IAmSidVicious
IAmSidVicious
  4 listopada 2008 (pierwszy post)

Temat będzie o fotografii, a jak. Jeżeli masz zamiar na każde pytanie odp. "nie wiem, nie" to daruj sobie. Jeśli masz jakieś mniemanie to pisz.
Planuję właśnie kupić aparat, taki do tysiąca zł. Przeglądałam już wiele ofert, ale ciężko mi się zdecydować. Myślałam, żeby poczekać do grudnia, wtedy będą wyprzedawać starsze modele [ale to nie znaczy, że o wiele gorsze ;] ].
A więc:
1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8.
2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety].
Tu jest link w razie czego: http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/panasonic-lumix-dmc-fz18-srebrny-p-6253.html?PCID=7214_34
3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.
4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.
____________________________________________________
]#1. Masz ktoś digarta, albo coś w ten deseń? Podawać adresy! :mrgreen:

Spotlessmind
Spotlessmind
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: coz uzywam szarej polowki i polara ale czasami za malo trzeba wolac rawa po kilka razy i maskowac

Nie bawiłem się nigdy w krajobraz.
Nie mam szczęścia do światła.
Albo nie chce mi się na nie czekać :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: fajny cross process wychodzi ;d

Może przy najbliższej okazji się skuszę :D

Konto usunięte
Konto usunięte: dzieki

Nie ma za co.
Potrafię docenić, gdy ktoś robi coś lepiej ode mnie :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: po zmniejszaniu zawsze do druku tez zawsze

Zmniejszam tylko do galerii internetowych i nie zaobserwowałem strat w ostrości.
Drukować jeszcze nic nie drukowałem.
Ale pewnie wkrótce zdecyduję się na wydruki w celu stworzenia "Tablicy prawdy" :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz dla niektorych to moze byc wlasnie tomnie osobiscie wkurza ze w mojej puszce nie ma pod spustem przycisku ISO jak jest w serii 1 canona

Mi też nie odpowiada, że w moim Canonie 400d ISO jest akurat tam, gdzie jest. Jak dla mnie to nie jest najodpowiedniejsza lokacja.
andzey
andzey
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi też nie odpowiada, że w moim Canonie 400d ISO jest akurat tam, gdzie jest. Jak dla mnie to nie jest najodpowiedniejsza lokacja.


masz pod kciukiem
ja mam na gorzy przy drugim wyswietlaczu i musze bladzic paluchem

dobra ide nyny 3m sie
Flo
Flo
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a ile kosztuje tak orientacyjnie?

trochę poniżej 2000zł

Konto usunięte
Konto usunięte: andzey

piękne zdjęcia
ivek
ivek
  7 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a jeszcze spytam tak: od jakiego lustra warto zacząć? czy warto zawracać sobie od razu głowę jakims lepszym, czy na poczatek coś prostszego?


zwykła małpa zrobisz swietne zdjecie !!!
po co masz na poczadek pchac sie w system lepiej kup hybryde i na rok możne 2 ci wystarczy
andzey
andzey
  7 listopada 2008
Flo
Flo: piękne zdjęcia


dziekuje :ziober2:
agniesiaO3
agniesiaO3
  7 listopada 2008

a ja mam canona a720 is i bardzo się cieszę;)

Kamaa08
Kamaa08
  7 listopada 2008
Flo
Flo: trochę poniżej 2000zł

miło :) dziękuję :*

ivek
ivek: po co masz na poczadek pchac sie w system lepiej kup hybryde i na rok możne 2 ci wystarczy

aż na takim początku to ja nie jestem :ninja:

Flo
Flo: piękne zdjęcia

rzeczywiście, magiczne zdjęcia ma :zakochany:
andzey
andzey
  7 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Flo: piękne zdjęcia rzeczywiście, magiczne zdjęcia ma


nie przesadzajcie sa mocno do dopracowania
64klara
64klara
  7 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki polecilibyście mi aparat?

deadlynightshade
Posty: 5933 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
deadlynightshade
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8. 2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety]. Tu jest link w razie czego: http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/panasonic-lumix-dmc-fz18-srebrny-p-6253.html?PCID=7214_34 3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie. 4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.

ja mam olympusa.
niestety nie.
olympus,swietny jest.
wszystko.
www.deadlynightshade69.fotka.pl

N!3 j3$t3M $ł!!!t gF!@$$tk0m $h3By mN!3ć S!up3R eXXtr@ 0p!$$!k tUt@j [!!!]

-_-'

mówię nie!

piszę poprawnie po polsku,gardzę poke i fejczurami.
cynnammonn
cynnammonn
  9 listopada 2008

a ja mam tego Panasonic Lumix DMC-FZ18 jak dla mnie ok, zresztą widać : www.lovecynnammonnowe.digart.pl lub nowsze konto www.lovecynamonowe.digart.pl

XNikeyX
Posty: 210 (po ~148 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
XNikeyX
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie. 4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.

Fotografuje Nikonem COOLPIX L11 :] Dziadostwo ale mi starczy bo fotografem raczej nie bd :] Bardziej interesuje mnie śpiew ;]

http://img118.imageshack.us/my.php?image=obraz205qp4.jpg
Dzieło sztuki to to nie jest :]
Judytka06
Judytka06
  10 listopada 2008

3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.

SONY DSC-W55 jestem zadowolona..robi zdjęcia dobrej jakości... wyraźne i w ogóle ;)

maQs91
maQs91
  10 listopada 2008

Właśnie jutro jadę zobaczyć sobie jakieś lustrzanki.

Ale fundusz mało głęboki - 1500-1700zł :ninja:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.