aaPaulinka
aaPaulinka
  28 lipca 2008 (pierwszy post)
Witam :)

Hmm... Mam nadzieję że chyba ten temat tu pasuje :)

Większość z nas urodziła się zapewne w latach 80,90 więc dzisiaj sobie trochę powspominamy :)

Na początek polecam ten krótki 4-minutowy filmik:

http://pl.youtube.com/watch?v=z95jFK6UxW4

1. I jak wrażenia? Czy zgadzacie się z tym że kiedyś było "lepiej"?
2. Jakie macie wspomnienia z tych lat? (bajki, gry, słodycze, programy tv, chodzi mi ogólnie o wszystko co najmilej wspominacie)


Ja chociaż że jestem rocznik 90, to z tych lat chyba najbardziej pamiętam programy typu disco relax, bajki typu miś uszatek, rogale star foods heh, zespół Spice Girls :lol2: w sumie dużo mam takich wspomnień ale czekam na wasze wypowiedzi :P
zadziora18
zadziora18
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: zespół Spice Girls

Do dziś mam zeszyt z wyklejankami z gazet i 2 albumy z naklejkami. hehe Pamiętam zabawy w chowanego, w Raz dwa trzy baba jaga patrzy, w sajmon mówi, grę w gumę, skakankę, badmintona nad trzepakiem i grę w karty na piaskownicy do później nicy przy świeczkach ehh, to były czasy i jeszcze całkiem niedawno, ale ludzie się starzeją i z wielu rzeczy wyrastają, a szkoda...
TransAm90
TransAm90
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: w latach 80,90

Nirvana.... Curt Cobain.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: hehe a prowadził ktoś ZŁOTE MYŚLI ? taki zeszyt co było ze 100 pytań i dawało się ludziom do wpisywania? :P Heheh mam takich zeszytów chyba z 5 :P

W sumie zacząłem to prowadzić dosyć późno ale miałem takie coś. Moja siostra miała też i zawsze gdy Jej nie było to namiętnie czytałem Jej złote myśli :diabel:
Lampart22
Lampart22
  28 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: Lata 80, 90

a co z 70-tymi? :woot: to one były najlepsze:mrgreen:
baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście ! Zawsze obowiązkowo były pytania: -Inicjały Twoich przyjacioł - Masz chlopaka/dziewczynę? -Podaj inicjały swojej miłosci Niby nie mozna bylo zagldac w odp. poprzednikow, ale i tak kazdy zawsze to robil a potem afery w szkole

i "czy mnie lubisz?"
ja się wycwaniłam i wkładałam kartkę do koperty :d
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: i "czy mnie lubisz?" ja się wycwaniłam i wkładałam kartkę do koperty :d

O właśnie ,,Lubisz mnie?" bylo obowiązkowe . :mrgreen:
Pewnie potem w domu pod parą otwierali :lol2:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  28 lipca 2008

A graliście nożem w matkę i ojca (pewnie w różnych częściach kraju inaczej to się nazywa) na rycie kołka? :lol:

baskas4
baskas4
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: O właśnie ,,Lubisz mnie?" bylo obowiązkowe . Pewnie potem w domu pod parą otwierali

myślę że nie :d
mam nadzieję :D
poetess
poetess
  28 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę że nie :d mam nadzieję :D

Ja bym tak robiła :lol2:
gonia34344
gonia34344
  28 lipca 2008

Ja co prawda mam podobne wspomnienia co autorka tego tematu;) Z resztą ten sam rocznik co ja, ale najbardziej mi zapadła w pamięci muzyka:)
Kocham tego rock'a:)) Już takich nie ma:))

aaPaulinka
aaPaulinka: ja pamiętam Vibovit w żelu hahah xD w takiej tubce :P a co do wróżb do kojarzę tylko taką KLUCZ (kocha, lubi, uwielbia, całuje, zdradza) i z tego się wróżyło :P

Też to pamiętam:P Mama z pracy mi przynosiła;) Pyszne było:P
zuziczek85
zuziczek85
  29 lipca 2008
aaPaulinka
aaPaulinka:

