RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 lipca 2009 (pierwszy post)
Witam

Ostatnia dało sie zaobserwować modę na wampiry. Wszyscy ( uogólnienie) nagle zaczęli się interesować tematyką wampirów - wampiryzmu. Głównym motorem napędowym tego są oczywiście filmy z tymi sympatycznymi postaciami, więc i temat o filmach (głównie), ale też "ciekawszych" książkach i ciekawostkami ze świata kultury.

WAMPIRY

krótka historia Wampira
Po raz pierwszy wzmianki o zmarłym, żywiącym się rzekomo ludzką krwią, pojawiły się u starożytnych Słowian.
U nich ów istota przyjęła nazwę wąpierza.
Łatwo było stać się takim potworem, bowiem przyczyn było wiele ? wystarczyło sprofanować czyjeś zwłoki po śmierci, umrzeć gwałtowną śmiercią, lub po prostu zostać przeklętym za życia.
W niektórych zakątkach świata wierzono też, że ludzie leworęczni, czy posiadający jedną zrośniętą brew, też staną się wąpierzami.
Objawami działania wąpierza miały być koszmarne sny, pot na czole po obudzeniu, czy nagłe uczucie wielkiego zmęczenia.
Już wtedy zrodził się przesąd, że istoty te mogą przybierać formy różnych zwierząt, są wrażliwe na światło słoneczne, czosnek i cebulę, a zabić można je przy użyciu srebra lub kołka z drewna, najlepiej osinowego.
Inną skuteczną na potwora metodą było obcięcie mu głowy i ułożenie jej między jego nogami, lub ułożenie zwłok twarzą do dołu.
Wąpierz trafił do Anglii pod nazwą "vampyre" i tam zakorzenił się w kulturze światowej na dobre pod wpływem wydania książki Brama Stokera "Dracula"

czas na filmy

Nosferatu
( Hrabia Orlok)
na podstawie "Draculi" Brama Stokera
( produkcja nie licencjonowana dlatego też wszystkie nazwy zostały zmienione)
Efektem był pozew sądowy, który wdowa po Stokerze wygrała - sąd nakazał zniszczyć wszystkie egzemplarze filmu i dopiero po latach udało się, korzystając z kilku ocalałych kopii, odrestaurować zaginione dzieło.
Ale Nosferatu różnił się od książkowego Draculi, było mu bliżej do do ludowych wierzeń i przesądów.
Jego Orlok to potwór niosący śmierć i ją uosabiający.
Brzydki, tyczkowaty, z długimi pazurami, przypomina coś pomiędzy pająkiem a szczurem, te ostatnie zresztą są jego nieodłącznymi towarzyszami.
Przynosi plagi i choroby, nie zamienia nikogo w wampiry, lecz od razu zabija.
( Nosferatu to także wątek antysemicki ale już darujmy to sobie )
Nosferatu także pewien odłam od drakulowskich wampirów, powstało trochę filmów gdzie obok wampirów były też wampiry "nosferatu" m.in

- Miasteczko Salem
- Blade II
- Cień Wampira


Obraz wampira znanego nam to ten drakulowski, a zobaczyliśmy go po raz pierwszy w filmie

"Dracula" 1931
Przyniósł widzom wampira ubranego w pelerynę eleganckiego arystokratę, który nie odstraszał swoich ofiar potwornością, a jedynie wzbudzał niepokój dziwnymi manierami i nietypowym akcentem.
Epatował strachem bardziej subtelnym, nie ograniczającym się do pokazania dziwnej, nieprzyjemnej dla oka bestii, wydającej straszliwe dźwięki.
Transylwański hrabia wręcz przeciwnie: jest dystyngowany, elokwentny, można nawet powiedzieć, że czarujący czy pociągający.
( aktor grający rolę Draculi - Bela Lugosi tak mocno zasymilował się z graną przez siebie postacią, iż sam uwierzył w to, że w rzeczywistości nią jest. Pochowano go na jego własne życzenie w kostiumie, w którym grał w "Draculi". ) :mrgreen:

kolejne filmy dodawały wampirom coraz to nowe atrybuty i kształtowały wampira.
W "Synu Drakuli" (1943) pokazano przemianę wampira w nietoperza,
a główny antagonista nosił imię Alucard ( :piwo: dla użytkownika forum) co jest anagramem Drakuli.
Tę ostatnią cechę wampirów - literowanie imienia w odwrotnej kolejności by ukryć swą tożsamość (w "Synu Drakuli" użycie imienia Alucard nie miało jeszcze tego motywu) - upowszechnił meksykański film "El Vampiro" z 1957 roku, którego bohaterem jest Mr. Duval, a w rzeczywistości hrabia de Lavud. Horror z Meksyku wprowadził też jeszcze istotniejszą nowinkę:
od tej pory wampir zawsze miał mieć długie kły.
Dziś właściwie mało kto pamięta, że Lugosi w ogóle nie pokazywał zębów, a Schreck owszem, miał uzębienie większe od przeciętnego człowieka, ale tylko jeśli chodzi o? siekacze.

W 1958 roku Christopher Lee wcielił sie w Draculę.
Film doczekał się aż ośmiu kontynuacji w latach 60-tych i 70-tych,
na dobre umacniając w widzach wizerunek wampira jako europejskiego arystokraty.
Zgodnie z nowymi trendami, te filmy nie uciekały już od epatowania obrzydliwością i erotyzmem.
Drakula co prawda wciąż był przystojnym, dystyngowanym hrabią, ale już na przykład sceny jego śmierci
- z rozkładającym się, podpalanym, przebijanym ciałem - były ukłonem w stronę gore.
Jeszcze bardziej widoczne było przedstawianie wampira jako istoty z rozbuchaną seksualnością.
Christopher Lee i sposób w jaki pochylał się nad nagą kobiecą szyją,
ukształtował postrzeganie wampiryzmu jako ciemnej strony erotyzmu.

Coraz większa popularność erotyzmu w filmach odbiła się także na wampirach.
W latach 70-tych rozwinął się wręcz odrębny podgatunek określany jako "lesbian vampire",
w którym, zgodnie z tytułem, główne role grały wampiry rodzaju żeńskiego
(choć par damsko-męskich też nie brakowało, za to filmy z wyłącznie męskimi bohaterami pojawiły się dużo później, np.: "Gayracula" z 1983)
Obrazów takich powstał całe mnóstwo, choćby

-trylogia "Vampire Lovers" (1970-1972)
"Female Vampire" (1973)
"Vampyres" (1974)
-"Vampyros Lesbos" (1971).
moda na wampiry opanowała wszelakie gatunki i powstawały często dziwne mutacje filmów
- westerno-horror "Billy the Kid vs. Dracula"
- "Blackulę" , gdzie wampirem był afrykański książę
- mariaż horroru z filmem kung-fu brytyjsko-hongkońską koprodukcję "Legend of 7 Golden Vampires"
oraz postanowiono trochę wampiry "oswoić" po przez parodiowanie i wyśmiewanie ich w takich filmach jak
- "Nieustraszonych pogromcach wampirów"

- "Dracula: Wampiry bez zębów"
- "Vampirii"
- "Hrabia Kaczula"

Jeszcze inną wariacją było pożenienie horroru ze science-fiction, a więc próba wytłumaczenia wampiryzmu jakimś racjonalnymi przesłankami.
Najczęstszą była choroba wirusowa, co miało uzasadnić łatwe przenoszenie objawów z osobników chorych na zdrowych.
Takie założenia przyjęto m.in.
w trzech ekranizacjach powieści "Jestem legendą" Richarda Mathesona, nakręconych w latach 1964, 1971 i 2007

filmie Davida Cronenberga "Rabid" (1976)
szwedzkiej produkcji "Frostbiten" (2006).
(Dla Szwedów był to pierwszy film o krwiopijcach, ale bardzo dobrze przyjęty, więc szybko nakręcili kolejny - "Pozwól mi wejść" (2008), w którym co prawda nie ma elementów SF, ale również jest daleki od klasycznej opowieści o wampirach.)

To zresztą jest znak czasów: nawet gdy nie chodzi o paranaukową logikę to, kilkadziesiąt lat po "Nosferatu",
zrezygnowano z osadzania wampiryzmu w kontekście chrześcijaństwa - zamiana w nieumarłego przestała być karą za grzechy,
a tym samym krwiopijcy przestali się imać krzyża i wody święconej.
Oczywiście we współczesnym kinie nastawionym na masowego,
a więc również małoletniego widza, nie mogło obejść się bez filmów,
w których wampir jest ekwiwalentem superbohatera - istoty o nadludzkich mocach -
a one same nie mają straszyć tylko podbijać adrenalinę pędzącą na łeb na szyję akcją.

- Blade ( trylogia)

- Underworld (trylogia)
- Straż nocna

- Ultraviolet
- BloodRayne
- Liga niezwykłych dżentelmenów
- Van Helsing


Wampiry także zadomowiły się na dobre w anime
"Vampire Princess Miyu"
"Hellsing"
"Trinity Blood"
"Blood+"
"Rosario + Vampire"

Pełnometrażowych filmów anime też zresztą nie brakowało, m.in
"Vampire Hunter D"

wampiryczne filmy z lat 80-tych, takie jak
"Głod"
"Fright Night"
"Straceni chłopcy"

poruszały wyraźnie tematy związane z seksualnością i miłością.
Zamiast niewinnych dekoltów pojawiły się nagie ciał, ale w odróżnieniu od "lesbian vampire" były tylko dodatkiem do pełnych napięcia gier między postaciami, do iskrzącego - nawet bez zdejmowania ubrania - erotyzmu.

