666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Wita Was dn. 04.08.2008 Kamila i Sandra :tak: ;-).
Debiut na Kulturze (!) więc prosimy o wyrozumiałość :D.


Porozmawiamy dzisiaj o kulturze..ale tej osobistej ;).

Konto usunięte
Konto usunięte: Savoir-vivre czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, kindersztuba; znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie. . Najogólniej, zasady savoir-vivre'u to: ?uśmiech, ?uprzejmość, ?życzliwość, ?punktualność, ?dyskrecja, ?lojalność, ?grzeczność.


1.A czym jest dla Was kultura osobista?
2.Przestrzegacie jej zasad?
3.Zdarza Wam się bezczelnie beknąć przy stole/w restauracji? :ninja:

By xYxSandraxYx .

Porozmawiamy dzisiaj też o filmie, który mógł obejrzeć każdy, kto miał ochotę, bo emitowała go w sobotę telewizja TVN o godzinie 21:10. Chodzi mi o melodramat ?Upiór w Operze?.

Konto usunięte
Konto usunięte: ?Upiór w Operze?- melodramat, USA/ Wielka Brytania 2004. Reżyseria: Joel Schumacher. Wykonanie: Gerard Butler (Upiór, Anioł Muzyki), Minnie Driver (Carlotta), Emmy Rossum (Christine), Patrick Wilson (Raoul).


Akcja toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Christie jest chórzystką w operze. Odkąd straciła ojca, pobiera lekcje śpiewu od tajemniczego nauczyciela, którego sama nazywa Aniołem Muzyki. Inni domyślają się, że owy Anioł to słynny Upiór Opery. W młodej artystce zakochuje się wicehrabia Raoul, jednak nie wie on, że nie jest jedynym wielbicielem śpiewaczki, a jego konkurent nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć piękną Christine.

Mhm, tak w skrócie ;-).

Powiem Wam, że jak słuchałam jak Emmy Rossum śpiewała, to zachciało mi się płakać- z zachwytu. To było coś pięknego, przenikało do wnętrza Ciebie.. Nigdy nie odczułam jeszcze takich dreszczy przy odbiorze jakiejkolwiek formy przekazu.

1.Oglądał ktoś? Jakie wrażenia?
2.Zawsze myślałam, że melodramaty to kicz, ale ten film był niesamowity, nie mogłam oderwać wzroku. Co Was najbardziej w nim urzekło? Muzyka? Kostiumy? Gra aktorów?
3.Podoba Wam się moda dziewiętnastowiecznego Paryża? Chcielibyście tak się ubierać?

4.Lubicie chodzić do opery? Byliście kiedyś? Ostatnio? Na czym?

5.Podobają Wam się arie operowe? Czy może uważacie że nie da się tego ?ryku? słuchać?

6.?Anioł Muzyki?- wierzycie że może istnieć coś takiego? Jakieś Natchnienia, Muzy? Czy człowiek, aby tworzyć musi odnaleźć w sobie tą Muzę, Powołanie?

7.Jakbyście mogli wybrać, jaki będziecie mieli talent, to co to by było? Głos? Idealne wyczucie rytmu? Zdolności plastyczne? Czy może coś innego? Dlaczego właśnie to?

Konto usunięte
Konto usunięte: Upiór w operze, Upiór Opery (fr. Le Fantôme de L'Opéra) - powieść Gastona Leroux, publikowana w odcinkach w latach 1909-1910. Jest to historia Eryka, zdeformowanego fizycznie genialnego kompozytora, żyjącego w piwnicach Opery Paryskiej, którego łączy dziwny i tajemniczy związek z młodą solistką opery, Christine.


1.Może ktoś czytał?
2.Co wywarło w takim razie na Tobie większe wrażenie- książka czy ekranizacja/inscenizacja?

By 666kamilka666.

