666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Wita Was dn. 04.08.2008 Kamila i Sandra :tak: ;-).
Debiut na Kulturze (!) więc prosimy o wyrozumiałość :D.


Porozmawiamy dzisiaj o kulturze..ale tej osobistej ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: Savoir-vivre czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, kindersztuba; znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie. . Najogólniej, zasady savoir-vivre'u to: ?uśmiech, ?uprzejmość, ?życzliwość, ?punktualność, ?dyskrecja, ?lojalność, ?grzeczność.


1.A czym jest dla Was kultura osobista?
2.Przestrzegacie jej zasad?
3.Zdarza Wam się bezczelnie beknąć przy stole/w restauracji? :ninja:

By xYxSandraxYx .

Porozmawiamy dzisiaj też o filmie, który mógł obejrzeć każdy, kto miał ochotę, bo emitowała go w sobotę telewizja TVN o godzinie 21:10. Chodzi mi o melodramat ?Upiór w Operze?.

Konto usunięte
Konto usunięte: ?Upiór w Operze?- melodramat, USA/ Wielka Brytania 2004. Reżyseria: Joel Schumacher. Wykonanie: Gerard Butler (Upiór, Anioł Muzyki), Minnie Driver (Carlotta), Emmy Rossum (Christine), Patrick Wilson (Raoul).


Akcja toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Christie jest chórzystką w operze. Odkąd straciła ojca, pobiera lekcje śpiewu od tajemniczego nauczyciela, którego sama nazywa Aniołem Muzyki. Inni domyślają się, że owy Anioł to słynny Upiór Opery. W młodej artystce zakochuje się wicehrabia Raoul, jednak nie wie on, że nie jest jedynym wielbicielem śpiewaczki, a jego konkurent nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć piękną Christine.

Mhm, tak w skrócie ;-).

Powiem Wam, że jak słuchałam jak Emmy Rossum śpiewała, to zachciało mi się płakać- z zachwytu. To było coś pięknego, przenikało do wnętrza Ciebie.. Nigdy nie odczułam jeszcze takich dreszczy przy odbiorze jakiejkolwiek formy przekazu.

1.Oglądał ktoś? Jakie wrażenia?
2.Zawsze myślałam, że melodramaty to kicz, ale ten film był niesamowity, nie mogłam oderwać wzroku. Co Was najbardziej w nim urzekło? Muzyka? Kostiumy? Gra aktorów?
3.Podoba Wam się moda dziewiętnastowiecznego Paryża? Chcielibyście tak się ubierać?

4.Lubicie chodzić do opery? Byliście kiedyś? Ostatnio? Na czym?

5.Podobają Wam się arie operowe? Czy może uważacie że nie da się tego ?ryku? słuchać?

6.?Anioł Muzyki?- wierzycie że może istnieć coś takiego? Jakieś Natchnienia, Muzy? Czy człowiek, aby tworzyć musi odnaleźć w sobie tą Muzę, Powołanie?

7.Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

Konto usunięte
Konto usunięte: Upiór w operze, Upiór Opery (fr. Le Fantôme de L'Opéra) - powieść Gastona Leroux, publikowana w odcinkach w latach 1909-1910. Jest to historia Eryka, zdeformowanego fizycznie genialnego kompozytora, żyjącego w piwnicach Opery Paryskiej, którego łączy dziwny i tajemniczy związek z młodą solistką opery, Christine.


1.Może ktoś czytał?
2.Co wywarło w takim razie na Tobie większe wrażenie- książka czy ekranizacja/inscenizacja?

By 666kamilka666.

Prosimy o kulturalne zachowanie, dyskutowanie na temat. Chcesz ponabijać- Hajdpark.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  6 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma mowy, ew. w willi z basenem .

:lol:
toż teraz fraszką sypnęłaś :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki biznes?

Tajemnica biznesowa :ninja:
poetess
poetess
  6 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Tajemnica biznesowa

tajemnice przed żoną? :ninja:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  6 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tajemnice przed żoną?

Hehe, im mniej wiesz tym dłużej żyjesz - jak brzmi przysłowie :ninja:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  6 sierpnia 2008

Btw, nie widzę obrączki na ręce :and: :P

poetess
poetess
  6 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Btw, nie widzę obrączki na ręce :P

Bo nie kupileś :and:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  6 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo nie kupileś

Jutro skoczę do spożywczaka, wczoraj widziałem takie ładne :zakochany: ale to nic, najlepsze jest to, że guma balonowa jest gratis :w00t:

:lol:
Unattainable4U
Unattainable4U
  6 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Zdarza Wam się bezczelnie beknąć przy stole/w restauracji?

nigdy mi sie nie zdarzylo :nie: nawet w domu ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Przestrzegacie jej zasad?

staram sie choc u mnie z zyczliwoscia i uprzejmoscia jest ciezko. bardzo.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. A czym jest dla Was kultura osobista?

tym wszystkim co sklada sie na nasz wizerunek osoby wychowanej :tak:
EraGangstera
EraGangstera
  6 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. A czym jest dla Was kultura osobista?

