IAmSidVicious
IAmSidVicious
  4 listopada 2008 (pierwszy post)

Temat będzie o fotografii, a jak. Jeżeli masz zamiar na każde pytanie odp. "nie wiem, nie" to daruj sobie. Jeśli masz jakieś mniemanie to pisz.
Planuję właśnie kupić aparat, taki do tysiąca zł. Przeglądałam już wiele ofert, ale ciężko mi się zdecydować. Myślałam, żeby poczekać do grudnia, wtedy będą wyprzedawać starsze modele [ale to nie znaczy, że o wiele gorsze ;] ].
A więc:
1) Jaki polecilibyście mi aparat? Ważne jest by miał makro od 1 cm i dość dobry zoom, najlepiej powyżej 8.
2) Miał ktoś w rękach Panasonic Lumix DMC-FZ18 ? Co myślicie? [jakie wady, zalety].
Tu jest link w razie czego: http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/panasonic-lumix-dmc-fz18-srebrny-p-6253.html?PCID=7214_34
3) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie.
4) Co najbardziej lubicie fotografować? Wklejone zdjęcia mile widziane ;] Ja osobiście najbardziej lubię makro, portrety i fotografię kotów.
____________________________________________________
]#1. Masz ktoś digarta, albo coś w ten deseń? Podawać adresy! :mrgreen:

fabuleux
Posty: 3259 (po ~81 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 32
fabuleux
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile kosztuje. Podoba mi się ^^

ja dałam 1399 z kitem 18-70 mm
do tego musisz liczyć jeszcze koszty karty pamięci i jakiejś torby (;
Oh you're so naive yet so... :zakochany:
ivek
ivek
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: słyszałam, że dobre nikony zaczynają się od d80. to prawda? dlaczego tak?

w sumie prawda w nieprawdzie !!

d40 brak sprzegła oraz trybu czyszczenia matrycy ( d40 x owe czyszczenie ma ale do niczego )
kali12111982
kali12111982
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ) Czym wy fotografujecie? Jesteście zadowoleni z tego aparatu? Odp. uzasadnijcie

kodak ZD710.Jestem bardzo zadowolony.
Kamaa08
Kamaa08
  6 listopada 2008

@Flo:
patrząc na Twoje zdjęcia, to ahh :zakochany:

a jeszcze spytam tak: od jakiego lustra warto zacząć? czy warto zawracać sobie od razu głowę jakims lepszym, czy na poczatek coś prostszego?

Spotlessmind
Spotlessmind
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a jeszcze spytam tak: od jakiego lustra warto zacząć? czy warto zawracać sobie od razu głowę jakims lepszym, czy na poczatek coś prostszego?

Co to znaczy coś prostszego?

Do ustawienia masz tylko cztery rzeczy:
1) ogniskową albo nawet i nie, jeśli masz obiektyw stałoogniskowy;
2) ISO, czyli czułość matrycy;
3) przysłonę;
4) czas naświetlania.

I to już wszystko. Ewentualnie można dodać korekcję ekspozycji i balans bieli, jeśli nie wykonuje się zdjęć w formacie RAW.

Wszystkie ustawienia są pod ręką. Co w tym skomplikowanego?
andzey
andzey
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a jeszcze spytam tak: od jakiego lustra warto zacząć? czy warto zawracać sobie od razu głowę jakims lepszym, czy na poczatek coś prostszego?


jesli mozesz kup lustro z wyzszej polki

znaczy jesli naprawde cie to interesuje
nie ma sensu wydawac na body ktore ci sie znudzi po miesiacu

Konto usunięte
Konto usunięte: I to już wszystko. Ewentualnie można dodać korekcję ekspozycji i balans bieli, jeśli nie wykonuje się zdjęć w formacie RAW. Wszystkie ustawienia są pod ręką. Co w tym skomplikowanego?


wlasnie tylko pstrykac :mrgreen:

Kamaa08
Kamaa08
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystkie ustawienia są pod ręką. Co w tym skomplikowanego?

uwierz mi, że dla kogoś, kto nie ma na co dzień kontaktu z lustrzanką, to jest ciut skomplikowane :mrgreen: nie mówię, że nie do nienauczenia, no ale

Konto usunięte
Konto usunięte: jesli mozesz kup lustro z wyzszej polki znaczy jesli naprawde cie to interesuje nie ma sensu wydawac na body ktore ci sie znudzi po miesiacu

tak, interesuje mnie to, kiedyś myślałam, że to tylko chwilowe, dzisiaj wiem, że nie.
co proponowałbyś na początek? canon 1000d wystarczy czy nie bardzo?