Połączeniem tego najnowszego trendu z klasyczną opowieścią o rumuńskim arystokracie był "Drakula" Francisa Forda Coppoli z 1992 roku.

W aspekcie fabularnym był to powrót do przeszłości i do oryginalnej opowieści Brama Stokera
(nowością było za to utożsamienie Drakuli z historyczną postacią Vlada Palownika
i przedstawienie Miny Harker jako reinkarnacji jego dawnej miłości).
Hrabia Drakula był wrażliwym na światło, zmiennokształtnym, sprzeniewierzonym Bogu człowiekiem zamienionym w potwora,
przez wieki szukającym nie tylko krwi, ale też miłości - o tyle, o ile człowiek siedzący w bestii zapamiętał to uczucie.
W porównaniu do pierwszej ekranizacji powieści w tej aż kipiało erotyzmem
Jeszcze dalej szła ekranizacja "Wywiadu z wampirem" ,
która jeszcze silniej eksponowała nowy istotny element wampirycznego emploi:
krwiopijca stał się istotą prawie-ludzką, a przynajmniej w ludzkim rozumieniu? pociągającą.
(Gary Oldman z "Draculi" był takim tylko przez chwilę, poza tym atmosfera filmu sugerowało oddziaływanie jakiegoś nadprzyrodzonego czaru (jak niegdyś u wampów - kobiet fatalnych))

Natomiast ciężko nie zatrzymać wzroku wampirach,
jeśli wcielają się w nich Tom Cruise, Brad Pitt i Antonio Banderas, którzy zdają się fascynować bez pomocy magii.
Cokolwiek by złego nie robili
- a w kreacji Anne Rice krwiopijcy są raczej nieszczęśnikami miotanymi przez swoje żądze, namiętności i żale, niż istotami z gruntu złymi - fizycznie pozostają atrakcyjnymi śmiertelnikami.
Przedstawianie wampira jako postaci tragicznej też było nowością w tym sensie,
że zostało to aż tak wyraźnie wyeksponowane, przy jednoczesnym przesunięciu akcentu z horroru na coś podobnego melodramatowi.
Tym właśnie tropem idzie filmowy "Zmierzch"
ale na przestrzeni lat i filmowych obrazów wampirów trzeba stwierdzić że wampiry ze Zmierzchu wydają się być powrotem do utartych kolein i pewnego "głównonurtowego" archetypu wampira tyle że jest opowieścią o młodzieży i dla młodzieży.
Zdaje się też, że korzysta z tych samych archetypów, które w kinie wampirycznym występowały już od czasów Lugosiego:
seksualnie pociągającego wampira niczym magnes przyciągającego ugrzecznioną śmiertelniczkę.
Jednak wampir ze Zmierzchu nie pali, nie pije, nie używa narkotyków, nie ciągnie dziewczyny do łóżka, nie przeklina?
Na tle "rówieśników" idealny materiał na partnera.
Potwór ?
Jaki tam potwór: kłów nie ma, ludzi nie gryzie, a na słońcu nie rozsypuje się w proch ale zamienia w istotę olśniewająco piękną.
W ogóle rodzina Cullenów nie rozrywa ludzi na strzępy, nie urządza seksualnych orgii, tylko żyje sobie spokojnie, grzecznie,
wysoce sobie ceniąc takie wartości jak domowe ognisko, przyjaźń,
miłość, poczucie przyzwoitości i zachowanie człowieczeństwa za wszelką cenę,
pomagając przy tym śmiertelnikom
(patriarcha rodu jest lekarzem, swoje dzieci też "stworzył" by uratować je od śmierci). Żyją doprawdy po? bożemu ?
Czyżby najświeższym (oby nie końcowym) produktem krwawej ewolucji był wampir, jako nosiciel konserwatywnych wartości chrześcijańskich ?

===============

- Jak Wy postrzegacie wampira ? - proszę o argumentację
(który "typ" najbardziej wam odpowiada)
- Wampir - bohater naszych czasów ?
- Jak myślicie w którą stronę zmierza obraz wampirów ?
( czy minęły już czasy gdy wampir znaczyło - strach , śmierć ? )
- Który z filmów podobał wam się najbardziej / który najmniej ?
( dlaczego )
- miło widziane zdjęcia waszych "wampirczych idoli"
( pominąłem sporo filmów o wampirach jak np. Królowa potępionych
ale nie miałem już sił i pomysłu jak to wszystko ogarnąć )

i ogólnie koniec pytań - wypaliłem się twórczo ;p

ale mam nadzieję że dyskusja nie ograniczy się tylko do tych pytań

Szacunek dla wszystkich którzy przeczytali :tak:
dla reszty - LEPIEJ NIE WYPOWIADAJ SIĘ bo poleca :ban:-y

** wybaczcie szatę graficzną tematu ale już nie chciało mi się jej jakoś ładniej robić :and:
( 3 godziny robiłem ten temat :mrgreen: )

*** wybaczcie brak zdjęć ( teraz temat w ogóle wygląda okropnie), ale ze zdjęciami niestety nie "ładuję" się temat :and:

Pozdrawiam i zapraszam
...Ignorance is bliss...
Ichabod
Ichabod
  22 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Właściciela trzeba spytać. ;d Spokojnie, umiem poradzić sobie z gwoździem i młotkiem.


Schowaj je gdzieś, jak zapyta gdzie są to wtedy dowiesz się, że są do czegoś potrzebne :ninja:
Znowu powiało grozą, przecież nie insynuowałem, że jest inaczej (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Moje ulubione to Szmira - uwielbiam za humor. Jak znajdziesz jakiegoś ebooka przeczytaj. ;d


Opis zachęcający, poszukam za chwil kilka (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jest wtórny. :d Wydaje mi się, ze niektóre osoby odczytują jego opowiastki zbyt dosłownie, albo nie maja w sobie tego specyficznego rodzaju prostolijności przez co wydaja się one przerysowane i nierzeczywiste. Coleho to Feel literatury. Sprzedaje się dobrze, bo dziś dobrze sprzedaje się kicz dla uduchowionych nastolatek.


Podobnie jak Dan Brown - schematycznie pisze :mrgreen:
Ostatnimi czasy Zmierzch bije wszelkie rekordy popularności, Coelho zszedł na dalszy plan, ale i tak jest on najczęściej cytowanym pisarzem przez nastoletnich 'czytelników'. To jest straszne.

Konto usunięte
Konto usunięte: Każdy kto czytał nie mógł przejść obojętnie. Nawet o naszym polskim mieście wspomina. ;)


Znam jedynie parę osób, którzy przeczytali tą książkę, więc nie jestem wstanie przeprowadzić ankiety na ten temat (:
Szczerze, mam problemy z zapamiętywaniem szczegółów - jakie to było miasto?

Konto usunięte
Konto usunięte: Czytałam to dość dawno. Tylko w moim przypadku najpierw był film. I to nie jeden raz. Potem książka. I jedno i drugie tzw. górna półka.


Na szczęście ekranizacja tej powieści stoi na najwyższym poziomie i wcześniejszy seans nie psuje w żadnym stopniu lektury pierwowzoru (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak i to też nie wszystkie. Hym, nie wiem czy te lektury są jeszcze w spisie. Czytałam tylko dwie i to z własnej woli. Lubię czytać, ale nie jak ktoś mnie zmusza. Nie sprawia to takiej przyjemności. Dlatego strasznie męczyłam się np z Krzyżakami. ;)


Pewnie ich nie ma, to było parę lat temu :ninja:
Mam dokładnie tak samo, nie lubię robić rzeczy, do których jestem zmuszany (;
Ja najgorzej wspominam Chłopów i Nad Niemnem, tragiczne książki - czytanie ich to była katorga.

Konto usunięte
Konto usunięte: Rok temu to mnie tu nie było. Na kulturze można z każdym! ;d


Uuu (;
Niby można, ale nie na każdy temat - ja tworzyłem takie związane z psychiką człowieka, więc tutaj by one nie pasowały.

Konto usunięte
Konto usunięte: Droczę się.


Pfff, lepiej się czujesz? :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie znam Cię, a coś czuje, że nim nie jesteś. ;d


Nikt nigdy mi nie wierzy w tej kwestii, taki mój smutny los :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nonkonformiści kończą tragicznie.


Konformiści także :ninja:
Tutaj nie ma złotego środka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Żyjemy w grupach, nie da się tego uniknąć, a to konformizmowi sprzyjają. Ważne by mieć własne, uwewnętrznione, przepracowane wartości, a nie bezrefleksyjnie "zagarnięte" od innych. ;)


Niestety, nie da się.
Momentami chciałbym żyć w czasach średniowiecza albo jeszcze wcześniej :mrgreen:

W tym momencie 99% populacji zrobiłby kwaśną minę i myślało: tak da się żyć? Ludzie w większości przypadków wolą się nie wysilać, łatwiej jest kopiować i być takim jak inni, aby nie odstawać od grupy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wydało się. ;c


Kąsasz? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Już na 'pierwszy rzut oka' widać, że inteligentny. :d Eh znów chciałabym kota. Mój wyjątkowy i gruuuby. Właził do szafki z ubraniami i wyrzucał wszystko, kradł myjki spod prysznica, skarpety, skuwki i jednym pociągnięciem łapy zrzucał telefon no i oczywiścieeee gryzł po stopach.


