RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 lipca 2009 (pierwszy post)
Witam

Ostatnia dało sie zaobserwować modę na wampiry. Wszyscy ( uogólnienie) nagle zaczęli się interesować tematyką wampirów - wampiryzmu. Głównym motorem napędowym tego są oczywiście filmy z tymi sympatycznymi postaciami, więc i temat o filmach (głównie), ale też "ciekawszych" książkach i ciekawostkami ze świata kultury.

WAMPIRY

krótka historia Wampira
Po raz pierwszy wzmianki o zmarłym, żywiącym się rzekomo ludzką krwią, pojawiły się u starożytnych Słowian.
U nich ów istota przyjęła nazwę wąpierza.
Łatwo było stać się takim potworem, bowiem przyczyn było wiele ? wystarczyło sprofanować czyjeś zwłoki po śmierci, umrzeć gwałtowną śmiercią, lub po prostu zostać przeklętym za życia.
W niektórych zakątkach świata wierzono też, że ludzie leworęczni, czy posiadający jedną zrośniętą brew, też staną się wąpierzami.
Objawami działania wąpierza miały być koszmarne sny, pot na czole po obudzeniu, czy nagłe uczucie wielkiego zmęczenia.
Już wtedy zrodził się przesąd, że istoty te mogą przybierać formy różnych zwierząt, są wrażliwe na światło słoneczne, czosnek i cebulę, a zabić można je przy użyciu srebra lub kołka z drewna, najlepiej osinowego.
Inną skuteczną na potwora metodą było obcięcie mu głowy i ułożenie jej między jego nogami, lub ułożenie zwłok twarzą do dołu.
Wąpierz trafił do Anglii pod nazwą "vampyre" i tam zakorzenił się w kulturze światowej na dobre pod wpływem wydania książki Brama Stokera "Dracula"

czas na filmy

Nosferatu
( Hrabia Orlok)
na podstawie "Draculi" Brama Stokera
( produkcja nie licencjonowana dlatego też wszystkie nazwy zostały zmienione)
Efektem był pozew sądowy, który wdowa po Stokerze wygrała - sąd nakazał zniszczyć wszystkie egzemplarze filmu i dopiero po latach udało się, korzystając z kilku ocalałych kopii, odrestaurować zaginione dzieło.
Ale Nosferatu różnił się od książkowego Draculi, było mu bliżej do do ludowych wierzeń i przesądów.
Jego Orlok to potwór niosący śmierć i ją uosabiający.
Brzydki, tyczkowaty, z długimi pazurami, przypomina coś pomiędzy pająkiem a szczurem, te ostatnie zresztą są jego nieodłącznymi towarzyszami.
Przynosi plagi i choroby, nie zamienia nikogo w wampiry, lecz od razu zabija.
( Nosferatu to także wątek antysemicki ale już darujmy to sobie )
Nosferatu także pewien odłam od drakulowskich wampirów, powstało trochę filmów gdzie obok wampirów były też wampiry "nosferatu" m.in

- Miasteczko Salem
- Blade II
- Cień Wampira


Obraz wampira znanego nam to ten drakulowski, a zobaczyliśmy go po raz pierwszy w filmie

"Dracula" 1931
Przyniósł widzom wampira ubranego w pelerynę eleganckiego arystokratę, który nie odstraszał swoich ofiar potwornością, a jedynie wzbudzał niepokój dziwnymi manierami i nietypowym akcentem.
Epatował strachem bardziej subtelnym, nie ograniczającym się do pokazania dziwnej, nieprzyjemnej dla oka bestii, wydającej straszliwe dźwięki.
Transylwański hrabia wręcz przeciwnie: jest dystyngowany, elokwentny, można nawet powiedzieć, że czarujący czy pociągający.
( aktor grający rolę Draculi - Bela Lugosi tak mocno zasymilował się z graną przez siebie postacią, iż sam uwierzył w to, że w rzeczywistości nią jest. Pochowano go na jego własne życzenie w kostiumie, w którym grał w "Draculi". ) :mrgreen:

kolejne filmy dodawały wampirom coraz to nowe atrybuty i kształtowały wampira.
W "Synu Drakuli" (1943) pokazano przemianę wampira w nietoperza,
a główny antagonista nosił imię Alucard ( :piwo: dla użytkownika forum) co jest anagramem Drakuli.
Tę ostatnią cechę wampirów - literowanie imienia w odwrotnej kolejności by ukryć swą tożsamość (w "Synu Drakuli" użycie imienia Alucard nie miało jeszcze tego motywu) - upowszechnił meksykański film "El Vampiro" z 1957 roku, którego bohaterem jest Mr. Duval, a w rzeczywistości hrabia de Lavud. Horror z Meksyku wprowadził też jeszcze istotniejszą nowinkę:
od tej pory wampir zawsze miał mieć długie kły.
Dziś właściwie mało kto pamięta, że Lugosi w ogóle nie pokazywał zębów, a Schreck owszem, miał uzębienie większe od przeciętnego człowieka, ale tylko jeśli chodzi o? siekacze.

