666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Wita Was dn. 04.08.2008 Kamila i Sandra :tak: ;-).
Debiut na Kulturze (!) więc prosimy o wyrozumiałość :D.


Porozmawiamy dzisiaj o kulturze..ale tej osobistej ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: Savoir-vivre czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, kindersztuba; znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie. . Najogólniej, zasady savoir-vivre'u to: ?uśmiech, ?uprzejmość, ?życzliwość, ?punktualność, ?dyskrecja, ?lojalność, ?grzeczność.


1.A czym jest dla Was kultura osobista?
2.Przestrzegacie jej zasad?
3.Zdarza Wam się bezczelnie beknąć przy stole/w restauracji? :ninja:

By xYxSandraxYx .

Porozmawiamy dzisiaj też o filmie, który mógł obejrzeć każdy, kto miał ochotę, bo emitowała go w sobotę telewizja TVN o godzinie 21:10. Chodzi mi o melodramat ?Upiór w Operze?.

Konto usunięte
Konto usunięte: ?Upiór w Operze?- melodramat, USA/ Wielka Brytania 2004. Reżyseria: Joel Schumacher. Wykonanie: Gerard Butler (Upiór, Anioł Muzyki), Minnie Driver (Carlotta), Emmy Rossum (Christine), Patrick Wilson (Raoul).


Akcja toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Christie jest chórzystką w operze. Odkąd straciła ojca, pobiera lekcje śpiewu od tajemniczego nauczyciela, którego sama nazywa Aniołem Muzyki. Inni domyślają się, że owy Anioł to słynny Upiór Opery. W młodej artystce zakochuje się wicehrabia Raoul, jednak nie wie on, że nie jest jedynym wielbicielem śpiewaczki, a jego konkurent nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć piękną Christine.

Mhm, tak w skrócie ;-).

Powiem Wam, że jak słuchałam jak Emmy Rossum śpiewała, to zachciało mi się płakać- z zachwytu. To było coś pięknego, przenikało do wnętrza Ciebie.. Nigdy nie odczułam jeszcze takich dreszczy przy odbiorze jakiejkolwiek formy przekazu.

1.Oglądał ktoś? Jakie wrażenia?
2.Zawsze myślałam, że melodramaty to kicz, ale ten film był niesamowity, nie mogłam oderwać wzroku. Co Was najbardziej w nim urzekło? Muzyka? Kostiumy? Gra aktorów?
3.Podoba Wam się moda dziewiętnastowiecznego Paryża? Chcielibyście tak się ubierać?

4.Lubicie chodzić do opery? Byliście kiedyś? Ostatnio? Na czym?

5.Podobają Wam się arie operowe? Czy może uważacie że nie da się tego ?ryku? słuchać?

6.?Anioł Muzyki?- wierzycie że może istnieć coś takiego? Jakieś Natchnienia, Muzy? Czy człowiek, aby tworzyć musi odnaleźć w sobie tą Muzę, Powołanie?

7.Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

Konto usunięte
Konto usunięte: Upiór w operze, Upiór Opery (fr. Le Fantôme de L'Opéra) - powieść Gastona Leroux, publikowana w odcinkach w latach 1909-1910. Jest to historia Eryka, zdeformowanego fizycznie genialnego kompozytora, żyjącego w piwnicach Opery Paryskiej, którego łączy dziwny i tajemniczy związek z młodą solistką opery, Christine.


1.Może ktoś czytał?
2.Co wywarło w takim razie na Tobie większe wrażenie- książka czy ekranizacja/inscenizacja?

By 666kamilka666.

Prosimy o kulturalne zachowanie, dyskutowanie na temat. Chcesz ponabijać- Hajdpark.
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiem Ci, że ciężko ją dostać :) Naprawdę watro

To może księgarnia.. Nie wiem.. Poszukam ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: nie, kupilma ją na słowacji w sklepei cherokee za 75 koron jeszcze o wiele wiecej tych icuchów, naprawde niezwykłe sa :) ok ja lece pa :) :**

Dlaczego u mnie nie ma takich sklepów? :C
Dobranoc :bye: =*
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale baliby się mnie puścić ;)

Ile masz lat? :ziober2:
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile masz lat?

16 i pół :ninja:
Ale oni są strasznie strachliwi ;)
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 16 i pół Ale oni są strasznie strachliwi ;)

rozumiem :ziober2: To bierz ich ze sobą ;)
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: rozumiem To bierz ich ze sobą ;)

Napisałam wyżej jaki miałam problem :ninja:
Mam nadzieję że teraz się obkupię ;)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. A czym jest dla Was kultura osobista?

