IAmSidVicious
IAmSidVicious
  4 listopada 2008 (pierwszy post)

Temat będzie o fotografii, a jak. Jeżeli masz zamiar na każde pytanie odp. "nie wiem, nie" to daruj sobie. Jeśli masz jakieś mniemanie to pisz.
Planuję właśnie kupić aparat, taki do tysiąca zł. Przeglądałam już wiele ofert, ale ciężko mi się zdecydować. Myślałam, żeby poczekać do grudnia, wtedy będą wyprzedawać starsze modele [ale to nie znaczy, że o wiele gorsze ;] ].
A więc:
1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8.
2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety].
Tu jest link w razie czego: http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/panasonic-lumix-dmc-fz18-srebrny-p-6253.html?PCID=7214_34
3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.
4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.
____________________________________________________
]#1. Masz ktoś digarta, albo coś w ten deseń? Podawać adresy! :mrgreen:

666kamilka666
666kamilka666
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie. 4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.

Beznadziejnym Samsungiem
. I nie można nazwać tego fotografią ;-).

Najbardziej lubię drzewa. I kamienie. Takie zboczenie, nie wiem czemu. Bo są takie zimne? No nie wiem.. ;]
IAmSidVicious
IAmSidVicious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Beznadziejnym Samsungiem

Znam, wcale nie jest taki beznadziejny ;] Tzn dla mnie nie jest wystarczający, ale ujdzie .
Montanazgr
Montanazgr
  4 listopada 2008
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f58/ilustracje/surmiak_04.jpg

jestem zadowolona BARDZO :) ciezko pracowałam by go kupic, lecz juz powoli mysle o nowym ;)

A jesli chodzi o to co lubie fotografować hmm zazwyczaj jest to wszystko co mnie otacza, staram sie złapac chwile, odlatujacego ptaka, smiejace sie dziecko, spadajacy lisc z drzewa... nie ma znaczenia... W pieknie zdjecia nie kryje sie jego kontras, idealne swiatło, rozmycie... dla mnie sztuka jest ujecie idealnej chwili...

pozdrawiam
IAmSidVicious
IAmSidVicious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem zadowolona BARDZO :) ciezko pracowałam by go kupic, lecz juz powoli mysle o nowym ;)

Niestety EOS to dla mnie szczyt marzeń ;] A po ile aktualnie stoi?
baskas4
baskas4
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.

Cyfrówka Canona. Nie jestem zadowolona, gdyz to ona decyduje jakie zdjęcie ma wyjść, anizeli ja.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4) Co najbardziej lubicie fotografować?

ludzi, choć krajobrazy wychodza mi lepiej

Konto usunięte
Konto usunięte: Wklejone zdjęcia mile widziane


IAmSidVicious
IAmSidVicious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wklejone zdjęcia mile widziane

Ciekawe masz pomysły ;]
andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8.

dobre lusto (czytaj lustrzanke)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety].


nie pomoge

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.


Eos 30D plus pare sloikow
ogolnie tak ale zaczyna mi juz AF sie rozjezdzac (Front Focus)

Konto usunięte
Konto usunięte: 4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.


oj to zalezy

przyklad:
oXxMaRiEtTaxXo
oXxMaRiEtTaxXo
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Beznadziejnym Samsungiem

mam takiego samego :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: Co najbardziej lubicie fotografować?

chyba ludzi :tak:
fabuleux
Posty: 3259 (po ~81 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 32
fabuleux
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie. 4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.



Sonym A200 (;

różne rzeczy np:

Oh you're so naive yet so... :zakochany:
zielonaherbata
zielonaherbata
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Jaki polecilibyście mi aparat?

Canona 20D, 350/400D lub Nikona D40x.
oba robią dobre zdjęcia.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Czym wy fotografujecie?

Ja aktualnie robię Sigmą SD14, ale nie polecam (po pierwsze megadrogi, a po drugie jeśli nie jesteś bardzo obeznana z aparatem, to tym dobrych zdjęć i szybko nie zrobisz.) Mam też aparat cyfrowy Canona (nie lustrzankę, ale robi naprawdę dobre zdjęcia), ale ty chyba się za lustrzanką rozglądasz?
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8.

Canon EOS 5D Mark III :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: 2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety].

Szumy szumy i jeszcze raz szumy, sasiad ma to cos...

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.

Zaczalem rok temu przygode z lustrami od D40, owszem, jestem z niego bardzo zadowolony, wysmienite lustro jak na poczatek przygody z fotografia. W najblizszym czasie planuje zmiane na inny system Nikona

Konto usunięte
Konto usunięte: 4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.

Portret, Krajobraz...
np.:







andzey
andzey
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Canona 20D, 350/400D lub Nikona D40x. oba robią dobre zdjęcia.


a popatrz mi zawsze mowiono ze to czlowiek robi zdjecia nie aparat :mrgreen:
Infectious
Infectious
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a popatrz mi zawsze mowiono ze to czlowiek robi zdjecia nie aparat

;)
zielonaherbata
zielonaherbata
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a popatrz mi zawsze mowiono ze to czlowiek robi zdjecia nie aparat

zależy jak na to patrzeć. :ziober2:

a jeśli chodzi o obiektywy to najbardziej lubię krótki obiektyw do Canona 50mm f/1.4. Wychodzą takie magiczne zdjęcia. :zakochany:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.