W 1958 roku Christopher Lee wcielił sie w Draculę.
Film doczekał się aż ośmiu kontynuacji w latach 60-tych i 70-tych,
na dobre umacniając w widzach wizerunek wampira jako europejskiego arystokraty.
Zgodnie z nowymi trendami, te filmy nie uciekały już od epatowania obrzydliwością i erotyzmem.
Drakula co prawda wciąż był przystojnym, dystyngowanym hrabią, ale już na przykład sceny jego śmierci
- z rozkładającym się, podpalanym, przebijanym ciałem - były ukłonem w stronę gore.
Jeszcze bardziej widoczne było przedstawianie wampira jako istoty z rozbuchaną seksualnością.
Christopher Lee i sposób w jaki pochylał się nad nagą kobiecą szyją,
ukształtował postrzeganie wampiryzmu jako ciemnej strony erotyzmu.

Coraz większa popularność erotyzmu w filmach odbiła się także na wampirach.
W latach 70-tych rozwinął się wręcz odrębny podgatunek określany jako "lesbian vampire",
w którym, zgodnie z tytułem, główne role grały wampiry rodzaju żeńskiego
(choć par damsko-męskich też nie brakowało, za to filmy z wyłącznie męskimi bohaterami pojawiły się dużo później, np.: "Gayracula" z 1983)
Obrazów takich powstał całe mnóstwo, choćby

-trylogia "Vampire Lovers" (1970-1972)
"Female Vampire" (1973)
"Vampyres" (1974)
-"Vampyros Lesbos" (1971).
moda na wampiry opanowała wszelakie gatunki i powstawały często dziwne mutacje filmów
- westerno-horror "Billy the Kid vs. Dracula"
- "Blackulę" , gdzie wampirem był afrykański książę
- mariaż horroru z filmem kung-fu brytyjsko-hongkońską koprodukcję "Legend of 7 Golden Vampires"
oraz postanowiono trochę wampiry "oswoić" po przez parodiowanie i wyśmiewanie ich w takich filmach jak
- "Nieustraszonych pogromcach wampirów"

- "Dracula: Wampiry bez zębów"
- "Vampirii"
- "Hrabia Kaczula"

Jeszcze inną wariacją było pożenienie horroru ze science-fiction, a więc próba wytłumaczenia wampiryzmu jakimś racjonalnymi przesłankami.
Najczęstszą była choroba wirusowa, co miało uzasadnić łatwe przenoszenie objawów z osobników chorych na zdrowych.
Takie założenia przyjęto m.in.
w trzech ekranizacjach powieści "Jestem legendą" Richarda Mathesona, nakręconych w latach 1964, 1971 i 2007

filmie Davida Cronenberga "Rabid" (1976)
szwedzkiej produkcji "Frostbiten" (2006).
(Dla Szwedów był to pierwszy film o krwiopijcach, ale bardzo dobrze przyjęty, więc szybko nakręcili kolejny - "Pozwól mi wejść" (2008), w którym co prawda nie ma elementów SF, ale również jest daleki od klasycznej opowieści o wampirach.)

To zresztą jest znak czasów: nawet gdy nie chodzi o paranaukową logikę to, kilkadziesiąt lat po "Nosferatu",
zrezygnowano z osadzania wampiryzmu w kontekście chrześcijaństwa - zamiana w nieumarłego przestała być karą za grzechy,
a tym samym krwiopijcy przestali się imać krzyża i wody święconej.
Oczywiście we współczesnym kinie nastawionym na masowego,
a więc również małoletniego widza, nie mogło obejść się bez filmów,
w których wampir jest ekwiwalentem superbohatera - istoty o nadludzkich mocach -
a one same nie mają straszyć tylko podbijać adrenalinę pędzącą na łeb na szyję akcją.

- Blade ( trylogia)

- Underworld (trylogia)
- Straż nocna

- Ultraviolet
- BloodRayne
- Liga niezwykłych dżentelmenów
- Van Helsing


Wampiry także zadomowiły się na dobre w anime
"Vampire Princess Miyu"
"Hellsing"
"Trinity Blood"
"Blood+"
"Rosario + Vampire"

Pełnometrażowych filmów anime też zresztą nie brakowało, m.in
"Vampire Hunter D"

wampiryczne filmy z lat 80-tych, takie jak
"Głod"
"Fright Night"
"Straceni chłopcy"

poruszały wyraźnie tematy związane z seksualnością i miłością.
Zamiast niewinnych dekoltów pojawiły się nagie ciał, ale w odróżnieniu od "lesbian vampire" były tylko dodatkiem do pełnych napięcia gier między postaciami, do iskrzącego - nawet bez zdejmowania ubrania - erotyzmu.

Połączeniem tego najnowszego trendu z klasyczną opowieścią o rumuńskim arystokracie był "Drakula" Francisa Forda Coppoli z 1992 roku.