Konto usunięte
Konto usunięte: Co to znaczy coś prostszego?

szczerze? sama nie potrafię sprecyzować. tak określają na innych forach tańsze lustrzanki :)
Flo
Flo
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: patrząc na Twoje zdjęcia, to ahh

miło, że się podobają ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: a jeszcze spytam tak: od jakiego lustra warto zacząć? czy warto zawracać sobie od razu głowę jakims lepszym, czy na poczatek coś prostszego?

d40x jest moim pierwszym i uważam, że wystarcza jak na razie, tylko na obiektyw zbieram
Spotlessmind
Spotlessmind
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: uwierz mi, że dla kogoś, kto nie ma na co dzień kontaktu z lustrzanką, to jest ciut skomplikowane nie mówię, że nie do nienauczenia, no ale

Ale co w tym jest skomplikowane?
Wszystko jest na swoim miejscu, w zasięgu dłoni i przestawienie każdego z ustawień daje łatwo dostrzegalne efekty ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: szczerze? sama nie potrafię sprecyzować. tak określają na innych forach tańsze lustrzanki :)

Głupota :ziober2:
W każdej lustrzance masz do ustawienia to samo.
Nie ma łatwiejszych i trudniejszych lustrzanek ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: wlasnie tylko pstrykac

Nie tylko.
Bo u Ciebie widzę wpływ post produkcji :mrgreen:
andzey
andzey
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, interesuje mnie to, kiedyś myślałam, że to tylko chwilowe, dzisiaj wiem, że nie. co proponowałbyś na początek? canon 1000d wystarczy czy nie bardzo?


jesli canon to najnizej 400D
na 1000D nawet nie patrz

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo u Ciebie widzę wpływ post produkcji


:ziober2: w tym przypadku delikatny jest

ale ogolnie prawie kazde zdjecie trzeba z cyfry edytowac
levele krzywe ostrzenie

uroki digitala

na analogu nie bylo tych problemow
pojemnosc tonalna kliszy tez byla "ciut" wieksza :mrgreen:
Kamaa08
Kamaa08
  6 listopada 2008
Flo
Flo: d40x jest moim pierwszym i uważam, że wystarcza jak na razie, tylko na obiektyw zbieram

a ile kosztuje tak orientacyjnie?

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma łatwiejszych i trudniejszych lustrzanek ;)

też mi się tak do niedawna wydawało, za dużo się naczytałam wypowiedzi niekompetentnych osób :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: jesli canon to najnizej 400D na 1000D nawet nie patrz

dziękuję :)
Infectious
Infectious
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale co w tym jest skomplikowane?

ten niezprecyzowany "filing" :)
bo reszta to kwestia praktyki
andzey
andzey
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Spotlessmind: Nie ma łatwiejszych i trudniejszych lustrzanek ;) też mi się tak do niedawna wydawało, za dużo się naczytałam wypowiedzi niekompetentnych osób


to tez nie do konca prawda

patrzac skrajnie obsluga np eos 1Ds Mk III czy nikona D3 to juz wyzsza szkola jazdy

ale umowmy sie ze do poziomu nikona d90 czy tez canona 50D to w sumie wszyskto jest bardzo podobne

wg mnie nawet obsluga 400D ktorego ma moja kobieta jest bardziej uciazliwa niz mojego 30D (ktory jest o poziom wyzej) a to z powodu dostepu do opcji ktorych ja czesto uzywam (mam je pod palcem) a w 400D sa pochowane w menu
Spotlessmind
Spotlessmind
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w tym przypadku delikatny jest

Dla Ciebie może i delikatny.
Dla mnie bardzo duży.
Ja niemal nie używam albo staram się minimalizować efekty PS.
Ale w Twoim przypadku w krajobrazie to dość zrozumiałe. Szczególnie w takim, w jakim się lubujesz.
A efekty uzyskujesz jak najbardziej pozytywne.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale ogolnie prawie kazde zdjecie trzeba z cyfry edytowac levele krzywe ostrzenie

Levele tak, ale tylko jak nie trafię z czasem naświetlania.
Krzywych nigdy nie ruszałem :ninja:
Ostrzenie również bardzo ale to bardzo rzadko.

Konto usunięte
Konto usunięte: ten niezprecyzowany "filing" :) bo reszta to kwestia praktyki

Najważniejsze i tak jest oko :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: patrzac skrajnie obsluga np eos 1Ds Mk III czy nikona D3 to juz wyzsza szkola jazdy

W czym są trudniejsze?
Przecież w fotografii wszystko sprowadza się do ustawienia zaledwie tych czterech wymienionych przeze mnie pozycji.
Że opcji w menu i przycisków jest więcej? :ninja:
andzey
andzey
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale w Twoim przypadku w krajobrazie to dość zrozumiałe. Szczególnie w takim, w jakim się lubujesz. A efekty uzyskujesz jak najbardziej pozytywne.


coz uzywam szarej polowki i polara
ale czasami za malo
trzeba wolac rawa po kilka razy i maskowac

Konto usunięte
Konto usunięte: Krzywych nigdy nie ruszałem


fajny cross process wychodzi ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: A efekty uzyskujesz jak najbardziej pozytywne.


dzieki :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ostrzenie również bardzo ale to bardzo rzadko.


po zmniejszaniu zawsze
do druku tez zawsze

Konto usunięte
Konto usunięte:


wiesz dla niektorych to moze byc wlasnie to

mnie osobiscie wkurza ze w mojej puszce nie ma pod spustem przycisku ISO jak jest w serii 1 canona
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.