IAmSidVicious
IAmSidVicious
  4 listopada 2008 (pierwszy post)

Temat będzie o fotografii, a jak. Jeżeli masz zamiar na każde pytanie odp. "nie wiem, nie" to daruj sobie. Jeśli masz jakieś mniemanie to pisz.
Planuję właśnie kupić aparat, taki do tysiąca zł. Przeglądałam już wiele ofert, ale ciężko mi się zdecydować. Myślałam, żeby poczekać do grudnia, wtedy będą wyprzedawać starsze modele [ale to nie znaczy, że o wiele gorsze ;] ].
A więc:
1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8.
2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety].
Tu jest link w razie czego: http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/panasonic-lumix-dmc-fz18-srebrny-p-6253.html?PCID=7214_34
3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.
4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.
____________________________________________________
]#1. Masz ktoś digarta, albo coś w ten deseń? Podawać adresy! :mrgreen:

Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: obrobka cyfrowa?

nie, mam mgr. komputerowej z grafiki, cos o tym niby wiem :P

Konto usunięte
Konto usunięte: ekspozycja?

o widzisz, ekspozycja, przeslona, naswietlanie, kadrowanie, jaki obiektyw do czego, jakies takie....praktyczne rzeczy, nie teoretyczny belkot ktorego jako laik nie zrozumiem :)
...kufa najlepiej to by bylo z kims kto sie zna pobiegac w plener i usiasc i porozmawiac.o!

Konto usunięte
Konto usunięte: najlepiej jednak to fora internetowe i wtedy dokupowac ksiazki inaczej stracisz kase na niepotrzebne ksiazki jesli cos sam zakumasz z netu

no niby tak, z tym ze czasem jak czytam to co na forach pisza to...rozumiem co 4 slowo ;P
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jakosciowo szczeke z ziemii bedziesz dlugo zbieral jak ci opadnie na widok fot

Taaa. tylko badz tu teraz madry i wiedz co kupic, co sie nadaje a co juz mniej :)

Konto usunięte
Konto usunięte: na pewno wyjda niedociagniecia i bedziesz wiedzial co masz poprawic czcego jeszcze nie umiesz na co zwracac uwage

To na pewno, licze sie z tym, i bardzo dobrze. Miejmy nadzieje ze pozwoli to na lekki "impruwment" moich zdolnosci ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: ja np przy krajobrazach nigdy nie uzywam AF zawsze robie w trybie M nawyk jeszcze z czasow analogu ale bardzo dobry nawyk;]

Analog fajna rzecz, kiedys daawno temu tez mialem z tym stycznosc. Jakas Sigme ojciec mial i jakiegos pentaxa...i ciemnie w piwnicy :)
andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, mam mgr. komputerowej z grafiki, cos o tym niby wiem :P


ja tez nie ale cos potrafie poprawic w gimpie i PS

Konto usunięte
Konto usunięte: ...kufa najlepiej to by bylo z kims kto sie zna pobiegac w plener i usiasc i porozmawiac.o!


chyba najlepsze
potem dopiero inwestowac w literature
isc do ksiegarni poprzegladac i kupic taka w ktorej jest to czego nie wiesz ;]

na poczatek kup w ciemno

Scott Kelby 195 ujec

bardzo dobra lektura przyjemna i nie ma za duzo belkotu technicznego ;D
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez nie ale cos potrafie poprawic w gimpie i PS

Ja potrafie chyba sporo, aczkolwiek staram sie ograniczac do Lightroom'a

Konto usunięte
Konto usunięte: na poczatek kup w ciemno Scott Kelby 195 ujec bardzo dobra lektura przyjemna i nie ma za duzo belkotu technicznego ;D

Ha!
Ostatnio dorwalem w necie i pobralem w PDF :ssh:
andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Taaa. tylko badz tu teraz madry i wiedz co kupic, co sie nadaje a co juz mniej :)


pentacony prawie wszystkie sa bardzo dobre

heliosy tez daja rade
rosyjskie miry tez niezle

praktycznie co nie kupisz a nie bedzie uszkodzone da ci niezle efekty

najlepiej jednak kupuj stalki
jakies szeroki kat , krotkie tele 80 do 150mm max

zadnych zoomow
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, mam mgr. komputerowej z grafiki, cos o tym niby wiem :P

prawie sie przewrocilem jak zobaczylem co napisalem :crylol:

Chodzilo mi o to ze mam magistra z grafiki komputerowej wiec literatury nt. obrobki nie potrzebuje :)
...ah to zmeczenie :D
andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja potrafie chyba sporo, aczkolwiek staram sie ograniczac do Lightroom'a


wiec kup nastepna ksiazke scotta kelby o Photoshopie
zapomnialem tytulu
ale na pewno sie tez nie zawiedziesz ;]
andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzilo mi o to ze mam magistra z grafiki komputerowej wiec literatury nt. obrobki nie potrzebuje :) ...ah to zmeczenie :D


:lol:
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: pentacony prawie wszystkie sa bardzo dobre heliosy tez daja rade rosyjskie miry tez niezle praktycznie co nie kupisz a nie bedzie uszkodzone da ci niezle efekty najlepiej jednak kupuj stalki jakies szeroki kat , krotkie tele 80 do 150mm max zadnych zoomow

Nie, zoomy to tylko do 200mm wiecej na pewno nie kupie, nie potrzebuje teleskopu Hubbla w plecaku :)
Mysle tez nad fisheye'm, kurde fajny bajer no...
I pomyslec ze ceny tego wszystkiego sa kilkadziesiat procent nizsze niz ceny obiektywow dedykowanych do cyfr... masakra!
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wiec kup nastepna ksiazke scotta kelby o Photoshopie zapomnialem tytulu ale na pewno sie tez nie zawiedziesz ;]


Konto usunięte
Konto usunięte:

Ahahahahah, alez sie sam z siebie usmialem :crylol:
andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mysle tez nad fisheye'm, kurde fajny bajer no...


pamietaj o mnozniku ogniskowej

fisheye pod m42 jest np tani zenitar 16mm
ale pod cropem (twoj nikon to x1,5) bedzie normalnie szeroki kat

tutaj niestety musisz kupic dedykowane szklo pod cyfre ;/
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: pamietaj o mnozniku ogniskowej fisheye pod m42 jest np tani zenitar 16mm ale pod cropem (twoj nikon to x1,5) bedzie normalnie szeroki kat

łot ar ju tokin tu mi? :mrgreen: :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: tutaj niestety musisz kupic dedykowane szklo pod cyfre ;/

no to moge zapomniec, ceny sa chore :)
andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: łot ar ju tokin tu mi?


np to przeczytaj
http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=246

albo poszukaj pokrewnych tematow
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: np to przeczytaj http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=246 albo poszukaj pokrewnych tematow

a podziekowali, przeczytam
jak masz jakies linki przydatne to ja poprosze, jesli po ang. nie ma problemu.
osiedleswoboda
osiedleswoboda
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety].

nie miałam.. czytałam i niektórzy chwalili.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie. 4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.

Panasonic dmc-ls2 -niestety :and:
fotografuję wszystko co się tylko da...wolę się nie szufladkować :)

zdjęć nie wkleję z lenistwa :ssh:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.