W aspekcie fabularnym był to powrót do przeszłości i do oryginalnej opowieści Brama Stokera
(nowością było za to utożsamienie Drakuli z historyczną postacią Vlada Palownika
i przedstawienie Miny Harker jako reinkarnacji jego dawnej miłości).
Hrabia Drakula był wrażliwym na światło, zmiennokształtnym, sprzeniewierzonym Bogu człowiekiem zamienionym w potwora,
przez wieki szukającym nie tylko krwi, ale też miłości - o tyle, o ile człowiek siedzący w bestii zapamiętał to uczucie.
W porównaniu do pierwszej ekranizacji powieści w tej aż kipiało erotyzmem
Jeszcze dalej szła ekranizacja "Wywiadu z wampirem" ,
która jeszcze silniej eksponowała nowy istotny element wampirycznego emploi:
krwiopijca stał się istotą prawie-ludzką, a przynajmniej w ludzkim rozumieniu? pociągającą.
(Gary Oldman z "Draculi" był takim tylko przez chwilę, poza tym atmosfera filmu sugerowało oddziaływanie jakiegoś nadprzyrodzonego czaru (jak niegdyś u wampów - kobiet fatalnych))

Natomiast ciężko nie zatrzymać wzroku wampirach,
jeśli wcielają się w nich Tom Cruise, Brad Pitt i Antonio Banderas, którzy zdają się fascynować bez pomocy magii.
Cokolwiek by złego nie robili
- a w kreacji Anne Rice krwiopijcy są raczej nieszczęśnikami miotanymi przez swoje żądze, namiętności i żale, niż istotami z gruntu złymi - fizycznie pozostają atrakcyjnymi śmiertelnikami.
Przedstawianie wampira jako postaci tragicznej też było nowością w tym sensie,
że zostało to aż tak wyraźnie wyeksponowane, przy jednoczesnym przesunięciu akcentu z horroru na coś podobnego melodramatowi.
Tym właśnie tropem idzie filmowy "Zmierzch"
ale na przestrzeni lat i filmowych obrazów wampirów trzeba stwierdzić że wampiry ze Zmierzchu wydają się być powrotem do utartych kolein i pewnego "głównonurtowego" archetypu wampira tyle że jest opowieścią o młodzieży i dla młodzieży.
Zdaje się też, że korzysta z tych samych archetypów, które w kinie wampirycznym występowały już od czasów Lugosiego:
seksualnie pociągającego wampira niczym magnes przyciągającego ugrzecznioną śmiertelniczkę.
Jednak wampir ze Zmierzchu nie pali, nie pije, nie używa narkotyków, nie ciągnie dziewczyny do łóżka, nie przeklina?
Na tle "rówieśników" idealny materiał na partnera.
Potwór ?
Jaki tam potwór: kłów nie ma, ludzi nie gryzie, a na słońcu nie rozsypuje się w proch ale zamienia w istotę olśniewająco piękną.
W ogóle rodzina Cullenów nie rozrywa ludzi na strzępy, nie urządza seksualnych orgii, tylko żyje sobie spokojnie, grzecznie,
wysoce sobie ceniąc takie wartości jak domowe ognisko, przyjaźń,
miłość, poczucie przyzwoitości i zachowanie człowieczeństwa za wszelką cenę,
pomagając przy tym śmiertelnikom
(patriarcha rodu jest lekarzem, swoje dzieci też "stworzył" by uratować je od śmierci). Żyją doprawdy po? bożemu ?
Czyżby najświeższym (oby nie końcowym) produktem krwawej ewolucji był wampir, jako nosiciel konserwatywnych wartości chrześcijańskich ?

===============

- Jak Wy postrzegacie wampira ? - proszę o argumentację
(który "typ" najbardziej wam odpowiada)
- Wampir - bohater naszych czasów ?
- Jak myślicie w którą stronę zmierza obraz wampirów ?
( czy minęły już czasy gdy wampir znaczyło - strach , śmierć ? )
- Który z filmów podobał wam się najbardziej / który najmniej ?
( dlaczego )
- miło widziane zdjęcia waszych "wampirczych idoli"
( pominąłem sporo filmów o wampirach jak np. Królowa potępionych
ale nie miałem już sił i pomysłu jak to wszystko ogarnąć )

i ogólnie koniec pytań - wypaliłem się twórczo ;p

ale mam nadzieję że dyskusja nie ograniczy się tylko do tych pytań

Szacunek dla wszystkich którzy przeczytali :tak:
dla reszty - LEPIEJ NIE WYPOWIADAJ SIĘ bo poleca :ban:-y

** wybaczcie szatę graficzną tematu ale już nie chciało mi się jej jakoś ładniej robić :and:
( 3 godziny robiłem ten temat :mrgreen: )

*** wybaczcie brak zdjęć ( teraz temat w ogóle wygląda okropnie), ale ze zdjęciami niestety nie "ładuję" się temat :and:

Pozdrawiam i zapraszam
...Ignorance is bliss...
Ichabod
Ichabod
  30 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Był taki jeden. Maszzz spory staż tu pewnie znasz. :D Dobrze, że chociaż zdejmujesz jak robi się pełny. ;d Ja lubię siadać koło ludzi czytających. Zawsze ciekawi mnie co czytają.