Sposób w jaki zwracamy się do innych, zachowujemy w otoczeniu i nie tylko

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Przestrzegacie jej zasad?

Staram się

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Zdarza Wam się bezczelnie beknąć przy stole/w restauracji?

Nie, aczkolwiek gdy jestem ze znajomymi to czasem tak :)

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Lubicie chodzić do opery? Byliście kiedyś? Ostatnio? Na czym?

Nie byłem tam jeszcze

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Podobają Wam się arie operowe? Czy może uważacie że nie da się tego ?ryku? słuchać?

Nie da się tego słuchać :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: ?Anioł Muzyki?- wierzycie że może istnieć coś takiego? Jakieś Natchnienia, Muzy? Czy człowiek, aby tworzyć musi odnaleźć w sobie tą Muzę, Powołanie?

Tak, wierzę, ze określone obrazy/ludzie mogą przywoływać płodne myśli/czyny. Zalezne to jest od poszczególnego człowieka, wszak nie ma uniwersalnej muzy. Każdy ma swoją inną :).
Ja niedawno zaproponowałem pewnej osobie, ale odmówiła :and: ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

To pytanie nie do mnie, bo ja to wszystko już mam :and: :lol2: (żart ofcourse :))
Nie wiem ale chyba bym wybrał głos, zawsze kariera piosenkarza mnie ciekawiła :tak:. Ten blask świateł, scena, sława, ekspresja wokalna jakże namacalna :tak:
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Nie, aczkolwiek gdy jestem ze znajomymi to czasem tak :)

Kubuś...nie rób mi tego, Ty bekasz? :and:

:mrgreen:
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Ja niedawno zaproponowałem pewnej osobie, ale odmówiła ;)

To ja :mrgreen: .

ps:Sorry, ze dwa posty z rzędu, ale nie zauwazylam tego ;)
Cleeopatra
Posty: 7938 (po ~79 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Cleeopatra
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiscie pierwsza częśc byla do xYxSandraxYx

Zauważyłam :ziober2:.

Aleście nabili :mrgreen:.
I've never been perfect, but neither have you?
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Kubuś...nie rób mi tego, Ty bekasz?

No pewnie, ale tylko przy znajomych lub gdy jestem zły i zwisa mi (bez skojarzeń proszę :lol:) wszystko. Czasem dobrze sie po chamsku zachować, tak dla równowagi :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: To ja .

Niestety :jezyk2:

Konto usunięte
Konto usunięte: ps:Sorry, ze dwa posty z rzędu, ale nie zauwazylam tego ;)

Yyyyyyyyyyyy to straszne, nie wybaczę Ci tego :mrgreen:
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: No pewnie, ale tylko przy znajomych lub gdy jestem zły i zwisa mi (bez skojarzeń proszę ) wszystko. Czasem dobrze sie po chamsku zachować, tak dla równowagi


Badz dzentelmenem :and:
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Oglądał ktoś? Jakie wrażenia?

Oglądałam
Cudo :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Muzyka? Kostiumy? Gra aktorów?

Muzyka :zakochany:
ofkors ;p

Kostiumy były też spoko :zieW:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Podoba Wam się moda dziewiętnastowiecznego Paryża? Chcielibyście tak się ubierać?

z Visual Kei :zakochany: mi się kojarzy :ninja:
Ofkors :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. ?Anioł Muzyki?- wierzycie że może istnieć coś takiego? Jakieś Natchnienia, Muzy? Czy człowiek, aby tworzyć musi odnaleźć w sobie tą Muzę, Powołanie?

Wierzę. Tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: 7. Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

Chciałabym mieć jakikolwiek talent :woot:
Grać na basie i śpiewać :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Może ktoś czytał? 2. Co wywarło w takim razie na Tobie większe wrażenie- książka czy ekranizacja/inscenizacja?

Czytałam. :D Dwa razy ;p
Cudo :D
Hmm trudne pytanie :o
Wydaje mi się, że książka bardziej mi się podobała xD
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Badz dzentelmenem

Jestem, ale od czasu do czasu mam takie momenty w których zachowuję się po chamsku. No nie mów, że Ty cały czas zachowujesz się jak dama i nigdy nie walisz fo pa
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Jestem, ale od czasu do czasu mam takie momenty w których zachowuję się po chamsku. No nie mów, że Ty cały czas zachowujesz się jak dama i nigdy nie walisz fo pa

Oczywiscie, że ja zawsze zachowuje sie jak dama :mrgreen: .
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiscie, że ja zawsze zachowuje sie jak dama .

Więc uogólniając i upraszczając, jesteś w połowie idealną kandydatka na żonę :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.