Ja go bym nazwał cwany, czasem spada z tych miejsc :rotfl:
Koty są fajne, 'dom bez kota nie zasługuje na miano domu' (;

To robił kot? Nie był to przypadkiem jakiś gremlin czy cuś podobnego? :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Odgapiacz a nie lustro! Poza miastem, odpoczywam.. ze znajomymi.


Że niby ja odgapiam? :ninja:
Poza miastem z dostępem do internetu - ah ta globalizacja (:
Ja już zapomniałem co znaczą wakacje :d
odwieczna
odwieczna
  22 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Schowaj je gdzieś, jak zapyta gdzie są to wtedy dowiesz się, że są do czegoś potrzebne

Sądzę, że ich brak byłby zauważony za nie mniej niż rok. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Znowu powiało grozą, przecież nie insynuowałem, że jest inaczej (;

Zapewne lepiej sobie z tym radze niż nie jeden facet. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Opis zachęcający, poszukam za chwil kilka (:

Znalazłeś?
Ja gdzieś na komputerze na pewno mam, ale niestety do domu mam kawałek. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Podobnie jak Dan Brown - schematycznie pisze

Coelho - jakoś przełknę, nie jest tak najgorzej. Hym, natomiast Browna już nie. Jest tam dużo błędów. Głuchy morderca usłyszał spadającego Davida. ;)
W ogóle ta niepotrzebna sensacja wokół tych książek. :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnimi czasy Zmierzch bije wszelkie rekordy popularności, Coelho zszedł na dalszy plan, ale i tak jest on najczęściej cytowanym pisarzem przez nastoletnich 'czytelników'. To jest straszne.

Straszne jest to, że on nawet w Mango był. :ninja:

RexMundi
RexMundi: Pewnie ich nie ma, to było parę lat temu Mam dokładnie tak samo, nie lubię robić rzeczy, do których jestem zmuszany (; Ja najgorzej wspominam Chłopów i Nad Niemnem, tragiczne książki - czytanie ich to była katorga.

Zbrodnia i Kara na pewno jest. ;)
Jak Ty doskonale mnie rozumiesz. ;d
Lektury to moja zmora... a Chłopi jeszcze przede mną.

Konto usunięte
Konto usunięte: Uuu (; Niby można, ale nie na każdy temat - ja tworzyłem takie związane z psychiką człowieka, więc tutaj by one nie pasowały.

Vip Room!
Nalegam! ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Pfff, lepiej się czujesz?

Zdecydowanie. Lubię to. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nikt nigdy mi nie wierzy w tej kwestii, taki mój smutny los

Więc coś w tym musi być. :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: Konformiści także Tutaj nie ma złotego środka.

Ale można próbować osiągnąć. ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety, nie da się. Momentami chciałbym żyć w czasach średniowiecza albo jeszcze wcześniej

Ja chyba mentalnie żyje w średniowieczu. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: W tym momencie 99% populacji zrobiłby kwaśną minę i myślało: tak da się żyć? Ludzie w większości przypadków wolą się nie wysilać, łatwiej jest kopiować i być takim jak inni, aby nie odstawać od grupy.


W końcu konformizm wynika z naszej natury i biologii, może daje takie poczucie bezpieczeństwa?

Konto usunięte
Konto usunięte: Kąsasz?

W szyjkęęęęę. :kv3:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja go bym nazwał cwany, czasem spada z tych miejsc

A ucieka z domu?
Wiem, że koty chodzą swoimi drogami, ale ja takiego problemu nie miałam. Mój był tak grubyyy, że się nie ruszał prawie w ogóle. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Koty są fajne, 'dom bez kota nie zasługuje na miano domu' (;

Okrutny jesteś dla wszystkich właścicieli psów! ;D
Często tak mówię, ale w miejsce kota wstawiam książkę.

Konto usunięte
Konto usunięte: To robił kot? Nie był to przypadkiem jakiś gremlin czy cuś podobnego?

Zdecydowanie kot, ale wielkości może i jak gremlin. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Że niby ja odgapiam? Poza miastem z dostępem do internetu - ah ta globalizacja (: Ja już zapomniałem co znaczą wakacje :d

Tak!! ;d
Nawet tu nie chce być odcięta od świata.
Aż taki stary jesteś? :ziober2:
oIewaaa
oIewaaa
  22 lipca 2009
RexMundi
RexMundi: "Dracula"

Czytałam gdy miałam chyba lat 12. A konkretniej czytałam to z kuzynkami na głos podczas pewnych wakacji. Oczy miałyśmy wielkie jak spodki. (ostatnio znowu ją przeczytałam i się dziwiłam, że tak mnie wtedy rzuciła na kolana :O)
Miałam po niej długo dziwne sny.
To chyba wtedy nawet po raz pierwszy spotkałam się z kreacją wampira :woot: ale to dawno było, więc proszę się nie dziwić. Nikt z moich znajomych nawet o tym nie słyszał ;)

RexMundi
RexMundi: Miasteczko Salem

A dzięki tej książce pokochałam King'a, miłością wierną.
Pierwsza książka kupiona za własne pieniądze, do tej pory kupowana 2 razy - tak ją wymiętoliłam :zakochany:

RexMundi
RexMundi: "Pozwól mi wejść"

Zupełnie inny od tych wszystkich krwawych filmów. Spokojny, oszczędny nawet w kolorach, zimny, skandynawski film.
Świetna bohaterka, muzyka nieziemska.

RexMundi
RexMundi: Francisa Forda Coppoli z 1992 roku

A to cudo to jeden z moich ulubionych filmów w ogóle. Już nie wspomnę o muzyce Kilara, ale muszę Garego Oldmana, mojego naj naj naj naj naj naj naj aktora! :ziober2:

RexMundi
RexMundi: Tym właśnie tropem idzie filmowy "Zmierzch"

Obejrzałam, czytać razem nie zamierzam. Za bardzo zwiazana jestem z pierwotnym wizerunkiem wampira by zachwycić się tym...czymś.
Przeciągłe spojrzenia głównych aktorów drażniły mnie niemiłosiernie, praktycznie to fuj i już.

RexMundi
RexMundi: Królowa potępionych

Damn it, wciąż grzeje mnie ten film :ziober2:
oIewaaa
oIewaaa
  22 lipca 2009
RexMundi
RexMundi: i tak to chyba o wampirach ale w stylu .. zabójczy wirus zamienia Cię w wampira

'Pozwól mi wejść' nie jest o tym, ekhm.
Ichabod
Ichabod
  22 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Sądzę, że ich brak byłby zauważony za nie mniej niż rok. ;d


Widać, że właściciel biurka jest pedantem :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapewne lepiej sobie z tym radze niż nie jeden facet. ;)


Wierzę na słowo (;
Biedni faceci o dwóch lewych rękach :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Znalazłeś? Ja gdzieś na komputerze na pewno mam, ale niestety do domu mam kawałek. ;)


Tak, znalazłem (;
Wydrukuje część i poczytam w łóżku.

Konto usunięte
Konto usunięte: Coelho - jakoś przełknę, nie jest tak najgorzej. Hym, natomiast Browna już nie. Jest tam dużo błędów. Głuchy morderca usłyszał spadającego Davida. ;) W ogóle ta niepotrzebna sensacja wokół tych książek.


W Cyfrowej twierdzy był ten błąd, miałem łatdefaka na twarzy jak to przeczytałem po raz pierwszy :ziober2:
Brown porusza kontrowersyjne tematy, a takie się najlepiej sprzedają (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Straszne jest to, że on nawet w Mango był.


Ja widziałem parę dni temu w Biedronce na stoisku z prasą :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zbrodnia i Kara na pewno jest. ;) Jak Ty doskonale mnie rozumiesz. ;d Lektury to moja zmora... a Chłopi jeszcze przede mną.


Zbrodnia i Kara to jedna z najbardziej lubianych lektur - fajnie się ją czyta (;
Mam dar :ninja:
Poddasz się przy momencie jak przez paręnaście stron umiera krowa :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Vip Room! Nalegam! ;D


Zobaczę (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zdecydowanie. Lubię to.


Nie dość, że masochistka to jeszcze sadystka :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc coś w tym musi być.


Ja nic nie wiem :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale można próbować osiągnąć. ;>


Złoty środek ma to do siebie, że ciężko go osiągnąć (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja chyba mentalnie żyje w średniowieczu.


Mam podobnie :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: W końcu konformizm wynika z naszej natury i biologii, może daje takie poczucie bezpieczeństwa?


Nie tłumacz tych ludzi! :d
Nie nazwałbym tego bezpieczeństwem, a czystym lenistwem - ludzie podążają po najmniejszej linii oporu.

Konto usunięte
Konto usunięte: W szyjkęęęęę.


Nie będę ryzykować i podczas rozmowy z Tobą będę nosić golf.
Najwyżej się ugotuję :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: A ucieka z domu? Wiem, że koty chodzą swoimi drogami, ale ja takiego problemu nie miałam. Mój był tak grubyyy, że się nie ruszał prawie w ogóle.


Niet. Mój się boi.
Tak gruby, że zamiast chodzić jeździł na deskorolce? :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Okrutny jesteś dla wszystkich właścicieli psów! ;D Często tak mówię, ale w miejsce kota wstawiam książkę.


Jak kuba bogu, tak bog kubie :D
Z książką też pasuje, wręcz idealnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak!! ;d Nawet tu nie chce być odcięta od świata. Aż taki stary jesteś?