Nie mam pojęcia o kogo chodzi :ninja:

Niechętnie, bardzo niechętnie ;d
Jaki szpieg :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciebie? ;d O nie! Jednak nie każdy lubi to robić. ;) Nietzsche uważał, że nasza kultura odrodzi się dzięki śmiechowi. Wątpliwe. Ponoć poczucie humoru u mężczyzny jest jedną z cech definiujących jego pozycję. Jest oznaką inteligencji. Chyba muszę się z tym zgodzić. Dla mnie poczucie humoru jest większą oznaką męskości niż mięśnie. Przekręciłeś. Każdy człowiek się zmienia i każdy kłamie. ;d


O tak, tak :d

Ja nie lubię :ninja: Choć często nawet nieświadomie rozśmieszam ludzi :d
Bardzo wątpliwe.

Ja w tej kwestii nie mam zdania, poczucie humoru jest względne :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Owszem popularne, ale przeze mnie mało lubiane. Wood kojarzy mi się bardziej z filmem Hooligans.


Nie lubisz Władcy? :ninja:

And we where one flesh, one breath, one life, one blood :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba małych nie widziałeś. Jak na faceta jesteś wysoki, a ja jak na kobietę duża, za duża.


Nie zauważam nawet mniejszych, toż to mróweczki są :ninja:
Jesteś wysoka, faktycznie - odwrócenie dwóch liczb mojego wzrostu :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę przecież. ;d Jak każdy po trochu. Nie zaprzeczysz, że Ty nie jesteś. ;> Przecież dbając jedynie o innych nie widzimy własnych potrzeb, ograbiamy się z umiejętności wsłuchania się we własne potrzeby.


Widzisz :D
Przecież nie pisałem, że nie uważam siebie za egoistę, jestem nim i jest mi z tym dobrze - introwertycy z reguły są egoistyczni :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt, nie niesie ono zbyt wile wygód, samemu trzeba sobie radzić. ;d Sam prowokujesz. ;d Mam, bo nie z każdą kobietą dam się wytrzymać. ;)


Jak komuś to zaszkodzi, to jest to jedynie jego problem ;d

Ja? Prowokuję? Grzeczny jestem :ziober2:
Poprawka, jedynie z niektórymi kobietami da się wytrzymać :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Licz, ja się zgubię. ;d Nie, tego filmu po prostu nie da się nie lubić. ;)


Zapomniałem, że masz awersję do liczb :ziober2:

Da się, wszystko jest możliwe :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Wybiorę jakiś cykl powieści i nie uwiniesz się w 24 godziny. Hym, a może Harlequiny?


Wszystko poza romansidłami, miej litość :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka zgodność. Podoba mi się.


Zbyt duża zgodność :ninja:
Jakbym rozmawiał z samym sobą :D
Wystarczy mi, jak gram ze sobą w szachy :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Śmierć ta jest zarezerwowana dla klas wyższych, dlatego zaraz popełnię jigai


Niczego nie popełniaj :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: I tak na niego idziesz. ;d Twój słaby punkt. ;d Trzepotanie brwiami.


Czasem trzeba :d

Nie tak znowu słaby :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteście na pewno na wyższej niż kobiety. Nie w tym wypadku. Nie solidaryzuje się z feministkami. ;D Nie widzę Ciebie więc nie stwierdzę tego. :d


Oczywiście, że jesteśmy na wyższej. W końcu drapieżne zwierzęta zawsze pierw łapały facetów :rotfl:
Dobrze :D

Uff, ulżyło :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Oh, to wszystko wyjaśnia. ;d A kot nigdy Cię nie udrapał?


A tam wszystko.
Lubię ciszę, a psy nie należą do najcichszych stworzeń ;d

Udrapał i to nie raz, ale to z mojej winy :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kobieca intuicja. Too ta lepsza płeć. ;d


Z reguły kobieca intuicja doprowadza do katastrofy :ninja:
Lepsza? :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak z dzieckiem. ;D Ja i tam wiem swoje - JESTEŚ.


W każdym z nas tkwi dziecko :d

Jaka pewność siebie :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Owszem. Nie lubię czekać. ;d Nie takie głupie skoro przechytrzyć się nie da.