Kiedys bylo zdecydowanie lepiej :) Jesli bylo sie dzieckiem :)
Koniec lat 80-tych to byly czasy kiedy chodzilam z Mama i Tatem do pracy bo w przedszkolu nie bylo miejsca. wiec w wieku 3 lat ( a wczesniej powinno sie isc w wieku 2 lat do zlobka takiego dla ciut wiekszych dzieci ) poszlam dopiero do przedszkola, i pierwszego dnia pobilam chlopczyka bo mi zaral szafke. A szafki byla oznaczone roznymi figurami albo jakims owocem :lol2:
Pewex byl, a w pewexie wszystko albo i nic :mrgreen: Moja pierwsza lalka barbie :zakochany: moj rowerek, zielony dumnie nim pedzilam przed siebie, klocki lego, jako jedyna mialam w przedszkolu bo mi ciocia przyslala, a innym nie :lol2:
oranzada w czyms przypominajacym woreczek, ptys- oranzada w szklanej butelce, mleko w szklanych butelkach i jeszcze takim sreberkiem zamykane byly a pozniej z pasma sreberka z dziurami zawieszalo sie w kolo choinki :mrgreen:
I getry, ktore mialy nadruk jeansu z myszka miki, spodnie dresowe koniecznie z 4 albo z 2 paskami :D trampki ( mowilo sie, ze jak ma sie trampki to sie szybciej biega :lol2: )
wyrob czekoladopodobno ( szczerze mowiac jest smaczniejszy niz czekolada :crylol: )
Ojjj duuuuzo tego a jeszcze by sie znalazlo troche wspomnien :)
O! i plastiki czy jakos tak, buty dla dziewczynek z plastiku swietne byly. czeszki :D a pozniej lakierki :zakochany: moje pierwsze w zyciu czerwone, Babcia mi na Grabarce kupila a ja je ciagle czyscilam z piachu a na Grabarce bylo i nadal jest tyle piachu ile nad Baltykiem :D
MiiodziOo
MiiodziOo
  29 lipca 2008

nie pamiętam ;d

krzychu7818
krzychu7818
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewex byl, a w pewexie wszystko albo i nic


pamietam jak rodzice kupili w Pewexie magnetowid to było coś wtedy :D , a później było chyba cos takiego jak Baltona :woot:

zuziczek85
zuziczek85
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: pamietam jak rodzice kupili w Pewexie magnetowid to było coś wtedy :D , a później było chyba cos takiego jak Baltona

:crylol:
Ja kasety VHS chcialam ogladac z dwoch stron :lol2: Do tej pory pamietam, mialam moze z 6 lat gora 8 ogladalam sobie piotrusia pana na vhs i sie bajka skonczyla no to ja madre dziecko mowie do mamy a teraz na druga strone przezuc tak jak w kasecie magnetofonowej :lol2:
Ale Pewex to byl wtedy taki sklep wyjatkowy :) kupowalo sie za polskie dolary, dostawalo sie reklamowke i z ta reklamowka sie chodzilo :) bo to taki szpan byl wtedy, ze bylo sie w pewexie i cos sie tam kupilo :D
krzychu7818
krzychu7818
  29 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale Pewex to byl wtedy taki sklep wyjatkowy :) kupowalo sie za polskie dolary, dostawalo sie reklamowke i z ta reklamowka sie chodzilo :)


a okna w Pewexie były zasłoniete takimi czerwonymi zasłonami :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja kasety VHS chcialam ogladac z dwoch stron Do tej pory pamietam, mialam moze z 6 lat gora 8 ogladalam sobie piotrusia pana na vhs i sie bajka skonczyla no to ja madre dziecko mowie do mamy a teraz na druga strone przezuc tak jak w kasecie magnetofonowej


:)

no sam poczatek lat 90-tych to był boom na magnetowidy , i te wszystkie filmy co sie wtedy ogladało Rambo , Frediego Krugera czy Lody na patyku :) , a teraz to chyba mało kto ma jeszcze magnetowid
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.