Wszystko to moja wina, zawsze i wszędzie :ninja:

Jestem stary ciałem, a duszą to hohohohoho (:
odwieczna
odwieczna
  22 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Widać, że właściciel biurka jest pedantem

Ta, takim samym jak ja. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wierzę na słowo (; Biedni faceci o dwóch lewych rękach

Śmiać mi się chce z niektórych. Biedni nieudolni mężczyźni. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, znalazłem (; Wydrukuje część i poczytam w łóżku.

Humor na pewno się polepszy. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: W Cyfrowej twierdzy był ten błąd, miałem łatdefaka na twarzy jak to przeczytałem po raz pierwszy

Dlatego więcej nie wrócę do tego autora. :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Brown porusza kontrowersyjne tematy, a takie się najlepiej sprzedają (:

Niestety społeczeństwo stęskniło się za koscielnymi mistyfikacjami, tymbardziej, że ostatnio mało ksiazek w tym klimacie. Jest jeszcze jedno wyjście, że moze te wszystkie zachwyty sa efektem motłochu - ludzie, może niezbyt często sięgają po wartościowej książki i nie mają jakiejś ogólnej skali porównawczej i do tej pory zachwycają się jego książkami.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja widziałem parę dni temu w Biedronce na stoisku z prasą

:rotfl:
Przesada.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam dar Poddasz się przy momencie jak przez paręnaście stron umiera krowa :d

Niewątpliwie. ;d
Hym, a czy ktoś mówił o tym, że ja ją zaczne w ogóle czytać? ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie dość, że masochistka to jeszcze sadystka

W moim wykonaniu tylko przyjemne 'męczenie'. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nic nie wiem :D

Nie musisz tego ukrywać. O mnie dużo wiesz. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Złoty środek ma to do siebie, że ciężko go osiągnąć (;

Jakie mało ambitne to społeczeństwo. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam podobnie

Dość dużo wspólnego. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie tłumacz tych ludzi! :d Nie nazwałbym tego bezpieczeństwem, a czystym lenistwem - ludzie podążają po najmniejszej linii oporu.

Lenistwo swoją dorgą, też czasem jestem. ;d
Chce wiedzieć 'czemu'. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie będę ryzykować i podczas rozmowy z Tobą będę nosić golf. Najwyżej się ugotuję

Jeśli chcesz go nosić w takie upały jak były ustatnio to ugotowany jesteś po 15 minutach. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Niet. Mój się boi. Tak gruby, że zamiast chodzić jeździł na deskorolce?

Toczył się. ;D
Mam w domu deskorolkę, ba nawet dwie, ale nigdy nie pomyślałam by go wspomóc kładąc go na niej. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak kuba bogu, tak bog kubie :D Z książką też pasuje, wręcz idealnie.

Ja też mam psa. :and:
Uwielbiam go!

Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem stary ciałem, a duszą to hohohohoho (:

Przecież dopiero 21 lat masz!
Ichabod
Ichabod
  23 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ta, takim samym jak ja.


Uuu :ninja:
Widać macie coś wspólnego :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Śmiać mi się chce z niektórych. Biedni nieudolni mężczyźni.


Mężczyznami raczej ich nie można nazwać, nie zasługują na to miano.
Dobra, koniec wyśmiewania się z mojej płci :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Humor na pewno się polepszy. ;)


A wcześniej to niby miałem zły humor? :ninja:
Fajnie się czytało, ale krótko bo zmęczony byłem (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego więcej nie wrócę do tego autora.


Ja wrócę, niedługo wychodzi nowa książka, przynajmniej będzie zabawnie (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety społeczeństwo stęskniło się za koscielnymi mistyfikacjami, tymbardziej, że ostatnio mało ksiazek w tym klimacie. Jest jeszcze jedno wyjście, że moze te wszystkie zachwyty sa efektem motłochu - ludzie, może niezbyt często sięgają po wartościowej książki i nie mają jakiejś ogólnej skali porównawczej i do tej pory zachwycają się jego książkami.


Możliwe, sporo osób lubuje się w przeróżnych teoriach spiskowych i plotkach, a kościół jest dobrym celem, ponieważ nastała moda na bycie ateistą (który i tak chodzi do kościoła i obchodzi święta chrześcijańskie) - dawniej buntowano się głównie przeciwko rodzicom, teraz jest to kościół. Brown po prostu trafił w okres, kiedy to 'ateiści' potrzebowali argumentów do walki z kościołem, oni święcie wierzą, że to co jest zamieszczone w książce jest prawdą. Ah ci ludzie (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Przesada.


Teraz pewnie w każdym pokoju hotelowym zamiast biblii będzie Zmierzch :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Niewątpliwie. ;d Hym, a czy ktoś mówił o tym, że ja ją zaczne w ogóle czytać? ;d


Touche. Streszczenie to za mało na maturę :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: W moim wykonaniu tylko przyjemne 'męczenie'.


Czas pokaże jak to wygląda w rzeczywistości :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie musisz tego ukrywać. O mnie dużo wiesz.


Dużo? Wiem bardzo mało, enneagram to nie wszystko, a tak to podążam za instynktem :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie mało ambitne to społeczeństwo. ;d


Taka ludzka natura, z nią nie można wygrać (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Dość dużo wspólnego.


W końcu jesteś piątką, tak jak ja :ninja:
Choć gusta czytelnicze i muzyczne też mamy podobne :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Lenistwo swoją dorgą, też czasem jestem. ;d Chce wiedzieć 'czemu'. ;)


Jak każdy (:
Czemu? Bo nie ma dżemu :ninja:
Ludzie tak mają i już, nie wszystko można wytłumaczyć.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli chcesz go nosić w takie upały jak były ustatnio to ugotowany jesteś po 15 minutach. ;d


No to będzie potrawka z andrzeja, duszone mięso raz poproszę :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Toczył się. ;D Mam w domu deskorolkę, ba nawet dwie, ale nigdy nie pomyślałam by go wspomóc kładąc go na niej.


Widać ten kot był wyewoluowaną formą Garfielda :D
Spróbuj z następnym kotem :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też mam psa. Uwielbiam go!


Dla Ciebie nie jestem okrutny, prawda? (;
Nie jestem potworem nienawidzącym psów :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież dopiero 21 lat masz!


Prawie 22, to już jest dużo :D
W średniowieczu jeszcze trochę i byłby koniec ze mną :ninja:
odwieczna
odwieczna
  23 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Uuu Widać macie coś wspólnego :d

Niewiele.
Nie lubię porządku. Bynajmniej u siebie w pokoju. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Mężczyznami raczej ich nie można nazwać, nie zasługują na to miano. Dobra, koniec wyśmiewania się z mojej płci

Ahh, zgadzam się w 100% z Tobą. :ziober2:
Chociaż z kobietami lepiej nie jest. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: A wcześniej to niby miałem zły humor? Fajnie się czytało, ale krótko bo zmęczony byłem (:

Hym, nie wiem. :ninja:
Jeśli nawet był dobry to zawsze mógł stać się jeszcze lepszy. ;)

Jak wrócę do domu chyba znów po nią sięgnę, chociaż prawie na pamięć znam. Mogę cytować i cytowaććć. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja wrócę, niedługo wychodzi nowa książka, przynajmniej będzie zabawnie (;

Eh, pewnie moja ciekawość wygra i jak nie ja to mama zakupi.
Aż poszukam co to ma być. ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: Możliwe, sporo osób lubuje się w przeróżnych teoriach spiskowych i plotkach, a kościół jest dobrym celem, ponieważ nastała moda na bycie ateistą (który i tak chodzi do kościoła i obchodzi święta chrześcijańskie) - dawniej buntowano się głównie przeciwko rodzicom, teraz jest to kościół. Brown po prostu trafił w okres, kiedy to 'ateiści' potrzebowali argumentów do walki z kościołem, oni święcie wierzą, że to co jest zamieszczone w książce jest prawdą. Ah ci ludzie (;

U mnie zostało tylko uczucie niesmaku po przeczytaniu.
Ale czy muszę przy tym opierać się o to podrzędne, sensacyjne czytadło, pisane topornym stylem i z topornymi bohaterami? ;P
Książka ta ma wszystkie cechy światowego bestsellera.
A ludzie to wierzą bo religia pochodzi od ludzi i przez ludzi jest tworzona, a tym samym jest niedoskonała, a niedoskonałość pociąga za sobą nieścisłości, przekłamania, wątpliwości dlatego tak strasznie ta książka wpłynęła na ludzi i ich wiarę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz pewnie w każdym pokoju hotelowym zamiast biblii będzie Zmierzch

:lol2:

Ostatnio gdzieś wyczytałam, że ma też wyjść książką pisana z perspektywy Edwarda. Uh, ciekawe co wtedy będzie się działo. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Touche. Streszczenie to za mało na maturę

Będzie omawiane na lekcji. ;D
Ja nawet ze staszczeniem poradzę sobie lepiej niż inni którzy czytali książkę. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czas pokaże jak to wygląda w rzeczywistości :d

Nie kłamałam. :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dużo? Wiem bardzo mało, enneagram to nie wszystko, a tak to podążam za instynktem

Sporooo zdradziłam. ;D

Co Ci ten instynkt podpowiada? ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Taka ludzka natura, z nią nie można wygrać (;

Dobrze, że jest chociaż garstka ludzi która ma plany i cele wyniosłe.