Zobaczę co da się zrobić ;d

Głupie i to bardzo :D
Nic nie zastąpi partii szachów lub rozgrywki karcianej przy stoliku.
Można próbować oszukiwać, rozpraszać - wszystkie chwyty dozwolone :ziober2:
odwieczna
odwieczna
  30 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam pojęcia o kogo chodzi Niechętnie, bardzo niechętnie ;d Jaki szpieg


Kiedyś Ci powiem kto tu strasznie nieskromny jest. ;d

Ciekawość.
Sporadycznie spotykam ludzi czytających w autobusach, a jak się zdarzy to wytężam wzrok i staram się dowiedzieć co to jest. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: O tak, tak :d Ja nie lubię Choć często nawet nieświadomie rozśmieszam ludzi :d Bardzo wątpliwe. Ja w tej kwestii nie mam zdania, poczucie humoru jest względne

Chciałbyś. ;d

Nie lubisz się śmiać? :ninja:
Uśmiech jest dla mnie naturalną rzeczą.
Czuję, że już mam od niego zmarszczki mimiczne. :ninja:

Igor Krishtafovich to wymyślił. :ninja:
Może podać Ci też jego wzór na uśmiech? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubisz Władcy? And we where one flesh, one breath, one life, one blood


Fantastyka. Nie. :d

Mimo wszystko bubbles to bubbles. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zauważam nawet mniejszych, toż to mróweczki są Jesteś wysoka, faktycznie - odwrócenie dwóch liczb mojego wzrostu :d

To się ciesze, że wysoka jestem. ;D

Od tamtej pory urosłam, waham się między 178, a 180. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież nie pisałem, że nie uważam siebie za egoistę, jestem nim i jest mi z tym dobrze - introwertycy z reguły są egoistyczni

A ja nie napisałam, że ja myślę, że Ty myślisz, że nie jesteś egoistą. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja? Prowokuję? Grzeczny jestem Poprawka, jedynie z niektórymi kobietami da się wytrzymać :d

Widzę co wyprawiasz. ;D
Chyba niewiele takich. :ninja:
Trzeba znosić to cierpliwie!

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapomniałem, że masz awersję do liczb Da się, wszystko jest możliwe :d

W wakacje chce od nich odpocząć. ;d

Ale nie to! :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko poza romansidłami, miej litość

Oh, dobrze trafiłam. :ziober2:
Naga Prawda - Karen Anders.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zbyt duża zgodność Jakbym rozmawiał z samym sobą :D Wystarczy mi, jak gram ze sobą w szachy :d


To źle? :and:

:ziober2:
Szachy są nudne.

Konto usunięte
Konto usunięte: Niczego nie popełniaj

Czemu by nie? ;D
Dźgnę się w brzuch tym małym kobiecym tanto. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie tak znowu słaby

Pół godziny trzepotania brwiami i kobieta ma Cie w garści. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście, że jesteśmy na wyższej. W końcu drapieżne zwierzęta zawsze pierw łapały facetów Dobrze :D Uff, ulżyło :d


Więc się ciesz, że feministki nie rządzą. Nie wiem co by się wtedy z wami stało. Same lesbijki by były. :ninja:

Jesteś nieuczesany? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: A tam wszystko. Lubię ciszę, a psy nie należą do najcichszych stworzeń ;d Udrapał i to nie raz, ale to z mojej winy


Po prostu ich się boisz.
Są psy co sporadycznie szczekają. :ninja:

Zbyt ostro zaczepiałeś jakąś kotkę. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Z reguły kobieca intuicja doprowadza do katastrofy Lepsza? :d

Brednie. :d
Tak, bo nie myślisz o seksie co 52 sekundy. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: W każdym z nas tkwi dziecko :d Jaka pewność siebie

Owszem, ale to się różni od bycia Piotrusiem Panem. ;d

A Ty nawet nie zaprzeczasz, więc racje mam. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zobaczę co da się zrobić ;d Głupie i to bardzo :D Nic nie zastąpi partii szachów lub rozgrywki karcianej przy stoliku. Można próbować oszukiwać, rozpraszać - wszystkie chwyty dozwolone


Byle szybko. :ziober2:

Kurnik jest kól.

Gra się uczciwie!
Ja nawet w szachy grać nie umiem. :ninja:
W warcaby za to potrafię!
Ichabod
Ichabod
  30 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś Ci powiem kto tu strasznie nieskromny jest. ;d Ciekawość. Sporadycznie spotykam ludzi czytających w autobusach, a jak się zdarzy to wytężam wzrok i staram się dowiedzieć co to jest.


Nie tylko Ty jesteś niecierpliwa :ninja:

Ogromna ciekawość bym powiedział :d
Wiesz, że czytanie przez ramię jest sprzeczne z zasadami savoir vivre? :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałbyś. ;d Nie lubisz się śmiać? Uśmiech jest dla mnie naturalną rzeczą. Czuję, że już mam od niego zmarszczki mimiczne. Igor Krishtafovich to wymyślił. Może podać Ci też jego wzór na uśmiech? :D


Może :d

Nie wiem czy lubię czy nie, mało rzeczy mnie śmieszy ostatnimi czasy :ninja:

Podaj, ciekawym tego :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Fantastyka. Nie. :d Mimo wszystko bubbles to bubbles. :)


Buuu :d

One blood bardziej mi się podoba :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: To się ciesze, że wysoka jestem. ;D Od tamtej pory urosłam, waham się między 178, a 180.


