aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008 (pierwszy post)
Witam :)

Hmm... Mam nadzieję że chyba ten temat tu pasuje :)

Większość z nas urodziła się zapewne w latach 80,90 więc dzisiaj sobie trochę powspominamy :)

Na początek polecam ten krótki 4-minutowy filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=z95jFK6UxW4

1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?
2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)


Ja chociaż że jestem rocznik 90, to z tych lat chyba najbardziej pamiętam programy typu disco relax, bajki typu miś uszatek, rogale star foods heh, zespół Spice Girls :lol2: w sumie dużo mam takich wspomnień ale czekam na wasze wypowiedzi :P
margotka
margotka
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba raczej Hyde, ale zobaczymy, może moderatorzy się zlitują


toż to kultura materialna...dlaczego miałąby nie być na temat?

cały film przentowany przez autora to mje dzieciństwo:) dlatego nadal uważam, ze dyslekcja to objaw lenistwa i braku czasu ze strony rodziców, a nie choroba:] ...

zabrakło mi jeszcze gumy Turbo, Donald's...Pewexów... i gumy do skakania...
do tego dzieciaki było widać na podwórku: heh..to było życie kiedy bawiliśmy się w podchody, antenki, bieganego, chowanego etc. albo zimą wylewało się kilka wiader wody na ślizgawkę i zjeżdzało "na czym się da"...

...a jak ktoś miał C64 to był cool...z magnetofonem i śrubokrętem hehehe...achh...ile joysticków zostało wyłamanych na tych prostych gierkach...

a hitem na Komunie była ruska gra, gdzie wilk łapał jajka... później rower...najlepiej bmx albo kolarka...(z przerzutkami jeszcze nie było)

i czekało się z utęsknieniem a niedzielną dobranockę, bo wtedy puszczli Disneya...

...jakiś taki człowiek był szczęśliwszy i mniej zestresowany...:)...nawet jak dostal po łapach linijką od nauczyciela...
krzychu7818
krzychu7818
  29 lipca 2008
margotka
margotka: ...a jak ktoś miał C64 to był cool...z magnetofonem i śrubokrętem hehehe...achh...


najlepsze było jak po skonczeniu wgrywania sie gry było load error :] , C-64 jeszcze chyba mam gdzies w szafie

margotka
margotka: gdzie wilk łapał jajka.


heh chyba nie było wówczas dzieciaka który by w to nie grał :-)

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja kasety VHS chcialam ogladac z dwoch stron Do tej pory pamietam, mialam moze z 6 lat gora 8 ogladalam sobie piotrusia pana na vhs i sie bajka skonczyla no to ja madre dziecko mowie do mamy a teraz na druga strone przezuc tak jak w kasecie magnetofonowej

:lol: ja tak zrobiłem i trzeba było wideo rozkręcać :lol:
aaPaulinka
aaPaulinka
  29 lipca 2008

ja włożyłam książkę z bajkami do video, bo myślałam że mi się wyświetli bajka :crylol:

ogólnie pamiętam jeszcze szał związany z taką gwiazdą jak Michael Jordan. Wszędzie były zeszyty i naklejki z jego podobizną, nawet jakieś tam koszulki ;] Hmm... i był jeszcze taki serial z Korkim ale zapomniałam jaki miał tytuł :woot:

krzychu7818
krzychu7818
  29 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: i był jeszcze taki serial z Korkim ale zapomniałam jaki miał tytuł


dzień za dniem :woot:

a co do seriali to pamieta ktos jeszcze Isaure ??? :]
baskas4
baskas4
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A szafki byla oznaczone roznymi figurami albo jakims owocem

do tej pory tak chyba jest.
Ja dostałam najbrzydszy rysunek.
Niebieski okrąg, gdzie inni mieli wisienki i takie inne :(
a pierwsza bajka jaką oglądałam na VHS to Kacper przyjazny duszek.
:zakochany:

i kolekcjonowałam strzykawki. Pamiętam gdy byłam chora przychodziła do mnie pielęgniarka z pobliskiego ośrodka zdrowia i robiła zastrzyki w dupę.
A później na podwórku chwaliliśmy się kto ile ma takich strzykawek :d
Im więcej tym czuło się większy respekt.
margotka
margotka
  30 lipca 2008

jeśli chodzi o kolekcjonerstwo...to pamiętam, jak zbierało się karki do segregatorów i z notesów..,potem można sie było pochwalić cłymi albumami..."śmieci";)

...no i Polonia1...któa emitowała Yatamana, GiGi i CZarodziejkę z Księżyca...hyhy...

krzychu7818
krzychu7818
  30 lipca 2008
margotka
margotka: no i Polonia1...któa emitowała Yatamana, GiGi i CZarodziejkę z Księżyca...hyhy...


na Polonii 1 to leciały ciekawsze rzeczy :]

Hundin
Hundin
  30 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: 1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"? 2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)

Tak, było lepiej ten film wymienił tylko że niby gorsze rzeczy :mrgreen:
2.Wspomnienia świetne.
Bajki to muminki, smerfy, rumcajs itp.
Gry, u mnie gralo sie w klasy, w gume skakało, berek, chowanego, ciuciu babka itp.
programy tv to co rano o 9 na polsacie Disco Polo, Od przedszkola do opola, na telexpress zawsze wracalam do domu.
PSoUtka
PSoUtka
  30 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: Na początek polecam ten krótki 4-minutowy filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=z95jFK6UxW4

Kapitalny filmik :mrgreen:

aaPaulinka
aaPaulinka: 1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?

:tak:

aaPaulinka
aaPaulinka: 2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)

ciut fajniejsi ludzie :ziober2: ciut fajniejsza muza :ziober2: ciut fajniejszy sex:ziober2:
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  30 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?


to lata mojego dzieciństwa, zawsze będę uważał, że wtedy było najlepiej...

aaPaulinka
aaPaulinka: Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)


Disco polo, Citkomania, Just 5, Smerfy i Kasztaniaki...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.