RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 czerwca 2009 (pierwszy post)
Witam



FILMY
(polecane, szukane, opinie..itd.)

Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?
Chcesz go polecić innym ?
Szukasz filmów ?
W tym temacie masz szanse zareklamować film innym
i znaleźć to co polecają inni




Chcesz wyrazić swoją opinie na temat któregoś filmu
w tym temacie masz okazje podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami




Nie pamiętasz tytułu filmu którego szukasz ?
umieść krótki opis i czekaj... cierpliwości ktoś Go na pewno widział



ZASADY

- wstawiamy najwyżej dwa filmy z krótkim opisem o czym są
(można dodać własne spostrzeżenia )
- Proszę o nie wypisywaniu listy np. 50 filmów co są kÓl
- Proszę nie "nabijać" niepotrzebnych postów
( piszemy tylko o filmach i naszych opiniach na dany film )
- za zbędne posty nagrodą będzie :ban:
- Nie "obrażamy" innych forumowiczów
(każdy ma prawo lubić to co chcę, uszanujmy gust innych)
- Filmy proszę prezentować TU a nie odsyłać linkami do innych stron

Proszę stosować się do tych zasad lub :ban:

Pozdrawiam
...Ignorance is bliss...
AloysiusPendergast
AloysiusPendergast
  18 czerwca 2009
RexMundi
RexMundi: Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?




Konto usunięte
Konto usunięte: James rozpoczyna właśnie służbę w oddziale wojskowym, którego członkowie mają najbardziej niebezpieczną pracę na świecie: zajmują się rozbrajaniem bomb na polu walki. James obejmuje dowództwo nad oddziałem wykwalifikowanych specjalistów w czasie kiedy trwa tu poważny konflikt. Zaskakuje też swoich podwładnych, szczególne Sanborna i Eldridge'a, decyzjami, które sprawiają, że wydaje się, że śmierć jest mu obojętna. W czasie gdy żołnierze próbują okiełznać swojego nieprzewidywalnego dowódcę, irackie miasto, w okolicach którego stacjonują, pogrąża się w chaosie. James pokazuje swoją prawdziwą twarz, a wydarzenia, które będą temu towarzyszyć sprawią, że życie żadnego z nich nie będzie już takie same.




Konto usunięte
Konto usunięte: Po spartaczeniu roboty w Londynie, podrzędni zabójcy, Ray i Ken, zostają wysłani do Brugii przez swojego bezwzględnego szefa Harry'ego. Podczas gdy Ken korzysta z okazji i rozkoszuje się pięknymi plenerami, porywczy i nieroztropny Ray wyrusza na poszukiwanie przygód. Wdaje się w spór z przejeżdżającymi turystami, rozpoczyna romans z miejscową pięknością jednocześnie walcząc z jej byłym chłopakiem- skinheadem, imprezuje z opryskliwym, kręcącym surrealistyczny film, karłem z Ameryki. Wyprawa obydwu mężczyzn staje się jeszcze dziwniejsza, gdy Ray orientuje się że Harry chce się go pozbyć, a o wykonanie tego zadania poprosił... Kena.


Z chęcią dorwałbym gościa, który przetłumaczył tytuł In Bruges na 'Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj'.
R906
R906
  19 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i co mi do ku..y nędzy po tym linku...

Bo masz tam wypisane horrory i któryś z nich mogłabyś sobie wybrać ! :zonk:
Nie potwierdzaj , proszę stereotypu ,że blondynki muszą być głupie :and:
R906
R906
  19 czerwca 2009


Konto usunięte
Konto usunięte: Bohaterem filmu jest sfrustrowany urzędnik bankowy - introwertyk, który na większość propozycji odpowiada nieodmiennie "nie". Tkwiąc w bezruchu, Carl spotyka nagle charyzmatycznego guru, który nakłania go do zmiany trybu życia. Carl, choć nie od razu, poddaje się perswazji nawołującego do zmian mówcy i postanawia spróbować postawy "na tak".


można się pośmiać :))
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z chęcią dorwałbym gościa, który przetłumaczył tytuł In Bruges na 'Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj'.

ja tez :)

a In Bruges jest swietny, tez go polecam :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: można się pośmiać :))

Yes man byl najnudniejszym filmem, jaki widzialam z Jimmem Carreyem, nawet nie dotrwalam do konca, wylaczylam go po jakiejs niecalej godzinie.
strasznie nie polecam.
NeverMind1910
NeverMind1910
  19 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a In Bruges jest swietny, tez go polecam

Mi się zbytnio nie podobał. Podobnie jak inny film z Collinem Farellem w roli głównej " Sen Kasandry". Ale to kwestia gustu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Yes man byl najnudniejszym filmem, jaki widzialam z Jimmem Carreyem, nawet nie dotrwalam do konca, wylaczylam go po jakiejs niecalej godzinie. strasznie nie polecam.