Ciesz się ciesz, jest z czego :ziober2:

Ohoho, nawet nie wiem jak to skomentować :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: A ja nie napisałam, że ja myślę, że Ty myślisz, że nie jesteś egoistą.


Ale ja to wywnioskowałem, może błędnie :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę co wyprawiasz. ;D Chyba niewiele takich. Trzeba znosić to cierpliwie!


Co wyprawiam? :d
Bardzo niewiele :ninja:
Czasem ciężko to znieść, oj ciężko (;

Konto usunięte
Konto usunięte: W wakacje chce od nich odpocząć. ;d Ale nie to!


Odpoczywaj, jeszcze masz czas :ziober2:

To też i tamto i tamto też :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Oh, dobrze trafiłam. Naga Prawda - Karen Anders.


Już okładka tej książki mnie odrzuca :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: To źle? Szachy są nudne.


Nie powiedziałem tego przecież :ninja:

Ciekawe są, kształtują umysł (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu by nie? ;D Dźgnę się w brzuch tym małym kobiecym tanto.


Jesteś masochistką? :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Pół godziny trzepotania brwiami i kobieta ma Cie w garści.


Boże, to teraz jestem niczym pies Pawłowa :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc się ciesz, że feministki nie rządzą. Nie wiem co by się wtedy z wami stało. Same lesbijki by były. Jesteś nieuczesany? :D


By nas nie było, albo trzymałybyście nas w klatkach jako zwierzęta domowe :ninja:

Moje włosy mają dar samoistnego układania się niezależnie od pogody :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Po prostu ich się boisz. Są psy co sporadycznie szczekają. Zbyt ostro zaczepiałeś jakąś kotkę.


Nie lubię ich.
Nie spotkałem takiego w życiu :ninja:

Ja nie zaczepiam ludzi, ani zwierząt :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Brednie. :d Tak, bo nie myślisz o seksie co 52 sekundy.


Nie takie znowu brednie ;d
Jaka ekspertyza :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Owszem, ale to się różni od bycia Piotrusiem Panem. ;d A Ty nawet nie zaprzeczasz, więc racje mam.


Fakt, różni się, ale niektórzy tego nie dostrzegają ;d

Przedtem zaprzeczałem i zostałem zignorowany! :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Byle szybko. Kurnik jest kól. Gra się uczciwie! Ja nawet w szachy grać nie umiem. W warcaby za to potrafię!


Robię co mogę :ziober2:

Nie wiem, rzadko tak zaglądam ;d

A tam uczciwie :kv3:
W szachy można się łatwo nauczyć grać :D
odwieczna
odwieczna
  31 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie tylko Ty jesteś niecierpliwa Ogromna ciekawość bym powiedział :d Wiesz, że czytanie przez ramię jest sprzeczne z zasadami savoir vivre?


I nie tylko ja jestem ciekawska. :ziober2:

Ja nie czytam nikomu bynajmniej nie przez ramię. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem czy lubię czy nie, mało rzeczy mnie śmieszy ostatnimi czasy Podaj, ciekawym tego :d

Jakiś powód?

Konto usunięte
Konto usunięte: Wzór przeznaczony jest dla aktorów, pisarzy, polityków. Dobry kawał może przekonać do nas naszych wyborców." - mówi naukowiec. Wzór - naucz się wywoływać uśmiech HE = PI x C/T + BM PI - zaangażowanie osobiste C - podświadomość żartu. Najwyższy poziom podświadomości żartu to czas 1 do 2 sekund, w którym publiczność rozwiąże skonstruowany przez nas problem. T - czas opowiadania żartu (jego długość). Im dłuższy żart, tym mniejszy efekt. BM - nastrój/podłoże żartu. HE - efekt humorystyczny.


Konto usunięte
Konto usunięte: Buuu :d One blood bardziej mi się podoba


Może kiedyś się przekonam. ;)

Mi w sumie też. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciesz się ciesz, jest z czego Ohoho, nawet nie wiem jak to skomentować


Wątpliwe. Mężczyźni niscy i mogę się źle czuć przy mnie. ;d

Zależy to od pory dnia. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ja to wywnioskowałem, może błędnie

Błędnie.
Każdy trochę jest.
Nawet Matka Teresa była. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Co wyprawiam? :d Bardzo niewiele Czasem ciężko to znieść, oj ciężko (;

Zachowuj się, o. :ziober2:

Tak samo jak niektórych mężczyzn. :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Odpoczywaj, jeszcze masz czas To też i tamto i tamto też :D

Calutki miesiąc. Cudnie. ;d

Co to jest to drugie tamto? :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Już okładka tej książki mnie odrzuca

Myślałam, że właśnie okładka Cię przekona. :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie powiedziałem tego przecież Ciekawe są, kształtują umysł (;

To powiedz, nie krępuj się. ;D

Trzeba umieć w nie grać by to ocenić. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś masochistką?