Konto usunięte
Konto usunięte: Choć gusta czytelnicze i muzyczne też mamy podobne :d

Nasze gusta muzyczne już porównałam! :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu? Bo nie ma dżemu

Po Tobie nie spodziewałabym się takiego tekstu. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: No to będzie potrawka z andrzeja, duszone mięso raz poproszę

Lubię duszone mięsko. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Widać ten kot był wyewoluowaną formą Garfielda :D Spróbuj z następnym kotem

Nawet podobny był. Duży i rudy. :ninja:

Szkoda, że tu zdjęcia nie mam. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla Ciebie nie jestem okrutny, prawda? (; Nie jestem potworem nienawidzącym psów :d

Dla mnie całkiem miły. ;)
Jesteś potworem dokuczającym właścicielom psów. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Prawie 22, to już jest dużo :D W średniowieczu jeszcze trochę i byłby koniec ze mną

Ciekawe co powiesz jak będziesz miał 30! ;)

Dobrze, że jesteś tam tylko mentalnie. ;))

Hym, czy Ty dosypiać nie możesz? ;>
Ichabod
Ichabod
  23 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niewiele. Nie lubię porządku. Bynajmniej u siebie w pokoju. ;)


Twój pokój Twoją twierdzą :ninja:
Przypomina to artystycznie nieład, czy jedynie sam nieład? (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ahh, zgadzam się w 100% z Tobą. Chociaż z kobietami lepiej nie jest.


Dziękuję za pocieszenie, a już myślałem, że tylko my jesteśmy tymi beznadziejnymi :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Hym, nie wiem. Jeśli nawet był dobry to zawsze mógł stać się jeszcze lepszy. ;) Jak wrócę do domu chyba znów po nią sięgnę, chociaż prawie na pamięć znam. Mogę cytować i cytowaććć. :D


Stał się lepszy, lekka lektura, ale bardzo przyjemna (:

Ja tam mogę w kółko czytać Lovecrafta, nigdy mi się nie nudzi :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Eh, pewnie moja ciekawość wygra i jak nie ja to mama zakupi. Aż poszukam co to ma być. ;p


Tym razem koniec z tematyka kościelną, Brown na celownik wziął USA oraz masonerię.
Czyli takie zgapianie z filmu Skarb Narodów (:

Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie zostało tylko uczucie niesmaku po przeczytaniu. Ale czy muszę przy tym opierać się o to podrzędne, sensacyjne czytadło, pisane topornym stylem i z topornymi bohaterami? ;P Książka ta ma wszystkie cechy światowego bestsellera. A ludzie to wierzą bo religia pochodzi od ludzi i przez ludzi jest tworzona, a tym samym jest niedoskonała, a niedoskonałość pociąga za sobą nieścisłości, przekłamania, wątpliwości dlatego tak strasznie ta książka wpłynęła na ludzi i ich wiarę.


Pierwszą książka Browna jaką przeczytałem były Anioły i Demony, naprawdę mnie wciągnęła i zaskoczyło mnie zakończenie, w ogóle nie podejrzewałem tej postaci o bycie złym charakterem, a w większości kryminałów zgaduję kim jest morderca, zanim wszystkie zostanie wyjaśnione. Jednak kolejne książki to jedynie gorsza kopia AiD, Brown pisze cholernie schematycznie - najpierw morderstwo, dwójka bohaterów na tropie, osoba pomagająca okazuje się głównym złym etc. Jeżeli najnowsza książka zacznie się od morderstwa to spasuje i rzucę ją na półkę (:
Zgadzam się z tym, że boga wymyślili ludzie, niestety byli oni na tyle głupi, że pozostawili sporo nieścisłości, które na początku tłumaczyli tym, że słów zapisanych w biblii nie należy brać dosłownie - na szczęście nie każdy ślepo wierzy w to co głosi kościół (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio gdzieś wyczytałam, że ma też wyjść książką pisana z perspektywy Edwarda. Uh, ciekawe co wtedy będzie się działo.


Przykładowy fragment książki przedstawiający myśli Eda:
Oh, jaki ja jestem piękny i cudowny, nieśmiertelny wampir mogący przebywać na słońcu, bo jedynie świeci mi się skóra. Skóra! Gdzie jest mój krem opalający i maseczka i mleczko nawilżające, aaaaAAAA, pomocy!!

:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Będzie omawiane na lekcji. ;D Ja nawet ze staszczeniem poradzę sobie lepiej niż inni którzy czytali książkę.


Jaka cwana :ninja:
Fajna klasa, widać bardzo lubią język polski.
Podobnie było u mnie :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie kłamałam.


Zobaczymy! :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Sporooo zdradziłam. ;D Co Ci ten instynkt podpowiada? ;)


Tylko troszkę :ninja:

Instynkt podpowiada mi, aby nie odkrywać wszystkich kart, przynajmniej na razie (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze, że jest chociaż garstka ludzi która ma plany i cele wyniosłe.


Ano, gdyby nie oni to świat byłby szalenie szarym i smutnym miejscem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nasze gusta muzyczne już porównałam!


Lubię powtarzać, co sama już zauważyłaś :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Po Tobie nie spodziewałabym się takiego tekstu.


Momentami wychodzę poza schemat mojego zachowania :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię duszone mięsko.


Dobrze wiedzieć :d
No to mam do wyboru bycie ukąszonym lub zjedzonym na parze :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet podobny był. Duży i rudy. Szkoda, że tu zdjęcia nie mam.


I gustował w lasagni :ziober2:

Szkoda, zdjęcia kotów są fajne (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie całkiem miły. ;) Jesteś potworem dokuczającym właścicielom psów.


Całkiem, dziękuję (;
Tracę formę, robię się miły z wiekiem :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe co powiesz jak będziesz miał 30! ;) Dobrze, że jesteś tam tylko mentalnie. ;))Hym, czy Ty dosypiać nie możesz? ;>


Będę pisać testament :kv3:

Nie mogłem dziś spać, wstałem więc, poszedłem pobiegać, odpisałem Tobie i wybrałem się do pracy :mrgreen:
Teraz wróciłem ugotowany, boże jaki upał.
odwieczna
odwieczna
  23 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Twój pokój Twoją twierdzą Przypomina to artystycznie nieład, czy jedynie sam nieład? (:


Może to pierwsze? ;D
Na pewno brudem zarośnięty nie jest. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziękuję za pocieszenie, a już myślałem, że tylko my jesteśmy tymi beznadziejnymi

Kobiety to istoty niezrozumiałe.
Zresztą jak uważał Kundera kobieta to "mocna twierdza irracjonalnych odczuć", a mężczyzna jest ostoja logicznego zachowania, wynikającego z racjonalnego myślenia.. oby nie tylko mężczyzna. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tam mogę w kółko czytać Lovecrafta, nigdy mi się nie nudzi :D

Prekursor sf. ;>
To raczej nic dla mnie, przynajmniej na dłuższą metę.
Chociaż przeczytałam ze 3 jego książki. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Tym razem koniec z tematyka kościelną, Brown na celownik wziął USA oraz masonerię. Czyli takie zgapianie z filmu Skarb Narodów (:

Film oglądałam, nawet może być. ;)
Pewnie zaraz po wydaniu będziesz czytał - czekam na recenzje. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwszą książka Browna jaką przeczytałem były Anioły i Demony, naprawdę mnie wciągnęła i zaskoczyło mnie zakończenie, w ogóle nie podejrzewałem tej postaci o bycie złym charakterem, a w większości kryminałów zgaduję kim jest morderca, zanim wszystkie zostanie wyjaśnione. Jednak kolejne książki to jedynie gorsza kopia AiD, Brown pisze cholernie schematycznie - najpierw morderstwo, dwójka bohaterów na tropie, osoba pomagająca okazuje się głównym złym etc. Jeżeli najnowsza książka zacznie się od morderstwa to spasuje i rzucę ją na półkę (:

To chyba te schematy tak mnie odrzucają.
Zdecydowanie bardziej lubię ambitniejsze książki. bo jego są dość proste i niewyrafinowane. Akcja schematyczna, typowa. Sukces Kod Leonarda to nie mistrzostwo Browna tylko ciekawa tematyka.

Czytałeś "Święty Graal, Święta krew"?

Konto usunięte
Konto usunięte: Zgadzam się z tym, że boga wymyślili ludzie, niestety byli oni na tyle głupi, że pozostawili sporo nieścisłości, które na początku tłumaczyli tym, że słów zapisanych w biblii nie należy brać dosłownie - na szczęście nie każdy ślepo wierzy w to co głosi kościół (:

Nie wierzy w kościół a wierzy w Browna. Nie wiem co gorsze. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Przykładowy fragment książki przedstawiający myśli Eda: Oh, jaki ja jestem piękny i cudowny, nieśmiertelny wampir mogący przebywać na słońcu, bo jedynie świeci mi się skóra. Skóra! Gdzie jest mój krem opalający i maseczka i mleczko nawilżające, aaaaAAAA, pomocy!!

:crylol:

Nie przeżyłabym tego. :ninja:
Tak zniszczyć postać wampira. Eh. :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka cwana Fajna klasa, widać bardzo lubią język polski. Podobnie było u mnie :D

Klasa raczej z umysłem ścisłym.
Profil ekonomiczno-administracyjny. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zobaczymy! :d

Uh. :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko troszkę Instynkt podpowiada mi, aby nie odkrywać wszystkich kart, przynajmniej na razie (:

Jak na mnie - dużoooo. ;D

Chce wiedzieć więcej. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ano, gdyby nie oni to świat byłby szalenie szarym i smutnym miejscem.

