to słyszałam że zapycha.. ale powtarzam - SŁYSZAŁAM - więc pewna nie jestem ;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: np? co do parafint to słyszałam że zapycha.. ale powtarzam - SŁYSZAŁAM - więc pewna nie jestem ;)

Właśnie muszę pouczyć się o zapychaczach. Nie wiem za bardzo co zapycha :mrgreen: Możliwe, że będzie zapychać ale też bardzo dobrze nawilża, natłuszcza, chroni skórę.
A jaką masz skórę?
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jaką masz skórę?

DZIWNĄ :mrgreen:
jest sucha (najbardziej w okół ust), po nałożeniu podkładu po jakimś czasie widzę że się wałkuje i uwidacznia to odstające suche skórki na twarzy (oczywiście gdy się przyjrzysz), do tego lubi sobie moja twarz urządzić imprezę :and: (czyt. wyskakują mi czasem pryszcze) ;)
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011

i lubi się świecić na nosie. :mrgreen:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: DZIWNĄ jest sucha (najbardziej w okół ust), po nałożeniu podkładu po jakimś czasie widzę że się wałkuje i uwidacznia to odstające suche skórki na twarzy (oczywiście gdy się przyjrzysz), do tego lubi sobie moja twarz urządzić imprezę (czyt. wyskakują mi czasem pryszcze) ;)


To faktycznie dziwna :-) nie będę Ci wymieniać pojedynczych kremów bo nie wszystkie stosowałam a nie będę oceniać na podstawie samego składu. Ale z firm mogę polecić.
Bielenda, Vichy, Pharmaceris dr Irena Eris, Ziaja, Nuxe (ale dosyć drogie, miałam z tego krem matujący i był REWELACYJNY), niektórym służą też kremy Lirene, Garnier (niektóre) i Loreal. :-) Mysle ze z tego na pewno znajdziesz cos dla siebie ale najpierw radziłabym zobaczyć skład.
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale najpierw radziłabym zobaczyć skład.

żebym ja się na tym znała.. :and:
Paulinessa
Paulinessa
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Skład: Aqua,Glycerin, Paraffinum liquidum, Myristyl Alcohol, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Stearic Acid, Myristyl Myristate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Dimethicone, Simmondsia Chinensis, Tocopheryl Acetate,Lanolin Alcohol(Eucerit) Polyglyceryl-2 Caprate, Dimethicone, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Parfum


Alkohol wysoko, może podrażniać. Parafina i wosk parafinowy może zapychać. Na plus gliceryna. Na czerwono ładne składniki : substancja pochodząca od wełny owczej, jojoba i vit E.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: żebym ja się na tym znała..

jak będziesz miała pytania zawsze możesz napisać na PW :-) w sumie kiedyś aż tak bardzo nie zwracałam uwagę na składy tylko bardziej na działanie, ale ostatnio coraz częściej czytam i analizuję :-) odkurzam moją wiedzę z tego zakresu, bo przerabiałam to na fryzjerstwie ale to było dosyć dawno, w drugiej klasie zawodówki :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na plus gliceryna

:ninja: no szczególnie zimą :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: substancja pochodząca od wełny owczej

konkretniej od prania, jest to tłuszczopot :-)
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Alkohol wysoko, może podrażniać. Parafina i wosk parafinowy może zapychać. Na plus gliceryna. Na czerwono ładne składniki : substancja pochodząca od wełny owczej, jojoba i vit E.

znasz jakiś krem w miarę tani i dobry?
i jakbyś była tak uprzejma napisać czego konkretnie szukać w składzie a czego unikać jak ognia ;)
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie kiedyś aż tak bardzo nie zwracałam uwagę na składy tylko bardziej na działanie, ale ostatnio coraz częściej czytam i analizuję

no ja też własnie nigdy nie zwracałam uwagi na skład. chciałabym się nauczyć, bo przykro by było zniszczyć sobie cerę która i tak już teraz zostawia wiele do życzenia :ninja:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja też własnie nigdy nie zwracałam uwagi na skład. chciałabym się nauczyć, bo przykro by było zniszczyć sobie cerę która i tak już teraz zostawia wiele do życzenia

Nie trzeba nawet umieć, jak w google wpiszesz to też powinnaś znaleźć inf. na temat danego składnika. Ale byłoby to męczące tak wpisywać każdy składnik :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.