IAmSidVicious
IAmSidVicious
  4 listopada 2008 (pierwszy post)

Temat będzie o fotografii, a jak. Jeżeli masz zamiar na każde pytanie odp. "nie wiem, nie" to daruj sobie. Jeśli masz jakieś mniemanie to pisz.
Planuję właśnie kupić aparat, taki do tysiąca zł. Przeglądałam już wiele ofert, ale ciężko mi się zdecydować. Myślałam, żeby poczekać do grudnia, wtedy będą wyprzedawać starsze modele [ale to nie znaczy, że o wiele gorsze ;] ].
A więc:
1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8.
2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety].
Tu jest link w razie czego: http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/panasonic-lumix-dmc-fz18-srebrny-p-6253.html?PCID=7214_34
3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.
4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.
____________________________________________________
]#1. Masz ktoś digarta, albo coś w ten deseń? Podawać adresy! :mrgreen:

andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a podziekowali, przeczytam jak masz jakies linki przydatne to ja poprosze, jesli po ang. nie ma problemu.


ja urzeduje na forum www.canon-board.info

wiem ze to inny system
ale poczytac dzialy o technice obrobce i sofcie powinienes bo tam wszystko jest przeciez takie same

to forum to dla mnie skarbnica wiedzy

goraco polecam

poprzegladaj tez na nim fora uzytkownikow
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja urzeduje na forum www.canon-board.info wiem ze to inny system ale poczytac dzialy o technice obrobce i sofcie powinienes bo tam wszystko jest przeciez takie same to forum to dla mnie skarbnica wiedzy goraco polecam poprzegladaj tez na nim fora uzytkownikow

no, mysle ze polaczenie forum Nikona i Canona, plus fora uzytkownikow to wystarczajaca literatura w necie poki co przynajmniej

Ok, dzieki piekne, uciekam stad - starczy na dzis.
:bye:
andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ok, dzieki piekne, uciekam stad - starczy na dzis.


milej nocy :papa:
ivek
ivek
  5 listopada 2008

sam wykonuje zdjeca czym sie da a najczesciej to fuji film finepix s9600 jestem bardzo z niego zadowolony

preferencje fotografowania
np portrety krajobraz auta itd



HIHI18
HIHI18
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Planuję właśnie kupić aparat, taki do tysiąca zł.

Jeśli dołożysz jakieś 50 zł, no może w nowym roku już nie będziesz musiał dokładać, możesz sobie kupić tanią lustrzanke cyfrową Nikon D40 z Kitem, jest to tania lustrzanka, ale dla amatorów coś cudownego :D
Kamaa08
Kamaa08
  5 listopada 2008

słyszałam, że dobre nikony zaczynają się od d80. to prawda? dlaczego tak?
dobry canon [samo body] do 1500 zł?
nikona d80 da rade kupić do 2 tys?

nie kumata ciut jestem :mrgreen:

HIHI18
HIHI18
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: słyszałam, że dobre nikony zaczynają się od d80. to prawda? dlaczego tak?

nieprawda i prawda, D80 są już dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy zajmują sie fotografią

Konto usunięte
Konto usunięte: dobry canon [samo body] do 1500 zł?

Canona EOS 1000D body + Kit możesz do tylu kupić

Konto usunięte
Konto usunięte: nikona d80 da rade kupić do 2 tys?

do 2 tys?? hym... raczej nie, z tego co sie orientuje to chyba same body kosztuje ponad 2!!
Kamaa08
Kamaa08
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nieprawda i prawda, D80 są już dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy zajmują sie fotografią

mówisz? czyli nie dla mnie... zamierzam kupić aparat i sie podszkolić, wiążę swoją przyszłość z fotografią a od czegoś trzeba zacząć, każdy przecież od czegoś zaczyna...

Konto usunięte
Konto usunięte: Canona EOS 1000D body + Kit możesz do tylu kupić

zastanowie się, na szczęscie mam jeszcze pół roku, poza tym zapytam znajomego fotografa.
Spotlessmind
Spotlessmind
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dobry canon [samo body] do 1500 zł?

Canon EOS 400d.
Nie kupuj kitowego obiektywu. Kup samo body.
Do tego dokup stałoogniskowy obiektyw. Zamiast bawić się zoomem przynajmniej nauczysz się kadrować ;)
Spotlessmind
Spotlessmind
  5 listopada 2008

Zapomniałem dodać, że Konica Minolta Dynax 7d to bardzo dobry aparat.

andzey
andzey
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: słyszałam, że dobre nikony zaczynają się od d80. to prawda? dlaczego tak?


niekoniecznie

dla mnie powyzej d80 z uwagi na ich mozliwosci

Konto usunięte
Konto usunięte: do 2 tys?? hym... raczej nie, z tego co sie orientuje to chyba same body kosztuje ponad 2!!


chyba juz jest taniej po tym jak nikon wypuscil d90

Konto usunięte
Konto usunięte: dobry canon [samo body] do 1500 zł?


kupilem okazyjnie mojej drugiej polowce 400d za 900 zeta w stanie idealnym
IAmSidVicious
IAmSidVicious
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dobre lusto (czytaj lustrzanke)

Poniżej tysiąca ;]

fabuleux
fabuleux: Sonym A200

Ile kosztuje. Podoba mi się ^^

Konto usunięte
Konto usunięte:

Nikon? Jest do niczego.
IAmSidVicious
IAmSidVicious
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikon D40

Fotografowałam już nią i nie jestem zadowolona ;] Jeżeli miałaby się do czegoś nadać ta lustrzanka to musiałabym kupić obiektyw, a to kwestia tysiąca ;]
Smoczus666
Smoczus666
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8.

Polecam:
Olympus SP-560 UZ posiada matrycę o rozdzielczości 8 milionów pikseli, obiektyw z 18-krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie ogniskowych 27-486 mm, podwójną stabilizację obrazu, system detekcji twarzy, wyświetlacz LCD o przekątnej 2.5 cala (230 000 pikseli), czułość do 3200 ISO, możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW. Jest zasilany akumulatorami AA (paluszki).

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.

Olympus SP-560 UZ :tak:
Dobry zoom, podwójna stabilizacja obrazu..
Ogólnie brak zastrzeżeń.
Chociaż jest jedna wada - filmy bez dźwięku.
Aparat ogólnie daję rade ;]
No i przy zakupie nie otrzymamy instrukcji w języku polskim .. Producent takowej nie wydał akurat do tego modelu ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.


Makro, krajobraz, portret, sceneria.













I to by było na tyle.. :)
Flo
Flo
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Fotografowałam już nią i nie jestem zadowolona ;] Jeżeli miałaby się do czegoś nadać ta lustrzanka to musiałabym kupić obiektyw, a to kwestia tysiąca ;]

sranie w banie Pumo, ja mam d40x i jest cudowna.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.