Przesadzasz. Jest mnóstwo filmów z Carreyem gorszych od "Yes, Man". Film o płytkiej fabule, niezbyt wyrafinowanym humorze z dodatkami komedii romantycznej. Hollywodzkie przeciętniactwo. Jednak nie nazwałbym filmu aż takim gniotem. Większość komedii XXI wieku realizowana jest w podobnym stylu a ludzie nadal się z tego śmieją.

A co do opisów. Jaki sens ma polecanie filmów i cytowanie fabuły filmu z serwisu internetowego? Podzielcie się opinią własną. Nie rozumiem intencji takich postów i sensu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie potwierdzaj , proszę stereotypu ,że blondynki muszą być głupie

A czy są mądre? :and:
R906
R906
  19 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A czy są mądre?

Przecież to są zwykłe dziewczyny.

Konto usunięte
Konto usunięte: A co do opisów. Jaki sens ma polecanie filmów i cytowanie fabuły filmu z serwisu internetowego? Podzielcie się opinią własną. Nie rozumiem intencji takich postów i sensu.

No to wybacz,był to mój pierwszy post tutaj.
andrewkoegh
andrewkoegh
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zastanawia mnie najnowszy film o Sherlocku Holmesie, czy ktoś miał już może okazję go zobaczyć? Zastanawiam się czy warto się na niego pofatygować, uwielbiam kryminały, ale oceniając go po zwiastunie, wydaje się być potraktowany z LEKKĄ ironią...


Ten film nie ma nic wspólnego z Holmesem poza nim samym oraz innymi postaciami znanymi z kart powieści Doyla, a właściwie to pożyczono jedynie ich imiona. Sherlock skaczący z okna, bajerujący kobiety? Będzie to kolejny film akcji z małą ilością zagadek, w końcu przeciętny widz i tak ich nie zrozumie, a liczą się jedynie efekty specjalne. Robert Downey Jr. po filmie Iron Man chyba do końca życia będzie zmuszony grać lekko szalonych geniuszy - szkoda, że została mu przyklejona taka łatka.

Konto usunięte
Konto usunięte: A co do opisów. Jaki sens ma polecanie filmów i cytowanie fabuły filmu z serwisu internetowego? Podzielcie się opinią własną. Nie rozumiem intencji takich postów i sensu.


Widać, że masz problemy z prostym myśleniem, skoro nie rozumiesz sensu takich postów. Pozwól zatem, że wytłumaczę to Tobie łopatologicznie. Jednym z celów tego tematu jest polecenie filmów, które naszym zdaniem uważamy za dobre zatem zbędną rzeczą jest dodawanie własnych opinii skoro i tak będą oscylować one jedynie wokół zachwalania danego filmu (podobał mi się bardzo / podobał mi się trochę). Wbrew pozorom to co najbardziej zachęca inną osobę do obejrzenia jakiegoś filmu jest plakat oraz krótki opis fabuły bez dodawania komentarzy mogących ujawnić za dużo i zepsuć komuś przyszły seans (o ile w ogóle do niego dojdzie). Zresztą to jest forum - myślisz, że ktoś obejrzy jakiś film tylko dlatego, iż poleciła go obca osoba, nie mając jakiegokolwiek pojęcia o czym on jest (w przypadku gdy z opisu nic nie wynika poza uwielbieniem lub potępieniem danej produkcji). (:
Litości. Plakat + zwięzły opis fabuły, te dwie rzeczy mogą zaciekawić potencjalnego widza, a pisanie pseudo-opinii w stylu:

Konto usunięte
Konto usunięte: Mi się zbytnio nie podobał. Podobnie jak inny film z Collinem Farellem w roli głównej " Sen Kasandry". Ale to kwestia gustu.


na nic się nie zda. Skoro wszystko jest kwestią gustu, to po co pisać w tym temacie - i tak każda dyskusja skończy się tak samo: to jest kwestia gustu. Przypominam, ten temat służy m.in. do polecania filmów, więc wiadomo, że w mniemaniu danej osoby jest on dobry i dodawanie własnej opinii może jedynie wszystko popsuć, bo na pewno nie polepszy (pomijam przypadki, gdy spotkają się dwie znajome osoby mające pojęcie o guście swojego rozmówcy, wtedy własny opis może dodatkowo zachęcić).

