666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Wita Was dn. 04.08.2008 Kamila i Sandra :tak: ;-).
Debiut na Kulturze (!) więc prosimy o wyrozumiałość :D.


Porozmawiamy dzisiaj o kulturze..ale tej osobistej ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: Savoir-vivre czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, kindersztuba; znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie. . Najogólniej, zasady savoir-vivre'u to: ?uśmiech, ?uprzejmość, ?życzliwość, ?punktualność, ?dyskrecja, ?lojalność, ?grzeczność.


1.A czym jest dla Was kultura osobista?
2.Przestrzegacie jej zasad?
3.Zdarza Wam się bezczelnie beknąć przy stole/w restauracji? :ninja:

By xYxSandraxYx .

Porozmawiamy dzisiaj też o filmie, który mógł obejrzeć każdy, kto miał ochotę, bo emitowała go w sobotę telewizja TVN o godzinie 21:10. Chodzi mi o melodramat ?Upiór w Operze?.

Konto usunięte
Konto usunięte: ?Upiór w Operze?- melodramat, USA/ Wielka Brytania 2004. Reżyseria: Joel Schumacher. Wykonanie: Gerard Butler (Upiór, Anioł Muzyki), Minnie Driver (Carlotta), Emmy Rossum (Christine), Patrick Wilson (Raoul).


Akcja toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Christie jest chórzystką w operze. Odkąd straciła ojca, pobiera lekcje śpiewu od tajemniczego nauczyciela, którego sama nazywa Aniołem Muzyki. Inni domyślają się, że owy Anioł to słynny Upiór Opery. W młodej artystce zakochuje się wicehrabia Raoul, jednak nie wie on, że nie jest jedynym wielbicielem śpiewaczki, a jego konkurent nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć piękną Christine.

Mhm, tak w skrócie ;-).

Powiem Wam, że jak słuchałam jak Emmy Rossum śpiewała, to zachciało mi się płakać- z zachwytu. To było coś pięknego, przenikało do wnętrza Ciebie.. Nigdy nie odczułam jeszcze takich dreszczy przy odbiorze jakiejkolwiek formy przekazu.

1.Oglądał ktoś? Jakie wrażenia?
2.Zawsze myślałam, że melodramaty to kicz, ale ten film był niesamowity, nie mogłam oderwać wzroku. Co Was najbardziej w nim urzekło? Muzyka? Kostiumy? Gra aktorów?
3.Podoba Wam się moda dziewiętnastowiecznego Paryża? Chcielibyście tak się ubierać?

4.Lubicie chodzić do opery? Byliście kiedyś? Ostatnio? Na czym?

5.Podobają Wam się arie operowe? Czy może uważacie że nie da się tego ?ryku? słuchać?

6.?Anioł Muzyki?- wierzycie że może istnieć coś takiego? Jakieś Natchnienia, Muzy? Czy człowiek, aby tworzyć musi odnaleźć w sobie tą Muzę, Powołanie?

7.Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

Konto usunięte
Konto usunięte: Upiór w operze, Upiór Opery (fr. Le Fantôme de L'Opéra) - powieść Gastona Leroux, publikowana w odcinkach w latach 1909-1910. Jest to historia Eryka, zdeformowanego fizycznie genialnego kompozytora, żyjącego w piwnicach Opery Paryskiej, którego łączy dziwny i tajemniczy związek z młodą solistką opery, Christine.


1.Może ktoś czytał?
2.Co wywarło w takim razie na Tobie większe wrażenie- książka czy ekranizacja/inscenizacja?

By 666kamilka666.