Zdecydowanie.. nie! :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Boże, to teraz jestem niczym pies Pawłowa

Wiedziałam, że to na Ciebie by zadziałało. :kv3:

Konto usunięte
Konto usunięte: By nas nie było, albo trzymałybyście nas w klatkach jako zwierzęta domowe Moje włosy mają dar samoistnego układania się niezależnie od pogody :d


Ja jedyna byłabym normalna i swojego mężczyznę trzymałabym w piwnicy. :ninja:
Chyba doceniłby to, prawda?

Bo zacznę zazdrościć. :and: !

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubię ich. Nie spotkałem takiego w życiu Ja nie zaczepiam ludzi, ani zwierząt


Nie spotkałeś bo ich nie lubisz i zapewne unikasz. ;)

Od tak by Cie nie podrapała. ;d
Ostra musiała być :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka ekspertyza

Mogę się mylić.
Myślisz co 52 sek o seksie!? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt, różni się, ale niektórzy tego nie dostrzegają ;d Przedtem zaprzeczałem i zostałem zignorowany! :D

Ty dostrzegasz? ;d

To nie było zaprzeczenie. :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Robię co mogę Nie wiem, rzadko tak zaglądam ;d A tam uczciwie W szachy można się łatwo nauczyć grać :D

Kiepsko Ci idzie. ;d

Nie kumam tej gry. :and:
Ichabod
Ichabod
  31 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I nie tylko ja jestem ciekawska. Ja nie czytam nikomu bynajmniej nie przez ramię. ;d


Fakt, ale sam tego nie napiszę :ziober2:

To dobrze :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakiś powód?


Sam nie wiem. Pewne rzeczy dzieją się mimowolnie, tak jest z humorem. Po prostu nie ma zbyt wielu sytuacji, w których to się uśmiecham (;

Fajny wzór :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Może kiedyś się przekonam. ;) Mi w sumie też. :D


Może (;

Ha! To dlaczego napisałaś o bubbles? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wątpliwe. Mężczyźni niscy i mogę się źle czuć przy mnie. ;d Zależy to od pory dnia. ;)


Ale to jest ich problem, nie Twój (;

Od księżyca! :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Błędnie. Każdy trochę jest. Nawet Matka Teresa była.


Ale ja jestem egoistą i się z tym nie kryję :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zachowuj się, o. Tak samo jak niektórych mężczyzn. :d


To brzmiało jak rozkaz :d

Touche :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Calutki miesiąc. Cudnie. ;d Co to jest to drugie tamto?


Popatrz na to pozytywnie :d

Nie mam zielonego pojęcia :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślałam, że właśnie okładka Cię przekona. :d


A niby dlaczego miałaby mnie przekonać? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: To powiedz, nie krępuj się. ;D Trzeba umieć w nie grać by to ocenić. ;)


Ale ja nie chcę tego powiedzieć :d

Nauczę Ciebie :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zdecydowanie.. nie! :D


Ale jesteś tego całkowicie pewna? :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiedziałam, że to na Ciebie by zadziałało.


Źle się dzieje w państwie andrzejowym :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja jedyna byłabym normalna i swojego mężczyznę trzymałabym w piwnicy. Chyba doceniłby to, prawda? Bo zacznę zazdrościć. !


W piwnicy na półce z konfiturami? :D
Nie wiem :ninja:

Nie ma czego :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie spotkałeś bo ich nie lubisz i zapewne unikasz. ;) Od tak by Cie nie podrapała. ;d Ostra musiała być


Drażnią mnie, no :d

Na pewno była ostra, i to jak diabli :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Mogę się mylić. Myślisz co 52 sek o seksie!?


Nie :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ty dostrzegasz? ;d To nie było zaprzeczenie.


Tak (;

A co to było Twoim zdaniem? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Kiepsko Ci idzie. ;d Nie kumam tej gry.


Niestety, kiepsko mi idzie szukanie ;d

To zakum(k)asz jak żaba :ninja:
odwieczna
odwieczna
  31 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt, ale sam tego nie napiszę To dobrze


A mi wypomina! Phi.

Wolę spytać wprost. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Sam nie wiem. Pewne rzeczy dzieją się mimowolnie, tak jest z humorem. Po prostu nie ma zbyt wielu sytuacji, w których to się uśmiecham (; Fajny wzór


Mimowolnie to możemy się uśmiechać, a nie nie uśmiechać. ;>
Nie wierze, że tak ciężko Cię rozbawić można. ;)

Głupota totalna i jeszcze książki o tym piszą. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Ha! To dlaczego napisałaś o bubbles?

Bo to bardziej kojarzy się z filmem. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale to jest ich problem, nie Twój (; Od księżyca!