Żeby nie było totalnego offtopa:



Konto usunięte
Konto usunięte: Bohaterem historii jest były dziennikarz, który teraz pracuje jako agent CIA. Mężczyzna jedzie do Ammanu, gdzie wraz z jordańskimi służbami specjalnymi ma wziąć udział w akcji schwytania lidera Al-Kaidy planującego atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone.
agoosiaaa
agoosiaaa
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przesadzasz. Jest mnóstwo filmów z Carreyem gorszych od "Yes, Man".

nie przesadzam :)
ogolnie nie ogladam filmow z nim i ten akurat byl najgorszy z tych, ktore widzialam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Film o płytkiej fabule, niezbyt wyrafinowanym humorze z dodatkami komedii romantycznej. Hollywodzkie przeciętniactwo. Jednak nie nazwałbym filmu aż takim gniotem. Większość komedii XXI wieku realizowana jest w podobnym stylu a ludzie nadal się z tego śmieją.

no zgodze sie z tym, nad niektorymi to az plakac sie chce.
z tym, zee yes man byl glupi, ale w ogole nie smieszny - w wiekszosci filmow komediowych ta glupota wychodzi na dobre, bo absurdy zawarte w nich az rozsmieszaja. Ten jednak byl najzwyczajniej w swiecie nudny.

Konto usunięte
Konto usunięte: A co do opisów. Jaki sens ma polecanie filmów i cytowanie fabuły filmu z serwisu internetowego? Podzielcie się opinią własną. Nie rozumiem intencji takich postów i sensu.

chyba logiczne ze jak polecam film to znaczy, ze mi sie podobal.

No i teraz mam pytanie ogolne - widzial ktos moze najnowszego star treka? bo mam zamiar sie w sumie wybrac do kina (mimo, ze nie jestem fanka star treka) z tym, ze nie chce pojsc na cos, co okaze sie kompletna klapa. A wiec - jesli ktos go widzial - moglby wyrazic opinie na jego temat :)
Z gory dziekuje :)
andrewkoegh
andrewkoegh
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba logiczne ze jak polecam film to znaczy, ze mi sie podobal.


Jak widać nie dla każdego (:

Konto usunięte
Konto usunięte: No i teraz mam pytanie ogolne - widzial ktos moze najnowszego star treka?


Ja go oglądałem już jakiś czas temu. Za pierwszym razem w kinie, a potem już zszedłem na ciemną stronę mocy. Star Trek to jeden z lepszych filmów jakie oglądałem w ostatnim czasie, sam także nie jestem fanem tej serii - do kina przyciągnął mnie zwiastun, który przypadkiem zobaczyłem parę miesięcy wcześniej oraz obsada tego filmu (głównie odtwórca roli Sylara z serialu Herosi). W skrócie: ciekawa wciągająca fabuła, która zainteresuje nawet osoby nie gustujące w gatunku s-f; bardzo dobra gra aktorów, oglądanie wykreowanych przez nich postaci jest przyjemnością; poruszanie tematów dających do myślenia, które będą siedzieć w głowie jeszcze długo po wyjściu z kina i mogą być źródłem niejednej ciekawej dyskusji; no i nie można zapomnieć o genialnej ścieżce dźwiękowej - to wszystko czyni Star Trek jednym z lepszych filmów tego roku.

Ja teraz czekam na premierę Transformers - jeszcze tylko parę dni zostało (:
agoosiaaa
agoosiaaa
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: głównie odtwórca roli Sylara z serialu Herosi

:szok2:
to teraz po prostu musze go zobaczyc, uwielbiam Sylara :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja go oglądałem już jakiś czas temu. Za pierwszym razem w kinie, a potem już zszedłem na ciemną stronę mocy. Star Trek to jeden z lepszych filmów jakie oglądałem w ostatnim czasie, sam także nie jestem fanem tej serii - do kina przyciągnął mnie zwiastun, który przypadkiem zobaczyłem parę miesięcy wcześniej oraz obsada tego filmu (głównie odtwórca roli Sylara z serialu Herosi). W skrócie: ciekawa wciągająca fabuła, która zainteresuje nawet osoby nie gustujące w gatunku s-f; bardzo dobra gra aktorów, oglądanie wykreowanych przez nich postaci jest przyjemnością; poruszanie tematów dających do myślenia, które będą siedzieć w głowie jeszcze długo po wyjściu z kina i mogą być źródłem niejednej ciekawej dyskusji; no i nie można zapomnieć o genialnej ścieżce dźwiękowej - to wszystko czyni Star Trek jednym z lepszych filmów tego roku.