Uprzejmością, byciem miłym, okazywaniem szacunku, pomaganiem potrzebującym... itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Przestrzegacie jej zasad?

Kiedyś zero... sporo zmieniło się w moim sposobie bycia i dopiero teraz tak naprawdę można powiedzieć, że przestrzegam w pełni jej zasad.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Zdarza Wam się bezczelnie beknąć przy stole/w restauracji?

Zdarza mi się beszczelnie bekać nawet zdala od stołu. :D
Ale w miejscach publicznych zdecydowanie się hamuję.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Oglądał ktoś? Jakie wrażenia?

Ja. Nie lubię filmów śpiewanych. :]
Ale fajne kostiumy itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Podoba Wam się moda dziewiętnastowiecznego Paryża? Chcielibyście tak się ubierać?

Gdybym od razu się urodziła w tamtych czasach to byłabym dumna z moich strojów, ale tak z dnia dzisiejszego cofnąć się w tamte czasy i w tamte ubiory byłoby ciężko. Za bardzo przyzwyczaiłam się do jeansów ^^ sukienki by nie przeszły. ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Podobają Wam się arie operowe? Czy może uważacie że nie da się tego ?ryku? słuchać?

Nie podobają się. Chociaż podziwiam śpiewaczki i śpiewaczy, bo to prawdziwa sztuka doprowadzić głos do takich brzmień.

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

Śpiew - bo lubię to robić, ale niestety śpiewam sobie, gdy nikt mnie nie słyszy.;]
Taniec - wspaniały sposób przedstawiania uczuć. Ta ekspresja. :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Może ktoś czytał? 2. Co wywarło w takim razie na Tobie większe wrażenie- książka czy ekranizacja/inscenizacja?

Czytałam dużo przed filmem. Zdecydowanie książka zmiażdzyła film. ;]
margotka
margotka
  6 sierpnia 2008

jest normą... która się zmienia podobnie, jak moda....oraz której nie wszyscy przestrzegają...

opisywana w literaturze parenetycznej...

temat był juz kilkakrotnie poruszany...

IMagdaI
IMagdaI
  6 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Ja niedawno zaproponowałem pewnej osobie, ale odmówiła ;)

To niech będzie Twoją Muzą bez jej zgody ;p.
Będziesz pisać smutne wiersze ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: Oglądałam Cudo :D

Mhm :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Grać na basie i śpiewać :D

Ja zawsze chciałam umieć grać na wiolonczeli.
"prześliczna wio, wiolo, wiolonczelistka la la la.." :nutki:
IMagdaI
IMagdaI
  6 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nigdy mi sie nie zdarzylo nawet w domu ;]

Nigdy nie beknęłaś? :wtf:

Konto usunięte
Konto usunięte: staram sie choc u mnie z zyczliwoscia i uprzejmoscia jest ciezko. bardzo.

Wredota? ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja. Nie lubię filmów śpiewanych. :] Ale fajne kostiumy itp.

Mhm, wogóle budynek Opery mi się podobał ;).

margotka
margotka: temat był juz kilkakrotnie poruszany...

Ten temat ma dwie części.
Wiesz może dlaczego mam zablokowane konto?
XxBlackInnocencexX
XxBlackInnocencexX
  6 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Oglądał ktoś? Jakie wrażenia? 2. Zawsze myślałam, że melodramaty to kicz, ale ten film był niesamowity, nie mogłam oderwać wzroku. Co Was najbardziej w nim urzekło? Muzyka? Kostiumy? Gra aktorów? 3. Podoba Wam się moda dziewiętnastowiecznego Paryża? Chcielibyście tak się ubierać? 4. Lubicie chodzić do opery? Byliście kiedyś? Ostatnio? Na czym? 5. Podobają Wam się arie operowe? Czy może uważacie że nie da się tego ?ryku? słuchać? 6. ?Anioł Muzyki?- wierzycie że może istnieć coś takiego? Jakieś Natchnienia, Muzy? Czy człowiek, aby tworzyć musi odnaleźć w sobie tą Muzę, Powołanie? 7. Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

Podobał mi się, bardzo fajna scenografia :zakochany:
Scenografia, muzyka i kostiumy :tak:
W sumie dlaczego nie:mrgreen:
Nie byłam.
Zależy.
Możliwe.
Nie wiem :and:
666kamilka666
666kamilka666
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Podobał mi się, bardzo fajna scenografia Scenografia, muzyka i kostiumy

Wszystko było genialne..

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem

No jak to? :wtf:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.