Nie zawszę. Bo np jeśli miłość mojego życia będzie niska to pewnie czułby się źle, a tego bym nie chciała. ;d

To o te jakieś krążki chodzi. ;d
Zmierzę się dziś.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ja jestem egoistą i się z tym nie kryję

Oby nie hipokrytą. :ninja:
Chociaż jakby się zastanowić hipokrytą też jest każdy z nas po trochu. ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: To brzmiało jak rozkaz :d

Lubię rządzić. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Popatrz na to pozytywnie :d Nie mam zielonego pojęcia :D


Patrzę. Zadowolona jestem. Jeszcze morze przede mną. :zakochany:

Szkoda, mogło być ciekawie. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: A niby dlaczego miałaby mnie przekonać?

Bo jest na niej dwójka ludzi napalonych na siebie? ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale ja nie chcę tego powiedzieć :d Nauczę Ciebie

Czyli jednak dobrze, że tak jest? ;d

Dobra, ale uprzedzam, że dobrym uczniem nie jestem. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jesteś tego całkowicie pewna?

Tak w 100% to nie. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Źle się dzieje w państwie andrzejowym

Jesteś nie przyzwyczajony do :pavarotti:. :ziober2: !

Konto usunięte
Konto usunięte: W piwnicy na półce z konfiturami? :D Nie wiem Nie ma czego :d

W piwnicy w słoiku na półce z konfiturami. :ziober2:

Jak nie? Włosówww.
Moje się tak nie układają. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Drażnią mnie, no :d Na pewno była ostra, i to jak diabli

Noo już, dobrze. ;d

Lubisz ostre? :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie

Ponoć ninja u Ciebie oznacza ironię - ciekawe. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak (; A co to było Twoim zdaniem? :D

I co jesteś Piotrusiem Panem? ;d

Chęć wymigania się od odpowiedzi. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety, kiepsko mi idzie szukanie ;d To zakum(k)asz jak żaba

Nie starasz się. ;d

Wolę inne dźwięki wydawać. :ziober2:

Z racji tego, że wakacje i wreszcie jadę odpocząć to nie zajrzę tu przez jakiś czass. ;)
Idę się pakować, o.
Ichabod
Ichabod
  31 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A mi wypomina! Phi. Wolę spytać wprost. ;d


Lubię tak :d

Spytać? Właśnie dlatego zawsze noszę słuchawki i słucham lub udaję, że słucham muzyki, aby móc ignorować innych ludzi :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Mimowolnie to możemy się uśmiechać, a nie nie uśmiechać. ;> Nie wierze, że tak ciężko Cię rozbawić można. ;) Głupota totalna i jeszcze książki o tym piszą. ;d


:ninja:
Ciężko czy nie. Nikt nie próbuje :ziober2:

Widać cieszą się one jakąś popularnością (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo to bardziej kojarzy się z filmem.


Zależy komu :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zawszę. Bo np jeśli miłość mojego życia będzie niska to pewnie czułby się źle, a tego bym nie chciała. ;d To o te jakieś krążki chodzi. ;d Zmierzę się dziś.


To miłość Twojego życia miałaby problem :rotfl:

O księżyc! :D
Jakie postanowienie ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Oby nie hipokrytą. Chociaż jakby się zastanowić hipokrytą też jest każdy z nas po trochu. ;>


Ano, w każdym z nas tkwi hipokryta, jest to nieodłączna część naszej natury (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię rządzić.


Domyśliłem się :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Patrzę. Zadowolona jestem. Jeszcze morze przede mną. Szkoda, mogło być ciekawie.


Morze? Jest niebezpieczne i ludzie tam są. Dużo ludzi :ziober2:

Mogło, trzeba to odłożyć na późnej ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo jest na niej dwójka ludzi napalonych na siebie? ;d


Niezbyt przekonywujący argumenty :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli jednak dobrze, że tak jest? ;d Dobra, ale uprzedzam, że dobrym uczniem nie jestem. ;d


Pogubiłem się znowu :rotfl:

Już się bronisz przed nauką? :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak w 100% to nie.


A widzisz :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś nie przyzwyczajony do . !


Niestety, wpadłem po raz wtóry :d

Konto usunięte
Konto usunięte: W piwnicy w słoiku na półce z konfiturami. Jak nie? Włosówww. Moje się tak nie układają.


Jeszcze do słoika go wrzucisz :ziober2:

Może zaczną, później :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubisz ostre?


Ale dalej mówimy o kotach co nie? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ponoć ninja u Ciebie oznacza ironię - ciekawe.


Czasami, tylko czasami ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: I co jesteś Piotrusiem Panem? ;d Chęć wymigania się od odpowiedzi. :D


Niet (;

Może masz rację :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie starasz się. ;d Wolę inne dźwięki wydawać. Z racji tego, że wakacje i wreszcie jadę odpocząć to nie zajrzę tu przez jakiś czass. ;) Idę się pakować, o.


Już to gdzieś słyszałem :ninja:

Na przykład jakie? :D

Miłej zabawy i uważaj na siebie (;
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.