A teraz taki nie jest? ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię powtarzać, co sama już zauważyłaś

Hym. :ziober2:
Odwiedziłam last! ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Momentami wychodzę poza schemat mojego zachowania

No ale aż tak? :ziober2:
Chociaż mi też zdarzało się tak mówić. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze wiedzieć :d No to mam do wyboru bycie ukąszonym lub zjedzonym na parze


Ciesz się, że w ogóle jakiś wybór masz. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: I gustował w lasagni Szkoda, zdjęcia kotów są fajne (:

Gustował we wszystkim.
Obżarciuch. ;d

Poczekaj do niedzieli. ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Całkiem, dziękuję (; Tracę formę, robię się miły z wiekiem

Ohhh, bardzo proszę. ;D

Ja z wiekiem coraz gorsza. :ninja:
:and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Będę pisać testament

Powariował. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mogłem dziś spać, wstałem więc, poszedłem pobiegać, odpisałem Tobie i wybrałem się do pracy Teraz wróciłem ugotowany, boże jaki upał.


Czyli wstałeś przed 5. :ninja:
Współczuje!
No chyba, że lubisz tak. ;)

Upał strasznyyy i wykorzystałam to na opalanie, a teraz mam za swoje. Nawet stopy mi się spiekły. :and:
Ichabod
Ichabod
  23 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Może to pierwsze? ;D Na pewno brudem zarośnięty nie jest.


A czemu nie, ja nie mogę wyrobić sobie zdania na ten temat :D

To brud może rosnąć? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kobiety to istoty niezrozumiałe. Zresztą jak uważał Kundera kobieta to "mocna twierdza irracjonalnych odczuć", a mężczyzna jest ostoja logicznego zachowania, wynikającego z racjonalnego myślenia.. oby nie tylko mężczyzna.


Można je zrozumieć, ale trzeba wiele poświęcić, co nie zawsze się zwraca, bo kobieta może się wszystkiego wyprzeć, w sumie facet też może tak postąpić (; Z tych cytatów wynika, że Kundera był szowinistą, sprowadził kobiety do roli emocjonalnego kłębka nerwów :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Prekursor sf. ;> To raczej nic dla mnie, przynajmniej na dłuższą metę. Chociaż przeczytałam ze 3 jego książki. ;)


Prekursor horroru :ninja:
To na nim wzorowało się wielu pisarzy grozy, m.in. King, Lumley i po części Masterton (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Film oglądałam, nawet może być. ;) Pewnie zaraz po wydaniu będziesz czytał - czekam na recenzje.


Film był fajny, Cage pomimo swojego przeubogiego zasobu min zagrał w nim przekonująco - dobre kino przygodowe (;

Pewnie tak, premiera angielskiej wersji jest 15 września, więc parę dni później będzie leżeć na półce :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: To chyba te schematy tak mnie odrzucają. Zdecydowanie bardziej lubię ambitniejsze książki. bo jego są dość proste i niewyrafinowane. Akcja schematyczna, typowa. Sukces Kod Leonarda to nie mistrzostwo Browna tylko ciekawa tematyka. Czytałeś "Święty Graal, Święta krew"?


Te schematy odrzucają każdego - po co kupować wszystkie książki Browna jak wystarczy wybrać jedną, a rozwój akcji w pozostałych jest taki sam (:

Tak, jest świetna - choć wszystko opiera się na domysłach i wątpliwych dowodach to i tak czyta się ją bardzo przyjemnie, lepiej niż Kod ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wierzy w kościół a wierzy w Browna. Nie wiem co gorsze.


Wierzyć w latającego potwora spaghetti, to jest gorsze :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie przeżyłabym tego. Tak zniszczyć postać wampira. Eh.


Ja też, jak moja siostra kupi Zmierzch to nie będę się do niej przyznawać :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Klasa raczej z umysłem ścisłym. Profil ekonomiczno-administracyjny.


Ekonomia jest popularna ostatnimi czasy.
Ja byłem w mat-inf; polski to był jedynie niemiły dodatek do lekcji :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Uh.


Coś często machasz brewkami :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak na mnie - dużoooo. ;D Chce wiedzieć więcej.


Normalnie jesteś skryta czy cuś? :d

Dowiesz się, w swoim czasie.
:szaleńczy śmiech niczym Profesor Karaluch w Potworach kontra Kosmici:
Mniej więcej taki :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: A teraz taki nie jest? ;>


Teraz jest on czarny niczym smoła pełen obłudy i innych rzeczy (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Hym. Odwiedziłam last! ;d


Szpiegostwa przemysłowego ciąg dalszy :ninja:
Częściej słucham na yt niż w winampie, mało tam utworów (:

Konto usunięte
Konto usunięte: No ale aż tak? Chociaż mi też zdarzało się tak mówić. ;d


Zabawy słowne są fajne, a reakcja ludzi gdy robisz coś innego niż zwykle jest zabawna (:
Oho :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciesz się, że w ogóle jakiś wybór masz.


To się nazywa cios dobijający :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Gustował we wszystkim. Obżarciuch. ;d Poczekaj do niedzieli. ;D


No to się nie dziwię, że był taki wielki :D

Dobrze, poczekam (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ohhh, bardzo proszę. ;D Ja z wiekiem coraz gorsza.


Że niby dlaczego gorsza? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Powariował.


Czasem zdarza mi się napisać jakąś głupotę :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli wstałeś przed 5. Współczuje! No chyba, że lubisz tak. ;) Upał strasznyyy i wykorzystałam to na opalanie, a teraz mam za swoje. Nawet stopy mi się spiekły.


Nie znoszę tak wcześnie wstawać, ale dusznota nie dawała mi spać.
Zazwyczaj budzę się ok 8-10, zależnie od dnia (:

Opalanie jest beeee, nie rozumiem tego, jak ktoś dobrowolnie może wylegiwać się parę godzin i wystawiać się na działanie zabójczych promieni słonecznych :ninja:
odwieczna
odwieczna
  23 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A czemu nie, ja nie mogę wyrobić sobie zdania na ten temat :D To brud może rosnąć?

No nie, bo zanim kogoś tam wpuszcze - sprzątam. ;d

Pewnie, że może.
Nie sprzątaj mieszkania do świąt to sam zobaczysz. :p

Konto usunięte
Konto usunięte: Można je zrozumieć, ale trzeba wiele poświęcić, co nie zawsze się zwraca, bo kobieta może się wszystkiego wyprzeć, w sumie facet też może tak postąpić (;

Nawet jak się wyprze czy to kobieta czy mężczyzna warto starać się zrozumieć. Chociaż nadal ostatnim nieodkrytym przez człowieka kontynentem jest drugi człowiek. :)
Wydaje mi się, że obie strony muszą tego chcieć i najważniejsze to do tego dążyć, a jedyną metodą jest rozmowa. Są jakieś tanieee sposoby, poprzez które można oddziałać na emocjonalną sferę kobiecą, ale po co używać tanich sztuczek ukrytych pod płaszczykiem fałszu albo jakiejś długo knutej intrygi? To się mija z celem. Ważne jest, aby umieć słuchać, bowiem większość ludzi słucha, ale nie słyszy. ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Z tych cytatów wynika, że Kundera był szowinistą, sprowadził kobiety do roli emocjonalnego kłębka nerwów

Może trochę. O mężczyznach też nie zawsze dobrze mówił.
I tak lubię go cytować. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Prekursor horroru To na nim wzorowało się wielu pisarzy grozy, m.in. King, Lumley i po części Masterton (;

Ale książki sf też przecież pisał? ;>
Może coś pomyliłam. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Film był fajny, Cage pomimo swojego przeubogiego zasobu min zagrał w nim przekonująco - dobre kino przygodowe (; Pewnie tak, premiera angielskiej wersji jest 15 września, więc parę dni później będzie leżeć na półce


Chyba nie najgorszy skoro coś z niego pamiętam. ;D

Eee do września dużooo czasu. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, jest świetna - choć wszystko opiera się na domysłach i wątpliwych dowodach to i tak czyta się ją bardzo przyjemnie, lepiej niż Kod ninja:

Ja nieczytałam, ale pytam bo słyszałam, że Brown został posądzony o plagiat, ale jak się skończyło to nie wiem. ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Wierzyć w latającego potwora spaghetti, to jest gorsze

:ziober2:
Wszyscy, którzy zaprzeczą jego istnienia zostaną potępieni i ominą ich piątkowe makaronowe imprezy w niebie. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też, jak moja siostra kupi Zmierzch to nie będę się do niej przyznawać

Jeśli ma 15 lat to kupi. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ekonomia jest popularna ostatnimi czasy. Ja byłem w mat-inf; polski to był jedynie niemiły dodatek do lekcji :D

Ekonomia to moje największe zło. ;D
Za błędy trzeba płacić. :and:

Nie lubisz polskiego? ;o

Konto usunięte
Konto usunięte: Coś często machasz brewkami

Lubię. :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: Normalnie jesteś skryta czy cuś? :d

Mówię dużo, ale staram się jak najmniej o sobie. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Dowiesz się, w swoim czasie. :szaleńczy śmiech niczym Profesor Karaluch w Potworach kontra Kosmici: Mniej więcej taki

Okej. :ninja:

Nie oglądałam tego. :and:
Ale ten odcinek Housa pamiętam. :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz jest on czarny niczym smoła pełen obłudy i innych rzeczy (;

Pewnie i masz racje, ale ja staram się wierzyć, że chociaż trochę jest dobry. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Szpiegostwa przemysłowego ciąg dalszy Częściej słucham na yt niż w winampie, mało tam utworów (:

Jak podałeś adres nie sposób było niezajrzeć. ;D
Co chciałam to się i tak dowiedziałam. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zabawy słowne są fajne, a reakcja ludzi gdy robisz coś innego niż zwykle jest zabawna (: Oho


Bo to faktycznie było zabawne. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: To się nazywa cios dobijający :D

A chciałam być miła. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: No to się nie dziwię, że był taki wielki :D Dobrze, poczekam (:


Kolejnego też tak utuczę. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Że niby dlaczego gorsza?