Prosimy o kulturalne zachowanie, dyskutowanie na temat. Chcesz ponabijać- Hajdpark.
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: paczków mam pomys pokaze Ci potem zdjecie ubrania z lumpa tegi i sklepu zwykłego i zobaczymy czy zgadniesz co jest co

A to nie wiem gdzie ;p.
To pokaż teraz ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: To moze lepiej robic jakies wieksze zakupy raz na kilka miesiecy w np Łodzi? Oszczedzac pieniadze i jechac sobie czasami. ;)

Ehe, powiedz to mojemu tacie..
"-tato, chodź do nadarzyna/Maximusa/factory tam jest większy wybór, taniej"
-e, co Ty, tam to samo co tutaj"
I taka z nim gadka. Ale pokazałam mu ostatnio ile mam w szafie ciuchów i się zgodził na zakupy do Warszawy pod koniec sierpnia :jupi: ;d
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A to nie wiem gdzie ;p. To pokaż teraz ;d


ok moment ;)
pojde zrobic zdj jakims ciuchom
:ssh:
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ok moment ;) pojde zrobic zdj jakims ciuchom

Jasne ;)
Poczekam :D
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ehe, powiedz to mojemu tacie.. "-tato, chodź do nadarzyna/Maximusa/factory tam jest większy wybór, taniej" -e, co Ty, tam to samo co tutaj" I taka z nim gadka. Ale pokazałam mu ostatnio ile mam w szafie ciuchów i się zgodził na zakupy do Warszawy pod koniec sierpnia :jupi: ;d

Po co Ci tata? W autobus i jesteś :mrgreen: .
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Po co Ci tata? W autobus i jesteś .

W pociąg :D. 1,5h drogi. tylko wiesz, muszę mieć pieniądze, dojazd i wogóle..
TaSamolubnaHa
TaSamolubnaHa
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Może ktoś czytał? 2. Co wywarło w takim razie na Tobie większe wrażenie- książka czy ekranizacja/inscenizacja?


Czytałam tę powieść kilkakrotnie- za pierwszy razem wydawało mi się że akcja mknie, galopuje, tak byłam jej ciekawa. Następnym razem już rozsmakowałam się w treści, choć akcja wcale tak bardzo nie zwolniła. W tym właśnie przejawia się talent pisarski- za każdym razem, gdy biorę książkę do ręki, nie zniechęca mnie to, że znam przebieg akcji, wiem, jak się skończy, ale wręcz przeciwnie- zachęca mnie to, by jeszcze raz dać się ponieść biegowi wydarzeń. Znakomita narracja, akcja trzymająca w napięciu, a wszystko to tłem namiętnej acz tragicznej miłości. Szczerze polecam tę książkę
poetess
poetess
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W pociąg :D. 1,5h drogi. tylko wiesz, muszę mieć pieniądze, dojazd i wogóle..

No chyba dojazd jest, a kase trzeba albo pozbierac albo rodzicow poprosic :PP. Im powinno byc na reke ze nie musza z Toba jechac i się meczyc :pavarotti:
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne ;) Poczekam :D


powiedz mi ktore rzeczy sa z lumpa a które nie ;)
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008

kurcze nie wyszło.
masz tak
http://img384.imageshack.us/img384/2485/dscn5747vi3.jpg

666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Znakomita narracja, akcja trzymająca w napięciu, a wszystko to tłem namiętnej acz tragicznej miłości. Szczerze polecam tę książkę

Super to przedstawiłaś :D.
Aż kupię sobię :)
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No chyba dojazd jest, a kase trzeba albo pozbierac albo rodzicow poprosic :PP. Im powinno byc na reke ze nie musza z Toba jechac i się meczyc

Ale baliby się mnie puścić ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: kurcze nie wyszło. masz tak http://img384.imageshack.us/img384/2485/dscn5747vi3.jpg

żółta i czarna bluzka są nowe :woot:
I może bolerko też.? ;)
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: żółta i czarna bluzka są nowe I może bolerko też.? ;)


wszytskie ciuchy oprócz zielonej na ramiączkach są z lumpa :)
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wszytskie ciuchy oprócz zielonej na ramiączkach są z lumpa :)

Ta? :wtf:
A ja bym powiedziała że ta zielona to lumpeksowa :ziober2:
TaSamolubnaHa
TaSamolubnaHa
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Super to przedstawiłaś :D. Aż kupię sobię :)

Powiem Ci, że ciężko ją dostać :) Naprawdę watro
pauline321
pauline321
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ta? A ja bym powiedziała że ta zielona to lumpeksowa


nie, kupilma ją na słowacji w sklepei cherokee za 75 koron :ninja:

jeszcze o wiele wiecej tych icuchów, naprawde niezwykłe sa :)

ok ja lece pa :) :**
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.