no wlasnie tez widzialam trailery w tv juz mialam jakis czas temu go zobaczyc, ale wlasnie nie znam nikogo, kto by go juz widzial i nie jestem fanka tego filmu, wiec sie wstrzymywalam z pojsciem, bo nie lubie sie nudzic w kinach :)
no ale jak mowisz, ze jest naprawde dobry to chyba jednak sie zdecyduje :)
i dziekuje za opinie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja teraz czekam na premierę Transformers - jeszcze tylko parę dni zostało (:

wczoraj przeciez chyba byla premiera :woot:
ale no fakt, w polsce pewnie inna data :)
NeverMind1910
NeverMind1910
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak widać nie dla każdego (:

Aż mi się smutno zrobiło :and:

Konto usunięte
Konto usunięte:

Ma spiczaste uszy i uroczą grzywkę.

Konto usunięte
Konto usunięte: z tym, zee yes man byl glupi, ale w ogole nie smieszny

To proponuję obejrzec filmy : Disaster Movie, Epic Movie, Date Movie, Meet The Spartans i Dont Mess With the Zohan. Zobaczysz, że są głupsze filmy..
A "Yes, Man" łudząco przypomina fabułę filmu "Kłamca, Kłamca" również z Careyem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Widać, że masz problemy z prostym myśleniem, skoro nie rozumiesz sensu takich postów.

Myślę, że masz kompleksy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Widać, że masz problemy z prostym myśleniem, skoro nie rozumiesz sensu takich postów. Pozwól zatem, że wytłumaczę to Tobie łopatologicznie. Jednym z celów tego tematu jest polecenie filmów, które naszym zdaniem uważamy za dobre zatem zbędną rzeczą jest dodawanie własnych opinii skoro i tak będą oscylować one jedynie wokół zachwalania danego filmu

Takie referencje każdy może zobaczyć na serwisach filmowych typu filmweb. Wystarczy wpisać tytuł. Nie ma nic twórczego w kopiowaniu tekstów.

Konto usunięte
Konto usunięte: Star Trek

Filmy typu " Dla fanatyków, prawiczków ".

Dziękuję.
Dzisiaj pora na Knowing.

A jako, że wczoraj oglądałem Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Nikomu filmu nie polecam. Realizacją zbliżony do Dragon Balla. Jak zwykle potwierdza się opinia, że na bazie gry nie można nakręcić porządnego filmu. Zawiodłem się..
agoosiaaa
agoosiaaa
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ma spiczaste uszy i uroczą grzywkę.

:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Dont Mess With the Zohan

akurat ten mnie rozbawil swoja glupota :)
i fakt - jest glupszy, ale tez jest smieszniejszy :)

Konto usunięte
Konto usunięte: To proponuję obejrzec filmy : Disaster Movie, Epic Movie, Date Movie, Meet The Spartans

nie widzialam i nie chce ich widziec, ogolnie to nie interesuja mnie za bardzo komedie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: A "Yes, Man" łudząco przypomina fabułę filmu "Kłamca, Kłamca" również z Careyem.

byc moze, tego drugiego nie widzialam :P
andrewkoegh
andrewkoegh
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że masz kompleksy.


Doktor Freud pozazdrościłby Tobie umiejętnie postawionej diagnozy.

Śmieszą mnie ludzie, którzy nie potrafiąc wymyślić kontrargumentu uciekają się do użycia tego stwierdzenia mającego 'dodać' im elokwencji. Efekt końcowy jest wręcz przekomiczny (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Takie referencje każdy może zobaczyć na serwisach filmowych typu filmweb. Wystarczy wpisać tytuł. Nie ma nic twórczego w kopiowaniu tekstów.


Widać, że nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem powyżej. Zatem ponawiam próbę: ten temat powstał, aby ludzie nie latali po innych serwisach szukając filmów z dobrą notą względnie z przychylnymi komentarzami - tutaj mają wszystko co potrzebne na miejscu. Skoro nie potrafisz tego pojąc to naprawdę nie widzę sensu w prowadzeniu z Tobą rozmowy, już wolę gadać do ściany (:

Zresztą - Ty po prostu boisz się przyznać, że nie masz racji; widać to szczególnie po tym, że unikasz cytowania stwierdzeń, na które nie byłeś wstanie odpowiedzieć. Mam tu na myśli to, że skoro polecamy dany film, to nasza opinia jest automatycznie skrajnie subiektywna, co jest logicznie dla mnie i agoosiaaa, ale dla Ciebie nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Filmy typu " Dla fanatyków, prawiczków ". Dziękuję.