Dokuczam innym. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czasem zdarza mi się napisać jakąś głupotę :D

Tak, to była głupota. ;D
Życie zaczyna się po 30.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie znoszę tak wcześnie wstawać, ale dusznota nie dawała mi spać. Zazwyczaj budzę się ok 8-10, zależnie od dnia (:

Dla mnie to zdecydowanie zawcześnie.
Jak jestem niewyspana mogę być nieznośna. ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: Opalanie jest beeee, nie rozumiem tego, jak ktoś dobrowolnie może wylegiwać się parę godzin i wystawiać się na działanie zabójczych promieni słonecznych

Bycie fajnie opaloną nie jest beeee. ;D
Można przy tym książkę poczytać.
Ja chyba za bardzo się zaczytałam i teraz pokutuje. :and:
Ichabod
Ichabod
  23 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie, bo zanim kogoś tam wpuszcze - sprzątam. ;d Pewnie, że może. Nie sprzątaj mieszkania do świąt to sam zobaczysz. :p


Wstydzisz się? :ninja:

Wiesz, nie mam zamiaru tego próbować, bo po tygodniu bakterie i roztocza wynalazłyby koło :ziober2:
A później byłoby jeszcze gorzej (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet jak się wyprze czy to kobieta czy mężczyzna warto starać się zrozumieć. Chociaż nadal ostatnim nieodkrytym przez człowieka kontynentem jest drugi człowiek. :) Wydaje mi się, że obie strony muszą tego chcieć i najważniejsze to do tego dążyć, a jedyną metodą jest rozmowa. Są jakieś tanieee sposoby, poprzez które można oddziałać na emocjonalną sferę kobiecą, ale po co używać tanich sztuczek ukrytych pod płaszczykiem fałszu albo jakiejś długo knutej intrygi? To się mija z celem. Ważne jest, aby umieć słuchać, bowiem większość ludzi słucha, ale nie słyszy. ;>


Przy rozmowie dochodzi do kolizji tych kontynentów, która zazwyczaj kończy się tragicznie. Można próbować zrozumieć, ale nigdy nie będzie się mieć całkowitej pewności - w końcu każdy ma swoje sekrety i chce, aby ich stan się nie zmienił, przynajmniej do pewnego momentu. Niektórzy używają takich tanich chwytów, ale mądra kobieta nie da się na nie złapać, chyba że sama tego chce - kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw, prędzej czy później i konsekwencje zawsze są tragiczne. Więc tak, masz rację, nie warto oszukiwać, aby zyskać czyjąś przychylność - oczywiście, jeżeli komuś zależy na utrzymaniu zdrowych relacji z tą drugą osobą (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Może trochę. O mężczyznach też nie zawsze dobrze mówił. I tak lubię go cytować. :D


Czyli ma on uraz do ludzi, podobnie jak ja :ninja:
Mądrze mówił, nic dziwnego (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale książki sf też przecież pisał? ;> Może coś pomyliłam. ;)


On się zajmował jedynie grozą (:
Każdemu może się zdarzyć.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba nie najgorszy skoro coś z niego pamiętam. ;D Eee do września dużooo czasu. ;)


Możliwe, pewnie coś w nim się Tobie spodobało :d

Mało, bardzo mało - czas płynie szalenie szybko, przynajmniej mam takie wrażenie od jakiś dwóch lat, nawet nie potrafię dokładnie określić jak to przeleciało (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nieczytałam, ale pytam bo słyszałam, że Brown został posądzony o plagiat, ale jak się skończyło to nie wiem. ;>


Skończyło się rozprawą w sądzie, Brown wygrał (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszyscy, którzy zaprzeczą jego istnienia zostaną potępieni i ominą ich piątkowe makaronowe imprezy w niebie.


Szczerze, nie widzę różnicy pomiędzy bogiem, a stworem spaghetti.
No może jednak, ten drugi jest milszy i nie straszy potępieniem :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli ma 15 lat to kupi.


17 ma :ninja:
Nie kupi, woli czytać Kinga i kryminały :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Ekonomia to moje największe zło. ;D Za błędy trzeba płacić. Nie lubisz polskiego? ;o


Błędy? Czyli wolałabyś być na innym profilu? (;
To jakie planujesz studia?

Nie lubiłem - byłem / jestem ścisłowcem o logicznym umyśle ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię.


Zauważyłem - ciężko byłoby to przegapić :ziober2:
Musiałbym być bardziej ślepy niż jestem :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Mówię dużo, ale staram się jak najmniej o sobie. ;d


Tym razem coś nie wyszło i zdradziłaś parę rzeczy :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Okej. Nie oglądałam tego. Ale ten odcinek Housa pamiętam.


Fajna bajka, jedna z lepszych jakie oglądałem, zaraz po Wall-e (:
To było z tej bajki, nie pamiętam czy w House MD zaśmiał się on tak złowrogo :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie i masz racje, ale ja staram się wierzyć, że chociaż trochę jest dobry. ;)


Wiara pomaga w życiu (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak podałeś adres nie sposób było niezajrzeć. ;D Co chciałam to się i tak dowiedziałam.


Więc to znowu moja wina? :ninja:
Oho, jak to tajemniczo zabrzmiało (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo to faktycznie było zabawne.


Dziękować :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: A chciałam być miła. :D


Jesteś miła, no chyba, że nasze definicje tego słowa się różnią :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Kolejnego też tak utuczę.


I nazwij go Garfield, będzie idealnie pasować :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dokuczam innym.


Jak? :D
Ja coś tego nie widzę i nie jestem wstanie sobie wyobrazić.
Ale to pewnie wina mojej marnej wyobraźni :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, to była głupota. ;D Życie zaczyna się po 30.


Jak dożyję, to nie omieszkam sprawdzić słuszność Twojego stwierdzenia :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dla mnie to zdecydowanie zawcześnie. Jak jestem niewyspana mogę być nieznośna. ;P


Śpioch! :kv3:

Nie zauważyłem :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Bycie fajnie opaloną nie jest beeee. ;D Można przy tym książkę poczytać. Ja chyba za bardzo się zaczytałam i teraz pokutuje.


Jaka jest definicja fajnej opalenizny? :D

Co czytałaś? Rano pokuta się skończy, przez noc skóra zwalczy działanie słońca (:
odwieczna
odwieczna
  24 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wstydzisz się? Wiesz, nie mam zamiaru tego próbować, bo po tygodniu bakterie i roztocza wynalazłyby koło A później byłoby jeszcze gorzej (:

Nie. ;)
Ale dobrze by było jakby gość miał gdzie usiąść. :ninja:

Więc jak widzisz - brud może rosnąć. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Przy rozmowie dochodzi do kolizji tych kontynentów, która zazwyczaj kończy się tragicznie. Można próbować zrozumieć, ale nigdy nie będzie się mieć całkowitej pewności - w końcu każdy ma swoje sekrety i chce, aby ich stan się nie zmienił, przynajmniej do pewnego momentu.

Zapomniałeś o czymś takim jak kompromisy. ;D
Jeśli rozmawiamy to powinniśmy mówić o tym co w danym momencie jest dla nas ważne. Nikt nie jest wróżką, więc nie możemy od nikogo żądać, aby odczytywał nasze niewypowiedziane myśli.
Zapewne jak wytłumaczy się kobiecie/mężczyźnie, o co chodzi, co jest dla Ciebie naprawdę bardzo ważne, to druga strona powinna to zrozumieć i pójść na kompromis. ;)
Jeśli chodzi o zrozumienie to sama siebie do końca nie rozumiem, a co dopiero zrozumieć w całości drugiego człowieka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Niektórzy używają takich tanich chwytów, ale mądra kobieta nie da się na nie złapać, chyba że sama tego chce - kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw, prędzej czy później i konsekwencje zawsze są tragiczne. Więc tak, masz rację, nie warto oszukiwać, aby zyskać czyjąś przychylność - oczywiście, jeżeli komuś zależy na utrzymaniu zdrowych relacji z tą drugą osobą (:


To mija się z celem. Każdy związek powinien opierać sie na prawdzie i zaufaniu.
Jeśli się kogoś kocha to jest sie dla niego/niej a nie dla siebie. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli ma on uraz do ludzi, podobnie jak ja Mądrze mówił, nic dziwnego (:

Mądrze, ale czasem czytając go przerażał mnie. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: On się zajmował jedynie grozą (: Każdemu może się zdarzyć.

