Babsy
Babsy
  31 stycznia 2011 (pierwszy post)

Jakie trzy kosmetyki wzięłybyście ze sobą na bezludną wyspę? Zarówno do makijażu jak i pielęgnacji, do ciała, jak i do twarzy czy włosów.

madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak :) może to wydawać się dziwne, ale ja mając cerę mieszaną i skłonną do trądziku po tym kremie miałam cerę super. Matowa, czysta! Teraz przez leki jest inaczej, ale ten krem mi pomaga, bo ten co mam na noc wysuszaaa...

ojj kupię jutro :)

Konto usunięte
Konto usunięte: szczęście suchoryjcy nie mają tego problemu

a jakbyś opisała moją cerę? bo do tej pory myślałam, że mam suchą ale sama już nie wiem. może Ci ją opiszę;
- sucha najbardziej w okolicach ust (po nałożeniu podkładu po jakimś czasie uwidaczniają się takie jakby grudki - nie wiem sama już czy to naskórek, czy wałkujący się podkład :woot: )
- skłonna do wyprysków
- na policzkach widać pory
- na nosie wągry
- czasem świeci się nos

Chyba mieszana... ale nie jestem pewna :ninja:
Paulinessa
Paulinessa
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


A jak Ci Babydream nie spasuje to to tylko 5 zł i można używać jako balsam czy krem do rąk :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Własciwości nawilżające nie są, ale to żen a zimę się nie nadaje jest

pisałam o właściwościach pod względem chemicznym - higroskopijności a nie działaniu na skórę.. widac piszemy o dwóch różnych rzeczach :-) skoro nie rozrywa komórek skóry, to dlaczego skóra piecze po wyjściu na mróz? masz na to jakieś RACJONALNE wytłumaczenie?
mmaryjka
mmaryjka
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No raczej z żadnym kremem nie wylatuje od razu na mróz

ale po 15 minutach można, więc nie rozumiem problemu

Konto usunięte
Konto usunięte: Święta prawda

mało kto o tym wiem i wkur'wia mnie, że większość kremów, nawet tych niekomedogennych jest beznadziejnie oznakowana:and:
Paulinessa
Paulinessa
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pisałam o właściwościach pod względem chemicznym - higroskopijności a nie działaniu na skórę.. widac piszemy o dwóch różnych rzeczach :-) skoro nie rozrywa komórek skóry, to dlaczego skóra piecze po wyjściu na mróz? masz na to jakieś RACJONALNE wytłumaczenie?


Takie że się w biegu nie nakłada kremu żadnego na twarz, chyba że ktoś chce jakiś tłusty.
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: TriAcneal Avene. Jakieś 60zł i dla mnie to jest drogo teraz

dla mnie 20zł to już dużo :and: dlatego ucieszyłaś mnie informacją i tym kremie z Rossmana :) trzymam kciuki za to, że i mi będzie pasować :) na noc się nadaje?

i krem pod oczy jakiś fajny znacie? wiem, że w moim przedziale cenowym żadnego cudu się spodziewać nie mogę, ale chętnie posłucham coś na ten temat :)
Paulinessa
Paulinessa
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nawet tych niekomedogennych jest beznadziejnie oznakowana


Tzn? :woot:
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: większość kremów, nawet tych niekomedogennych jest beznadziejnie oznakowana

po czym poznać, że krem jest niekomadogenny? zawiera jakieś informacje na opakowaniu?
Paulinessa
Paulinessa
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dla mnie 20zł to już dużo dlatego ucieszyłaś mnie informacją i tym kremie z Rossmana :) trzymam kciuki za to, że i mi będzie pasować :) na noc się nadaje?


Tym bardziej na noc :) Wcześniej go używałam tylko na noc, dośc dużą warstwę :) na dzień już nie stosowałam kremu :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Takie że się w biegu nie nakłada kremu żadnego na twarz, chyba że ktoś chce jakiś tłusty.

aha, czyli jak nałożysz tuż przed wyjściem to może się tak dziać, no i o to mi tylko chodziło :mrgreen: a pisałaś, że to bzdura. :-)
niektórzy muszą bo mają tak suchą skórę, mój narzeczony kremuje się z 10 razy dziennie a ziaja oliwkowa 50 ml starcza mu nie wiecej niz na tydzien..
mmaryjka
mmaryjka
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba mieszana

tak mi się wydaje, bo ja mam suchą/bardzo suchą z epizodami odwodnienia zgadzają się tylko suche skórki. porów mi nie widać, ale za to moja skóra mało co przyjmuje, szczególnie jeśli chodzi o podkłady
Paulinessa
Paulinessa
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aha, czyli jak nałożysz tuż przed wyjściem to może się tak dziać, no i o to mi tylko chodziło a pisałaś, że to bzdura. :-) niektórzy muszą bo mają tak suchą skórę, mój narzeczony kremuje się z 10 razy dziennie a ziaja oliwkowa 50 ml starcza mu nie wiecej niz na tydzien..


Nie wiem, myślałam że chodzi Ci o to, że już w ogóle glicerynę trzeba odstawić :)

i daje mu to coś, że tak dokłada tego kremu? :woot:
madzia2143
madzia2143
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: skóra mało co przyjmuje, szczególnie jeśli chodzi o podkłady

kończy mi się podkład właśnie i szukam powoli czegoś odpowiedniego dla mnie, ale jest to na prawdę trudne mając określony przedział cenowy ;/
mmaryjka
mmaryjka
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tzn?

no informacje są strasznie 'ukryte' albo wcale ich nie ma.

Konto usunięte
Konto usunięte: po czym poznać, że krem jest niekomadogenny? zawiera jakieś informacje na opakowaniu?

właśnie nie zawsze. ostatnio kupowałam krem chanel i nie było takiej informacji, a pani ze stoiska powiedziała mi, że są niekomedogenne.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem, myślałam że chodzi Ci o to, że już w ogóle glicerynę trzeba odstawić :) i daje mu to coś, że tak dokłada tego kremu

ale skąd :-) po prostu miałam na mysli to, ze gliceryna w tak duzej ilosci na mroz moze powodowac pękanie naczynek i takie tam... poza tym jest bardzo dobrym składnikiem :-)
musi dokładać, po myciu twarzy kremuje sie raz, za 10 min drugi raz bo juz czuje suchość, a w ciagu dnia to się powtarza, dokłada kremu bo go 'ściąga' bylismy o dermatologa ale przepisala jakis krem co nic nie pomaga...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.