Kolejna pseudo-opinia.
Jak już tak garniesz się do komentowania filmów to rób to porządnie wypisując jego wady lub/i zalety, a nie stosując stwierdzenie, które pasuje do Star Wars, a nie do Star Treka - widzisz, nawet sam nie wiesz jaka dana seria ma historię (: Od innych wymagasz rozpisywania się, a jedyne co sam piszesz to: film fajny - film do dupy. Popatrz na siebie, a potem na innych, taka dobra rada.

A teraz znowu zacytuj tylko fragment mojej wypowiedzi, napisz jaki to jestem zakompleksiony, a Ty jesteś panem i władcą, który wszystko wie najlepiej, ale jakoś nie potrafi tego udowodnić.

Ad RexMundi, nie banuj mnie, już skończyłem pisanie na ten temat - margeritas ante porcos (:

Konto usunięte
Konto usunięte: wczoraj przeciez chyba byla premiera ale no fakt, w polsce pewnie inna data :)


W Polsce jest w środę, przynajmniej w moim mieście (:
NeverMind1910
NeverMind1910
  20 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Doktor Freud pozazdrościłby Tobie umiejętnie postawionej diagnozy. Śmieszą mnie ludzie, którzy nie potrafiąc wymyślić kontrargumentu uciekają się do użycia tego stwierdzenia mającego 'dodać' im elokwencji. Efekt końcowy jest wręcz przekomiczny (:

Śmieszą mnie osoby myślące iż pozjadały wszystkie rozumy i chcą udowodnić swoją wielką elokwencję na forum. Śmieszy mnie to, kiedy osoba każde swoje zdanie ubiera tak, aby każdemu z osobna pokazać swoje bogate słownictwo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro nie potrafisz tego pojąc to naprawdę nie widzę sensu w prowadzeniu z Tobą rozmowy, już wolę gadać do ściany (:

Z pewnością wiele razy to uczyniłeś.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zresztą - Ty po prostu boisz się przyznać, że nie masz racji; widać to szczególnie po tym, że unikasz cytowania stwierdzeń, na które nie byłeś wstanie odpowiedzieć. Mam tu na myśli to, że skoro polecamy dany film, to nasza opinia jest automatycznie skrajnie subiektywna

Masz rację, każda ocena jest subiektywna. To "oczywista" oczywistość. Jednak pochlebna recenzja filmu zachęci do oglądania filmu bardziej niż cześć fabuły.
Zazwyczaj krótki opis budowany jest w taki sposób, aby zachęcić adresata do obejrzenia filmu. Dlatego opis jest mylący..

Konto usunięte
Konto usunięte:

Stereotyp :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak już tak garniesz się do komentowania filmów to rób to porządnie wypisując jego wady lub/i zalety, a nie stosując stwierdzenie, które pasuje do Star Wars, a nie do Star Treka - widzisz, nawet sam nie wiesz jaka dana seria ma historię (: Od innych wymagasz rozpisywania się, a jedyne co sam piszesz to: film fajny - film do dupy. Popatrz na siebie, a potem na innych, taka dobra rada.

Oglądałem Star Treka. Nie podobał mi się ten film i nie mylę go ze Star Wars. Akurat do Gwiezdnych Wojen tej produkcji jest bardzo daleko.

Konto usunięte
Konto usunięte: A teraz znowu zacytuj tylko fragment mojej wypowiedzi, napisz jaki to jestem zakompleksiony, a Ty jesteś panem i władcą, który wszystko wie najlepiej, ale jakoś nie potrafi tego udowodnić.

Jestem panem i władcą.

Konto usunięte
Konto usunięte: (:

Słodziak.
unfounded
unfounded
  21 czerwca 2009
RexMundi
RexMundi: Widziałeś/aś ostatnio dobry film ?

buntownik bez powodu

Konto usunięte
Konto usunięte: W jednej ze swoich najlepszych i najbardziej charakterystycznych ról James Dean wciela się w postać Jima Starka, którego samotność, frustracje oraz wściekłość odwzorowywały uczucia ówczesnych, powojennych nastolatków. Film opowiada o młodości, o trudnym dorastaniu i o poszukiwaniu własnej tożsamości. Jim jest uczniem szkoły średniej, marzy o wstąpieniu do młodzieżowego gangu. Rodzice Jima uosabiają wszystko, czym on gardzi; ojciec jest zbyt słaby, matka nadopiekuńcza. Jim chce być kimś, chce zyskać uznanie w oczach rówieśników i narzeczonej.

radio

Konto usunięte
Konto usunięte: Opowieść o białym trenerze footballu z małego miasteczka w Południowej Karolinie, który zaprzyjaźnia się z opóźnionym w rozwoju czarnoskórym mężczyzną. Ich relacje zmieniają myślenie dotąd rasistowsko nastawionych mieszkańców.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.