To kto jest prekursorem sf? :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Możliwe, pewnie coś w nim się Tobie spodobało :d Mało, bardzo mało - czas płynie szalenie szybko, przynajmniej mam takie wrażenie od jakiś dwóch lat, nawet nie potrafię dokładnie określić jak to przeleciało (:


Tylko nie wiem co, bo średnio przepadam za przygodowymi filmami. ;)

Niestety czas nasz wróg. ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Szczerze, nie widzę różnicy pomiędzy bogiem, a stworem spaghetti. No może jednak, ten drugi jest milszy i nie straszy potępieniem


Przecież ten stwór to jakaś paranoja, głupota. :and:

To ja Cię straszę. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: 17 ma Nie kupi, woli czytać Kinga i kryminały :d

Po Tobie to ma. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Błędy? Czyli wolałabyś być na innym profilu? (; To jakie planujesz studia? Nie lubiłem - byłem / jestem ścisłowcem o logicznym umyśle ;d


Najgorsze co mogłeś zrobić to spytać o przyszłość. ;D
Nie wiem, nie wiem, nie wiem. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zauważyłem - ciężko byłoby to przegapić Musiałbym być bardziej ślepy niż jestem :D

Dwa razy mi się zdarzyło. ;d

Okulary nosisz? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tym razem coś nie wyszło i zdradziłaś parę rzeczy

Jeśli to nazywasz paroma rzeczami. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Fajna bajka, jedna z lepszych jakie oglądałem, zaraz po Wall-e (: To było z tej bajki, nie pamiętam czy w House MD zaśmiał się on tak złowrogo

Tej też nie oglądałam, ale pare osób polecało. Może kiedyś okazja sie trafi. ;)

Na tym filmiku było zdjęcia Hous i jego śmiech. ;D
Nawet pamiętam ten odcinek:
House: Musimy ją wyleczyć
Cameron: Chcesz wyleczyć ją ze śmierci?!
House - Diaboliczny śmiech: Wątpię
:ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wiara pomaga w życiu (;

Hym, ja wiem czy pomaga.
Na pewno nie ma nic gorszego niż taka 'wiara nieokrzesana', oparta tylko na emocjach.

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc to znowu moja wina? Oho, jak to tajemniczo zabrzmiało (:

Wina raczej nie. No chyba, że nie chcesz być szpiegowany to tak Twoja wina. ;D

Żadną tajemnicą, ze nasz porównanie wypada: Dobrze. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś miła, no chyba, że nasze definicje tego słowa się różnią :D

Zapewne dużo się nie różnią.. Dla Ciebie jestem miała. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: I nazwij go Garfield, będzie idealnie pasować

Jeśli będę miała już tego wymarzonego kota to możliwe, że zrobię tak. ;d
Lubiłąm Garfielda. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak? :D Ja coś tego nie widzę i nie jestem wstanie sobie wyobrazić. Ale to pewnie wina mojej marnej wyobraźni

Dogryzam, a poza tym jest szczera, ktoś mógłby powiedzieć, że nawet za bardzo. ;>

Tego lepiej sobie nie wyobrażaj. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak dożyję, to nie omieszkam sprawdzić słuszność Twojego stwierdzenia

Musisz poczekać z tym sprawdzeniem. Jeszcze 8 lat przed Tobą. ;d
Dużoooooo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Śpioch! Nie zauważyłem :D

Lubię spać, nawet w dzień. ;d

Dziś powinieneś.
Nie wyspałam się. :and:
Burza do 3 w nocy była. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka jest definicja fajnej opalenizny? :D Co czytałaś? Rano pokuta się skończy, przez noc skóra zwalczy działanie słońca (:


Nie posiadam słownej definicji. ;d
Chce być mulatką. :ninja:

To może i dziwne, ale lubię czytać kilka książek naraz. :ninja:
Wczoraj opalając się czytałam 'Bez Przebudzenia' - Ruyslinck Ward.

Noc to za mało. Nadale czerwone i piecze. Jak nigdy. :and:
Ichabod
Ichabod
  24 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie. ;) Ale dobrze by było jakby gość miał gdzie usiąść. Więc jak widzisz - brud może rosnąć.


Na książkach, zrób z nich stolik, krzesła i inne meble :ninja:

Nie będę tego sprawdzać, boję się :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapomniałeś o czymś takim jak kompromisy. ;D Jeśli rozmawiamy to powinniśmy mówić o tym co w danym momencie jest dla nas ważne. Nikt nie jest wróżką, więc nie możemy od nikogo żądać, aby odczytywał nasze niewypowiedziane myśli. Zapewne jak wytłumaczy się kobiecie/mężczyźnie, o co chodzi, co jest dla Ciebie naprawdę bardzo ważne, to druga strona powinna to zrozumieć i pójść na kompromis. ;) Jeśli chodzi o zrozumienie to sama siebie do końca nie rozumiem, a co dopiero zrozumieć w całości drugiego człowieka.


Kompromisy to zło, nic dobrego one nie przynoszą. Są one dobrym rozwiązaniem jedynie na krótki okres czasu, a później zaczynają się odbijać na relacjach doprowadzając do ich osłabienia lub w bardziej ekstremalnych przypadkach do całkowitego ich zerwania. Lepiej dojść do porozumienia, które nie będzie równoznaczne z poświęceniem czegoś, aby uszczęśliwić tą drugą osobę - jest to możliwe, ale obie strony muszą tego chcieć (:

Innych ludzi nie da się zrozumieć, można próbować, ale i tak na nic się to zda.

Konto usunięte
Konto usunięte: To mija się z celem. Każdy związek powinien opierać sie na prawdzie i zaufaniu. Jeśli się kogoś kocha to jest sie dla niego/niej a nie dla siebie.


Oczywiście, że powinien, ale dobrze wiesz jak to wygląda w rzeczywistości. Wszystko opiera się na kłamstwie, na prawie wszystko - wyjątki zawsze się trafiają (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Mądrze, ale czasem czytając go przerażał mnie.


Bo pisał prawdę, bez owijania w bawełnę? :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: To kto jest prekursorem sf? :P


Wells, Verne - ich można nazwać prekursorami sf (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety czas nasz wróg. ;>


Czas to nasz przyjaciel, pozwala zapomnieć (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież ten stwór to jakaś paranoja, głupota. To ja Cię straszę.


Ten stwór to prztyczek w nos dla katolików - każdy może wymyślić sobie boga :ziober2:

Kiedy? Nie zauważyłem :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Dwa razy mi się zdarzyło. ;d Okulary nosisz?


Dwa razy to dużo :ninja:

Tak, dodają mi uroku :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli to nazywasz paroma rzeczami. ;d


Ano nazywam, nie można poznać kogoś po zaledwie paru dniach rozmowy (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Po Tobie to ma. ;d


Kazałem jej takie książki czytać jak była młodsza, to zostało :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Najgorsze co mogłeś zrobić to spytać o przyszłość. ;D Nie wiem, nie wiem, nie wiem.


Przyszłość jest ciekawa, bo praktycznie nic o niej nie wiemy, możemy się jedynie domyślać, a owe domysły sporo mówią o człowieku (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tej też nie oglądałam, ale pare osób polecało. Może kiedyś okazja sie trafi. ;) Na tym filmiku było zdjęcia Hous i jego śmiech. ;D Nawet pamiętam ten odcinek: House: Musimy ją wyleczyć Cameron: Chcesz wyleczyć ją ze śmierci?! House - Diaboliczny śmiech: Wątpię


Naprawdę warto je obejrzeć (:

Nie pamiętam tej sceny, muszę poszukać :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Hym, ja wiem czy pomaga. Na pewno nie ma nic gorszego niż taka 'wiara nieokrzesana', oparta tylko na emocjach.


Wiara kontrolowana jest pomocna (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Wina raczej nie. No chyba, że nie chcesz być szpiegowany to tak Twoja wina. ;D Żadną tajemnicą, ze nasz porównanie wypada: Dobrze. ;)


Z reguły jak coś się dzieje, to jest to moja wina :ninja:

Uuu, ciekawe (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapewne dużo się nie różnią.. Dla Ciebie jestem miała. ;d


Czym sobie na to zasłużyłem? :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli będę miała już tego wymarzonego kota to możliwe, że zrobię tak. ;d Lubiłąm Garfielda. ;d


Garfield zawsze mnie bawił, komiksy z nim są świetne :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Dogryzam, a poza tym jest szczera, ktoś mógłby powiedzieć, że nawet za bardzo. ;> Tego lepiej sobie nie wyobrażaj. ;d


Lubię szczerość - z reguły ludzie unikają szczere osoby, ponieważ boją się prawdy (;

Dobrze :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Musisz poczekać z tym sprawdzeniem. Jeszcze 8 lat przed Tobą. ;d Dużoooooo.


Założę się, że minął bardzo szybko :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubię spać, nawet w dzień. ;d Dziś powinieneś. Nie wyspałam się. Burza do 3 w nocy była.


Ja w dzień potrafię zasnąć jedynie jak jest ciemno (:

Niczego takie nie widzę :ninja:
Ja na szczęście zasnąłem zanim pojawiła się burza w mojej okolicy, ponoć była głośna, ale mnie ciężko zbudzić :d

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie posiadam słownej definicji. ;d Chce być mulatką. To może i dziwne, ale lubię czytać kilka książek naraz. Wczoraj opalając się czytałam 'Bez Przebudzenia' - Ruyslinck Ward. Noc to za mało. Nadale czerwone i piecze. Jak nigdy.


Szkoda :ninja:
Jakie marzenie :D

Też tak czasem mam, ale z reguły staram się czytać jedną książkę na raz - nie lubię mieszać, bo później sam się gupię (;
Słyszałem o niej, literatura wojenna no no (:

Bo nie spałaś w nocy przez burzę, dziś to minie - raczej :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.