Prosimy o kulturalne zachowanie, dyskutowanie na temat. Chcesz ponabijać- Hajdpark.
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zartuj


nie zartuje :ssh:
no co z kim mialam pojsc :C
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie zartuje no co z kim mialam pojsc :C

Wycieczka szkolna, impreza, wesele, stypa, uroczysty obiad, rocznica, imieniny, urodziny :ziober2:
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wycieczka szkolna, impreza, wesele, stypa, uroczysty obiad, rocznica, imieniny, urodziny


o stypa.
no to jednak byłam w restauracji.
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zyje sobie taki artysta i ciągle tworzy, ma wspaniala rodzinę, ale nie myśli o niej jako o swojej potencjalnej "muzie". Nagle założmy wszyscy gina w wypadku, a on zdaje sobie sprawe, ze już nie jest w stanie tworzyć.

Aha, już zrozumiałam ;-).
I co, myślisz że potem ten artysta przestałby tworzyć, czy szukałby nowego Natchnienia?

Konto usunięte
Konto usunięte: Bylam na tym dwa razy ;) Mowisz o tej wersji z Fidusiewiczem w roli Parysa? ;>

Nie.. Ale tak mi się podobało wogóle.. Majstersztyk.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale bekac raczje staram sie w ręke zeby nikt nie słyszal

Ja nie otwieram ust ;D
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nie otwieram ust ;D


no raczje :ninja:
z otwartymi ustami bekam jak jestem sama :lol:
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no raczje z otwartymi ustami bekam jak jestem sama

Albo przy tatusiu :ziober2:

Odpowiedziałabyś na drugą cześć tematy a nie :and:
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Albo przy tatusiu Odpowiedziałabyś na drugą cześć tematy a nie


ale nie ogladałam no :ninja:
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie ogladałam no


Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Podoba Wam się moda dziewiętnastowiecznego Paryża? Chcielibyście tak się ubierać? 4. Lubicie chodzić do opery? Byliście kiedyś? Ostatnio? Na czym? 5. Podobają Wam się arie operowe? Czy może uważacie że nie da się tego ?ryku? słuchać? 6. ?Anioł Muzyki?- wierzycie że może istnieć coś takiego? Jakieś Natchnienia, Muzy? Czy człowiek, aby tworzyć musi odnaleźć w sobie tą Muzę, Powołanie? 7. Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

A to co? Ptaszek? :and:

Nie czyta tematu!!
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008

oO.
jesli chodzi o modę to podoba mi sie szczegolnie moda za czasów audrey hepburn :ziober2:
nie wiem jaki to wiek :>
nie byłam nigdy w operze.

666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oO.

bB ;p

Konto usunięte
Konto usunięte: jesli chodzi o modę to podoba mi sie szczegolnie moda za czasów audrey hepburn nie wiem jaki to wiek :> nie byłam nigdy w operze.

Pokaż zdjęcie.
I masz jeszcze 7 i 8 pytanie :ziober2:
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha, już zrozumiałam ;-). I co, myślisz że potem ten artysta przestałby tworzyć, czy szukałby nowego Natchnienia?

Zalezy od psychiki chyba :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie.. Ale tak mi się podobało wogóle.. Majstersztyk.

Prawda, ale to nie moj ulubiony musical. ;)
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pokaż zdjęcie. I masz jeszcze 7 i 8 pytanie


sukienki tego typu

kokardki, ogolnie czarny kolor, wyrafinowanie i elegenajc a:)
na 7 i 8 nie znam odp :ssh:
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zalezy od psychiki chyba

Racja ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Prawda, ale to nie moj ulubiony musical. ;)

A jaki jest ulubiony? Ja byłam ze szkołą pierwszy raz.. Mieszkam na wsi.. Nie mam nawet jak iść do teatru
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kokardki, ogolnie czarny kolor, wyrafinowanie i elegenajc a:)

łojoj.. Ja wolę takie wydekoltowane :mrgreen:
Bez kokardek..
O, podoba mi się sukienka Marylin Monroe :zakochany:

kilka zmian bym wprowadziła, ale ta kiecka taka prosta, a zarazem czarująca.. I fruwa :mrgreen:
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: O, podoba mi się sukienka Marylin Monroe


owszem, jest ładna ;)
ogolnie podobaja mi sie sukienki z tantej epoki.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.